press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/8

Termin:        05.05 - 12.05.2018

Jacht:     Cyclades 43.4 , Bavaria44

Lokalizacja:  Sukosan/Biograd

 

Zaokrętowanie:

05.05.2018 Sukosan/Biograd

Wyokrętowanie:

12.05.2018 Sukosan/Biograd

Rejs nr: Ch4/05/18C

Zapraszamy na rejs w Chorwacji. To świetny pomysł na odpoczynek majowy Malowniczość chorwackiego wybrzeża dalmatyńskiego jest urozmaicona ponad 1100 wysp doskonale komponujących się z błękitem morza. Malownicze i zaciszne, skaliste zatoczki sprawiają doskonale warunki do odpoczynku. Długie wybrzeża, gorące słońce, ciepłe i czyste morze zapraszają do kąpieli słonecznych oraz do nurkowania. Skosztujemy przysmaki bałkańskiej kuchni. Chorwacka  część Adriatyku ponadto wspaniałe krajobrazy, wkomponowane w nie maleńkie miasta i wioski rybackie, a także zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

 

Najlepsza pora na wyjazd do Chorwacji to miesiące poza szczytem sezonu turystycznego. Maj, czerwiec,wrzesień i wczesny październik. Natomiast lipiec i sierpień to miesiące wyłącznie dla osób kochających upały, dochodzące tu do 30 st Celsjusza w cieniu.

 
 

SUKOSAN

to mała miejscowość i port znajdujący się w  zatoce Zlatna luka.Jest  oddalone o  10 km na południowy wschód od Zadaru. Miejscowa ludność zajmuje się przede wszystkim rolnictwem, uprawą winorośli, oliwek i owoców.Położona w dogodnym puncie strategicznym jest bazą wypadową dla żeglarzy czarterujących łodzie w północnej Dalmacji. Posiada piękną i wygodna marine żeglarską. Liczne malownicze piaszczyste plaże i spokój przyciągają turystów.Miejscowość została założona jeszcze przez zamieszkujących te okolice Rzymian, którzy pozostawili po sobie  wiele ruin starych murów obronnych i zabudowań. Odwiedzić tu można zabytkowy kościół św. Kasjana  z XVII wieku, kościół św. Marcina z XIV wieku, Gornja Vrata- pozostałości po bramie wjazdowej do części warownej miasta. Sukosan posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę sportową. jest tutaj wiele boisk do gry w siatkówkę i koszykówkę, kortów tenisowych, wypożyczalni rowerów itp.

BUOGRAD NA MORU

To miasto położone na małym półwyspie, na wybrzeżu północnej części Dalmacji. Położony jest 22 km na południe od Sukosan i podobnie jak on stanowi wygodny punk strategiczny i świetną bazę wypadową dla żeglarzy dla których zbudowano piękną i wygodną marinę. Otoczony krystalicznie czysta wodą i pięknymi plażami jest odwiedzany przez turystów ceniących sobie cisze i spokój. Historia miasta siega okresu X w i  niegdyś był miastem, gdzie koronowano królów chorwackich.Słynie ze swego kulturowego i historycznego dziedzictwa. Centrum tego starożytnego miasta znajduje się na małym półwyspie. Zobaczyć w nim można: kościół świętego Rocha (wzniesiony w XVI wieku, na cześć świętego Rocha, patrona chorych na dżumę),kościół świętego Antoniego (pochodzący z XIII wieku, zbudowany w stylu wczesnego romantyzmu), kościół świętej Stošiji (zbudowany na ruinach XVIII wiecznej katedry), pozostałości klasztoru benedyktynów przy kościele świętego Tomasza, ruiny starożytnego akweduktu i wiele innych miejsc. Pełno tu również restauracji i tawern oferujących wiele regionalnych przysmaków.
SALI

Malownicza miejscowość na wyspie Dugi Otok, ze spokojnym portem czekającym na żeglarzy. Stanowi centrum turystyczne wyspy i jest baza wypadową do zwiedzania pobliskiego Parku Narodowego Kornaty. Turystów jest tutaj niewielu. Ogranicza ich skromna infrastruktura hotelowa.W miasteczku znajdziemy w sezonie kilka otwartych restauracji i barów, gdzie można zjeść ryby i owoce morza oraz napić się wina.

VELI IŹ

to malutka, portowa miejscowość na wyspie Iž. Wyspa nie jest  oblegana przez turystów. Panuje tu cisza i spokój. Znajduje się tutaj muzeum etnograficzne i XIV wieczny kościół.

ZIRJE

Jest znaną osadą rybacką i bogatym obszarem połowowym.słynie ze swojego naturalnego piękna, błękitu morza i skalistych terenów kąpielowych.Mieszkańcy zajmują się przede wszystkim rolnictwem i rybołówstwem, a dokładniej uprawą winnic, oliwek i fig.  Liczne zatoczki, kryształowo czyste morze oraz spokój i cisza, sprawia, że miejsce to przyciąga turystów pragnących prawdziwego odpoczynku, daleko od tłumów wielkich centrów turystycznych. W miejscowych restauracjach i gospodach można skosztować smakołyków kuchni dalmatyńskiej: najlepszą rybę, oliwę z oliwek i wino własnego wyrobu.

SZYBENIK

To zabytkowe miasto w Chorwacji ( w środkowej Dalmacji), malowniczo usytuowany na wzgórzach, tuż przy ujściu rzeki Krka do Adriatyku. Założony przez Słowian jest  najstarszym chorwackim miastem na wschodnim brzegu Adriatyku.Szybenik zachwyca wkomponowaną w morze urokliwą starówką oraz długim, nadmorskim bulwarem po którym spacerują turyści i mieszkańcy. Znajduje się tam najwięcej kawiarni, barów i restauracji ze stolikami rozstawionymi na świeżym powietrzu. Szybenik to również wiele zabytków. Najważniejsze z nich to: katedra św. Jakuba wpisana  na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, twierdza św. Mikołaja i Michała,starówka miejska z wąskimi uliczkami , alejkami i placem czterech studni , Pałac Rektorów, który w przeszłości był siedzibą przedstawicieli weneckich władz. Budynek w chwili obecnej pełni rolę muzeum miejskiego.

WODOSPADY KRKA

Park Narodowy Krka (Nacionalni Park Krka) to jedna z  wizytówek Chorwacji.To co go wyróżnia,  to powstałe w osadach wapiennych liczne wodospady na rzece Krka. Ze względu na jej wyjątkowe położenie oraz rożne rodzaje siedlisk, obszar rzeki  cechuje wyjątkowo bogata flora i fauna. Miejscem wypadowym jest Skradin. Na wodospady płynie się ok 20 min stateczkiem. Dojazd jest w cenie biletu. Bilety można kupić w Skradinie w biurze Parku lub bezpośrednio w kasie po dopłynięciu na miejsce. Na swojej drodze rzeka Krka tworzy Visovačko jezero. Stanowi ono część Parku Narodowego. Znajduje się na nim wyspa Visovac. Jest zaliczana do najważniejszych zabytków przyrodniczych i kulturalnych Republiki Chorwacji Znajduje się tu klasztor franciszkanów pod wezwaniem Matki Boskiej Łaskawej i kościół Matki Boskiej Visovackiej. Miejsca warte zwiedzenia to:Roski Slap, Monastyr Krka,Burnum -  resztki rzymskiego obozu wojskowego.

BISEVO

Procida to urocza, malutka wyspa usytuowana niedaleko Neapolu. Znana z pięknych, pastelowych zabudowań pochodzących z XVIII wieku, dawniej była po prostu rybacką wioską, a teraz prężnie rozwijającym się miasteczkiem – zarówno turystycznie jak i gospodarczo.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/2
 

CYCLADES 43.4

Jednostka przeznaczona dla 9 załogantów, bądź dla rodziny ceniącej sobie komfort i przestrzeń podczas urlopu. Duża przestrzeń pod pokładem - w kabinach, kuchni oraz w salonie pozwoli na wygodne mieszkanie dla całej  załogi. Znajdują się tutaj 4 kabiny 2 osobowe oraz kabina i 2 łazienki. Jeżeli szukasz jachtu bogato wyposażonego, na którym potrzebujesz dużo przestrzeni - jest to idealny wybór dla Ciebie!

 

ADRIATYK

To północne odgałęzienie Morza Śródziemnego, które rozdziela Półwysep Apeniński od Bałkańskiego.Stanowi mniej więcej jedną piątą powierzchni Śródziemnego, z którym połączony jest cieśniną otrantską na południu. Północna część Adriatyku nie jest głęboka, sięga tu 50 m. Maksymalną głębokość - około 1.230 m - osiąga w rejonie na południe od Zatoki Kotorskiej. Adriatyk należy do cieplejszych mórz, ale na jego powierzchni są notowane duże różnice temperatur. W zimie spada ona do 7-11°C, wiosną wzrasta do 20-23°C, a latem osiąga 26-27°C. Ciepłe wody i szerokie piaszczyste plaże sprawiają, że jest ono doskonałym miejscem na letni wypoczynek. Jeśli szukamy pięknych piaszczystych plaż, a nie chcemy jechać do Włoch, na wybrzeżu chorwackim mamy ich wybór zarówno na ladzie jak i wyspach , których Chorwacja posiada ponad 1200.

 

Dojazd

 

PRZEPISY WJAZDOWE :

Obywatele polscy mogą wjeżdżać do Chorwacji i przebywać w niej bez wizy do 90 dni, liczonych w okresie pół roku. Okres ważności paszportu nie może być krótszy niż dozwolony czas pobytu. Uwaga: Zaleca się, aby osoby małoletnie podróżujące bez opieki rodziców (opiekuna prawnego) posiadały przy sobie zgodę, sformułowaną w języku angielskim i podpisaną przez opiekuna prawnego, z podanym jego adresem i numerem telefonu (nie dotyczy wpisanych na listę uczestników wycieczek). Wjazd na terytorium Republiki Chorwacji dozwolony jest na podstawie paszportu lub (dotyczy obywateli krajów EOG) dowodu osobistego. Niektóre instytucje chorwackie (banki, urzędy, placówki zdrowia) mogą nie uznawać dowodów tożsamości innych niż paszport. Jeżeli przeciwko cudzoziemcowi jest prowadzone postępowanie w związku z popełnionym przestępstwem lub wykroczeniem, właściwe organy mogą tymczasowo i za pokwitowaniem zatrzymać jego dokument podróży. Cudzoziemcy są obowiązani posiadać środki finansowe niezbędne do pokrycia kosztów pobytu, przejazdu i wyjazdu w wysokości minimum 100 EUR (lub równowartość w walucie wymienialnej) na każdy dzień pobytu, a w przypadku osób mających potwierdzone zaproszenie od chorwackiej osoby fizycznej lub prawnej albo voucher turystyczny - 50 EUR na dzień.

 

Cudzoziemcy mogą wwozić do Chorwacji bez opłat celnych przedmioty niezbędne na czas podróży bądź wypoczynku turystycznego, a także inne rzeczy nie mające przeznaczenia handlowego. Zwolniony z cła jest wwóz do 200 szt. papierosów, do 1 l napojów wysokoprocentowych lub 2 l napojów o zawartości alkoholu do 22%, 1 kg kawy lub herbaty na osobę. Przywóz leków zawierających substancje narkotyczne wg wykazu na stronie www.poslovniforum.hr/zakoni/zszod03.asp – tylko w ilości niezbędnej na czas podróży; dokumentację medyczną (informacja o chorobie, recepta) należy okazać na granicy. Obecnie obowiązujące przepisy dotyczące wwozu żywności w bagażu turystycznym na własne potrzeby w podróży nie są rygorystyczne, dozwalają na przywiezienie np. do 10 kg mięsa i jego przetworów, nie nakładają limitów na przywóz np. pieczywa i makaronów.

JĘZYK :

chorwacki

WALUTA :

Euro

Płatność

 

Lotami linii rejsowych z Krakowa lub Warszawy w większości przez Zagrzeb. Istnieje również tańsza opcja autokarowa liniami prywatnych przewoźników , których na rynku jest sporo. Cena 350 - 500 zł w obydwie strony.

 

Cena :  1580  zł /os

 

Cena zawiera:

– pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej

– opiekę profesjonalnego skippera

– podstawowe szkolenie żeglarskie

– ubezpieczenie KL, NNW, OC, Bagaż,

– pościel, ręczniki

– ponton z silnikiem zaburtowym

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Cena nie zawiera:

– Lotów,

– składki jachtowej :wyżywienie, opłaty portowe,  paliwa do jachtu i silnika zaburtowego. Będą one opłacane ze wspólnej kasy jachtowej                 150EUR / osobę. Skipper zwolniony

– transfer lotnisko-marina-lotnisko,

– końcowe sprzątanie

– własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe itp)

 
Harmonogram płatności:
  • 50% – 1 tydzień od daty rezerwacji

  • 50% – 3 tygodnie do rozpoczęcia