rejs luksusowym katamaranem( 14dni ) 

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/11

Termin:         30.11-14.12.2019

Jacht:            Lagoon42 (2017)

Lokalizacja:  Grenada St Georges

Zaokrętowanie:

30.11.2019  St Georges

Wyokrętowanie:

14.12.2019  St Georges

Rejs nr: GN/12/19

Karaiby, a dokładniej Archipelag Wysp Karaibskich, rozciągają się szerokim łukiem na długości ponad 4700 km i są jednym z najbardziej popularnych regionów żeglarskich na świecie. Karaiby składają się z dwóch głównych łańcuchów wysp: Wielkie Antyle (Zachodnie) - Kuba, Hispaniola (Haiti i Dominikana), Jamajka i Puerto Rico oraz Małe Antyle (Wschodnie) - Wyspy Dziewicze, Dominikana, Martynika, St. Lucia i inne.

W okresie grudniowo-majowym archipelag tworzy żeglarską alternatywę dla zimniej i zaśnieżonej Europy. Region Morza Karaibskiego to gorący klimat ze średnią roczną temperaturą 27°C, fantastyczny akwen żeglarski, wspaniałe miejsca do nurkowania, złociste plaże, palmy kokosowe, przejrzyste lazurowo-błękitne morze, kwiaty hibiskusa oraz rytmiczne brzmienia muzyki reggae. Karaiby to niespieszna turystyka pod żaglami, emocje i radość żeglugi bez walki z żywiołem, relaks i wypoczynek.

 
 

GRENADA

Wyspa Grenada została odkryta przez Krzysztofa Kolumba w 1498 r., podczas jego trzeciej wyprawy do Nowego Świata.W okresie XVII i XVIII wieku wyspa była na przemian w posiadaniu Francuzów i Anglików, pozostając w końcu pod władaniem Anglików (do dzisiaj Grenada jest członkiem brytyjskiej Wspólnoty Narodów).Mieszkańcy Grenady Karaibowie nazywali wyspę Camerhogne, Kolumb nazwał ją Conceptión a Hiszpańscy żołnierze tęskniący za swoim krajem zmienili nazwę na Granada. Francuzi, gdy osiedlili się na wyspie zmienili nazwę Granada na Grenade, którą z kolei Brytyjczycy zmienili na Grenada. Obecnie Grenada nazywana jest Korzenną Wyspą - ze względu na prowadzoną tu na szeroką skalę uprawę muszkatołowców (nutmeg, mace) oraz goździków, cynamonu, kakaowca, imbiru i karkumy.Centrum wyspy Grenada stanowi stolica Grenady - St. George's. To tutaj zatrzymują się promy pływające po Karaibach (szacuje się, że ok. 80 % turystów Grenady, stanowią pasażerowie promów, którzy przypływają na Grenadę na jednodniowe wycieczki). Port w St. George's uważany jest za jeden z najbardziej malowniczych portów na Morzu Karaibskim. Przy porcie wzdłuż wybrzeża Carenage znajdują się restauracje i sklepy z pamiątkami.

Grenada znana jest również ze swoich pięknych plaż. Najbardziej znana z nich to plaża Grand Anse - z cudownym białym piaskiem obmywanym lazurową wodą Morza Karaibskiego. Znajduje się ona ok. 3 km na południe od St. George's.Warto zaznaczyć, że Grenada słynie również z bardzo dobrego rumu. Najsłynniejsza destylarnia - River Antoine Rum Destillery - znajduje się na północ od Grenville. Produkuje rum od 1785 r. i szczyci się tym, że posiada najstarszy funkcjonujący na Karaibach wodny młyn. Destylarnię można zwiedzić.

Na Grenadzie znajduje się również dżungla. Wilgotny las równikowy zajmuje dość duży obszar wyspy a jego część stanowi Park Narodowy Grand ?tang. Nazwa pochodzi od znajdującego się na jego terenie jeziora w kraterze wygasłego wulkanu - jeziora Grand ?tang. W Parku Narodowym znajduje się wiele tras wycieczkowych - wszystkie bardzo dobrze oznakowane.

ST VINCENT i GRENADYNY

Wyspiarskie państwo na Morzu Karaibskim, w archipelagu Małych Antyli. Obejmuje wyspę Saint Vincent oraz położoną na południe od niej północną część archipelagu Grenadyny (jego południowa część stanowi terytorium Grenady). Państwo wchodzi w skład Brytyjskiej Wspólnoty Narodów. Saint Vincent i Grenadyny to oczywiście przepiękne wyspy pochodzenia wulkanicznego, które oferują właśnie to, czego oczekuje turysta wyjeżdżający w tropiki – piaszczysta plaża, lazurowe morze i tropikalny las porastający zbocza wzniesień, jednak nie zapominajmy, że wyspy te narażone są także na katastrofy naturalne, w niektórych przypadkach dwojakiego rodzaju. Zagrożeniem zewnętrznym są nawiedzające ten region w miesiącach letnich i jesiennych huragany, z kolei na wyspie Saint Vincent znajduje się czynny wulkan – La Soufrière (1234 m n. p. m.), wprawdzie jego ostatnia erupcja nastąpiła przeszło trzydzieści lat temu, ale w przypadku wulkanów to, jak wiemy, zaledwie chwilka. Na wyspach panuje klimat podrównikowy, temperatury wahają się od dwudziestu kilku do trzydziestu kilku stopni.

Warto wybrać  na wyspę Young, która oferuje pełen relaks na drobniutkim piasku. Płetwonurkowie powinni koniecznie odwiedzić Anchor Reef, która znajduje się w setce najpopularniejszych miejsc do nurkowania na świecie, ze względu na bogactwo fauny zamieszkującej tutejszą rafę koralową.

Wyspami zachwyceni będą także miłośnicy natury. Jedną z ciekawszych wycieczek jaką można tu odbyć to pełna wrażeń wspinaczka na wulkan na największej z wysp. Aby zdobyć szczyt trzeba najpierw przebyć tropikalny las, co jest absolutnie niepowtarzalnym przeżyciem. Warto także wybrać się łodzią na wycieczkę do wodospadów Baleine. Z kolei dolina Mesopotamia zdecydowanie przywodzi na myśl tę starożytną urodzajną ziemię, szczególnie kiedy spojrzymy na szpalery uprawianych tam bananowców.nne obowiązkowe przystanki na trasie zwiedzania wokół wyspy Saint Vincent to ogrody botaniczne, założone pod koniec XVIII w., które są najstarszym tego typu parkiem na Karaibach oraz dawny brytyjski Fort Charlotte. W niegdysiejszej bazie militarnej znajduje się obecnie wystawa poświęcona kulturze tego regionu.
Na wyspie będziemy mogli spróbować przede wszystkim lokalnej karaibskiej kuchni, chociaż oczywiście i tu będziemy mieć okazję zjeść po prostu makaron z sosem. Lokalnym przysmakiem jest opiekany owoc drzewa chlebowego, podawany ze smażoną rybą z gatunku karanks (jackfish). Do obiadu warto napić się lokalnego piwa o nazwie Hairoun, a po obiedzie wychylić szklaneczkę rumu Sunset.

Jeżeli chodzi o wieczorne rozrywki to klubów i dyskotek jest niewiele – grana jest tam przeważnie taneczna muzyka karaibska, mamy ponadto restauracje z muzyką na żywo (calypso, steel pan). Wysypy ożywiają się w trakcie organizowanych tu imprez i festiwali muzycznych oraz okazjonalnych regat. Wszelkie święta też oczywiście są obchodzone z muzyką i tańcem. Najbardziej spektakularny jest tu karnawał, czyli Vincy Mas, odbywający się na przełomie czerwca i lipca. Możemy wtedy podziwiać parady, pokazy taneczne a także przypatrywać się wyborom Miss karnawału. W tych dniach zabawa trwa na ulicach przez całą noc.

 

ATRAKCJE

  • Young – wyspa, która jest świetnym miejscem do plażowania. Drobniutki piasek, lazurowe wody i rajski spokój.

  • Wodospady Baleine – ukryte w lasach kuszą swą krystaliczną wodą.

  • Fort Charlotte - dawna brytyjska budowla obronna, w której dziś można zapoznać się z tutaj kulturą regionu.

  • Dolina Mezopotamia - malownicza dolina, w której podziwiać można rosnące bananowce.

  • Ogrody botaniczne na Sait Vincent - zostały założone w XVIII w. i są to najstarsze ogrody na Karaibach.

  • Tobago Cays - wyspa, którą koniecznie powinni odwiedzić fani filmu „Piraci z Karaibów”. Tutaj kręcono jedną z części tego kasowego, kinowego hitu.

 

 

LAGOON 42

Może poszczycić się piękną sylwetką i nienaganną linią kadłuba, zachowuje idealne proporcje pomiędzy komfortem, a właściwościami nautycznymi. Wnętrze jachtu jest idealnie doświetlone za sprawą dużych, panoramicznych okien, które gwarantują także doskonałą widoczność podczas żeglugi. Kokpit Lagoon 42 oferuje załodze tyle miejsca, co na znacznie większych jednostkach.Lagoon 42 oferuje oferuje 4 kabiny z podwójnymi kojami oraz dwie kabiny z koją pojedynczą, z wejściem od dziobu. Dwie kabiny prawej i dwie lewej burty połączone są korytarzem w zespoły sypialne, każdy z własną łazienką.W centralnej części mieści się przeszklony salon z pełnym widokiem na morze i ogromną kanapą otaczającą stół. Wydzielony kambuz, posiada sporo przestrzeni roboczej. Taki układ zapewnia dużą wygodę podczas przyrządzania posiłków oraz komfortowy wypoczynek załogi.Kambuz katamaranu wyposażony jest w kuchenkę gazową z piekarnikiem oraz lodówkę, a w szafkach i szufladach mieści wyposażenie kuchni i zapasy.Stanowisko skippera  wyposażone jest w pełen zestaw przyrządów nawigacyjnych oraz mapy, locje i VHF. W kokpicie, stanowiącym zewnętrzny salon, obszerny stół z wygodnymi siedzeniami umożliwiają rozkoszowanie się widokami podczas rejsu. Sterowanie centralne, na górnym pokładzie sterowym (flybrigde). Platforma słoneczna z przodu kusi możliwością kąpieli słonecznych, a szerokie platformy rufowe sprawiają, że postój na urokliwych kotwicowiskach i kąpiele w ciepłym morzu to prawdziwa przyjemność.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/2
 

MORZE KARAIBSKIE

Wchodzące w skład Oceanu Atlantyckiego, położone między Ameryką Północną, a Ameryką Południową. Często było nazywane Karaibami czy Indiami Zachodnimi.Archipelag Wysp Karaibskich rozciąga się szerokim łukiem o długości ponad 4700 km, od Kuby aż po niewielką Arubę w pobliżu Wenezueli.Położone są między 12º i 24º szerokości geograficznej północnej, a więc w strefie wiatrów pasatowych. Klimat jest tropikalny, z wysokimi temperaturami średnimi i stosunkowo dużą wilgotnością powietrza.

Na Karaibach występują 2 pory roku: sucha i deszczowa, ale różnice między nimi nie zawsze są wyraźnie odczuwalne.W porze suchej (luty - czerwiec) dominuje słoneczna pogoda, przeplatana przejściowymi, krótkimi opadami deszczu.W porze deszczowej (lipiec - styczeń) nadal można spodziewać się długich okresów słonecznej pogody, ale opady deszczu są częstsze i trwają dłużej. Niektóre miesiące pory deszczowej niosą ze sobą również zagrożenie huraganami (szczegóły poniżej), o czym należy pamiętać planując wyprawę w te rejony.

Różnice temperatur między porą suchą i deszczową są niewielkie. Średnie temperatury przez cały rok oscylują między 25º-29ºC.

W skład Karaibów wchodzą wszystkie wyspiarskie państwa i terytoria zależne Ameryki Środkowej: Antigua i Barbuda, Bahamy, Barbados, Dominika, Dominikana, Grenada, Haiti, Jamajka, Kuba, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyny, Trynidad i Tobago, Anguilla, Antyle Holenderskie, Aruba, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Gwadelupa, Kajmany, Martynika, Montserrat, Navassa, Portoryko, Saint-Barthélemy, Saint-Martin, Turks i Caicos, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych.

 

PRZEPISY WJAZDOWE :

Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego w przypadku pobytu turystycznego do 90 dni. Wymagany okres ważności paszportu wynosi 6 miesięcy. Należy okazać bilet powrotny, ale nie jest wymagane okazanie środków na utrzymanie na czas pobytu. Obowiązuje wypełnienie formularza imigracyjnego przy wjeździe na terytorium Grenady

STREFA CZASOWA :

czas polski - 5 godz.

JĘZYK :

angielski

KOMUNIKACJA :

Nie jest wymagane międzynarodowe prawo jazdy. Możliwość uzyskania czasowego miejscowego prawa jazdy. Ruch uliczny lewostronny. Obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów.

WALUTA :

dolar wschodniokaraibski (XCD)

PRZEPISY WALUTOWE I CELNE:

Nie ma ograniczeń co do kwoty wwożonych lub wywożonych pieniędzy. Pozostałe przepisy celne nie odbiegają od standardowych. Obowiązuje całkowity zakaz przewozu broni, materiałów wybuchowych i narkotyków. Przed wwozem produktów rolnych należy porozumieć się z właściwą terytorialnie placówką dyplomatyczną Grenady.

Dojazd

 

W Grenadzie na odwiedzających czeka międzynarodowy Port lotniczy Point Salines. To największy port lotniczy na wyspie zlokalizowany w stolicy – Saint George’s.

Przelot z Europy do Tajlandii/Malezji trwa około 13-25 h. Wylatując z Polski musimy liczyć się z koniecznością przesiadki w jednym z krajów europejskich lub karaibskich.

Płatność

 

 

Cena :  1100  Euro /os

 

Cena zawiera:

– pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej

– opiekę profesjonalnego skippera

– podstawowe szkolenie żeglarskie – pościel, ręczniki

– ponton z silnikiem zaburtowym

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Cena nie zawiera:

– Lotów,

– składki jachtowej :wyżywienie, opłaty portowe, wstępów do parków narodowych, paliwa do jachtu, dojazdu lotnisko – marina – lotnisko. Będą one     opłacane ze wspólnej kasy jachtowej (dot. tylko rejsu) . 150EUR i 200 $ / osobę .Skipper zwolniony ze składki.

– ubezpieczenie KL, NNW, OC, Bagaż,

– własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe)

 
Harmonogram płatności:
  • 50% – 1 tydzień od daty rezerwacji

  • 50% – 3 tygodnie do rozpoczęcia