Rejs  w Grecji - Wyspy Jońskie PD ( 7dni )

Lefkada(MarinaLeukada)-Meganisi-Itaka(Vathy)-Zakintos (Zakintos)-Agios Nikolaos-blue caves-zatoka wraku-Sami-Nidri-Lefkada(MarinaLefkada)

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/7

Termin:         23.10 - 30.10.2021
Jacht:           Oceanis 46.1
Lokalizacja:  Lefkada

 
Zaokrętowanie:
23.10.2021 Marina Lefkas
Wyokrętowanie:
30.10.2021 Marina lefkas

Rejs nr: Gr2/11/21WJ

Serdecznie zapraszamy na rejs po Morzu Jońskim

To świetny rejon na  wypoczynek pod żaglami. Piękne plaże, krystalicznie czysta woda, bogactwo zabytków i wspaniała grecka kuchnia. Wszystko to uzupełnione grecka gościnnością daje niezapomniany obraz krainy Odyseusza. Będziemy żeglować wśród wysp skąpanych w słońcu i zieleni sosen i cyprysów.Wyspy te są uważane za jedne z najbardziej spokojnych miejsc do żeglugi.

Zielone przez cały rok, posiadają wyraźnie odmienny charakter niż wyspy egejskie. W tym regionie znajdują się osłonięte zatoki, dostępne jedynie z pokładu jachtu.

Widoczne wpływy kultury i architektury Weneckiej. Zamki w Korfu i Levkas, tradycyjne rybackie wioski, piaszczyste plaże w Meganissi i Zakinthos oraz pamiątki klasycznej starożytności. Wiatry wieją z NW i rzadko przekraczają 5-6B.

 
 
 

LEFKADA

Lefkada to górzysta wyspa. Porośnięta jest platanowcami, cyprysami, migdałowcami, rozmaitymi drzewami cytrusowymi. Spotkać tutaj można również gaje oliwne, pinie i akacje - wpływa to na niezwykły klimat na wyspie, która leży niezwykle blisko lądu, można się na nią dostać przez zwodzony most łączący ją z Grecją kontynentalną.

Można tutaj znaleźć piękne, długie piaszczyste  plaże - nierzadko zagubione wśród wzgórz, turkusowe ciepłe morze, stare wiatraki i dobra infrastrukturę. W stolicy wyspy o tej samej nazwie warto zwiedzić m in: Muzeum Archeologiczne i Folklorystyczne,Kościół Christou Pandokratora  z XVII wieku wybudowany przez wenecjan,Fortece Santa Maura wybudowana w 1300r. przez francuskiego księcia Orsini.

Nidri - to największa miejscowość wypoczynkowa na wybrzeżu Lefkady.  Miasto skupione jest wokół przystani Akti Aristoteli Onassi i jest tłumnie odwiedzane przez turystów.Na miejscu można znaleźć liczne bary i tawerny serwujące zarówno typowe greckie potrawy jak i miejscowe specjały jak np. „savoro” - świeża ryba w ziołach z rodzynkami i czosnkiem. 

MEGANISI

To niewielka wyspa położona jest na południowy wschód od Lefkady na morzu Jońskim. Meganisi to nieskażony turystycznie charakter wiosek, wąskie uliczki, bielone kamienne domy, dużo kwiatów. Na wyspie znajduje się miejscowość Spartochori położona na wzgórzu ponad portem Spilia .Spokojna wioska z kilkoma sklepami, tawernami, kościołem i tarasem widokowym.  W porcie cumuje dużo jachtów i ogólnie ruch jednostek pływających w ciągu dnia jest intensywny. Znajduje się tam również tawerna, mini market i wypożyczalnia łódek. Jest to jeden z dwóch portów do którego przypływa prom z Lefkady. 

ZAKYNTHOS

Jest trzecią co do wielkości wyspą w archipelagu Wysp Jońskich położoną na zachód od Peloponezu. Nazwa wyspy pochodzi od imienia syna mitologicznego Dardanosa, króla Arkadii.Stolicą wyspy jest miasto Zakynthos, w którym mieści się również największy port na wyspie. Lotnisko położone jest ok. 8 km od stolicy. Najpopularniejsze miejscowości wypoczynkowe to: Laganas, Argassi, Tsilivi, Alikanas, Alikes, Keri. 

Zakynthos to magiczna wyspa pełna kontrastów.Wschodnie wybrzeże to mnóstwo złocistych i białych plaż i niemal przezroczyste morze. Z kolei zachodnia część wyspy to dziewicza przyroda w otoczeniu skalistych gór z mnóstwem uroczych zatoczek, punktów widokowych, i słynnej Zatoki Wraku.Zakynthos to jedna z najpopularniejszych wysp greckich. Zwiedzając nie można pominąć Błękitnych Grot, jaskini Keri, zatoki Porto Wromi, przylądka Skinari, muzeum bizantyjskiego. 

ITAKA

Niewielka wyspa , na zachód od wybrzeży Peloponezu.  Znana jest wszystkim wielbicielom twórczości Homera - była rodzinną wyspą bohatera "Odysei". Urokiem Itaki jest cisza i spokój. Na wyspie znajduje się kilka małych wiosek rybackich, które sąsiadują z małymi, żwirowymi zatokami. Podążając śladami Odyseusza warto odwiedzic wzórze Pilikata, niedaleko miejscowości Stawros, gdzie prawdopodobnie znajdował sie pałac króla Itaki ,czy Grotę Nimf, rozpoznawaną jako jaskinię do której Odyseusz przeniósł dary Feaków. Najpiękniejszą miejscowością, największym portem  i zarazem stolicą wyspy jest Vathy, przepięknie położone w urokliwej, naturalnej i długiej zatoce z wąskim wejściem.

Uroczą perełką północnego wybrzeża jest malutka miejscowość Kioni, ładnie położona wokół szmaragdowej zatoki w kształcie podkowy. Na niewielkim nabrzeżu znajduje się kilka tawern i kilka kawiarni oraz mała przystań jachtowa.

KEFALONIA

Piękna i mało jeszcze znana największa wyspa grecka w archipelagu.nazywana również „najpilniej strzeżoną grecką tajemnicą”, ponieważ stanowczoopiera się masowej turystyce. Kefalonia posiada bogatą historię i dlatego można tu znaleźć pozostałości różnych kultur. Tą słoneczna wyspą po antycznych Grekach i Rzymianach władali Normanowie, Turcy, Wenecjanie - wszyscy odcisnęli tutaj swoje niezatarte piętno, niestety prawie wszystkie budynki uległy zniszczeniu podczas trzęsienia ziemi w 1953 r.Wyspa ma wiele do zaoferowania, przede wszystkim wspaniałe plaże, piękne zatoczki z błękitnym morzem, tradycyjne wioski, smaczne jedzenie, niepowtarzalne krajobrazy i wiele możliwości wycieczek. Słynie również z uprawy winorośli i produkowanego tu przepysznego białego i czerwonego wina.

Stolicą Kefalonii jest miasto Agrostoli, to port i tętniący życiem kurort położony w malowniczej zatoce. Grecki klimat najlepiej widać podczas spacerów szerokimi deptakami i wieczornych kolacji na ocienionym palmami lacu Platia Vallianou, przy którym skupia się życie towarzyskie. W miejscowości znajdują się liczne muzea, a okolicy kilka pięknych plaż – piaszczyste Makris Gialos i Platis Gialos na południu kurortu oraz położona nieco dalej plaża Aviathos, doskonale nadająca się do pływania oraz uprawnia sportów wodnych.

Na wyspie znajduje się kilka jaskiń. najpiękniejsza z nich Jaskina Melisani z oszałamiającym, lazurowo-seledynowym kolorem wody stanowi sztandarową atrakcję wyspy. Odkryta dopiero w latach 50. XX wieku po trzęsieniu ziemi, które odsłoniło część groty. W czasach mykeńskich było tu sanktuarium, a nazwa jej pochodzi od imienia jednej z nimf. Jaskinia ze słonym jeziorem, oświetlona snopami światła słonecznego wpadającego przez szczeliny w sklepieniu pieczary. Dzisiaj łódki wiozą zwiedzających po wodach jaskini, by mogli poczuć atmosferę tego niezwykłego miejsca.

Na wyspie warto odwiedzić jeszcze jaskinię Drogarati z zachwycającymi stalaktytami i stalagmitami, piękne klimatyczne miasteczko Sami, wioskę Fiskardo ,Klasztor Agios Gerasimos i Zamek Agios Georges.

OCEANIS 46.1

Prestiżowy jacht, który zwiastuje nową erę w historii morskich jachtów cruisingowych.  Oceanis 46 zaprasza do czerpania radości z jego komfortu, designu i samego wykonania tego jachtu. Kadłub i pokład zostały zaprojektoane przez biuro projektowe Berret Racoupeau.  Ich projekty doprowadziły do stworzenia mocnych, estetycznych i niezwykle atrakcyjny jachtów morskich i nie tylko. Projekt wnętrza został wykonany przez biuro projektowe Nauta Design.  To wielka włoska marka, wzorzec na świecie dla super jachtów. Nauta Design pomogła również Oceanis-owi 46 zdobyć prawdziwą osobowość – Océanis 46 to jedna ze współczesnych linii gdzie duża ilość światła, komfort i wygoda mają pierwszeństwo na pokładzie jak i pod nim.W rezultacie odczuwa się w nim duży komfort. W porównaniu z poprzednimi jachtami Oceanis  ma więcej miejsca przeznaczonego na kabiny i łazienki.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1
 

MORZE JOŃSKIE

Stanowi część Morza Śródziemnego rozkładającą się między południowo-wschodnim wybrzeżem Półwyspu Apenińskiego i Sycylią a południowo-zachodnią częścią Półwyspu Bałkańskiego (morze obmywa brzegi Albanii i Grecji).  Znajduje się na nim archipelag Wysp Jońskich.To grupa 7 głównych wysp, zyskujących coraz większą popularność wśród żeglarzy. Wiatr Meltemi jest tutaj lżejszy i nie ma wysokich fal. W całym basenie Morza Śródziemnego i na Morzu Jońskim skok pływów  rzadko przekracza 30 cm. Krótkie trasy i nawigacja w zasięgu wzroku w osłoniętych wodach dają możliwość relaksowej żeglugi we wspaniałej scenerii. Dzięki zimowym deszczom wyspy są zielone, ale od kwietnia do października opady są minimalne i prawie stale świeci słońce. Temperatura wody jest najwyższa w sierpniu i wrześniu i dochodzi do 25 st/c

 

Dojazd

 

PRZEPISY WJAZDOWE :

Od 1 maja 2004 r. nie istnieją granice celne pomiędzy krajami Unii Europejskiej a Polską. Turyści podróżujący po krajach Unii nie podlegają żadnym ograniczeniom dotyczącym ilości zakupionych i przewożonych towarów pod warunkiem, że są one przeznaczone do użytku osobistego i nie podlegają odsprzedaży. Przykładowo, przewożone towary uznaje się za przeznaczone do użytku osobistego, jeżeli nie przekraczają ustalonych limitów:

  • 800 papierosów

  • 200 cygar

  • 1 kg tytoniu

  • 10 litrów spirytusu

  • 20 litrów wina ze zwiększoną zawartością alkoholu (np. sherry, porto)

  • 90 litrów wina (w tym maksymalnie 60 litrów wina musującego)

  • 110 litrów piwa.

STREFA CZASOWA :

czas polski + 1 godz.

JĘZYK :

grecki. W miejscowościach turystycznych można porozumieć się po angielsku

WALUTA :

Euro

Na Korfu dolecieć można liniami rejsowymi Ryanair i Wizzair  bezpośrednio  z Katowic, Poznania , Warszawy i Rzeszowa. Czas lotu ~ 2h. Stamtąd promem na Lefkadę lub lotami składanymi przez Ateny. Najbliższym lotniskiem Lefkady jest Preveza .Nie ma jednak bezpośrednich połączeń liniowych z Polski.

Płatność

 

 

Cena :  2100  zł /os

 

Cena zawiera:

– pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej

– opiekę profesjonalnego skippera

– podstawowe szkolenie żeglarskie

– ubezpieczenie KL, NNW, OC, Bagaż,

– pościel, ręczniki

– ponton z silnikiem zaburtowym

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Cena nie zawiera:

– Lotów,

– składki jachtowej :wyżywienie, opłaty portowe, wstępów do parków narodowych, paliwa do jachtu, dojazdu lotnisko – marina – lotnisko. Będą one opłacane ze wspólnej kasy jachtowej (dot. tylko rejsu) ok. 150EUR / osobę skipper zwolniony

– własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe)

– sprzątania jachtu po rejsie
Harmonogram płatności:
  • 50% – 1 tydzień od daty rezerwacji

  • 50% – 3 tygodnie do rozpoczęcia