top of page

Rejs sylwestrowy w Chorwacji -  Seget Donji  ( 7dni )

Termin:      27.12.2020 - 03.01.2021

Jacht:            Lagoon 52F, Saba 50 

Lokalizacja:  Dalmacja środkowa

 

Zaokrętowanie:

27.12.2020 Seget Donji

Wyokrętowanie:

03.01.2021 Seget Donji

Rejs nr: Ch5/12/20K

Zapraszamy na rejs sylwestrowy w Chorwacji. To świetny pomysł na odpoczynek w tych trudnych czasach. Malowniczość chorwackiego wybrzeża dalmatyńskiego jest urozmaicona ponad 1100 wyspami doskonale komponujących się z błękitem morza. Skosztujemy sporo przysmaków bałkańskiej kuchni. Chorwacka  część Adriatyku to również wspaniałe  krajobrazy i  wkomponowane w nie piękne  pełne   klimatu miasta      i wioski rybackie, a także zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

 

Wybraliśmy ten czas by wspólnie przywitać nowy rok w atmosferze spokoju,bałkańskiej muzyki, szumu morza i pięknych krajobrazów. Chcemy na chwile zapomnieć o problemach i kłopotach dnia codziennego, o restrykcjach i zakazach. Chcemy mieć ten czas tylko dla siebie.

powrót
atrakcje

TROGIR

Jest miastem portowym  założonym w III wieku p.n.e. Posiada liczne kulturowo – historyczne zabytki, oryginalną architekturę i przepiękne uliczki. Został nazwany „Małą Wenecją“ i wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto zobaczyć: północną bramę, pałac Garagnin, główny miejski plac (ratusz, pałac Rektorów, kościół Św. Jana Chrzciciela, kościół Św. Sebastiana), portal Radovana, pałac Ćipiko, katedra Św. Wawrzyńca,  i wiele innych zabytków . Stare miasto położone jest na małej wysepce między wyspą Čiovo i lądem,  połączone  kamiennym mostem. Okolice Trogiru charakteryzuje bujna roślinność, wyspy, kamieniste i piaszczyste plaże, z których najsłynniejsze to plaża Pantan, plaża Okrug i plaża Kava. Znajduje się tutaj szkoła surfingu i nurkowaniu. Latem organizowane są „rybackie noce“, występy folklorystyczne, koncerty muzyki poważnej. Miasto posiada swoją marine, w której znajduje się  200 miejsc do cumowania.

SPLIT

To drugie co do wielkości chorwackie miasto i równocześnie stolica Dalmacji. Jest ważnym ośrodkiem administracyjnym, gospodarczym, turystycznym i komunikacyjnym. Największą tutejszą atrakcją są pozostałości ­ pałacu ­rzymskiego cesarza Dioklecjana. Była to rezydencja zbudowana na przełomie III i IV wieku n.e. jako willa, w której cesarz miał zamiar osiąść po zamierzonej na 305 rok n.e. abdykacji. Budowla została zaplanowana na wzór castrum romanum (warownego obozu rzymskiego), na prostokącie o wymiarach 214 na 175 metrów. Po śmierci Dioklecjana pałac stał się  hotelem dla rzymskiej elity.
Do dzisiejszych czasów przetrwały: Złota Brama, westybul, perystyl (obecnie teatr), mauzoleum (obecnie katedra), świątynia Jowisza (przebudowana na baptysterium) oraz ruiny komnat cesarza. Pałac otacza stare miasto, które zbudowane później zostało niejako wklejone w pozostałości po pałacu.

MASLINICA

To osada rybacka na wyspie Šolta.  Wyspa posiada własny archipelag małych wysepek i stanowi ulubione miejsce dla żeglarzy.Miejscowość jest malownicza o wyjątkowej atmosferze posiada port jachtowy z niezłą infrastrukturą. punkty gastronomiczne i restauracje oferują szeroką gamę świeżych owoców morza i ryb. Latem regularnie odbywają się tu atrakcyjne festyny rybackie. Panują tu wyśmienite warunki do  podwodnego połowu ryb i nurkowania.

VIS,  BISEVO

Miasto Vis usytuowane jest w głęboko schowanej w lądzie zatoce, po północno – wschodniej części wyspy Vis. Całe miasto Vis jest zabytkiem. Na jego terenie do dnia dzisiejszego zachowało się wiele pozostałość antycznego miasta Issa. Do najciekawszych obiektów z tamtych czasów jakie można zobaczyć w mieście zalicza się termy rzymskie, pozostałości teatru oraz cmentarz hellenistyczny.W całym mieście jest wiele ciekawych zabytków na które warto zwrócić uwagę. Twierdze wznoszące się na wzgórzach miasta, kościoły oraz liczne pałace są nierozerwalnym elementem historii i krajobrazu miasta . Akwen wokół wyspy Visu znany jest ze swoich wysepek (Brusnik, św. Andrija, Jabuka, Palagruza),Szczególną atrakcję stanowi wysepka Biševo ze słynną Błękitną Grotą, odwiedzaną rocznie przez  turystów. Posiada bardzo małe i niskie (około 1,5 ma) wejściem od strony morza, toteż w przypadku złej pogody zwiedzanie groty może okazać się nie możliwe. Między godziną 11.00 a 12.00 promienie słoneczne przenikają do groty przez otwór znajdujący się pod powierzchnią morza, tworząc nierzeczywiste błękitne światło.

KOMIŹA

Leży na zachodnim wybrzeżu wyspy Vis .Jest to typowe śródziemnomorskie miasteczko z wąskimi uliczkami, domami ściśniętymi wokół portu. Przyciąga ono turystów spokojem, pięknymi plażami i krajobrazami. Komiza była zawsze dumna ze swojego rybackiego pochodzenia i bogatej historii. W mieście znajduje się  Muzeum Rybołówstwa, jedyne w całej Chorwacji, które mieści się w weneckiej baszcie na riwierze.
Wzdłuż całego wschodniego wybrzeża  ciągną się żwirowe plaże ze źródłami wody pitnej.Zwolennicy sportu i aktywnego wypoczynku mogą wybierać pomiędzy żeglowaniem, jazdą konną, spacerami na łonie natury i nurkowaniem. Wokół Visu jest około dwudziestu podwodnych muzeów z zatopionymi w morskich głębiach samolotami, łodziami podwodnymi i statkami wojennymi.

HVAR

Jest najdłuższą wyspą chorwacką położoną na Adriatyku pomiędzy Wyspą Korculą a Wyspą Brac. Jest najbardziej słonecznym miejscem (słońce świeci tu średnio przez 2724 godziny w ciągu roku) i jedną z najpiękniejszych wysp Chorwacji.Na wyspie odnajdziemy piękne krajobrazy tworzone głównie przez skały, malownicze zatoczki z krystalicznie czystą wodą, zieleń i liczne zabytki. Dodatkowo uroku dodaje także archipelag Wysp Piekielnych położony w pobliżu Wyspy Hvar będący niezwykłą atrakcja żeglarską.Najważniejszym miejscem wyspy jest zabytkowe miasteczko Hvar, nad którym góruje twierdza. Znajduje się tu najstarszy w Europie teatr pochodzący z 1612 roku, Arsenał – największy zabytek architektoniczny Hvaru, wybudowany pomiędzy XVI a XVII wiekiem,Klasztor franciszkański, Katedra Św. Szczepana i wiele innych. Znajdziemy tu również sklepiki z pamiątkami, kluby nocne, restauracje i kawiarnie serwujące lokalne przysmaki ze świeżej ryby, oliwy i wina. 

MILNA

Milna to mała osada i port znajdujący się w zatoce o takiej samej nazwie na zachodnim wybrzeżu wyspy Brač. łęboka zatoka Milna to najlepszy naturalny port na wyspie, m.in. dzięki bliskości do cieśniny splitskiej (Splitska vrata), którą trzeba przepłynąć przy żeglowaniu na HvarVis i inne okoliczne wyspy. Marina ACI Milna ma około 200 stanowisk na morzu i 20 przy brzegu i posiada dobre położenie przy głównej trasie wyspy.W pobliżu Milny znajduje się wiele piaszczystych i żwirowych zatok z pięknymi plażami.

Jacht

LAGOON 52 F ( 2018/2019 r)

to najnowsza konstrukcja stoczni Lagoon, która miała premierę w 2013 r. Już pierwsze spojrzenie na ten model katamaranu wystarczy, aby dostrzec zupełnie nową, dynamiczną linię jachtu podkreśloną przypominającymi diament, ostro ściętymi pionowymi  dziobami oraz rewolucyjnym układem takielunku.Lagoon 52F jest owocem wieloletniej współpracy działu projektowego Lagoon z niezwykle doświadczonym biurem projektowym Van Peteghem-Lauriot Prevost (VPLP), które współtworzyło najwspanialsze wielokadłubowce, w tym prawdziwe maszyny regatowe biorące udział w wielu wokółziemskich regatach oraz z włoskim biurem Nauta Design odpowiedzialnym za wnętrze jachtu.

Konstruktorom udało się połączyć nowe, często rewolucyjne pomysły dotyczące nowoczesnej sylwetki jachtu i kształtu kadłuba, nietypowy jak na jachty turystyczne układ takielunku (znacznie poprawiający osiągi), z charakterystyczną dla Lagoon elegancją, komfortem i łatwością obsługi.

Powiew świeżości i nowego spojrzenia na rozplanowanie przestrzeni można również znaleźć w niezwykle jasnym, spójnie zaprojektowanym i wygodnym wnętrzu. Każde z pomieszczeń stanowi swoistą strefę komfortu, wszędzie na pokładzie Lagoon 52F można doskonale wypocząć, czy to na górnym pokładzie, w przestronnym kokpicie, na dziobowej kanapie, czy w dużym salonie. Właściciele oraz goście mają do dyspozycji eleganckie sypialnie oraz łazienki z osobnymi kabinami prysznicowymi.

1 / 5

akwen

ADRIATYK

To północne odgałęzienie Morza Śródziemnego, które rozdziela Półwysep Apeniński od Bałkańskiego.Stanowi mniej więcej jedną piątą powierzchni Śródziemnego, z którym połączony jest cieśniną otrantską na południu. Północna część Adriatyku nie jest głęboka, sięga tu 50 m. Maksymalną głębokość - około 1.230 m - osiąga w rejonie na południe od Zatoki Kotorskiej. Adriatyk należy do cieplejszych mórz, ale na jego powierzchni są notowane duże różnice temperatur. W zimie spada ona do 7-11°C, wiosną wzrasta do 20-23°C, a latem osiąga 26-27°C. Ciepłe wody i szerokie piaszczyste plaże sprawiają, że jest ono doskonałym miejscem na letni wypoczynek. Jeśli szukamy pięknych piaszczystych plaż, a nie chcemy jechać do Włoch, na wybrzeżu chorwackim mamy ich wybór zarówno na ladzie jak i wyspach , których Chorwacja posiada ponad 1200.

warto wiedzieć
Dojazd

PRZEPISY WJAZDOWE :

Obywatele polscy mogą wjeżdżać do Chorwacji i przebywać w niej bez wizy do 90 dni, liczonych w okresie pół roku. Okres ważności paszportu nie może być krótszy niż dozwolony czas pobytu. Uwaga: Zaleca się, aby osoby małoletnie podróżujące bez opieki rodziców (opiekuna prawnego) posiadały przy sobie zgodę, sformułowaną w języku angielskim i podpisaną przez opiekuna prawnego, z podanym jego adresem i numerem telefonu (nie dotyczy wpisanych na listę uczestników wycieczek). Wjazd na terytorium Republiki Chorwacji dozwolony jest na podstawie paszportu lub (dotyczy obywateli krajów EOG) dowodu osobistego. Niektóre instytucje chorwackie (banki, urzędy, placówki zdrowia) mogą nie uznawać dowodów tożsamości innych niż paszport. Jeżeli przeciwko cudzoziemcowi jest prowadzone postępowanie w związku z popełnionym przestępstwem lub wykroczeniem, właściwe organy mogą tymczasowo i za pokwitowaniem zatrzymać jego dokument podróży. Cudzoziemcy są obowiązani posiadać środki finansowe niezbędne do pokrycia kosztów pobytu, przejazdu i wyjazdu w wysokości minimum 100 EUR (lub równowartość w walucie wymienialnej) na każdy dzień pobytu, a w przypadku osób mających potwierdzone zaproszenie od chorwackiej osoby fizycznej lub prawnej albo voucher turystyczny - 50 EUR na dzień.

 

Cudzoziemcy mogą wwozić do Chorwacji bez opłat celnych przedmioty niezbędne na czas podróży bądź wypoczynku turystycznego, a także inne rzeczy nie mające przeznaczenia handlowego. Zwolniony z cła jest wwóz do 200 szt. papierosów, do 1 l napojów wysokoprocentowych lub 2 l napojów o zawartości alkoholu do 22%, 1 kg kawy lub herbaty na osobę. Przywóz leków zawierających substancje narkotyczne wg wykazu na stronie www.poslovniforum.hr/zakoni/zszod03.asp – tylko w ilości niezbędnej na czas podróży; dokumentację medyczną (informacja o chorobie, recepta) należy okazać na granicy. Obecnie obowiązujące przepisy dotyczące wwozu żywności w bagażu turystycznym na własne potrzeby w podróży nie są rygorystyczne, dozwalają na przywiezienie np. do 10 kg mięsa i jego przetworów, nie nakładają limitów na przywóz np. pieczywa i makaronów.

JĘZYK :

chorwacki

WALUTA :

Euro

Dojazd

Lotami linii rejsowych z Krakowa lub Warszawy w większości przez Zagrzeb. Istnieje również tańsza opcja autokarowa liniami prywatnych przewoźników , których na rynku jest sporo lub własnym środkiem transportu

Płatność

Płatność

 

Cena :  1680 zł /os

 

Cena zawiera:

– pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej

– opiekę profesjonalnego skippera

– podstawowe szkolenie żeglarskie

– ubezpieczenie turystyczne z opcja Covid

– pościel, ręczniki

– ponton z silnikiem zaburtowym

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Sprzątanie jachtu po rejsie


Cena nie zawiera:

– Transferów

– składki jachtowej :wyżywienie, opłaty portowe,  paliwa do jachtu i silnika zaburtowego, ubezpieczenia kaucji, podatku turystycznego (1.3/1.6             EUR/dzień/osobę). Będą one opłacane ze wspólnej kasy jachtowej  200 EUR / osobę rozliczane po rejsie z załogą jachtu.

   Skipper zwolniony od  składki jachtowej.

– własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe itp)

 
Harmonogram płatności:
  • 40% – w chwili podpisania umowy

  • 60% – 3 tygodnie do rozpoczęcia

       UWAGA!!! W przypadku, kiedy rejs okaże się niemożliwy do zrealizowania z powodu zamknięcia granic i kolejnych problemów z              pandemią Covid, wpłaty zostaną przeniesione na rejs majowy 30.04-09.05.2021  na trasie Dubrownik ( Chorwacja)- Zatoka Kotorska          Czarnogóra). Zamianie ulegną jednak jednostki na pokładzie których rejs majowy będzie organizowany.

bottom of page