Majówka  w Grecji - Wyspy Jońskie PN ( 7dni )

Korfu (MarinaGouvia) - Sidari (Canal D'Amour) - Paleokastritsa - blue caves - Paxos (Lakka) - Paxos - blue caves  -Antipaxos (Voutoumi beach)

-Paxos(Gaios)-Parga-Mourtos-Sivota-Korfu(MarinaGouvia)

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/7

Termin:        27.04 - 04.05.2019

Jacht:           Gib Sea43/Bavaria46

Lokalizacja:  Korfu

 

Zaokrętowanie:

27.04.2019 Marina Guovia Korfu

Wyokrętowanie:

04.05.2019 Marina Guovia Korfu

Rejs nr: Gr1/05/19WJ

Serdecznie zapraszamy na rejs po Morzu Jońskim

To świetny rejon na  wypoczynek pod żaglami. Piękne plaże, krystalicznie czysta woda, bogactwo zabytków i wspaniała grecka kuchnia. Wszystko to uzupełnione grecka gościnnością daje niezapomniany obraz krainy Odyseusza. Będziemy żeglować wśród wysp skąpanych w słońcu i zieleni sosen i cyprysów.Wyspy te są uważane za jedne z najbardziej spokojnych miejsc do żeglugi.

Zielone przez cały rok, posiadają wyraźnie odmienny charakter niż wyspy egejskie. W tym regionie znajdują się osłonięte zatoki, dostępne jedynie z pokładu jachtu.

Widoczne wpływy kultury i architektury Weneckiej. Zamki w Korfu i Levkas, tradycyjne rybackie wioski, piaszczyste plaże w Meganissi i Zakinthos oraz pamiątki klasycznej starożytności. Wiatry wieją z NW i rzadko przekraczają 5-6B.

 
 
 

KORFU

Najdalej na północ wysunięta wyspa archipelagu Wysp Jońskich. Stolicą wyspy jest miasto Korfu z labiryntem wąskich uliczek  i licznymi antycznymi zabytkami - m. in.:

- ruiny doryckiej świątynią Artemidy z VI w. p.n.e. i grobowcem Menekratesa z VII p.n.e.

-Stary Fort (Paleó Froúrio) i Nowy Fort (Néo Froúrio), których starsza część pochodzi z czasów bizantyjskich (połowa XII wieku)

Życie miasta koncentruje się wokół placu Spianáda. Warto zwrócić uwagę na Rotundę Maitlanda pochodzącą z czasów brytyjskich. W pobliżu placu znajduje się XIX-wieczny Pałac św. Michała i Jerzego, była siedziba komisarza brytyjskiego wyspy, gdzie współcześnie mieści się Muzeum Sztuki Azjatyckiej. Najważniejszym obiektem sakralnym miasta i wyspy jest kościół Ágios Spirídonas, w którym przechowywane są szczątki patrona wyspy. Koniecznie trzeba również zobaczyć jeden z najcenniejszych zabytków sakralnych na wyspie - kościół Panagia Antivouniotissa. Będąc w Kerkirze warto również zawitać do Muzeum Archeologicznego i Muzeum Bizantyjskiego.

Sidari - to nadmorska miejscowość na północy wyspy Korfu z licznymi sklepikami, barami i restauracjami gdzie można spróbować lokalnych przysmaków. Miejscowość dysponuje bogatą bazą rekreacyjną. Narty wodne, przejażdżki bananem, żeglowanie, rejsy łodziami motorowymi, nurkowanie. Największą plażą jest Sidari beach ale znajdziemy również  sporo małych zatoczek otoczonych klifami z piaszczystymi plażami i krystalicznie czystą wodą. Jedną z większych turystycznych atrakcji Sidari jest Canal d`Amour, czyli Kanał Miłości. To naturalny tunel w nadmorskiej skale. Legenda głosi, że ten kto przepłynie ten tunel ze swoją wybranką, będzie darzył ją miłością do końca życia. 

Paleokastritsa -  to urocza miejscowość, położona na zachodnim wybrzeżu Korfu. To miejsce, które powinien zobaczyć każdy odwiedzający wyspę. W okolicy znajduje się kilka pięknych plaż, niektóre kamieniste, inne żwirowe, a jeszcze inne piaszczyste. Na szczególną uwagę zasługuje skalista plaża i zatoka La Grotta, gdzie kristalicznie czysta woda przybiera przepiękny odcień zieleni. Nad miejscowością góruje Bella Vista, jeden z najsłynniejszych punktów widokowych wyspy. Koniecznie odwiedzić trzeba tutejszy  klasztor Panagia Theotoku z XVIII w. W jego obrębie znajduje się muzeum, w którym znajdują się stare księgi, klejnoty oraz... fragment szkieletu walenia i gigantyczna muszla. Z góry rozpościera się piękny widok na morze. 

W skalistym wybrzeżu Paleokastritsy znajduje się wiele grot. Trzy najsłynniejsze (Nausika Cave, Agios Nikolaos Cave i Blue Eye Cave) można zobaczyć podczas rejsu łódką, łódką ze szklanym dnem . To również na wybrzeżu Paleokastritsy została zamieniona w kamień łódź, którą do Itaki wracał Odyseusz. Niedaleko znajdują się ruiny Angelokastro oraz tradycyjne greckie wioski - Lakones, Makrades, Liapades i Krini. 

PAXOS

Wyspa Paxos jest najmniejszą z siedmiu Wysp Jońskich. Wg legendy, wyspa została stworzona przez boga morza Posejdona, który odłupał trójzębem południowy kraniec Korfu, by móc cieszyć się na osobności ukochaną boginią – Amfitrytą. Zachodnie wybrzeże to piękne klify skrywające w sobie słynne Błękitne Groty.W największej z nich,  podczas wojny ukrywała się ponoć grecka łódź podwodna.

Lakka - miejscowość położona na północy wyspy w malowniczej zatoczce.  Można  tu zabłądzić w  labiryncie wąskich uliczek z zabudową w stylu weneckim. Znajdują się tam dwie plaże: Harámi i Kanóni. Na cyplu niedaleko Lákka wznosi się latarnia morska.
Największą miejscowością i portem jest Gaios. W mieście jest dużo tawern,  sklepów i butików, ale nie brakuje również urokliwych wąskich uliczek oraz ładnych kamienic z weneckimi balkonami. W zatoczce znajdują się dwie wysepki - Agios Nikolaos, na której wznosi się wenecki zamek i Panagia, gdzie zlokalizowany jest klasztor.

Najbardziej ekskluzywnym kurortem wyspy jest miejscowość Longos mieszcząca się w północnej części wyspy, gdzie występują źródła siarczanowe. W pobliżu znajdują się najbardziej popularne i najładniejsze plaże na wyspie: Levrechío i Monodéndri.
Oliwa produkowana na wyspie Paxos jest uznawana za jedną z najlepszych w całej Grecji, co potwierdzają międzynarodowe wyróżnienia.

ANTIPAXOS

Z Paxos sąsiaduje maleńka Antipaxos, na której praktycznie nie ma infrastruktury turystycznej. Jedynie w sezonie turystycznym otwieranych jest kilka tawern.To urokliwe miejsce z krystalicznie czystą błękitną wodą i pięknymi plażami.Dwie największe to Vríka i Vatoúmi.

PARGA

Jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych na wybrzeżu morza Jońskiego. To małe, nadmorskie miasteczko z typowo grecką architekturą położone jest na niewielkim wzgórzu zachwyca nie tylko atmosferą, ale również tawernami serwującymi greckie przysmaki. Miejscowość rozciąga się na wzgórzach porośniętych gajami oliwnymi u których to stóp znajdują się piękne plaże Valtos i Krioneri. Mieszkańcy Pargi licznie uprawiają tutaj cytryny, a więc dość łatwo jest znaleźć pośród ogrodów drzewa cytrusowe z dorodnymi owocami. Koniecznie odwiedzić trzeba ruiny zamku weneckiego znajdujące sie na wzniesieniu w centrum miasta. Dodatkowym atutem tego miejsca są piękne widoki na zatokę i wybrzeże klifowe.

MOURTOS - to mała wyspa położona w pobliżu greckiego miasta Sivota, otoczona piekną, błękitną laguną. Na wyspę nie przyjeżdża wielu turystów, dzięki czemu można znaleźć tu więcej spokoju niż w sąsiednich miejscowościach.

SIVOTA -  spokojna miejscowość oferująca szeroki wybór atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest wspaniały port, otoczony  szeroką promenadą, która jest idealnym miejscem na długie spacery w ciepłe wieczory. Widać tam zawsze wiele łódek i statków, które są wielką atrakcją dla najmłodszych. Ze wszystkich stron port otoczony jest sklepami z pamiątkami, restauracjami, hotelami i pensjonatami, które będą odpowiednie dla zróżnicowanej grupy osób. Rozpościera się stamtąd również piękna panorama na okoliczne wzgórza, stanowiące bardzo romantyczny widok.

GIB SEA 43

Otrzymał Nagrodę Roku 2001 od magazynu „Cruising World”. Nagroda nie była przypadkowa i została przyznana po konsultacjach z kupcami i użytkownikami z całego świata. Jacht został stworzony do wygodnych czarterów i temu celowi została podporządkowana cała filozofia konstrukcji. Podobnie jak inne jachty rodziny, cechuje go wiele wolnej powierzchni na pokładzie, dobrze oświetlone i wentylowane wnętrze wykończone w jasnym teaku o dobranym usłojeniu, dużo użytkowej przestrzeni, dobry dostęp do silnika i instalacji. Na dziobie widoczny jest „nos delfina”, trademark” tej linii jachtów. Jacht jest szeroki i właściwość ta została wykorzystana w konstrukcji do maksimum. Szeroka rufa pozwala na obszerne kabiny rufowe i duży kokpit z siedzeniami wykładanym w teaku, pod którym kryją się wielkie bakisty. Układ dwóch kół sterowych, o niezależnym układzie sterociągów, pozwala na swobodne przejście na rufę i lepszą widzialność sternikowi. W salonie o kształcie litery L cała załoga może wygodnie zasiąść do stołu. Wygodny kambuz i duży stół nawigacyjny dodają do komfortu jachtu. Wielkość ożaglowania jest wystarczająca jak na czarterowy jacht aczkolwiek baby sztag może zawadzać przy zwrotach. Jacht dobrze reaguje na ster pod żaglami jak i silnikiem.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/2
 

MORZE JOŃSKIE

Stanowi część Morza Śródziemnego rozkładającą się między południowo-wschodnim wybrzeżem Półwyspu Apenińskiego i Sycylią a południowo-zachodnią częścią Półwyspu Bałkańskiego (morze obmywa brzegi Albanii i Grecji).  Znajduje się na nim archipelag Wysp Jońskich.To grupa 7 głównych wysp, zyskujących coraz większą popularność wśród żeglarzy. Wiatr Meltemi jest tutaj lżejszy i nie ma wysokich fal. W całym basenie Morza Śródziemnego i na Morzu Jońskim skok pływów  rzadko przekracza 30 cm. Krótkie trasy i nawigacja w zasięgu wzroku w osłoniętych wodach dają możliwość relaksowej żeglugi we wspaniałej scenerii. Dzięki zimowym deszczom wyspy są zielone, ale od kwietnia do października opady są minimalne i prawie stale świeci słońce. Temperatura wody jest najwyższa w sierpniu i wrześniu i dochodzi do 25 st/c

 

Dojazd

 

PRZEPISY WJAZDOWE :

Od 1 maja 2004 r. nie istnieją granice celne pomiędzy krajami Unii Europejskiej a Polską. Turyści podróżujący po krajach Unii nie podlegają żadnym ograniczeniom dotyczącym ilości zakupionych i przewożonych towarów pod warunkiem, że są one przeznaczone do użytku osobistego i nie podlegają odsprzedaży. Przykładowo, przewożone towary uznaje się za przeznaczone do użytku osobistego, jeżeli nie przekraczają ustalonych limitów:

  • 800 papierosów

  • 200 cygar

  • 1 kg tytoniu

  • 10 litrów spirytusu

  • 20 litrów wina ze zwiększoną zawartością alkoholu (np. sherry, porto)

  • 90 litrów wina (w tym maksymalnie 60 litrów wina musującego)

  • 110 litrów piwa.

STREFA CZASOWA :

czas polski + 1 godz.

JĘZYK :

grecki. W miejscowościach turystycznych można porozumieć się po angielsku

WALUTA :

Euro

Płatność

 

Na Korfu dolecieć można liniami rejsowymi Ryanair i Wizzair  bezpośrednio  z Katowic, Poznania , Warszawy i Rzeszowa. Czas lotu ~ 2h.

 

Cena :  1650  zł /os

 

Cena zawiera:

– pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej

– opiekę profesjonalnego skippera

– podstawowe szkolenie żeglarskie

– ubezpieczenie KL, NNW, OC, Bagaż,

– pościel, ręczniki

– ponton 

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Cena nie zawiera:

– Lotów,

– składki jachtowej :wyżywienie, opłaty portowe, wstępów do parków narodowych, paliwa do jachtu, dojazdu lotnisko – marina – lotnisko. Będą one     opłacane ze wspólnej kasy jachtowej (dot. tylko rejsu) ok. 150EUR / osobę skipper zwolniony

– silnika zaburtowego do pontonu

– własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe)

– sprzątania jachtu po rejsie
Harmonogram płatności:
  • 50% – 1 tydzień od daty rezerwacji

  • 50% – 3 tygodnie do rozpoczęcia