press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/9

Termin:        28.04 - 05.05.2018

Jacht:           Lagoon 400

Lokalizacja:  Can Pastilla

 

Zaokrętowanie:

28.04.2018 Marina Can Pastilla

Wyokrętowanie:

05.05.2018 Marina Can Pastilla

Rejs nr: HB3/05/18Bv

Serdecznie zapraszamy na rejs po Balearach.Archipelag położony jest na Morzu Śródziemnym. Składa się z ponad 200 wysp, z czego większość jest niewielkich rozmiarów i nie są zamieszkałe. Największe wyspy to: Majorka, Minorka, Ibiza i Formentera. Stolicą jest miasto Palma na Majorce. Znajdziemy tu najpiękniejsze hiszpańskie plaże i turkusowe wody Morza Śródziemnego oraz wspaniałe zabytki. Ogromną zaletą wysp jest ich różnorodność. Każda z nich, posiada swój własny niepowtarzalny charakter.

Za optymalny czas podróży na Baleary uważa się miesiące od maja do października. Wszystkie wyspy archipelagu, Majorka, Minorka, Ibiza i Formentera posiadają, łagodny klimat, charakterystyczny klimat basenu Morza Śródziemnego.

 
 
 

MAJORKA

Jest największą wyspą archipelagu i razem z Ibizą najbardziej znaną.Co roku odwiedzają ją miliony turystów. Krajobraz wyspy jest bardzo zróżnicowany, od pasma górskiego Serra de Tramuntana od zachodniej strony ( z najwyższym szczytem: Puig Major - 1445 m) po zupełnie płaskie obszary wybrzeża wschodniego. Pełno tu  malowniczych zatoczek z krystalicznie czystą wodą , pięknych widoków i  zacisznych plaż skąpanych w zieleni gajów oliwnych, sadów cytrusowych i lasów. Do tego romantyczne restauracje, kawiarenki i kluby pełne muzyki, w których zabawa trwa do białego rana. Stolicą wyspy i zarazem Balearów jest Palma de Mallorca. Miasto jest jednym z ważnych portów na Morzu Śródziemnym i bardzo ważnym centrum komunikacyjnym. Majorka jest pełna pięknych miejsc , atrakcji i zabytków .Najwygodniej jednak zwiedzać wyspę wynajętym samochodem. Warte odwidzenia są :El Arenal -  miasto w którym poza siecią barów , pubów i restauracji znajduje się jeden z największych parków wodnych w Europie, Valldemossa i Soller z ich niepowtarzalną architekturą. Warto odwiedzić Smocze Jaskinie sięgające aż 25 metrów wysokości oraz 2,4 kilometra długości z pięknymi  stalagmitami i stalaktytami. Znajduje się tu również Jezioro Martel. To jedno z największych podwodnych jezior na świecie. 

W stolicy wyspy warte zobaczenia są: Catedral de Santa María de Palma de Mallorca, Zamek królewski Palacio Real de la Almudaina,  bulwar Passeig Maritim, zamek Bellver z XIV wieku i wiele innych.

IBIZA

Nazywana też Wyspą Pokoju i Miłości. Znana z plaż dla nudystów oraz z największych i najlepszych dyskotek na świecie. Bardzo licznie odwiedzana, szczególnie przez miłośników dyskotekowego szaleństwa i bogatego życia nocnego. 

Ale Ibiza to również zielone wzgórza, zaciszne zatoki z malowniczymi portami i pięknymi, piaszczystymi plażami. Poza stolicą wyspy , miastem Ibiza z zabytkowym górnym miastem , fortyfikacją i Katedrą Matki Bożej Śnieżnej na wyspie warto odwiedzić: Sant Antoni de Portmany - miasteczko z kościołem obronnym i cmentarzem w którym zmarli chowani są w grobowcach nad ziemią oraz dużym portem jachtowym, Sant Rafael de Forca - wioskę otoczona gajami pomarańczowymi.

FROMENTERA

To wyspa dla osób kochających ciszę, spokój i odosobnienie. Miejsce pełne niesamowitych plaż oraz urokliwych miasteczek.Stolicą wyspy jest Sant Francesc de Formentera. Linia brzegowa wyspy pozwala schronić się przed wiatrami i dlatego też tam cumują na zimę prywatne statki i łodzie. Symbolem Formentery jest jaszczurka sargantana. Znajdują się tutaj najpiękniejsze plaże archipelagu. Można tutaj również zażyć kąpieli błotnych. Warto zobaczyć:Pilar de Mola - miejscowość z latarnią morską na klifie i pomnikiem Juliusza Verne'a, Ca Na Costa -  kamienny krąg, który jest pozostałością  początków istnienia ludności na wyspie. Określa się go na okres 2000-1600 rok p.n.e., park solny i rezerwat przyrody Ses Saliners (najstarszy żywy biotop) w miasteczku La Savina. wpisane  na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

CABRERA

To unikalne miejsce w regionie. Jest parkiem narodowym od 1991 roku.Obszar tego parku narodowego jest pod całkowitą ochroną. Aby nurkować , lub wybrać się jachtem na tę wyspę należy zgłosić to władzom parku z uprzedzeniem. Z uwagi na ochronę dna nie jest możliwe rzucanie kotwicy, cumowanie jest możliwe jedynie przy bojach   ustawionych w zatoce Peurto de Cabreraa. Łowienie ryb jest całkowicie zabronione.Na terenie wyspy warto zwiedzić  jaskinie Cova Blava - Błękitna Grota do której można wpłynąć łodzią , pozostałości dawnego XIV w zamku i latarnię morską.

MINORKA 

To najbardziej oddalona na północ wyspa Balearów i druga co do wielkości wyspa archipelagu.Cała wyspa  została ona uznana za rezerwat biosfery UNESCO.Minorka bywa czasem nazywana wyspą szmaragdową. Urzeka miasteczkami oraz tajemniczymi megalitami. Północna część wyspy jest bardziej górzysta i pofałdowana, a południowa jest bardziej płaska.Przyciągają przede wszystkim naturalne krajobrazy, piękne plaże oraz spokojny klimat. Warto zobaczyć megality, których na wyspie jest wiele. To wielkie budowle kamienne, które służyły naszym przodkom jako groby, związane były z kulturą czy służyły do obserwacji astrologicznych.Wiek tych obiektów sięga nawet 3000 lat p.n.e,Budowle Tayalots uważa się za wieże obronne,Taulas, wielkie, ustawione pionowo głazy, z mniejszymi poziomymi kamieniami ułożonymi na szczycie, tworzące  literę T, które nie występują nigdzie indziej, poza Minorką, Nawetas, budowle z kamiennych płyt w kształcie odwróconych kadłubów statków. Wrato też odwiedzić małe miasteczka poczuć ich klimat, skosztować lokalnej kuchni..

LAGOON 400

Idealnie sprawdza się dla grup szukających kompromisu pomiędzy ceną, a wielkością. Jak na katamaran raptem 40-stopowy, projektantom udało się uzyskać niesamowicie dużo przestrzeni. Idealny jacht do czarterów.

Lagoon 400 nie jest jednak maszyną regatową. Idealnie się sprawdza jako jednostka do żeglowania z całą rodziną lub grupą znajomych. Salon jest przestronny i pełen słońca dzięki otaczającym go oknom. Kuchnia dostępna na tym samym poziomie co salon i kokpit, ułatwia przygotowywanie posiłków.

Katamaran posiada 4 kabiny z wygodnymi, podwójnymi łóżkami oraz 2 łazienki z prysznicem. Dodatkowo w kabinach dziobowych podwójne łóżka można rozłączyć na dwa pojedyncze. W messie rozkładana koja oraz dwie skipperówki.

Na pokładzie mnóstwo jest miejsca w wygodnym kokpicie oraz na siatkach między dziobami pływaków. To właśnie siatki są najczęściej okupowane przez spragnionych słońca załogantów. Świetnie zlokalizowane stanowisko skippera ułatwia komunikację z resztą załogi, obsługę i manewrowanie jachtem.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1
 
 

MORZE BALEARSKIE

Akwen położony w jego północno-zachodniej części.

Od północy ograniczony jest wybrzeżem Półwyspu Iberyjskiego (hiszpańskiej Walencji i Katalonii). Na południu sięga po archipelag Balearów. Południowa, umowna granica Morza Iberyjskiego przebiega od przylądka Nao powyżej Alicante, przez wyspę Formenterę, wzdłuż południowych wybrzeży Balearów do Minorki, skąd wraca na wybrzeże Hiszpanii, do przylądka Bagur w pobliżu Barcelony.Średnia temperatura w lecie wynosi 27°C a ilość słonecznych dni w roku około 300. To  bardzo przyjemny akwen do pływania przed i w czasie sezonu.

Jest to jeden z najważniejszych na świecie regionów turystycznych.

Dojazd

 

PRZEPISY WJAZDOWE :

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) do 90 dni na terytorium Królestwa Hiszpanii jest paszport bądź dowód osobisty. 
 

Przepisy celne: 

Zgodne z normą unijną. Wyjątek stanowią Ceuta, Melilla i Wyspy Kanaryjskie 

JĘZYK :

Hiszpański

WALUTA :

Euro

Bezpośrednim lotem do Palmy z Krakowa lub i Warszawy liniami rejsowymi .( jednak nie są to loty zbieżne z terminami czarteru , więc koniecznym jest wynajęcie noclegów) lub też lotami składanymi. Z lotniska do Mariny przejazd wynajętym busem bądż komunikacją miejską, która w przypadku tego portu lotniczego jest wyjątkowo wygodna.

Płatność

 

 

Cena :  2200  zł /os

 

Cena zawiera:

– pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej

– opiekę profesjonalnego skippera

– podstawowe szkolenie żeglarskie

– ubezpieczenie KL, NNW, OC, Bagaż,

– pościel, ręczniki

– ponton z silnikiem zaburtowym

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Cena nie zawiera:

– Lotów,

– składki jachtowej :wyżywienie, opłaty portowe,  paliwa do jachtu i silnika zaburtowego. Będą one opłacane ze wspólnej kasy jachtowej                 150EUR / osobę. Skipper zwolniony

– transfer lotnisko-marina-lotnisko,

– końcowe sprzątanie

– własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe itp)

 
Harmonogram płatności:
  • 50% – 1 tydzień od daty rezerwacji

  • 50% – 3 tygodnie do rozpoczęcia