Rejs Katamaranem - Belize - Placencja ( 10dni )

Placencja-Isla Marisol Resort-Off The Wall Dive Center -Glovers Atoll Resort-Huracan Diving Lodge Itza Resort-The Great Blue Hole-

Turneffe Atoll-San Pedro-Caye Caulker-Caye Chapel-Belize City-Southern Long Cay-Placencja

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/9

Termin:         07.11-17.11.2020

Jacht:           Lagoon 400S2 (2015r.)

                          

Lokalizacja:  Placencia 

 

Zaokrętowanie:

07.11.2020  Placencia

Wyokrętowanie:

17.11.2020 Placencia

1300 EUR - Lagoon 400

Rejs nr: B2/11/20

Belize to miejsce odwiedzane przez turystów szukających wakacyjnego wypoczynku na przepięknych wybrzeżach i wyspach Oceanu Atlantyckiego oraz cel podróży miłośników sportów wodnych. To mekka nurków, atrakcyjny akwen dla wędkarzy i przede wszystkim żeglarzy. Położenie Belize najlepiej określił angielski pisarz Aldus Huxley - "gdyby świat miał końce, to miejsce byłoby jednym z nich. Do tego kraju znikąd nie jest po drodze" … ale warto go odwiedzić.

Jeśli chcecie wybrać się na koniec świata, Belize to z pewnością będzie właściwy adres - a przy okazji prawdziwy raj na ziemi: urokliwe zatoczki, laguny, rafy koralowe, przyjazny klimat i do tego niesamowita historia z piratami w tle. A wszystko to połączone w zgrabny, wakacyjny pakiet i okraszone wspaniałymi okolicznościami przyrody.

 
 

Do największych przyrodniczych atrakcji Belize należ licząca 300 km Wielka Rafa Majów,  - a w szczególności dwa obiekty wchodzące w jej skład: jaskinia Blue Hole oraz przesmyk Hol Chan.

W praktyce jednak cały kraj jest jedną wielką atrakcją przyrodniczą, a niezliczone wysepki koralowe (często zupełnie bezludne) sprawiają, że możemy poczuć prawdziwy smak egzotyki.

Turneffe - przepięknie położona wyspa i atol utworzony z 200 małych wysepek (prywatnych lub na sprzedaż), które w sezonie turystyczny zamieszkane są głównie przez turystów. Bogata fauna i flora rafy koralowej przyciąga miłośników nurkowania.
St. Georges Cay - wyspa pełna kolonialnych rezydencji, którą Anglicy w 1798 roku odbili z rąk Hiszpanów, ustanawiając panowanie nad krajem.

Na mapie atrakcji turystycznych na pewno znajdą się liczne jaskinie w dystrykcie Cayo, oddalonym o 4 km od stolicy kraju Belmopan - Park Narodowy Guanacaste, gdzie znajdziemy drzewa figowe oraz unikalną tropikalną roślinność (czarna orchidea), jak i wiele gatunków zwierząt. Żeglarze mogą również odwiedzić Park Narodowy Half Moon Caye położony w południowo-wschodniej części wielkiej rafy koralowej. Jest to świetne miejsc do nurkowania, schronienie dla wielu rzadkich gatunków ptaków, jaszczurek i żółwi morskich, które mają tu swoje lęgowiska. Główne ośrodki i skupiska bogatej kultury Majów w Belize znajdziemy w Altun Ha (nieopodal wioski Rockstone Pond), Caracol (nieopodal Vaca Plateau, w dystrykcie Cayo), Cerros (w północnej część Belize nad zatoką Corozal), Lamanai (w północno-centralnej części Belize), Lubaantun (nieopodal San Pedro-Columbia w dystrykcie Toledo) i Xunantunich (obok San Ignacio).

Najbardziej popularnym portem Belize jest kurort San Pedro, zlokalizowany na największej wyspie kraju - Ambergris Cay.

Poza tym, z większych portów warto odwiedzić również Belize City, Punta Gorda oraz Caye Caulker. Szczególnie warte polecenie jest natomiast Turneffe - przepięknie położona wyspa oraz atol, na który składa się ok. 200 małych wysepek, z których część można… kupić na własność.

 

LAGOON 400 S2 (2015 r.)

to następca bardzo popularnego i lubianego modelu Lagoon 400. Jest to projekt, który stworzono w odpowiedzi na zapotrzebowanie i sugestie właścicieli oraz gości spędzających wakacje na luksusowych łodziach. W efekcie powstał jacht bardzo ekskluzywny, wykończony najlepszymi materiałami (szary dąb), przestronny i wygodny. Żeglowanie na pokładzie Lagoon 400 S2 to stuprocentowa przyjemność i wypoczynek.

Lagoon 400 S2 oferuje 4 kabiny z podwójnymi kojami, każda z nich z własną toaletą oraz dwie kabiny z koją pojedynczą. W centralnej części mieści się przeszklony salon z pełnym widokiem na morze i wygodnymi kanapami. Posiada sporo przestrzeni roboczej, co zapewnia wygodę podczas przyrządzania posiłków. Wyposażony jest w kuchenkę gazową z piekarnikiem oraz lodówkę, a w szafkach i szufladach mieści pełne wyposażenie kuchni. Dwa zlewozmywaki pozwalają na szybkie uporanie się ze sprzątaniem po posiłku.W kokpicie, stanowiącym zewnętrzny salon, obszerny stół z wygodnymi siedzeniami umożliwiają rozkoszowanie się widokami podczas rejsu. Platforma słoneczna z przodu kusi możliwością kąpieli słonecznych.

 

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/2
 

MORZE KARAIBSKIE

Wchodzące w skład Oceanu Atlantyckiego, położone między Ameryką Północną, a Ameryką Południową. Często było nazywane Karaibami czy Indiami Zachodnimi.Archipelag Wysp Karaibskich rozciąga się szerokim łukiem o długości ponad 4700 km, od Kuby aż po niewielką Arubę w pobliżu Wenezueli.Położone są między 12º i 24º szerokości geograficznej północnej, a więc w strefie wiatrów pasatowych. Klimat jest tropikalny, z wysokimi temperaturami średnimi i stosunkowo dużą wilgotnością powietrza.

Na Karaibach występują 2 pory roku: sucha i deszczowa, ale różnice między nimi nie zawsze są wyraźnie odczuwalne.W porze suchej (luty - czerwiec) dominuje słoneczna pogoda, przeplatana przejściowymi, krótkimi opadami deszczu.W porze deszczowej (lipiec - styczeń) nadal można spodziewać się długich okresów słonecznej pogody, ale opady deszczu są częstsze i trwają dłużej. Niektóre miesiące pory deszczowej niosą ze sobą również zagrożenie huraganami (szczegóły poniżej), o czym należy pamiętać planując wyprawę w te rejony.

Różnice temperatur między porą suchą i deszczową są niewielkie. Średnie temperatury przez cały rok oscylują między 25º-29ºC.

W skład Karaibów wchodzą wszystkie wyspiarskie państwa i terytoria zależne Ameryki Środkowej: Antigua i Barbuda, Bahamy, Barbados, Dominika, Dominikana, Grenada, Haiti, Jamajka, Kuba, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyny, Trynidad i Tobago, Anguilla, Antyle Holenderskie, Aruba, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Gwadelupa, Kajmany, Martynika, Montserrat, Navassa, Portoryko, Saint-Barthélemy, Saint-Martin, Turks i Caicos, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych.

 

PRZEPISY WJAZDOWE :

Obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku posiadania wizy przy pobytach do 90 dni. Paszport powinien być ważny co najmniej przez 6 miesięcy od planowanej daty wyjazdu. Wymagane jest okazanie biletu powrotnego lub na kontynuację podróży oraz środków finansowych wystarczających na utrzymanie w czasie pobytu. Turystów podróżujących samolotem obowiązuje opłata lotniskowa przy wyjeździe w wysokości 20 USD od osoby. Podróżujący lądem przed opuszczeniem granicy muszą wnieść opłatę w wysokości 14 USD od osoby, na którą składają się opłata klimatyczna (4 USD) i stawka graniczna (10 USD).

STREFA CZASOWA :

Czas polski -8h.

JĘZYK :

Język angielski

KOMUNIKACJA :

Międzynarodowe prawo jazdy nie jest obowiązkowe. Nie jest wskazane podróżowanie samocho­dem nocą. W żadnym wypadku, szczególnie w nocy, nie należy się zatrzymywać w celu udzielenia pomocy kierowcom stojących przy drodze pojazdów. Warto pamiętać, że w Belize nie ma pomocy drogowej, a stacje benzynowe i telefony publiczne są nieliczne.

Nie ma ograniczeń. 

WALUTA :

Dolar Belizeński jest walutą Belize. Znakiem z dolar belizeński jest BZD. Używamy symbolu $, jako symbolu z dolar belizeński. Dolar Belizeński składa się z 100 cents. BZD regulowane jest przez Central Bank of Belize.

PRZEPISY WIZOWEE:

Nie ma szczególnych regulacji, które dotyczyłyby wwozu, wymiany i wywozu pieniędzy. Restrykcje celne nie odbiegają od powszechnie przyjętych standardów. Nie są wy­dawane zezwolenia na wywóz dzieł sztuki prekolumbijskiej, a próba ich wywozu wiązać się może z surowymi karami, nawet z aresztowaniem. Na wywóz okazów flory i fauny potrzebne jest zezwolenie CITES – konwencji o międzynarodowym obrocie zagrożonymi gatunkami dzikiej fauny i flory.

 

Dojazd

Na Międzynarodowe Lotnisko Belize dostaniemy się z Miami, Houston, Dallas (około 2.5 h) liniami: American, Continental, US Airlines oraz TACA. Następnie dzięki liniom Tropic Air dostaniemy się do kurortu San Pedro na wyspie Ambergris Cay. Z powodu dużego zainteresowania, pomagamy przy rezerwacji miejsc w Tropic Air. Loty odbywają się co godzinę i nie trzeba płacić za nadbagaż. Bilet w dwie strony to koszt 109 USD/osobę.

 

Płatność

Cena :  1300  Euro /os

               

Cena zawiera:

– pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej

– opiekę profesjonalnego skippera

– podstawowe szkolenie żeglarskie  

– pościel, ręczniki

– ponton z silnikiem zaburtowym

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

– ubezpieczenie KL, NNW, OC, Bagaż,

– tax

– handling fees

– starter pack

– obowiązkowe ubezpieczenie kaucji

– temporary Belize skipper certificate


Cena nie zawiera:

– lotów,

– składkę jachtową ( 250E) na :wyżywienie, opłaty portowe,sprzątanie jachtu po rejsie, wstępów do parków narodowych, paliwo do jachtu, dojazdu-  lotnisko  – marina  - hotellotnisko  .Skipper zwolniony ze składki.

- noclegów 

- wycieczek fakultatywnych

– własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe)

 Harmonogram płatności:
  • 50% – 1 tydzień od daty rezerwacji

  • 50% – 6 tygodni do rozpoczęcia