press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/8

Termin:        27.04 - 04.05.2019

Jacht:           Oceanis 45

Lokalizacja:  Kotor

 

Zaokrętowanie:

27.04.2019 Marina ACI Dubrovnik

Wyokrętowanie:

04.05.2019 Marina ACI Dubrownik

Rejs nr: Cg1/05/19

Zapraszamy na rejs w Czarnogórze. To świetny pomysł na odpoczynek majowy . Nazwę Montenegro nadali temu miejscu Wenecjanie pod wpływem widoku, który zobaczyli po przybyciu tutaj. Surowe góry położone w głębi lądu  ostro kontrastują z wodami Adriatyku.  Odkryjemy tu mnóstwo uroczych zakątków  zarówno od strony morza jak i lądu. Skosztujemy przysmaki bałkańskiej kuchni. Czarnogóra to część Adriatyku oferująca piękne plaże , wspaniałe krajobrazy z maleńkimi miastami i wioskami rybackimi, a także zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dodatkową artrakcją naszego rejsu jest Chorwacki Dubrownik skąd rozpoczynamy nasz rejs

Najlepsza pora na wyjazd do Czarnogóry to miesiące poza szczytem sezonu turystycznego. Maj, czerwiec,wrzesień i wczesny październik. Natomiast lipiec i sierpień to miesiące wyłacznie dla osób kochających upały, dochodzące tu do 30 st Celsjusza w cieniu.

 
 

HERCEG NOVI

Historyczne urokliwe miasteczko z pięknymi plażami bujną roślinnością i licznymi zabytkami architektury. Zwane jest również " Bramą Czarnogóry" .

Zobaczymy tu: muzeum historyczne ,monastyr Savina, twierdze Spaniola i Kanli Kula, ogród botaniczny, piękne kościoły i cerkwie.Bez problemu znajdziemy także ustronne miejsca, okolone skalami, często dostępne wyłącznie od strony morza. Jedno z najsłynniejszych miejsc do opalania stanowi Plaza Zanjice.W mieście znajdują się dyskoteki , liczne bary i restauracje pełne lokalnych potraw.

TIVAT

To najmłodsze miasto regionu jest gwarnym ośrodkiem turystycznym ,otoczone winnicami, gajami oliwnymi i soczystą śródziemnomorską roślinnością. Stanowi bazę do uprawiania sportów wodnych. Tivat słynie ze swojego pięknego rozległego parku nadmorskiego z licznymi subtropikalnymi i egzotycznymi roślinami. Miasto proponuje turystom wiele możliwości rozrywki od przytulnych pubów i restauracji  przedstawienia teatralne w plenerze i występy chórów. Zobaczyć tu można : obronne rezydencje,  Galerię Miejską. Niedaleko Tivatu znajdują się 3 wyspy: Ostrvo Cvijeća z ruinami monastyru, Otok z klasztorem oraz Sveti Marko z  osadą turystyczną i piaszczystą plażą.
KOTOR

Miasto ma śródziemnomorski charakter, pełne jest wąskich uliczek, nieregularnych placów, świątyń i pałaców. Otoczone jest z trzech stron masywami górskimi, które osłaniają miasto przed wiatrem jest pełne śródziemnomorskiej roślinności. Zatoka często określana jest, jako najdalej położony na południe fiord Europy. Zabytkowe Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Kotor to jedno z najpiękniejszych, najbardziej urokliwych miast Czarnogóry. Zobaczyć tu można : zabytkowe mury miasta, renesansową bramę morską , północna i południową, XV-wieczny Pałac Namiestnika Wenecji (Kneževa palata), cerkiew Matki Boskiej od Zdrowia (Gospe od zdravlja), kościół św. Anny, pochodzący z przełomu XII i XIII w,

Kościół Najświętszej Marii Panny (Sv. Marija Koleđata) i wiele innych. Wszystko to uzupełnione słońcem, plażami i krystalicznie czystą wodą sprzyjają odpoczynkowi.

BUDVA

bardzo malownicza, druga z  pod względem wielkości wyspa archipelagu Nie brakuje tu miejsc do nurkowania, zwiedzania jak i do błogiego lenistwa. Charakteryzuje ją bogata historia i nie od dziś nazywana  jest wyspą zesłań. Swoją sławę zyskała już w czasach starożytnych, kiedy to wygnana na nią została córka cesarza Oktawiana Augusta. Jej losy podzieliła również Agrypina – siostrzenica cesarza Tyberiusza. Podczas II Wojny Światowej Mussolini wydał rozkaz aby zsyłać tu antyfaszystów i komunistów. 

W 2009 roku odnaleziono w pobliżu wyspy cmentarzysko  - 5 starożytnych statków rzymskich. Co ciekawe, na ich pokładzie znaleziono nienaruszone flakony oliwy z oliwek, sosu garum i sztabki metalu.  Niektóre z tych przedmiotów można oglądać w muzeum Ventotene.

ULCINJ

Ulcinj  miasto położone niedaleko granicy z Albanią. Wyraźnie widoczne są wpływy muzułmańskie i nieco orientalny charakter. To najstarsze miasto na czarnogórskim wybrzeżu.Około 3 km za miastem rozciąga się najdłuższa piaszczysta plaża Czarnogóry – Velika Plaža. Stara część Ulcinja dzieli się na część górną i dolną. Pośród wąskich i krętych uliczek można odnaleźć liczne zabytki, reprezentujące różne style zaczynając od romańskich po architekturę orientalną. Ulcinj to miejsce  z największymi w kraju solinami morskimi. W mieście znajdują się dyskoteki oraz kluby nocne i bary.​W pobliskich restauracjach podawane są potrawy z owoców morza. 

PETROVAC

Miasteczko rybackie z niewielką przystanią, położone w centralnej części wybrzeża Czarnogóry.Od strony lądu z trzech stron otoczony jest wzgórzami porośniętymi lasem. U wejścia do portu dwie maleńkie wysepki: Sveta Nedjelja i Katić, na obu z nich zbudowano małe kapliczki. W miasteczku znajdują się dyskoteka i kluby położone nad samym morzem .Można też pójść do kina lub galerii albo zobaczyć sztukę w teatrze letnim. Ponadto duży wybór restauracji, tawern i sklepów. 

BUDVA

To zabytkowe miasto oraz popularny letni kurort turystyczny.Najstarsza cześć Budvy znajduje się na wysuniętym w morze  skalnym cyplu (niegdyś stanowił on wyspę, którą połączono ze stałym lądem). Stare miasto otoczone jest wybudowanymi przez Wenecjan pod koniec XV wieku murami obronnymi. Do jego wnętrza prowadzą dwie bramy miejskie: Morska (od północy) i Lądowa (od zachodu). To tutaj (w dzielnicy Bečići) znajduje się słynne już Casino Royale znane z filmu o agencie Jamesie Bondzie.

Podobnie jak i w innych miejscowościach mamy tu duży wybór restauracji i barów oferujących miejscowe specjalności, w szczególności dania z ryb i owoców morza .Poza tym mnóstwo kawiarni, cukierni i pubów. Wszystkie lokale otwarte do późnych godzin wieczornych

DUBROWNIK

To najchętniej odwiedzane przez turystów miasto Chorwacji. Leży nad Adriatykiem, na południowym wschodzie Dalmacji. Ten niewielki port usadowiony jest w przepięknej zatoce, pośród tysięcy skał i wśród śródziemnomorskiej roślinności. Stari Grad, czyli Stare Miasto w Dubrowniku to niewątpliwie najpiękniejsze miasto Chorwacji i jedno z najpiękniejszych miast na świecie.Najcenniejsze zabytki Dubrownika znajdują się w obrębie Starego Miasta, wpisanego na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.Wśród nich :Średniowieczny system fortyfikacji miejskich wraz z basztami i bramami,Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Wielka Studnia Onofria z 16 rzeźbami ,mała Studnia Onofria , główna ulica Stradun, Pałac Rektorów, Pałac Sponza, Kolumna Rolanda i wiele innych.Mieszkańcy południowej Dalmacji słyną z zamiłowania do smacznego jedzenia i dobrych win, w związku z czym w Dubrowniku znajduje się wiele obiektów gastronomicznych, od barów szybkiej obsługi, po wykwintne restauracje serwujące takie dania.

​Od kilku lat Dubrownik jest kojarzony również z niezwykle popularną produkcją HBO, serialem „Gra o Tron”. To właśnie tutaj nakręcono wiele charakterystycznych scen do tej kasowej produkcji, w tym przede wszystkim scenę pochodu upokorzonej Cersei, którą mogliśmy podziwiać w 10 odcinku 5 sezonu. Schody, na których skończyła się trasa przemarszu bohaterki, to jedno z niezwykle popularnych miejsc, 

Dubrownik, to drugie co do wielkości chorwackie miasto i równocześnie stolica Dalmacji. Jest ważnym ośrodkiem administracyjnym, gospodarczym, turystycznym i komunikacyjnym. 

OCEANIS 45

Dzięki innowacyjnemu układowi wnętrza z 4 przestronnymi kabinami z 2 łazienkami, na pokładzie wygodnie mieści się  do 8 gości.Wnętrze jest jasne dzięki dwóm panoramicznym oknom. W dużym salonie znajduje się drewniany stół, który można złożyć, aby powstała dwuosobowa koja. W pełni wyposażona kuchnia posiada gazową kuchenkę z dwoma palnikami, lodówkę, zlew oraz dużo schowków.Opływowy kadłub ma pogłębione dno, które zapewnia stabilność i zwiększoną przestrzeń wewnątrz.
 

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1
 
 

Dojazd

 
 

ADRIATYK

To północne odgałęzienie Morza Śródziemnego, które rozdziela Półwysep Apeniński od Bałkańskiego.Stanowi mniej więcej jedną piątą powierzchni Śródziemnego, z którym połączony jest cieśniną otrantską na południu. Północna część Adriatyku nie jest głęboka, sięga tu 50 m. Maksymalną głębokość - około 1.230 m - osiąga w rejonie na południe od Zatoki Kotorskiej. Jeśli szukamy pięknych piaszczystych plaż, a nie chcemy jechać do Włoch, możemy odwiedzić najdłuższą adriatycką plażę w czarnogórskim Ulcinj - Velika Plaza ciągnie 13 km lub wybrać się na wyspę Brac, aby powylegiwać się na słynnym piaszczystym cyplu Złoty Róg. Jeżeli chcemy znaleźć się nad fiordem, to miejscem takim jest Zatoka Kotorska. Adriatyk należy do cieplejszych mórz, ale na jego powierzchni są notowane duże różnice temperatur. W zimie spada ona do 7-11°C, wiosną wzrasta do 20-23°C, a latem osiąga 26-27°C. Ciepłe wody i szerokie piaszczyste plaże sprawiają, że jest ono doskonałym miejscem na letni wypoczynek. 


 

PRZEPISY WJAZDOWE :

Obywatele RP mogą przekraczać granicę Czarnogóry, przejeżdżać tranzytem i przebywać na jej terytorium do 30 dni na podstawie ważnego dowodu osobistego. Pobyt, który przekracza 30 dni a nie przekracza 90 nie wymaga posiadania czarnogórskiej wizy i jest możliwy na podstawie ważnego paszportu. Przy pobytach dłuższych niż 90 dni, obywateli RP obejmuje obowiązek wizowy.

Wwóz kwoty do 2000 EUR na osobę nie wymaga deklaracji. Kwota pomiędzy 2000 EUR a 15000 EUR powinna być zgłoszona podczas odprawy celnej. Dozwolony jest wwóz do 200 szt. papierosów albo 50 cygar lub 250 gr. tytoniu.
Obowiązuje całkowity zakaz wwozu produktów mięsnych, tj. konserw, wyrobów wędliniarskich, w tym i próżniowo opakowanych, peklowanych półproduktów mięsnych, etc. Zakaz dotyczy również ryb i owoców morza oraz produktów mlecznych, takich jak: jogurty, kefiry i sery.

 

Na potrzeby własne można wwieźć na terytorium Czarnogóry:
- sproszkowane mleko i pozostałe produkty spożywcze dla dzieci oraz żywność zaleconą przez lekarza (np. produkty bezglutenowe) pod warunkiem, że są one oryginalnie zapakowane i nie wymagają specjalnych warunków przechowywania,
- świeże owoce i warzywa z wyłączeniem ziemniaków, o całkowitej masie nie przekraczającej 5 kg,
- suszone owoce i warzywa, suszone grzyby, kawę, kakao, przyprawy, herbatę do 1 kg.
- alkohol w oryginalnym opakowaniu do 1 l,
- wodę pitną w oryginalnym opakowaniu do 5 l.,
- napoje chłodzące w oryginalnych opakowaniach do 2 l,
- żywność kombinowaną (zawierającą elementy pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, np. makaron, ravioli) i inne produkty spożywcze (np. słodycze, dżemy), które nie wymagają specjalnych warunków przechowywania i są oryginalnie zapakowane w ilościach do 1 kg.

JĘZYK :

Czarnogórski.Można się porozumieć po angielsku , niemiecku, rosyjsku i w wielu przypadkach po polsku

WALUTA :

Euro

Płatność

 

Lotami linii rejsowych z Warszawy lub z Wiednia przez  Zagrzeb do Dubrownika. Transfer do mariny wynajętym busem.

 

Cena :  1650  zł /os

 

Cena zawiera:

– pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej

– opiekę profesjonalnego skippera

– podstawowe szkolenie żeglarskie

– ubezpieczenie KL, NNW, OC, Bagaż,

– pościel, ręczniki

– ponton z silnikiem zaburtowym

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Cena nie zawiera:

– lotów,

– składki jachtowej :wyżywienie, opłaty portowe, sprzątania po rejsie, paliwa do jachtu i silnika zaburtowego. Będą one opłacane ze wspólnej kasy jachtowej -  150 EUR / osobę skipper zwolniony

–transferu lotnisko – marina – lotnisko

– własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe itp)

 
Harmonogram płatności:
  • 50% – 1 tydzień od daty rezerwacji

  • 50% – 3 tygodnie do rozpoczęcia