press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/8

Termin:       21.09 - 28.09.2019

Jacht:         Cyclades 50.5/Bavaria50

Lokalizacja:  Salerno/Neapol

 

Zaokrętowanie:

21.09.2019 Marina Salerno

Wyokrętowanie:

28.09.2019 Marina Salerno

Rejs nr: IT17/09/19C

Serdecznie zapraszamy na rejs po Zatoce Neapolitańskiej i Wyspach Poncjańskich. archipelag ten położony jest na zachód od Neapolu. W ich skład wchodzi 6 cichych wysp pochodzenia wulkanicznego na Morzu Tyrreńskim. W przeszłości były idealnym miejscem do zsyłek więźniów. Obecnie stanowią jedno z ulubionych miejsc Rzymian do letniego wypoczynku. Nie brakuje tu także turystów z całego świata. Śródziemnomorski klimat,  liczne groty, ciche klimatyczne zatoczki a zarazem dzikie plaże oraz bujna roślinność to cechy, które przyciągają jak magnes najbardziej wybrednych urlopowiczów.

Za optymalny czas podróży do Neapolu uważa się miesiące od maja do września. Maj tutaj potrafi być piękny, zachwycić czystością powietrza i temperaturami 22-25 st. C.

 
 
 

SALERNO

Miasto w cieniu popularnej stolicy regionu Neapolu.  Pięknie położone i pełne zabytków. Niezaprzeczalnym walorem Salerno pozostaje natomiast lokalizacja - u szczytu zatoczki, z widokiem na pionową ścianę wybrzeża Amalfi.W Salerno miło jest pospacerować po tętniących życiem uliczkach centrum, szczególnie po dzielnicy średniowiecznej. Warto tu zobaczyć: grobowiec św. Mateusza, patrona miasta,  Museo Diocesano, Museo Archeologico Provinciale i Museo dello Sbarco,   zamek  Arechi, wzniesionym na wzgórzu na wysokości 300 m n.p.m. W ciągu dnia rozciąga się z niego niezwykła panorama okolicy, zaś wieczorem, doskonale oświetlona budowla góruje dumnie nad całym miastem, park archeologiczny Paestum. 

WYBRZEŻE AMALFITAŃSKIE

Włoskie wybrzeże Amalfi kusi niesamowitymi widokami, lazurem nieba i morza, urokliwymi, zawieszonymi na skałach miasteczkami. To jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc we Włoszech, które co roku przyciąga miliony turystów. Wpisany na listę dziedzictwa UNESCO region z Amalfi i Positano stanowi odcinek wybrzeża  uznawany  za jedną z najpiękniejszych linii brzegowych na świecie.  Miasteczka szczególnie pięknie wyglądają po zmroku. Na morzu widać światełka stojących łodzi. Ulice i budynki rozświetlone są ciepłym, żółtym światłem, a na restauracyjnych stolikach palą się świece.
CAPRI

To niewielka wyspa w Zatoce Neapolitańskiej, ulubione miejsce cesarzy rzymskich, którzy wznosili tutaj swoje letnie rezydencje, uciekając od zgiełku i upału Rzymu. Wyspę warto odwiedzić poza sezonem. Maj na Capri odpoczynek w promieniach śródziemnomorskiego słońca i uniknięcie tłumów. Uznawana jest za jedną z najpiękniejszych europejskich wysp i odwiedzana przez "wielkich " tego świata. W Marina Grande niedaleko portu jachtowego znajduje się punkt informacji turystycznej gdzie można kupić mapkę, która pozwoli zaplanować wycieczkę. Wrato tutaj zobaczyć :główny plac Capri - Piazza Umberto I,  Monte Tiberio, gdzie znajdują się ruiny - Villa Jovis,jaskinię Grotta di Matermania, Ogródy Augusta, brukowaną drogę - Via Krupp i wiele innych. Wypływając w dalszą drogę warto odwiedzić Lazurową Grotę i opłynąć formacje skalną  Faraglioni - najbardziej charakterystyczne miejsce tej pięknej wyspy.

VENTOTENE

bardzo malownicza, druga z  pod względem wielkości wyspa archipelagu Nie brakuje tu miejsc do nurkowania, zwiedzania jak i do błogiego lenistwa. Charakteryzuje ją bogata historia i nie od dziś nazywana  jest wyspą zesłań. Swoją sławę zyskała już w czasach starożytnych, kiedy to wygnana na nią została córka cesarza Oktawiana Augusta. Jej losy podzieliła również Agrypina – siostrzenica cesarza Tyberiusza. Podczas II Wojny Światowej Mussolini wydał rozkaz aby zsyłać tu antyfaszystów i komunistów. 

W 2009 roku odnaleziono w pobliżu wyspy cmentarzysko  - 5 starożytnych statków rzymskich. Co ciekawe, na ich pokładzie znaleziono nienaruszone flakony oliwy z oliwek, sosu garum i sztabki metalu.  Niektóre z tych przedmiotów można oglądać w muzeum Ventotene.

PONZA

To największa z archipelagu Wysp Poncjańskich. To górzysta wyspą pochodzenia wulkanicznego, obfitującą w strome, skaliste wybrzeża oraz klify. Jest mnóstwo podwodnych jaskiń i przebogate życie podwodne, dlatego Ponza jest chętnie odwiedzana przez amatorów nurkowania. Na wyspie znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż w regionie, Chiaia di Luna.Można się na nią dostać tunelem wydrążonym w skałach jeszcze przez starożytnych Greków. Plaża ma 150 metrów długości, a nad nią wznosi się około 100 metrów pionowej skały z jasnego wapienia, co robi niesamowite wrażenie. Ponza to miejsce uwielbiane przez sławnych i bogatych ludzi filmu, sztuki, kultury, biznesu a także sportu.Sama wyspa oferuje świetną bazę noclegową,  mnóstwo barów, trattorii, czy restauracji,  a to wszystko w przepięknych krajobrazach.

PALMAROLA

Jest obszarem chronionym. Dzięki swemu dziewiczemu wyglądowi i różnorodności linii brzegowej, uważana jest za jedną z najpiękniejszych wysp na świecie. Bardzo często, Palmarola nazywana jest Perłą Wysp Poncjańskich. Charakterystyczną cechą wyspy Palmarola, są niezwykłe skały, przybierające najróżniejsze kształty, np. słonia. Widoki wyspy, porównywane są czasami do egzotycznych wysp Tajlandii (np. Phi-Phi).

ISCHIA

Ischia to położona niedaleko Neapolu największa wyspa archipelagu Wysp Flegrejskich. Zwana zieloną wyspą, pełna stromych ścieżek, skał i białych domków ma niepowtarzalny, śródziemnomorski klimat, który zachwyca turystów z całego świata. Atrakcje wyspy to :są termy, których leczniczy charakter znany był już starożytności,góra - Epomeo o wysokości 787 m n.p.m., Zamek Aragoński - Castello Aragonese,  Giardini La Mortella to słynne ogrody, znajdujące się w Forio, Baia di Sorgeto czyli Zatoka Sorgeto. Wrato również zwiedzić miasteczka , ich klimatyczne piękne uliczki i zakamarki oraz wieczorem zjeść kolacje z owoców morza przy akompaniamencie lokalnych zespołów.

PROCIDA

Procida to urocza, malutka wyspa usytuowana niedaleko Neapolu. Znana z pięknych, pastelowych zabudowań pochodzących z XVIII wieku, dawniej była po prostu rybacką wioską, a teraz prężnie rozwijającym się miasteczkiem – zarówno turystycznie jak i gospodarczo.

CYCLADES 50.5

Jednostka przeznaczona dla większej liczby załogantów, bądź dla rodziny ceniącej sobie komfort i przestrzeń podczas urlopu. Duża przestrzeń pod pokładem - w kabinach, kuchni oraz w salonie pozwoli na wygodne mieszkanie dla całej  załogi. Znajduje się tutaj 5 kabin 2 osobowych oraz kabina 2 osobowa dla skippera na dziobie jachtu dostępna od strony pokładu. Jeżeli szukasz jachtu bogato wyposażonego, na którym potrzebujesz dużo przestrzeni - jest to idealny wybór dla Ciebie!

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/2
 
 

MORZE TYREŃSKIE

Stanowi część Morza Śródziemnego rozkładającą się między zawarta pomiędzy wyspami KorsykąSardynią i Sycylią a Półwyspem Apenińskim.  Znajduje się na nim m in archipelag Wysp Poncjańskich.  Średnia głębokość  — 1 519 m, maksymalna — 3 830 m.Temperatura wód powierzchniowych w zimie 12–14°C, w lecie do 25°C, zasolenie — 37,5–38‰; wody głębinowe, poniżej 1500 m, mają stałą temperaturę (ok. 13°C) i zasolenie (38,4‰). Wysokość pływów do 0,5 m.

W południowej części Włoch oraz na terenach wzdłuż wybrzeży panuje klimat śródziemnomorski – lata są gorące i suche a zimy łagodne.

Dojazd

 

PRZEPISY WJAZDOWE :

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Włoskiej do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty (nowego i starego wzoru – ten drugi ważny do końca 2007 r.). Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości (szczególną uwagę w przypadku starszych, książeczkowych dowodów osobistych należy zwrócić na aktualność zdjęcia). 

Przez granice Włoch bez żadnych restrykcji i formalności można przewieźć:

    * napoje alkoholowe > 22% - 10 l
    * napoje alkoholowe < 22% - 20 l
    * wino - 90 l , piwo - 110 l
    * papierosy - 800 szt.
    * cygara - 200 szt.
    * tyton - 1 kg

Nie ma ograniczeń przy wwozie pieniędzy, ale w przypadku dużych sum podczas kontroli granicznej mogą być wymagane dodatkowe wyjaśnienia. Wywieźć w gotówce można do 10 tys. EUR.

JĘZYK :

włoski

WALUTA :

Euro

Płatność

 

Bezpośrednim lotem do Neapolu z Krakowa, Katowic i Warszawy liniami rejsowymi . Z Neapolu do Salerno wynajętym transportem bądź na własna rękę innymi środkami komunikacji ( autobus, pociąg itp)

 

Cena :  1950  zł /os

 

Cena zawiera:

– pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej

– opiekę profesjonalnego skippera

– podstawowe szkolenie żeglarskie

– ubezpieczenie KL, NNW, OC, Bagaż,

– pościel, ręczniki

– ponton z silnikiem zaburtowym

– transfer lotnisko-marina-lotnisko,

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Cena nie zawiera:

– Lotów,

– składki jachtowej :wyżywienie, opłaty portowe, wstępów do parków narodowych, paliwa do jachtu, dojazdu lotnisko – marina – lotnisko. Będą one opłacane ze wspólnej kasy jachtowej (dot. tylko rejsu)  200EUR / osobę skipper zwolniony

– końcowe sprzątanie

– własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe)

 
Harmonogram płatności:
  • 50% – 1 tydzień od daty rezerwacji

  • 50% – 3 tygodnie do rozpoczęcia