Rejs w Chorwacji -  Trogir / Split  ( 7dni )

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/8

Termin:        12.05 - 19.05.2018

Jacht:     Cyclades 43.4 , Bavaria44

Lokalizacja:  Trogir/Split

 

Zaokrętowanie:

12.05.2018 Trogir/Split

Wyokrętowanie:

19.05.2018 Trogir/Split

Rejs nr: Ch2/05/18C

Zapraszamy na rejs w Chorwacji. To świetny pomysł na odpoczynek majowy Malowniczość chorwackiego wybrzeża dalmatyńskiego jest urozmaicona ponad 1100 wysp doskonale komponujących się z błękitem morza. Malownicze i zaciszne, skaliste zatoczki sprawiają doskonale warunki do odpoczynku. Długie wybrzeża, gorące słońce, ciepłe i czyste morze zapraszają do kąpieli słonecznych oraz do nurkowania. Skosztujemy przysmaki bałkańskiej kuchni. Chorwacka  część Adriatyku ponadto wspaniałe krajobrazy, wkomponowane w nie maleńkie miasta i wioski rybackie, a także zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

 

Najlepsza pora na wyjazd do Chorwacji to miesiące poza szczytem sezonu turystycznego. Maj, czerwiec,wrzesień i wczesny październik. Natomiast lipiec i sierpień to miesiące wyłącznie dla osób kochających upały, dochodzące tu do 30 st Celsjusza w cieniu.

 
 

TROGIR

Jest miastem portowym  założonym w III wieku p.n.e. Posiada liczne kulturowo – historyczne zabytki, oryginalną architekturę i przepiękne uliczki. Został nazwany „Małą Wenecją“ i wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto zobaczyć: północną bramę, pałac Garagnin, główny miejski plac (ratusz, pałac Rektorów, kościół Św. Jana Chrzciciela, kościół Św. Sebastiana), portal Radovana, pałac Ćipiko, katedra Św. Wawrzyńca,  i wiele innych zabytków . Stare miasto położone jest na małej wysepce między wyspą Čiovo i lądem,  połączone  kamiennym mostem. Okolice Trogiru charakteryzuje bujna roślinność, wyspy, kamieniste i piaszczyste plaże, z których najsłynniejsze to plaża Pantan, plaża Okrug i plaża Kava. Znajduje się tutaj szkoła surfingu i nurkowaniu. Latem organizowane są „rybackie noce“, występy folklorystyczne, koncerty muzyki poważnej. Miasto posiada swoją marine, w której znajduje się  200 miejsc do cumowania.

SPLIT

To drugie co do wielkości chorwackie miasto i równocześnie stolica Dalmacji. Jest ważnym ośrodkiem administracyjnym, gospodarczym, turystycznym i komunikacyjnym. Największą tutejszą atrakcją są pozostałości ­ pałacu ­rzymskiego cesarza Dioklecjana. Była to rezydencja zbudowana na przełomie III i IV wieku n.e. jako willa, w której cesarz miał zamiar osiąść po zamierzonej na 305 rok n.e. abdykacji. Budowla została zaplanowana na wzór castrum romanum (warownego obozu rzymskiego), na prostokącie o wymiarach 214 na 175 metrów. Po śmierci Dioklecjana pałac stał się  hotelem dla rzymskiej elity.
Do dzisiejszych czasów przetrwały: Złota Brama, westybul, perystyl (obecnie teatr), mauzoleum (obecnie katedra), świątynia Jowisza (przebudowana na baptysterium) oraz ruiny komnat cesarza. Pałac otacza stare miasto, które zbudowane później zostało niejako wklejone w pozostałości po pałacu.

MASLINICA

To osada rybacka na wyspie Šolta.  Wyspa posiada własny archipelag małych wysepek i stanowi ulubione miejsce dla żeglarzy.Miejscowość jest malownicza o wyjątkowej atmosferze posiada port jachtowy z niezłą infrastrukturą. punkty gastronomiczne i restauracje oferują szeroką gamę świeżych owoców morza i ryb. Latem regularnie odbywają się tu atrakcyjne festyny rybackie. Panują tu wyśmienite warunki do  podwodnego połowu ryb i nurkowania.

VIS,  BISEVO

Miasto Vis usytuowane jest w głęboko schowanej w lądzie zatoce, po północno – wschodniej części wyspy Vis. Całe miasto Vis jest zabytkiem. Na jego terenie do dnia dzisiejszego zachowało się wiele pozostałość antycznego miasta Issa. Do najciekawszych obiektów z tamtych czasów jakie można zobaczyć w mieście zalicza się termy rzymskie, pozostałości teatru oraz cmentarz hellenistyczny.W całym mieście jest wiele ciekawych zabytków na które warto zwrócić uwagę. Twierdze wznoszące się na wzgórzach miasta, kościoły oraz liczne pałace są nierozerwalnym elementem historii i krajobrazu miasta . Akwen wokół wyspy Visu znany jest ze swoich wysepek (Brusnik, św. Andrija, Jabuka, Palagruza),Szczególną atrakcję stanowi wysepka Biševo ze słynną Błękitną Grotą, odwiedzaną rocznie przez  turystów. Posiada bardzo małe i niskie (około 1,5 ma) wejściem od strony morza, toteż w przypadku złej pogody zwiedzanie groty może okazać się nie możliwe. Między godziną 11.00 a 12.00 promienie słoneczne przenikają do groty przez otwór znajdujący się pod powierzchnią morza, tworząc nierzeczywiste błękitne światło.

KOMIŹA

Leży na zachodnim wybrzeżu wyspy Vis .Jest to typowe śródziemnomorskie miasteczko z wąskimi uliczkami, domami ściśniętymi wokół portu. Przyciąga ono turystów spokojem, pięknymi plażami i krajobrazami. Komiza była zawsze dumna ze swojego rybackiego pochodzenia i bogatej historii. W mieście znajduje się  Muzeum Rybołówstwa, jedyne w całej Chorwacji, które mieści się w weneckiej baszcie na riwierze.
Wzdłuż całego wschodniego wybrzeża  ciągną się żwirowe plaże ze źródłami wody pitnej.Zwolennicy sportu i aktywnego wypoczynku mogą wybierać pomiędzy żeglowaniem, jazdą konną, spacerami na łonie natury i nurkowaniem. Wokół Visu jest około dwudziestu podwodnych muzeów z zatopionymi w morskich głębiach samolotami, łodziami podwodnymi i statkami wojennymi.

HVAR

Jest najdłuższą wyspą chorwacką położoną na Adriatyku pomiędzy Wyspą Korculą a Wyspą Brac. Jest najbardziej słonecznym miejscem (słońce świeci tu średnio przez 2724 godziny w ciągu roku) i jedną z najpiękniejszych wysp Chorwacji.Na wyspie odnajdziemy piękne krajobrazy tworzone głównie przez skały, malownicze zatoczki z krystalicznie czystą wodą, zieleń i liczne zabytki. Dodatkowo uroku dodaje także archipelag Wysp Piekielnych położony w pobliżu Wyspy Hvar będący niezwykłą atrakcja żeglarską.Najważniejszym miejscem wyspy jest zabytkowe miasteczko Hvar, nad którym góruje twierdza. Znajduje się tu najstarszy w Europie teatr pochodzący z 1612 roku, Arsenał – największy zabytek architektoniczny Hvaru, wybudowany pomiędzy XVI a XVII wiekiem,Klasztor franciszkański, Katedra Św. Szczepana i wiele innych. Znajdziemy tu również sklepiki z pamiątkami, kluby nocne, restauracje i kawiarnie serwujące lokalne przysmaki ze świeżej ryby, oliwy i wina. 

MILNA

Milna to mała osada i port znajdujący się w zatoce o takiej samej nazwie na zachodnim wybrzeżu wyspy Brač. łęboka zatoka Milna to najlepszy naturalny port na wyspie, m.in. dzięki bliskości do cieśniny splitskiej (Splitska vrata), którą trzeba przepłynąć przy żeglowaniu na HvarVis i inne okoliczne wyspy. Marina ACI Milna ma około 200 stanowisk na morzu i 20 przy brzegu i posiada dobre położenie przy głównej trasie wyspy.W pobliżu Milny znajduje się wiele piaszczystych i żwirowych zatok z pięknymi plażami.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/2
 

CYCLADES 43.4

Jednostka przeznaczona dla 9 załogantów, bądź dla rodziny ceniącej sobie komfort i przestrzeń podczas urlopu. Duża przestrzeń pod pokładem - w kabinach, kuchni oraz w salonie pozwoli na wygodne mieszkanie dla całej  załogi. Znajdują się tutaj 4 kabiny 2 osobowe oraz kabina i 2 łazienki. Jeżeli szukasz jachtu bogato wyposażonego, na którym potrzebujesz dużo przestrzeni - jest to idealny wybór dla Ciebie!

 

ADRIATYK

To północne odgałęzienie Morza Śródziemnego, które rozdziela Półwysep Apeniński od Bałkańskiego.Stanowi mniej więcej jedną piątą powierzchni Śródziemnego, z którym połączony jest cieśniną otrantską na południu. Północna część Adriatyku nie jest głęboka, sięga tu 50 m. Maksymalną głębokość - około 1.230 m - osiąga w rejonie na południe od Zatoki Kotorskiej. Adriatyk należy do cieplejszych mórz, ale na jego powierzchni są notowane duże różnice temperatur. W zimie spada ona do 7-11°C, wiosną wzrasta do 20-23°C, a latem osiąga 26-27°C. Ciepłe wody i szerokie piaszczyste plaże sprawiają, że jest ono doskonałym miejscem na letni wypoczynek. Jeśli szukamy pięknych piaszczystych plaż, a nie chcemy jechać do Włoch, na wybrzeżu chorwackim mamy ich wybór zarówno na ladzie jak i wyspach , których Chorwacja posiada ponad 1200.

 

Dojazd

Płatność

 
 

PRZEPISY WJAZDOWE :

Obywatele polscy mogą wjeżdżać do Chorwacji i przebywać w niej bez wizy do 90 dni, liczonych w okresie pół roku. Okres ważności paszportu nie może być krótszy niż dozwolony czas pobytu. Uwaga: Zaleca się, aby osoby małoletnie podróżujące bez opieki rodziców (opiekuna prawnego) posiadały przy sobie zgodę, sformułowaną w języku angielskim i podpisaną przez opiekuna prawnego, z podanym jego adresem i numerem telefonu (nie dotyczy wpisanych na listę uczestników wycieczek). Wjazd na terytorium Republiki Chorwacji dozwolony jest na podstawie paszportu lub (dotyczy obywateli krajów EOG) dowodu osobistego. Niektóre instytucje chorwackie (banki, urzędy, placówki zdrowia) mogą nie uznawać dowodów tożsamości innych niż paszport. Jeżeli przeciwko cudzoziemcowi jest prowadzone postępowanie w związku z popełnionym przestępstwem lub wykroczeniem, właściwe organy mogą tymczasowo i za pokwitowaniem zatrzymać jego dokument podróży. Cudzoziemcy są obowiązani posiadać środki finansowe niezbędne do pokrycia kosztów pobytu, przejazdu i wyjazdu w wysokości minimum 100 EUR (lub równowartość w walucie wymienialnej) na każdy dzień pobytu, a w przypadku osób mających potwierdzone zaproszenie od chorwackiej osoby fizycznej lub prawnej albo voucher turystyczny - 50 EUR na dzień.

 

Cudzoziemcy mogą wwozić do Chorwacji bez opłat celnych przedmioty niezbędne na czas podróży bądź wypoczynku turystycznego, a także inne rzeczy nie mające przeznaczenia handlowego. Zwolniony z cła jest wwóz do 200 szt. papierosów, do 1 l napojów wysokoprocentowych lub 2 l napojów o zawartości alkoholu do 22%, 1 kg kawy lub herbaty na osobę. Przywóz leków zawierających substancje narkotyczne wg wykazu na stronie www.poslovniforum.hr/zakoni/zszod03.asp – tylko w ilości niezbędnej na czas podróży; dokumentację medyczną (informacja o chorobie, recepta) należy okazać na granicy. Obecnie obowiązujące przepisy dotyczące wwozu żywności w bagażu turystycznym na własne potrzeby w podróży nie są rygorystyczne, dozwalają na przywiezienie np. do 10 kg mięsa i jego przetworów, nie nakładają limitów na przywóz np. pieczywa i makaronów.

JĘZYK :

chorwacki

WALUTA :

Euro

Lotami linii rejsowych z Krakowa lub Warszawy w większości przez Zagrzeb. Istnieje również tańsza opcja autokarowa liniami prywatnych przewoźników , których na rynku jest sporo. Cena 350 - 500 zł w obydwie strony.

 

Cena :  1580  zł /os

 

Cena zawiera:

– pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej

– opiekę profesjonalnego skippera

– podstawowe szkolenie żeglarskie

– ubezpieczenie KL, NNW, OC, Bagaż,

– pościel, ręczniki

– ponton z silnikiem zaburtowym

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Cena nie zawiera:

– Lotów,

– składki jachtowej :wyżywienie, opłaty portowe,  paliwa do jachtu i silnika zaburtowego. Będą one opłacane ze wspólnej kasy jachtowej                 150EUR / osobę. Skipper zwolniony

– transfer lotnisko-marina-lotnisko,

– końcowe sprzątanie

– własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe itp)

 
Harmonogram płatności:
  • 50% – 1 tydzień od daty rezerwacji

  • 50% – 3 tygodnie do rozpoczęcia