press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/17

Termin:        15.06 - 22.06.2019

Jacht:           Cyclades 43.4 / 50.5

Lokalizacja:  Portisco

 

Zaokrętowanie:

15.06.2019 Marina di Portisco

Wyokrętowanie:

22.06.2019 Marina di Portisco

Rejs nr: IT7/06/19C

Serdecznie zapraszamy na rejs po wyspach Archipelagu Magdaleny północnej części Sardynii i południowym wybrzeżu Korsyki.Archipelag składa się z 7 dużych i kilkudziesięciu malutkich  wysepek, w większości znajdujących się pod ochroną Parku Narodowego. Żeglowanie pomiędzy nimi gwarantuje wspaniałe widoki, zarówno na wodzie jak i pod wodą. Za najładniejszą wyspę archipelagu uznawana jest nieduża wyspa Budelli. Archipelag  sąsiaduje ze znanym wszystkim Szmaragdowym Wybrzeżem  (Costa Smeralda      ). To najbardziej luksusowy rejon najdroższych kurortów Sardynii. Sercem Costa Smeralda jest Porto Cervo, w którym cumują najwspanialsze prywatne łodzie na świecie.

Za optymalny czas podróży na Sardynię, uważa się miesiące od maja do września. Maj tutaj potrafi być piękny, zachwycić czystością powietrza

i temperaturami 22-25 st. C.

 
 
 

OLBIA

Jest znanym ośrodkiem turystycznym, jednym z głównych miast Sardynii a także węzłem komunikacyjnym - znajduje się tu duży port przyjmujący promy z kontynentu oraz lotnisko.Jest świetną bazą wypadowa do zwiedzania i wschodniego i północnego wybrzeża Sardynii a także wnętrza wyspy.Sardynia to raj dla amatorów sportów wodnych, a Olbia spełnia wymagania nawet najbardziej wybrednych windsurferów.  Życie nocne skupia się wokół  Corso Umberto. Jest to deptak, przy którym znajdują się restauracje i bary ze stolikami na zewnątrz oraz liczne sklepy z lokalnymi produktami i pamiątkami. W niektórych lokalach organizowane są dyskoteki, a w innych można napić się świetnych drinków. W pobliżu znajduje się słynne Szmaragdowe Wybrzeże [Costa Smeralda] oraz najpiękniejszy na Morzu Śródziemnym archipelag - Arcipelago La Maddalena.

PORTO CERVO

Główna miejscowość wypoczynkowa a zarazem ważny port turystyczny. Powstało na początku lat sześćdziesiątych z inicjatywy arabskiego księcia Agi Chana IV. To za jego sprawą zarośnięty brzeg wyspy stał się synonimem luksusu. Nie bez powodu to miejsce określane jest włoskim Saint-Tropez. Blisko stąd do innych prestiżowych kurortów wybrzeża:  Cala di Volpe, Liscia di Vacca i Baja Sardynia. Życie nocne miejscowości skupia się wokół placu La Piazzetta, który jest miejscem spotkań turystów i mieszkańców miasteczka. Porto Cervo to stolica  kipiącego luksusem Costa Smeralda (Szmaragdowego wybrzeża). To tutaj znajduje się słynna sardyńska willa Silvio Berlusconiego oraz posiadłości znanych gwiazd i piłkarzy Nie brakuje  luksusowych samochodów i sklepów najbardziej prestiżowych marek.
ARCHIPELAG LA MADDALENA

Archipelag La Maddalena jest od roku 1994 obszarem chronionym. Składa się z grupy wysp położonych w północno-wschodniej części wybrzeża Gallura, w przesmyku pomiędzy Sardynią i Korsyką zwanym Bocche di Bonifacio. Wyspy te - z wyjątkiem gęsto zasiedlonej La Maddalena - są całkowicie bezludne lub z rozproszonymi małymi osadami.Tutejsze wody są przejrzyste i krystalicznie czyste. Warto odwiedzić kilka małych plaż i zatoczek nietkniętych ręką człowieka, których piękno zapiera dech w piersiach. Na wyspie znajduje się dawna baza wojskowa marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, która była używana w czasach zimnej wojny. Stanowiła również bazę dla łodzi podwodnych.

SANTA TERESA GALLURA

Nadmorskie spore miasteczko na północnym krańcu wybrzeża Sardynii, jak sama nazwa wskazuje należy do regionu Gallura – krainy wina, sugestywnych pejzaży z granitem i śródziemnomorską makią w tle, pięknych plaż i cudownego jedzenia. Wygodne i świetnie wyposażone we wszystko, co potrzebne do udanych wakacji rezydencje z basenami, kompleksy willi przy plażach i apartamenty pozwolą tutaj każdemu na wymarzony i pełen atrakcji wypoczynek. Warto odwiedzić   mające ponad 3000 lat grobowce gigantów Le Tombe dei Giganti ,stanowiska archeologiczne w Lu Brandali , latarnie na cyplu Capo Testa czy wieżę Torre di Longosardo z XVI wieku. W tym nadmorskim miasteczku zjecie oczywiście pyszne dania rybne i z owocami morza. 

BONIFACCIO

Sardynia i Korsyka stanowiły niegdyś jeden ląd, połączony wąskim skrawkiem, który pod wpływem morskich prądów został poprzerywany, podzielony na coraz mniejsze wysepki, aby wreszcie zamienić się w 11 kilometrową cieśninę. Z sardyńskiej Santa Teresa di Gallura do korsykańskiego Bonifacio płynie się więc krótko. Około 10NM ( 2 godziny).Miasto stanowi czołową atrakcję  Korsyki.Zwane "baśniowym miastem",  zachwyca średniowiecznym Starym Miastem z wieloma zabytkami oraz wyjątkowym położeniem, ok. 70 metrów ponad lustrem wody, na skalistym cyplu. Charakteryzuje się wąskimi, kamiennymi uliczkami i domami, mającymi 4 lub 5 pięter. Warto wybrać się do cytadeli - prowadzi do niej wyraźnie wytyczona trasa. 

PORTO VECCHIO

To jedna z najsłynniejszych miejscowości nadmorskich docenianych na Korsyce dzięki sugestywnemu połączeniu morza i natury. Stare miasto w odległości kilku kroków od urokliwych plaż Palombaggia i Santa Giulia wznosi się w naturalnej zatoce otoczonej wzgórzami. Warto odwiedzić centrum miasta z zabytkami i kościołami, wśród których można oddać się zakupom oraz spędzać miły wieczór w restauracjach, winiarniach i klubach muzycznych.

LA MADDALENA

Urocze miasteczko z portem oraz licznymi sklepikami, barami i restauracjami, skupionymi wokół głównej ulicy, Via Garibaldi. Jest zarazem stolicą największej wyspy w archipelagu La Maddalena.

PORTISCO

To miasteczko jest położona na pięknym wybrzeżu "Costa Smeralda", pomiędzy Porto Cervo i Porto Rotondo, zaledwie 10 minut od lotniska w Olbi. Marina Portisco, która usytuowana jest w naturalnej, osłoniętej zatoce, stanowi znakomite schronienie i jest idealnym miejscem dla turystyki żeglarskiej oferując jednocześnie pełen zakres usług w przyjaznej i ciepłej atmosferze.

CYCLADES 43.4

Jednostka przeznaczona dla 9 załogantów, bądź dla rodziny ceniącej sobie komfort i przestrzeń podczas urlopu. Duża przestrzeń pod pokładem - w kabinach, kuchni oraz w salonie pozwoli na wygodne mieszkanie dla całej  załogi. Znajdują się tutaj 4 kabiny 2 osobowe oraz kabina i 2 łazienki. Jeżeli szukasz jachtu bogato wyposażonego, na którym potrzebujesz dużo przestrzeni - jest to idealny wybór dla Ciebie!

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/2
 
 

MORZE TYREŃSKIE

Stanowi część Morza Śródziemnego rozkładającą się między zawarta pomiędzy wyspami KorsykąSardynią i Sycylią a Półwyspem Apenińskim.  Znajduje się na nim m in archipelag Wysp Poncjańskich.  Średnia głębokość  — 1 519 m, maksymalna — 3 830 m.Temperatura wód powierzchniowych w zimie 12–14°C, w lecie do 25°C, zasolenie — 37,5–38‰; wody głębinowe, poniżej 1500 m, mają stałą temperaturę (ok. 13°C) i zasolenie (38,4‰). Wysokość pływów do 0,5 m.

W południowej części Włoch oraz na terenach wzdłuż wybrzeży panuje klimat śródziemnomorski – lata są gorące i suche a zimy łagodne.

Dojazd

 

PRZEPISY WJAZDOWE :

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Włoskiej do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty (nowego i starego wzoru – ten drugi ważny do końca 2007 r.). Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości (szczególną uwagę w przypadku starszych, książeczkowych dowodów osobistych należy zwrócić na aktualność zdjęcia). 

Przez granice Włoch bez żadnych restrykcji i formalności można przewieźć:

    * napoje alkoholowe > 22% - 10 l
    * napoje alkoholowe < 22% - 20 l
    * wino - 90 l , piwo - 110 l
    * papierosy - 800 szt.
    * cygara - 200 szt.
    * tyton - 1 kg

Nie ma ograniczeń przy wwozie pieniędzy, ale w przypadku dużych sum podczas kontroli granicznej mogą być wymagane dodatkowe wyjaśnienia. Wywieźć w gotówce można do 10 tys. EUR.

JĘZYK :

włoski

WALUTA :

Euro

Płatność

 

Bezpośrednim lotem do Neapolu z Krakowa lub Katowic  liniami rejsowymi . Z Neapolu do Olbii na Sardynii lotami linii Easy Jet bądź lokalnych przewoźników. Później do mariny w Portisco wynajętym busem. Powrót również przez Neapol

 

Cena :  1950  zł /os

 

Cena zawiera:

– pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej

– opiekę profesjonalnego skippera

– podstawowe szkolenie żeglarskie

– ubezpieczenie KL, NNW, OC, Bagaż,

– pościel, ręczniki

– ponton z silnikiem zaburtowym

– końcowe sprzątanie

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

– Lotów,

– składki jachtowej :wyżywienie, opłaty portowe, wstępów do parków narodowych, paliwa do jachtu, dojazdu lotnisko – marina – lotnisko. Będą one opłacane ze wspólnej kasy jachtowej (dot. tylko rejsu)  200 EUR / osobę skipper zwolniony

– transfer lotnisko-marina-lotnisko,

– własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe)

– kosztów związanych z pobytem w Olbii

 
Harmonogram płatności:
  • 50% – 1 tydzień od daty rezerwacji

  • 50% – 3 tygodnie do rozpoczęcia