Madagaskar - Nose Be-  rejs katamaranem (  7 dni )

  +  Interior - Nosy Be , Duża Wyspa, nurkowanie ( 7 dni )

Nosy Be-Duża Wyspa -Tanikely-Mamoke-Baie des Russes-Nosy Iranja-Nosy Kalakajoro-Nosy Ovy-Nosy Antanimora-Baramahamay-Nosy Be

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/10

Termin:         28.10 - 12.11.2021
Jacht:           Lavezzi 40 (2010r.)
                           Lagoon 39 (2015r.)
Lokalizacja:  Madagaskar Nosy Be 

 
Zaokrętowanie:
30.10.2021 Nosy Be Port Du Cratere
Wyokrętowanie:
06.11.2021 Nosy Be Port Du Cratere

Rejs nr: M/11/21

Madagaskar to drugie co do wielkości wyspiarskie państwo świata. Położony jest w zachodniej części Oceanu Indyjskiego, u południowo-wschodnich wybrzeży Afryki. Stolica Madagaskaru - Antananarywa (zwana przez tubylców Tana) jest całkowitym przeciwieństwem reszty wyspy. Jest tu hałaśliwie i nerwowo. Madagaskar zwany jest czasem "czerwoną wyspą", ze względu na kolor występujących tam gleb laterytowych. Jednak jego najważniejszymi walorami są: dziewicza przyroda, piękne lasy tropikalne i rafy koralowe. W tamtejszych parkach narodowych i krajobrazowych występuje wiele gatunków roślin i zwierząt, z czego znaczna część nie występuje w innych zakątkach świata.

Madagaskar jest więc miejscem, w którym można zobaczyć unikalne cuda świata przyrody, wyciszyć się i odpocząć. A czas umilą rdzenni mieszkańcy wyspy - Malgasze, którzy znani są ze swojej gościnności i uprzejmości.

 
 

Nosy Tanikely  - co oznacza "wyspę małej ziemi" w Malagasy.

To najmniejsza z wysp archipelagu Nosy Be, ale jednocześnie najbardziej znana. Znajduje się około 20 min. na południe od zatoki Nosy Be. Główna atrakcją wyspy jest populacja żółwi oraz kolonie lemurów. Uroku dodaje również pierścień raf koralowych, który otacza wyspę. Dzięki temu niezwykłemu, podwodnemu pejzażowi jest idealnym miejscem do nurkowania. Ciekawostkę stanowi też fakt, iż wyspa zamieszkiwana jest tylko przez jedną osobą - tamtejszego latarnika.

Mamoke

Spokojna okolica sprawia, że ​​jest to idealne miejsce do zakotwiczenia i odkrywania wyspy wysadzanej drzewami kokosowymi. Dzika przyroda jest ogromna: dzikie świnie, lemury i jeden z najrzadszych ptaków drapieżnych na świecie - Pygargue Madagascar.

Warto wylądować na brzegu aby zrobić sobie zdjęcie przy wodospadzie. Jego przezroczysta i słodka woda zachęca do kąpieli i krótkiego relaksu. Dla bardziej odważnych polecamy przejście przez wodną kurtynę, za którą schowana jest jaskinia. Obowiazkowym punktem programu jest  Russes des Baie.  Nazwa zatoki pochodzi od rosyjskiego statku i jego załogi zagubionej tutaj w okresie wojny 1905 roku z Japonią. Cała załoga zmarła nie wiedząc, że wojna zakończyła się bez nich! Obecnie jest to miejsce zabaw delfinów.

Nosy Iranja

Obowiązkowe miejsce, które trzeba zobaczyć.  Na miejscu raj na ziemi. Bialutki piasek, krystaliczna woda, dwie wyspy połączone pasem białego piasku, ok 2 km, który znika i pojawia się przy okazji odplywów. Można zwiedzić miejscową wioskę ok 600 mieszkańców, latarnię morską,albo popływać na windsurfingu, kitesurfingu lub ponurkować z lokalnym centrum nurkowym. . Oczywiście wszędzie pamiątki. Warto zabrać dużo cukierków dla miejscowych dzieci

Nosy Kalakajoro

Słynie z pięknych piaszczystych plaż i ogromnej rafy koralowej położonej na północ od wyspy.Dalej Nosy Ovy. Jest to największa wyspa archipelagu. W głębi lądu można zobaczyć królewskie grobowce Mahabo, które wznoszą się na szczycie wzgórza. Wędrując przez las deszczowy, można podziwiać bogatą florę i faunę, a także odwiedzić plantację kawy. Rosną tam m.in. drzewa kawowe, awokado, krzewy pieprzowe i drzewo mangowca.Lazurowe wody otaczające wyspę są idealne na nurkowanie z rurką. Znajdują się tutaj również małe punkty gastronomiczne, gdzie można spróbować świeżych ryb i cieszyć się prawdziwą gościnnością okolicznych mieszkańców.  

Baramahamy 

Wyspa jest prawie bezludna, zamieszkała tylko sporadycznie przez nielicznych rybaków. Najpiękniejszy piaszczysty brzeg archipelagu znajduje się po południowej stronie wyspy. Noc warto spędzić w szerokim ujściu rzeki Baramahamay. Ta wspaniała rzeka otoczona jest wzgórzami, bujnymi lasami namorzynowymi, maleńkimi plażami i żyznymi palmami kokosowymi. Wody oferują rafę i nurkowanie z akwalungiem, gdzie można zobaczyć różnorodne kolorowe życie morskie. Można odwiedzić wioskę Marohariva, gdzie mieszkańcy są przyjaźni i lubią handlować świeżo złowioną rybą z żeglarzami. 

 

Jachty - Lavezzi 40 (2010r) , Lagoon 39 (2015r.)

LAVEZZI 40

Pojawił się w czarterach w 2003 i jest przykładem stałego rozwoju katamaranów Fountaine Pajot. Stanowisko sternika jest wygodne, o dobrej widzialności, dźwignie łatwo się obsługuje. Wejście do dużego kokpitu jest proste, bakisty duże. Otwarty, duży i jasny salon jest zabudowany w białym winylu i drewnie, z kambuza blisko jest do stołu, który służy zarazem jako stół nawigacyjny do pracy z mapami. Nowością jest technologia wykonywania kadłuba zapewniającą wszędzie gładki laminat, a kile są tak zaprojektowane aby w przypadku zderzenia mógł przejąć obciążenia bez uszkodzenia kadłubów. Dwa silniki diesla z napędem saildrive, z łatwym dostępem, gwarantują efektywne manewrowanie. Przy wietrze 10 – 12 w. katamaran osiąga łatwo 6/7 w. bajdewindzie i na kursach wolnych. Przy 2- 3 m fali jednostka łatwo pracuje na fali. Lavezzi 40 samodzielnie dopływa ze stocznii do odbiorców, co pozwala na sprawdzenie jego morskiej dzielności. Fountaine Pajot posiada ogromne doświadczenie w budowie krążowniczych katamaranów i Lavezzi 40 dobrze to pokazuje.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1
 

Akwen i warunki żeglarskie

Na Madagaskarze panuje klimat równikowy. Temperatura powietrza utrzymuje się przez cały rok na tym samym poziomie ok. 30 stopni C w ciągu dnia. Pora sucha trwa tutaj od kwietnia do października. Pora deszczowa występuje od listopada do marca – temperatura powietrza jest wtedy najwyższa, możliwe są monsuny, temperatura wody wynosi ok. 29 stopni C.

Pasat wieje tutaj od czerwca do listopada. Poza tym okresem, przeważa wiatr zwany l'Avarabez z N-E i Talio z S-W (po południu).

Pora cyklonów przypada na okres od stycznia do marca. Najbardziej narażone jest wtedy wschodnie wybrzeże. Istnieją dwa pływy w ciągu doby (różnica poziomów do 4,5 m).

 

PRZEPISY WJAZDOWE :

Posiadanie wizy jest obowiązkowe dla każdego turysty wjeżdżającego na teren Madagaskaru. Jej uzyskanie jest bardzo proste i śmiało możecie zostawić to na ostatnią chwilę tzn. na „tuż po wylądowaniu” (Antananarywa, Nosy Be). Procedura polega na okazaniu paszportu, uiszczeniu opłaty, czasem dołączeniu dwóch fotografii i przedstawieniu biletu powrotnego. Odpowiednia naklejka zostaje wówczas umieszczona w Waszym paszporcie wraz z potrzebnymi adnotacjami.

Koszt wizy zmienia się co jakiś czas, we wrześniu 2019 wynosił on 35 euro.

STREFA CZASOWA :

czas polski + 1h 

JĘZYK :

Porozumiewanie się w języku angielskim może być utrudnione, a często nawet niemożliwe, nie licząc głównych centrów turystycznych. Na wyspie najłatwiej porozumieć się w języku francuskim, który jest tu językiem urzędowym, ale warto znać podstawowe słowa z języka malgaskiego jak np. "fady", czyli "zakaz".

KOMUNIKACJA :

Szczególną ostrożność należy zachować, podróżując środkami transportu publicznego. Możliwość korzystania z kolei jest ograniczona. Można podróżować po kraju samolotami lokalnych linii lotniczych. W Antananarywie można korzystać z licznych taksówek; opłaty nie są zbyt wygórowane, jednak cenę kursu należy zawsze ustalić z kierowcą przed rozpoczęciem jazdy. W stolicy można wypożyczyć samochód z kierowcą, który jednocześnie jest przewodnikiem po mieście i okolicach.

WALUTA :

Walutą na Madagaskarze jest frank malgaski (FMG).Wymiany waluty można dokonywać jedynie w bankach i niektórych hotelach.Wywożenie waluty z kraju jest zabronione, dlatego warto zaplanować sobie, ile pieniędzy wydamy.

Przy wjeździe do kraju celnik wręczy nam formularz, w którym musimy zadeklarować dokładną sumę wwożonej waluty obcej, deklaracja taka jest podbijana przez urzędnika, my otrzymujemy jedną kopię.Za każdym razem wymieniając pieniądze w banku lub hotelu, musimy pokazać naszą deklarację, na której wyliczone zostanie, ile pieniędzy wymieniliśmy.

Przy wyjeździe z kraju wypełnioną deklarację przedstawiamy celnikowi.

Karty kredytowe są na Madagaskarze coraz bardziej popularne, jednakże ich używanie w dalszym ciągu nie jest tak powszechne, jak w innych częściach świata.

PRZEPISY WIZOWEE:

Posiadanie i używanie narkotyków oraz handel nimi podlegają wysokiej karze więzienia i karze grzywny.

 

Dojazd

Przelot z Europy na Madagaskar trwa około 10-20 h. Biuro podróży  "Itaka" uruchomiła czarter bezpośredni na Nosy Be. Korzystając z tego lotu, trzeba jednak brać pod uwagę możliwość zmiany godzin zwłaszcza powrotnych .Wylatując z Polski liniami rejsowymi musimy liczyć się z koniecznością przesiadki w jednym z krajów afrykańskich lub azjatyckich. Na wyspie Nosy Be znajduje się międzynarodowy port lotniczy, obsługujący połączenia z Europy, Azji i innych części świata. Transfer samochodem z lotniska do portu jachtowego zajmuje około godziny. 

 

Płatność

Koszty pobytu z wykorzystaniem :

Katamaranu Lavezzi 40 ( 2010r.) w kabinie 2 osobowej z łazienką dla 2 kabin – 7800 zł/os

Katamaranu Lagoon 39 ( 2015r.) w kabinie 2 osobowej z łazienką dla 2 kabin – 8400 zł/os

 

Cena zawiera:
– pobyt na katamaranie w kabinie 2-osobowej
– opiekę profesjonalnego skippera znającego akwen
– podstawowe szkolenie żeglarskie
– pościel, ręczniki, gaz
– ponton z silnikiem zaburtowym

– sprzęt wędkarski
– transfery lotnisko-marina-hotel-lotnisko

– transfery Market-port ( pomoc w realizacji zakupu prowiantu)

– gwarancyjny fundusz turystyczny
– ubezpieczenie KL, NNW, OC, Bagaż,

– ubezpieczenie kaucji,
– 6xnocleg ze śniadaniami w Ambatoloaka ( centrum turystyczne wyspy)

– 6xobiady
– 2 dniowe safari 4x4 na „Dużej Ziemi” z noclegiem I wyzywieniem.

W cenie :Zakwaterowanie w pełnym wyżywieniem podczas zwiedzania (śniadanie kontynentalne) / transfer łodzią /samochód terenowy z klimatyzacją 4X4 z kierowcą /opieka polskiego przewodnika/ Bilety i lokalne przewodniki do parków, atrakcji turystycznych / Winiety turystyczne i podatki turystyczne / Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej obejmujące kierowcę i pasażerów / transfer z i do hotelu

– Citi tour.W cenie : transfer z i do hotelu
– Night tour W cenie : transfer z i do hotelu

– zwiedzanie wyspy Nosy Be na quadach

W cenie : Quad,przewodnik / paliwo / obiad / transfer z hotelu / podatki lokalne
 

 

Cena nie zawiera:
– lotów Warszawa – Nosy Be – Warszawa (proponujemy lot obsługiwany przez BP Itaka)
– wizy – 35 eur/os płatnej na lotnisku w Nosy Be przez uczestnika
– składki jachtowej – 200 eur/os na: wyżywienie, opłaty portowe, sprzątanie jachtu po rejsie, wstępy do parków narodowych, paliwo do jachtu (Skipper zwolniony ze
składki)

– noclegów i wyżywienia niewskazanego w ofercie

– podatków lokalnych

– własnych wydatków, kolacji, napojów procentowych.

– nurkowania, kursów nurkowych i kitesurfingu (możliwe do realizacji za dodatkową opłatą)
 

 Harmonogram płatności:
  • 50% – 1 tydzień od daty rezerwacji

  • 50% – 6 tygodni do rozpoczęcia