Majówka w Chorwacji -  Dubrownik- Zatoka Kotorska 

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/8

Termin:         01.05 - 08.05.2021

Jacht:           Flota katamaranów

Lokalizacja:  Dubrownik

 

Zaokrętowanie:

01.05.2021 Dubrownik

Wyokrętowanie:

08.05.2021 Dubrownik

Rejs nr: Ch1/05/21k

Zapraszamy na majówkę w Chorwacji i Czarnogórze. To świetny pomysł na odpoczynek majowy Malowniczość chorwackiego wybrzeża dalmatyńskiego jest urozmaicona ponad 1100 wysp doskonale komponujących się z błękitem morza.

Malownicze i zaciszne, skaliste zatoczki sprawiają doskonale warunki do odpoczynku, Uzupełnione wspaniałym  klimatem Czarnogóry. Skosztujemy przysmaki lokalnej kuchni. Ta  część Adriatyku ponad to, to wspaniałe krajobrazy, wkomponowane w nie maleńkie miasta i wioski rybackie, a także zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

 

Najlepsza pora na wyjazd do Chorwacji to miesiące poza szczytem sezonu turystycznego. Maj, czerwiec,wrzesień i wczesny październik. Natomiast lipiec i sierpień to miesiące wyłącznie dla osób kochających upały, dochodzące tu do 30 st Celsjusza w cieniu.

 
 

DUBROWNIK

To najchętniej odwiedzane przez turystów miasto Chorwacji. Leży nad Adriatykiem, na południowym wschodzie Dalmacji. Ten niewielki port usadowiony jest w przepięknej zatoce, pośród tysięcy skał i wśród śródziemnomorskiej roślinności. Stari Grad, czyli Stare Miasto w Dubrowniku to niewątpliwie najpiękniejsze miasto Chorwacji i jedno z najpiękniejszych miast na świecie.Najcenniejsze zabytki Dubrownika znajdują się w obrębie Starego Miasta, wpisanego na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.Wśród nich :Średniowieczny system fortyfikacji miejskich wraz z basztami i bramami,Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Wielka Studnia Onofria z 16 rzeźbami ,mała Studnia Onofria , główna ulica Stradun, Pałac Rektorów, Pałac Sponza, Kolumna Rolanda i wiele innych.Mieszkańcy południowej Dalmacji słyną z zamiłowania do smacznego jedzenia i dobrych win, w związku z czym w Dubrowniku znajduje się wiele obiektów gastronomicznych, od barów szybkiej obsługi, po wykwintne restauracje serwujące takie dania.

​Od kilku lat Dubrownik jest kojarzony również z niezwykle popularną produkcją HBO, serialem „Gra o Tron”. To właśnie tutaj nakręcono wiele charakterystycznych scen do tej kasowej produkcji, w tym przede wszystkim scenę pochodu upokorzonej Cersei, którą mogliśmy podziwiać w 10 odcinku 5 sezonu. Schody, na których skończyła się trasa przemarszu bohaterki, to jedno z niezwykle popularnych miejsc, 

Dubrownik, to drugie co do wielkości chorwackie miasto i równocześnie stolica Dalmacji. Jest ważnym ośrodkiem administracyjnym, gospodarczym, turystycznym i komunikacyjnym. 

BUDVA

To zabytkowe miasto oraz popularny letni kurort turystyczny.Najstarsza cześć Budvy znajduje się na wysuniętym w morze  skalnym cyplu (niegdyś stanowił on wyspę, którą połączono ze stałym lądem). Stare miasto otoczone jest wybudowanymi przez Wenecjan pod koniec XV wieku murami obronnymi. Do jego wnętrza prowadzą dwie bramy miejskie: Morska (od północy) i Lądowa (od zachodu). To tutaj (w dzielnicy Bečići) znajduje się słynne już Casino Royale znane z filmu o agencie Jamesie Bondzie.

Podobnie jak i w innych miejscowościach mamy tu duży wybór restauracji i barów oferujących miejscowe specjalności, w szczególności dania z ryb i owoców morza .Poza tym mnóstwo kawiarni, cukierni i pubów. Wszystkie lokale otwarte do późnych godzin wieczornych

BIGOVA

To niewielka i kameralna wioska rybacka położona pomiędzy półwyspem Luštica i otwartym morzem Boki Kotorskiej. Idealna miejscowość dla ceniących spokój, otoczona gajami oliwnymi i różnorodną śródziemnomorską roślinnością. Są tam doskonałe warunki do plażowania, w ciszy i spokoju, z dala od tłumów. W miejscowych restauracjach warto spróbować lokalnych przysmaków z ryb. Bigova to dobra baza wypadowa na zwiedzanie Zatoki Kotorskiej i południowego wybrzeża Czarnogórskiego.

KOTOR

Miasto ma śródziemnomorski charakter, pełne jest wąskich uliczek, nieregularnych placów, świątyń i pałaców. Otoczone jest z trzech stron masywami górskimi, które osłaniają miasto przed wiatrem jest pełne śródziemnomorskiej roślinności. Zatoka często określana jest, jako najdalej położony na południe fiord Europy. Zabytkowe Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Kotor to jedno z najpiękniejszych, najbardziej urokliwych miast Czarnogóry. Zobaczyć tu można : zabytkowe mury miasta, renesansową bramę morską , północna i południową, XV-wieczny Pałac Namiestnika Wenecji (Kneževa palata), cerkiew Matki Boskiej od Zdrowia (Gospe od zdravlja), kościół św. Anny, pochodzący z przełomu XII i XIII w,

Kościół Najświętszej Marii Panny (Sv. Marija Koleđata) i wiele innych. Wszystko to uzupełnione słońcem, plażami i krystalicznie czystą wodą sprzyjają odpoczynkowi.

HERCEG NOVI

Historyczne urokliwe miasteczko z pięknymi plażami bujną roślinnością i licznymi zabytkami architektury. Zwane jest również " Bramą Czarnogóry" .

Zobaczymy tu: muzeum historyczne ,monastyr Savina, twierdze Spaniola i Kanli Kula, ogród botaniczny, piękne kościoły i cerkwie.Bez problemu znajdziemy także ustronne miejsca, okolone skalami, często dostępne wyłącznie od strony morza. Jedno z najsłynniejszych miejsc do opalania stanowi Plaza Zanjice.W mieście znajdują się dyskoteki , liczne bary i restauracje pełne lokalnych potraw.

CAVTAT

to doskonałe miasteczko na spokoje rodzinne wakacje nad morzem. Spokojne wody Adriatyku, egzotyczna flora, mniejsza liczba turystów, z dala od gwaru, cisza i spokój sprawiają że na chwilę zatrzymuje się czas. Takie odnieśliśmy wrażenie będąc tam tylko kilka godzin.
Główną część miasteczka stanowi piękna promenada z palmami, licznymi ławeczkami, kawiarenkami, gdzie można spędzić leniwe popołudnie zajadając się lodami i popijając kawę. Wieczorem zaś to dogodne miejsce do podziwiania zachodu słońca. Obok, w porcie cumują zachwycające jachty. Nad wybrzeżem ciągnie się pięciokilometrowa sieć ścieżek łączących plaże i sosnowe lasy. Wzdłuż trasy postawione są ławki. To doskonałe miejsce na odpoczynek i podziwiania lśniącego w słońcu morza i przepływających nieopodal większych i mniejszych łódek i statków płynących tu m.in. z Dubrownika.

 

ATRAKCJE TRASY ALTERNATYWNEJ

SIPAN LUKA

Šipan to chorwacka wyspa na Adriatyku, największa z wysp Elafickich. Port Šipanska Luka położony jest po północno - zachodniej stronie wyspy. Miejscowość powstała już w XIV w i była siedliskiem piratów. Można tu podziwiać gotycki pałac ,odnowione kamienne domy, luksusowe wille oraz zabytkowe kościoły. Liczne przytulne kawiarenki, unikalna architektura zapewniają ciekawe spędzanie czasu. Jest to niezwykłe miejsce, w którym wciąż żywe są dawne zwyczaje i tradycje. Oferuje całkowitą ciszę i spokój.

POLACE

Położone jest na północnym wybrzeżu Wyspy Mljet nad zatoką, która jest obszarem pod ścisłą ochroną. Jest celem podróży dla turystów ceniących sobie spokój i piękne krajobrazy podobnie jak wcześniej w Okuklie. Polace przyciąga również wędkarzy. Powodem są występujące tutaj bogate łowiska ryb. Znajduje się tutaj również piaszczysta plaża , na której oddać się można kąpielą słonecznym i morskim.

KORCULA

Położona w jest na północno-wschodnim krańcu wyspy Korčula, w południowej Dalmacji. Od półwyspu Pelješac miasto oddzielone jest kanałem Pelješkim. Składa się ze starego miasta leżącego na małym, owalnym półwyspie, barokowego przedmieścia położonego bezpośrednio pod starożytnymi murami oraz nowszych dzielnic rozpostartych wzdłuż wybrzeża na zachód i na wschód od starego miasta. To właśnie stare miasto warte jest zwiedzenia . Skrywa ono wiele urokliwych zaułków i ciekawych budowli takich jak : dom Marco Polo,  Pałac Biskupi, Brama Lądowa, Wieża Revelin, katedra św. Marka i wiele innych. Na wyspę warto również zawitać, aby zasmakować w tutejszej kuchni, spróbować sałatki z ośmiornic, brodetu lub solonych sardeli. Korcula słynie również z doskonałej jakości win wytwarzanych z własnych winogron.

POMENA

Wioska rybacka położona na zachodnim wybrzeżu wyspy Mljet, na terenie Parku Narodowego Mljet. Obok dwa morskie jeziora (Veliko i Malo Jezero), idealne do uprawiania kajakarstwa. Na jednym z nich znajduje się wysepka Sv. Marija, z klasztorem benedyktyńskim, w którym obecnie mieści się restauracja. Na  wyspie Pomeštak - plaża dla naturystów. Pomena i okolice to świetne miejsce dla  osób aktywnie spędzających czas.

OKUKLIE

Jest wioską położoną we wschodniej części północnego wybrzeża Wyspy Mljet. Jest często wybieranym jako cel podróży ze względu na spokój i piękne krajobrazy. Można spędzić tutaj czas na łowienia ryb, kąpielach we wspaniałym, błękitnym morzu lub po prostu po spacerze lub grillu na plaży. Zatoka w której położona jest miejscowość jest osłonięta z każdej strony i stanowi bezpieczna przystań dla żeglarzy. Przy nabrzeżu znajdziemy kilka barów i restauracji serwisujących lokalne dania.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Lagoon 40 (2020r.)  Wspaniały następca cenionych i bardzo popularnych wśród żeglarzy na całym świecie modeli Lagoon 39 oraz Lagoon 400. Nowoczesny, innowacyjny design jachtu wyróżnia go spośród innych jednostek.Wnętrze jachtu zaprojektowano z myślą o wygodzie podróży, przy dużym rozkładanym stole w salonie może biesiadować 12 osób.

Na zewnątrz jachtu znajduje się duża platforma rufowa, ułatwiająca schodzenie i wchodzenie na jacht oraz bardzo przydatna podczas kąpieli np. na osłoniętych kotwicowiskach. Dodatkową przestrzenią do wykorzystania podczas żeglugi czy w trakcie opalania jest przedni kokpit.

Lagoon 40 jest dostępny w wersji 3 lub 4 kabinowej, dzięki czemu – także duże rodziny – będą mogły podróżować w komfortowych warunkach.  Nowym rozwiązaniem jest kabina rufowa, z wygodnym dużym łóżkiem i wieloma praktycznymi schowkami.

press to zoom
1/3

Nagłówek 1

press to zoom
1/2

Lagoon 450 (2019r.) to ultranowoczesny katamaran, jednostka najlepsza w swojej klasie, bijąca rekordy popularności wśród klientów zarówno indywidualnych, jak i firm czarterowych na całym świecie. Ten luksusowy katamaran polecany jest do żeglowania rekreacyjnego, rodzinnego (również z dziećmi), głównie z uwagi na wyposażenie poprawiające komfort żeglugi i przyjemność z mieszkania na pokładzie jachtu. Katamaran Lagoon 450 jest bardzo wygodny i przestronny. Posiada niezwykle nowoczesną sylwetkę, przepiękny design, a materiały wykończenia wnętrza, utrzymane w jasnych tonacjach, zostały dobrane, tak aby nadać świeżości i witalności. Wnętrze, podobnie jak w ostatnich jachtach Beneteau,  zostało zaprojektowane przez włoską firmę Nauta i wygląda bardzo elegancko. Jacht jest bardzo dobrze oświetlone dzięki dużym oknom nadbudówki i dwóm dużym oknom w ściance kokpitu. 

Brak wolnych miejsc
Brak wolnych miejsc
press to zoom
1/2
Brak wolnych miejsc

Lagoon 450 (2019r.) to ultranowoczesny katamaran, jednostka najlepsza w swojej klasie, bijąca rekordy popularności wśród klientów zarówno indywidualnych, jak i firm czarterowych na całym świecie. Ten luksusowy katamaran polecany jest do żeglowania rekreacyjnego, rodzinnego (również z dziećmi), głównie z uwagi na wyposażenie poprawiające komfort żeglugi i przyjemność z mieszkania na pokładzie jachtu. Katamaran Lagoon 450 jest bardzo wygodny i przestronny. Posiada niezwykle nowoczesną sylwetkę, przepiękny design, a materiały wykończenia wnętrza, utrzymane w jasnych tonacjach, zostały dobrane, tak aby nadać świeżości i witalności. Wnętrze, podobnie jak w ostatnich jachtach Beneteau,  zostało zaprojektowane przez włoską firmę Nauta i wygląda bardzo elegancko. Jacht jest bardzo dobrze oświetlone dzięki dużym oknom nadbudówki i dwóm dużym oknom w ściance kokpitu. 

press to zoom
1/1
Brak wolnych miejsc

Nautitech 47 Power (2020r.) To co znajduje się na 14-metrowym jachcie przywodzi na myśli pływający apartament. Poczynając od rufy… Na Nautitech 47 Power rufy są szerokie i przez to wygodne w komunikacji na ponton i przy kąpielach. Jako opcja występuje też kładka łącząca obie rufy co powiększa powierzchnię platformy kąpielowej. Kiedy się ją opuści całkowicie na wodę, to okazuje się, że można mieć własną mini plażę.W kokpicie Nautitech 47 Power mamy do dyspozycji wygodne kanapy i możliwość zjedzenia posiłku przy dużym stole. Z przodu katamaranu znajduje się kokpit z dwoma kanapami rozdzielonymi rynną, w której biegnie łańcuch od windy kotwicznej. Siatki są znikome ustępując miejsca dodatkowym siedziskom.Według nas i wdług naszych klientów, którzy pływali na tym cacku, Nautitech 47 Power to mega fajny jacht. Duży, komfortowy i idealny dla dwóch rodzin z dziećmi lub czterech par. Nie widzimy tu za bardzo wad, poza tym, że nie ma żagli! 

 
press to zoom
1/2

Lagoon 52F (2017r.) to najnowsza konstrukcja stoczni Lagoon. Już pierwsze spojrzenie na ten model katamaranu wystarczy, aby dostrzec zupełnie nową, dynamiczną linię jachtu podkreśloną przypominającymi diament, ostro ściętymi pionowymi  dziobami oraz rewolucyjnym układem takielunku. Konstruktorom udało się połączyć nietypowy jak na jachty turystyczne układ takielunku , z charakterystyczną dla Lagoon elegancją, komfortem.Powiew świeżości i nowego spojrzenia na rozplanowanie przestrzeni można również znaleźć w niezwykle jasnym, spójnie zaprojektowanym i wygodnym wnętrzu. Każde z pomieszczeń stanowi swoistą strefę komfortu, wszędzie na pokładzie Lagoon 52F można doskonale wypocząć, czy to na górnym pokładzie, w przestronnym kokpicie, na dziobowej kanapie, czy w dużym salonie. Właściciele oraz goście mają do dyspozycji eleganckie sypialnie oraz łazienki z osobnymi kabinami prysznicowymi.

Brak wolnych miejsc
 
press to zoom
1/2
Brak wolnych miejsc

Lagoon 52F (2021r.) to najnowsza konstrukcja stoczni Lagoon. Już pierwsze spojrzenie na ten model katamaranu wystarczy, aby dostrzec zupełnie nową, dynamiczną linię jachtu podkreśloną przypominającymi diament, ostro ściętymi pionowymi  dziobami oraz rewolucyjnym układem takielunku. Konstruktorom udało się połączyć nietypowy jak na jachty turystyczne układ takielunku , z charakterystyczną dla Lagoon elegancją, komfortem.Powiew świeżości i nowego spojrzenia na rozplanowanie przestrzeni można również znaleźć w niezwykle jasnym, spójnie zaprojektowanym i wygodnym wnętrzu. Każde z pomieszczeń stanowi swoistą strefę komfortu, wszędzie na pokładzie Lagoon 52F można doskonale wypocząć, czy to na górnym pokładzie, w przestronnym kokpicie, na dziobowej kanapie, czy w dużym salonie. Właściciele oraz goście mają do dyspozycji eleganckie sypialnie oraz łazienki z osobnymi kabinami prysznicowymi.

ADRIATYK

To północne odgałęzienie Morza Śródziemnego, które rozdziela Półwysep Apeniński od Bałkańskiego.Stanowi mniej więcej jedną piątą powierzchni Śródziemnego, z którym połączony jest cieśniną otrantską na południu. Północna część Adriatyku nie jest głęboka, sięga tu 50 m. Maksymalną głębokość - około 1.230 m - osiąga w rejonie na południe od Zatoki Kotorskiej. Adriatyk należy do cieplejszych mórz, ale na jego powierzchni są notowane duże różnice temperatur. W zimie spada ona do 7-11°C, wiosną wzrasta do 20-23°C, a latem osiąga 26-27°C. Ciepłe wody i szerokie piaszczyste plaże sprawiają, że jest ono doskonałym miejscem na letni wypoczynek. Jeśli szukamy pięknych piaszczystych plaż, a nie chcemy jechać do Włoch, na wybrzeżu chorwackim mamy ich wybór zarówno na ladzie jak i wyspach , których Chorwacja posiada ponad 1200.

 

Dojazd

PRZEPISY WJAZDOWE :

UWAGA: COVID 19 Aktualne informacje dotyczące przekraczania granic 

https://www.strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/9032,COVID-19-AKTUALNE-INFORMACJE-DLA-PODROZNYCH.html

Ponadto:

Obywatele polscy mogą wjeżdżać do Chorwacji i Czarnogórze przebywać w niej bez wizy do 90 dni, liczonych w okresie pół roku. Okres ważności paszportu nie może być krótszy niż dozwolony czas pobytu. Uwaga: Zaleca się, aby osoby małoletnie podróżujące bez opieki rodziców (opiekuna prawnego) posiadały przy sobie zgodę, sformułowaną w języku angielskim i podpisaną przez opiekuna prawnego, z podanym jego adresem i numerem telefonu (nie dotyczy wpisanych na listę uczestników wycieczek). Wjazd na terytorium Republiki Chorwacji dozwolony jest na podstawie paszportu lub (dotyczy obywateli krajów EOG) dowodu osobistego. Niektóre instytucje chorwackie (banki, urzędy, placówki zdrowia) mogą nie uznawać dowodów tożsamości innych niż paszport. Jeżeli przeciwko cudzoziemcowi jest prowadzone postępowanie w związku z popełnionym przestępstwem lub wykroczeniem, właściwe organy mogą tymczasowo i za pokwitowaniem zatrzymać jego dokument podróży. Cudzoziemcy są obowiązani posiadać środki finansowe niezbędne do pokrycia kosztów pobytu, przejazdu i wyjazdu w wysokości minimum 100 EUR (lub równowartość w walucie wymienialnej) na każdy dzień pobytu, a w przypadku osób mających potwierdzone zaproszenie od chorwackiej osoby fizycznej lub prawnej albo voucher turystyczny - 50 EUR na dzień.

 

Cudzoziemcy mogą wwozić do Chorwacji bez opłat celnych przedmioty niezbędne na czas podróży bądź wypoczynku turystycznego, a także inne rzeczy nie mające przeznaczenia handlowego. Zwolniony z cła jest wwóz do 200 szt. papierosów, do 1 l napojów wysokoprocentowych lub 2 l napojów o zawartości alkoholu do 22%, 1 kg kawy lub herbaty na osobę. Przywóz leków zawierających substancje narkotyczne wg wykazu na stronie www.poslovniforum.hr/zakoni/zszod03.asp – tylko w ilości niezbędnej na czas podróży; dokumentację medyczną (informacja o chorobie, recepta) należy okazać na granicy. Obecnie obowiązujące przepisy dotyczące wwozu żywności w bagażu turystycznym na własne potrzeby w podróży nie są rygorystyczne, dozwalają na przywiezienie np. do 10 kg mięsa i jego przetworów, nie nakładają limitów na przywóz np. pieczywa i makaronów.

JĘZYK :

chorwacki

WALUTA :

Euro

 

Transportem własnym , lub wynajętym autokarem na trasie Rzeszów - Nowy Sącz-Dubrownik-Nowy Sącz -Rzeszów. Autokar to IRIZAR I8 lub piętrowy autokar Setra 83. Obydwa autokary bardzo komfortowe z zaprzyjaźnionej firmy Marcel. Uczestnicy wyjazdu zostaną dowiezieni do Dubrownika  do Mariny ACI. Kierowcy zostaną na miejscu i będą czekać do dnia ukończenia rejsu skąd zabiorą nas w drogę powrotną.

Płatność

press to zoom
1/1
press to zoom
1/2
press to zoom
1/3

 

Cena :  od 2500  zł /os 

 

Cena zawiera:

– pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej

– opiekę profesjonalnego skippera

– podstawowe szkolenie żeglarskie

– ubezpieczenie KL, NNW, 

– pościel, ręczniki

– ponton z silnikiem zaburtowym

–turystyczny fundusz gwarancyjny

transfer autokarowy na trasie  Rzeszów-Nowy Sącz-Dubrownik-Nowy Sącz-Rzeszów


Cena nie zawiera:

– składki jachtowej:wyżywienie, opłat portowych i podatku turystycznego ,paliwa do jachtu, sprzątania końcowego .Będą one opłacane ze wspólnej 

   kasy jachtowej 200/250 EUR/osobę. Skipper zwolniony ze składki jachtowej.

– własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe itp)

 
Harmonogram płatności:
  • 50% – 1 tydzień od daty rezerwacji

  • 50% – 3 tygodnie do rozpoczęcia

UWAGA: Osoby zainteresowane udziałem w rejsie , które chcą dokonać wyboru jednostki na której chcą płynąć proszę o kontakt milowy lub telefoniczny pod nr 697277404 by sprawdzić ilość wolnych miejsc na poszczególnych jachtach.

Powyższa oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter

informacyjny i mogą ulec zmianie