Trapani – San Vito Lo Capo – Castellammare del Golfo – Levanzo Favignana  Marettimo– Mazara del Vallo – Marsala – Trapani

1/7

Termin:         21.09 - 28.09.2018

Jacht:            Bavaria 50/45

Lokalizacja:  Trapani

 

Zaokrętowanie:

21.09.2019 Marina Trapani

Wyokrętowanie:

28.09.2019 Marina Trapani

Rejs nr: IT15/09/19

Serdecznie zapraszamy na rejs po archipelagu Wysp Egadzkich. Archipelag Egady tworzą trzy wyspy: Favignana, Levanzo, oraz bardziej odległa Marettimo.Od 1991 roku są Egady morskim rezerwatem przyrody. Mimo dużej ilości turystów, panuje tu spokój i śródziemnomorski charakter, a każda z wysp jest inna.Wyspy zachwycają przejrzyście czystą wodą i górzystym ukształtowaniem terenu.Nadmorskie miejscowości kuszą sielską atmosferą i pięknymi widokami.

Można tu żeglować niemal cały rok. Nawet zimową porą temperatury nie schodzą poniżej 0°C, a spodziewać sie można bardziej 10-15°C. Przeważają kierunki wiatrów z NW (od kwietnia do września), rzadziej z SE (październik – styczeń).  Najcieplej jest od od czerwca do września 25-30°C.

 
 

TRAPANI

Trapani – miasto i gmina we Włoszech, w regionie Sycylia, w prowincji Trapani, położone na zachodnim brzegu wyspy.miasto zbudowane w czasach rzymskich na wąskim przylądku, wchodzącym w morze, u którego podstawy wyrasta góra Erice (750 m). W starożytności Trapani było portem dla miasta Erice, a od średniowiecza był to jeden z najważniejszych portów Morza Śródziemnego, ze stoczniami i portami rybackimi.Trapani to doskonały punkt wypadowy do zwiedzenia Erice, wysp Egadzkich, San Vito Lo Capo, rezerwatu Lo Zingaro i całej zachodniej części Sycylii. Samo miasto jest czyste spokojne , pełne zabytków , restauracji , bubów i klimatycznych miejsc. Zobaczyc tu można:

port, starówkę - budynki w klimatycznym centro storico w większości pochodzą ze średniowiecza, część z nich to architektura barokowa. Na starówce znajdziemy spokojne ulice z restauracjami serwującymi lokalną kuchnię, bary, sklepy z żywnością, odzieżą, sztuką i pamiątkami, saliny trapańskie, Basilicę Santuario di Maria Santissima Annunziata - bazylika uważana za najważniejszy zabytek miasta,Chiesa del Purgatorio - jeden z najbardziej znanych kościół w Trapani, Museo di Preistoria oraz górujące nad miastem kamienne miasto Erice położone na wzgórzu Monte San Giuliano. Miasto posiada jeszcze jedną bardzo ważna zaletę. Jest tam port lotniczy obsługujący bezpośrednie loty z Krakowa i Warszawy. 

San Vito Lo Capo

Leży w północno-zachodniej części wybrzeża Sycylii, w prowincji Trapani. Rozciąga się w dolinie między znanym parkiem krajobrazowym Zingaro (Riserva naturale orientata dello Zingaro), a górskim rezerwatem Monte Cofano (La Riserva naturale orientata Monte Cofano). To piękne miasteczko oferujące swoim gościom mnóstwo atrakcji. San Vito lo Capo zostało zbudowane wokół saraceńskiej fortecy, w której do dziś stoi świątynia ku czci patrona miasta: świętego Wita (San Vito). Miejsce słynie z wielu wydarzeń kulturalnych. Jednym z największych jest odbywający się we wrześniu trzydniowy międzynarodowy festiwal kuskusa.
CASTELLAMMARE DEL GOLFO

To malownicze miasto, pięknie położone nad morzem Tyrreńskim, a w czasach arabsko-normańskich - ważny port, służący dla Erice i Segesty.Znajduje się tutaj aragoński zamek (stąd nazwa miasta - Castel-a-mare, czyli zamek nad morzem). Zamek otoczony jest pełnymi uroku, średniowiecznymi uliczkami, a nieopodal znajduje się rybacki port z dużą ilością restauracji, barów, lodziarni. Stare miasto i port tętni życiem, również wieczorem.W Castellammare znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż Sycylii.

LEVANZO

To najmniejsza z wysp archipelagu., Stanowi masyw górski wyrastający z morza, którego maks. wysokość to 278 m. Wybrzeża są urwiste, wysokie, w wielu miejscach trudno dostępne, okolona nimi centralna część wyspy jest równiną z polami uprawnymi. Na północny zachód od portu znajduje się Grotta del Genovese. Odkryto tam kilka paleolitycznych rytych wyobrażeń ludzi i zwierząt. Grotę można zwiedzać pieszo jak też z łodzi.

FAVIGNANA

To największa z Wysp Egadzkich. Wyspa od wschodu płaska gdzie znajdują się łąki i uprawy i górzysta w zachodniej części z najwyższym szczytem  Monte Santa Caterina liczącym 314 m n.p.m. Favignana przyciąga przede wszystkim spragnionych odpoczynku na niewielkich, ale malowniczych plażach, ulokowanych w skalnych zatoczkach.Panują tu również dobre warunki do nurkowania czy snorkelingu. Na wyspie można także zobaczyć tradycyjne metody połowu tuńczyka, praktykowane dziś we Włoszech zaledwie w kilku miejscach. 

MARETTIMO

Jest  ona najdalej odsuniętą od Sycylii i drugą co do wielkości wyspą egadzką. Wyspa jak całe Egady są od 1991 roku morskim rezerwatem przyrody.Pomimo dużego ruchu turystycznego, nawet w sezonie panuje tu względny spokój, a czas, w charakterystyczny dla wyspiarzy sposób, płynie wolniej.

MAZARA DEL VALLO

Jedno z najpiękniejszych miast Sycylii. Jest jednym z głównych portów rybackich Włoch.Malownicze centrum miasta jest wspaniałym przykładem XVII wiecznej architektury barokowej. Mazara słynie ze swoich restauracji serwujących potrawy z ryb i owoce morza oraz lokalnego wina.Warto zobaczyć XII wieczną katedrę i znajdujący się niedaleko piękny plac Piazza della Rebubblica oraz budynek Seminario, ratusz oraz Palazzo Vescovile. 

MARSALA

Stare miasto w zachodniej Sycylii znane jest z produkcji doskonałego wina "marsala". Warto zwiedzić historyczne centrum: Porta Garibaldi, Palazzo VII Aprile i kościół Chiesa Madre. W mieście przez cały rok odbywają się liczne koncerty i spektakle.

BAVARIA  50

Duży komfortowy jacht z  układem 5 kabin i  3 łazienek . Bavaria jako nieliczny producent ustrzegła się kabiny tzw skippera do której dostęp jest jedynie przez luk dziobowy. Bardzo wygodny układ wnętrza! Jednostka bardzo funkcjonalna bardzo wygodna dla 10 osób. Wygodny i przyjazny pokład wyposażony w dwa koła sterowe i pełną nawigację elektroniczną zachęca do żeglugi.

1/6
 
 
 

MORZE TYREŃSKIE

Stanowi część Morza Śródziemnego rozkładającą się między zawarta pomiędzy wyspami KorsykąSardynią i Sycylią a Półwyspem Apenińskim.  Znajduje się na nim m in archipelag Wysp Liparyjskich.  Średnia głębokość  — 1 519 m, maksymalna — 3 830 m.Temperatura wód powierzchniowych w zimie 12–14°C, w lecie do 25°C, zasolenie — 37,5–38‰; wody głębinowe, poniżej 1500 m, mają stałą temperaturę (ok. 13°C) i zasolenie (38,4‰). Wysokość pływów do 0,5 m.

W południowej części Włoch oraz na terenach wzdłuż wybrzeży panuje klimat śródziemnomorski – lata są gorące i suche a zimy łagodne.

Dojazd

 

PRZEPISY WJAZDOWE :

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Włoskiej do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty (nowego i starego wzoru – ten drugi ważny do końca 2007 r.). Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości (szczególną uwagę w przypadku starszych, książeczkowych dowodów osobistych należy zwrócić na aktualność zdjęcia). 

Przez granice Włoch bez żadnych restrykcji i formalności można przewieźć:

    * napoje alkoholowe > 22% - 10 l
    * napoje alkoholowe < 22% - 20 l
    * wino - 90 l , piwo - 110 l
    * papierosy - 800 szt.
    * cygara - 200 szt.
    * tyton - 1 kg

Nie ma ograniczeń przy wwozie pieniędzy, ale w przypadku dużych sum podczas kontroli granicznej mogą być wymagane dodatkowe wyjaśnienia. Wywieźć w gotówce można do 10 tys. EUR.

JĘZYK :

włoski

WALUTA :

Euro

Płatność

 

Bezpośrednim lotem do Trapani z Krakowa lub Warszawy liniami rejsowymi.

 

Cena :  1950  zł /os

 

Cena zawiera:

– pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej

– opiekę profesjonalnego skippera

– podstawowe szkolenie żeglarskie

– ubezpieczenie KL, NNW, OC, Bagaż,

– pościel, ręczniki

– ponton z silnikiem zaburtowym

– Aegadian Islands Permit Trapani 2

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Cena nie zawiera:

– Lotów,

– transferów lotnisko-marina-lotnisko,

– składki jachtowej :wyżywienie, opłaty portowe, wstępów do parków narodowych, paliwa do jachtu, dojazdu lotnisko – marina – lotnisko. Będą one opłacane ze wspólnej kasy jachtowej (dot. tylko rejsu)  150EUR / osobę skipper zwolniony

– końcowe sprzątanie

– własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe)

 
Harmonogram płatności:
  • 50% – 1 tydzień od daty rezerwacji

  • 50% – 3 tygodnie do rozpoczęcia