Rejs Katamaranem - Belize - Placencja ( 10dni )

Placencja-Isla Marisol Resort-Off The Wall Dive Center -Glovers Atoll Resort-Huracan Diving Lodge Itza Resort-The Great Blue Hole-

Turneffe Atoll-San Pedro-Caye Caulker-Caye Chapel-Belize City-Southern Long Cay-Placencja

1/9

Termin:         11.01-21.01.2020

Jacht:           Lagoon 400S2 (2015r.)

                          

Lokalizacja:  Placencia 

 

Zaokrętowanie:

11.01.2020  Placencia

Wyokrętowanie:

21.01.2020 Placencia

1300 EUR - Lagoon 400

Rejs nr: B1/01/20

Belize to miejsce odwiedzane przez turystów szukających wakacyjnego wypoczynku na przepięknych wybrzeżach i wyspach Oceanu Atlantyckiego oraz cel podróży miłośników sportów wodnych. To mekka nurków, atrakcyjny akwen dla wędkarzy i przede wszystkim żeglarzy. Położenie Belize najlepiej określił angielski pisarz Aldus Huxley - "gdyby świat miał końce, to miejsce byłoby jednym z nich. Do tego kraju znikąd nie jest po drodze" … ale warto go odwiedzić.

Jeśli chcecie wybrać się na koniec świata, Belize to z pewnością będzie właściwy adres - a przy okazji prawdziwy raj na ziemi: urokliwe zatoczki, laguny, rafy koralowe, przyjazny klimat i do tego niesamowita historia z piratami w tle. A wszystko to połączone w zgrabny, wakacyjny pakiet i okraszone wspaniałymi okolicznościami przyrody.

 
 

Do największych przyrodniczych atrakcji Belize należ licząca 300 km Wielka Rafa Majów,  - a w szczególności dwa obiekty wchodzące w jej skład: jaskinia Blue Hole oraz przesmyk Hol Chan.

W praktyce jednak cały kraj jest jedną wielką atrakcją przyrodniczą, a niezliczone wysepki koralowe (często zupełnie bezludne) sprawiają, że możemy poczuć prawdziwy smak egzotyki.

Turneffe - przepięknie położona wyspa i atol utworzony z 200 małych wysepek (prywatnych lub na sprzedaż), które w sezonie turystyczny zamieszkane są głównie przez turystów. Bogata fauna i flora rafy koralowej przyciąga miłośników nurkowania.
St. Georges Cay - wyspa pełna kolonialnych rezydencji, którą Anglicy w 1798 roku odbili z rąk Hiszpanów, ustanawiając panowanie nad krajem.

Na mapie atrakcji turystycznych na pewno znajdą się liczne jaskinie w dystrykcie Cayo, oddalonym o 4 km od stolicy kraju Belmopan - Park Narodowy Guanacaste, gdzie znajdziemy drzewa figowe oraz unikalną tropikalną roślinność (czarna orchidea), jak i wiele gatunków zwierząt. Żeglarze mogą również odwiedzić Park Narodowy Half Moon Caye położony w południowo-wschodniej części wielkiej rafy koralowej. Jest to świetne miejsc do nurkowania, schronienie dla wielu rzadkich gatunków ptaków, jaszczurek i żółwi morskich, które mają tu swoje lęgowiska. Główne ośrodki i skupiska bogatej kultury Majów w Belize znajdziemy w Altun Ha (nieopodal wioski Rockstone Pond), Caracol (nieopodal Vaca Plateau, w dystrykcie Cayo), Cerros (w północnej część Belize nad zatoką Corozal), Lamanai (w północno-centralnej części Belize), Lubaantun (nieopodal San Pedro-Columbia w dystrykcie Toledo) i Xunantunich (obok San Ignacio).

Najbardziej popularnym portem Belize jest kurort San Pedro, zlokalizowany na największej wyspie kraju - Ambergris Cay.

Poza tym, z większych portów warto odwiedzić również Belize City, Punta Gorda oraz Caye Caulker. Szczególnie warte polecenie jest natomiast Turneffe - przepięknie położona wyspa oraz atol, na który składa się ok. 200 małych wysepek, z których część można… kupić na własność.

 

LAGOON 400 S2 (2015 r.)

to następca bardzo popularnego i lubianego modelu Lagoon 400. Jest to projekt, który stworzono w odpowiedzi na zapotrzebowanie i sugestie właścicieli oraz gości spędzających wakacje na luksusowych łodziach. W efekcie powstał jacht bardzo ekskluzywny, wykończony najlepszymi materiałami (szary dąb), przestronny i wygodny. Żeglowanie na pokładzie Lagoon 400 S2 to stuprocentowa przyjemność i wypoczynek.

Lagoon 400 S2 oferuje 4 kabiny z podwójnymi kojami, każda z nich z własną toaletą oraz dwie kabiny z koją pojedynczą. W centralnej części mieści się przeszklony salon z pełnym widokiem na morze i wygodnymi kanapami. Posiada sporo przestrzeni roboczej, co zapewnia wygodę podczas przyrządzania posiłków. Wyposażony jest w kuchenkę gazową z piekarnikiem oraz lodówkę, a w szafkach i szufladach mieści pełne wyposażenie kuchni. Dwa zlewozmywaki pozwalają na szybkie uporanie się ze sprzątaniem po posiłku.W kokpicie, stanowiącym zewnętrzny salon, obszerny stół z wygodnymi siedzeniami umożliwiają rozkoszowanie się widokami podczas rejsu. Platforma słoneczna z przodu kusi możliwością kąpieli słonecznych.

 

1/2
 

MORZE KARAIBSKIE

Wchodzące w skład Oceanu Atlantyckiego, położone między Ameryką Północną, a Ameryką Południową. Często było nazywane Karaibami czy Indiami Zachodnimi.Archipelag Wysp Karaibskich rozciąga się szerokim łukiem o długości ponad 4700 km, od Kuby aż po niewielką Arubę w pobliżu Wenezueli.Położone są między 12º i 24º szerokości geograficznej północnej, a więc w strefie wiatrów pasatowych. Klimat jest tropikalny, z wysokimi temperaturami średnimi i stosunkowo dużą wilgotnością powietrza.

Na Karaibach występują 2 pory roku: sucha i deszczowa, ale różnice między nimi nie zawsze są wyraźnie odczuwalne.W porze suchej (luty - czerwiec) dominuje słoneczna pogoda, przeplatana przejściowymi, krótkimi opadami deszczu.W porze deszczowej (lipiec - styczeń) nadal można spodziewać się długich okresów słonecznej pogody, ale opady deszczu są częstsze i trwają dłużej. Niektóre miesiące pory deszczowej niosą ze sobą również zagrożenie huraganami (szczegóły poniżej), o czym należy pamiętać planując wyprawę w te rejony.

Różnice temperatur między porą suchą i deszczową są niewielkie. Średnie temperatury przez cały rok oscylują między 25º-29ºC.

W skład Karaibów wchodzą wszystkie wyspiarskie państwa i terytoria zależne Ameryki Środkowej: Antigua i Barbuda, Bahamy, Barbados, Dominika, Dominikana, Grenada, Haiti, Jamajka, Kuba, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyny, Trynidad i Tobago, Anguilla, Antyle Holenderskie, Aruba, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Gwadelupa, Kajmany, Martynika, Montserrat, Navassa, Portoryko, Saint-Barthélemy, Saint-Martin, Turks i Caicos, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych.

 

PRZEPISY WJAZDOWE :

Obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku posiadania wizy przy pobytach do 90 dni. Paszport powinien być ważny co najmniej przez 6 miesięcy od planowanej daty wyjazdu. Wymagane jest okazanie biletu powrotnego lub na kontynuację podróży oraz środków finansowych wystarczających na utrzymanie w czasie pobytu. Turystów podróżujących samolotem obowiązuje opłata lotniskowa przy wyjeździe w wysokości 20 USD od osoby. Podróżujący lądem przed opuszczeniem granicy muszą wnieść opłatę w wysokości 14 USD od osoby, na którą składają się opłata klimatyczna (4 USD) i stawka graniczna (10 USD).

STREFA CZASOWA :

Czas polski -8h.

JĘZYK :

Język angielski

KOMUNIKACJA :

Międzynarodowe prawo jazdy nie jest obowiązkowe. Nie jest wskazane podróżowanie samocho­dem nocą. W żadnym wypadku, szczególnie w nocy, nie należy się zatrzymywać w celu udzielenia pomocy kierowcom stojących przy drodze pojazdów. Warto pamiętać, że w Belize nie ma pomocy drogowej, a stacje benzynowe i telefony publiczne są nieliczne.

Nie ma ograniczeń. 

WALUTA :

Dolar Belizeński jest walutą Belize. Znakiem z dolar belizeński jest BZD. Używamy symbolu $, jako symbolu z dolar belizeński. Dolar Belizeński składa się z 100 cents. BZD regulowane jest przez Central Bank of Belize.

PRZEPISY WIZOWEE:

Nie ma szczególnych regulacji, które dotyczyłyby wwozu, wymiany i wywozu pieniędzy. Restrykcje celne nie odbiegają od powszechnie przyjętych standardów. Nie są wy­dawane zezwolenia na wywóz dzieł sztuki prekolumbijskiej, a próba ich wywozu wiązać się może z surowymi karami, nawet z aresztowaniem. Na wywóz okazów flory i fauny potrzebne jest zezwolenie CITES – konwencji o międzynarodowym obrocie zagrożonymi gatunkami dzikiej fauny i flory.

 

Dojazd

Na Międzynarodowe Lotnisko Belize dostaniemy się z Miami, Houston, Dallas (około 2.5 h) liniami: American, Continental, US Airlines oraz TACA. Następnie dzięki liniom Tropic Air dostaniemy się do kurortu San Pedro na wyspie Ambergris Cay. Z powodu dużego zainteresowania, pomagamy przy rezerwacji miejsc w Tropic Air. Loty odbywają się co godzinę i nie trzeba płacić za nadbagaż. Bilet w dwie strony to koszt 109 USD/osobę.

 

Płatność

Cena :  1300  Euro /os

               

Cena zawiera:

– pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej

– opiekę profesjonalnego skippera

– podstawowe szkolenie żeglarskie  

– pościel, ręczniki

– ponton z silnikiem zaburtowym

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

– ubezpieczenie KL, NNW, OC, Bagaż,

– tax

– handling fees

– starter pack

– obowiązkowe ubezpieczenie kaucji

– temporary Belize skipper certificate


Cena nie zawiera:

– lotów,

– składkę jachtową ( 250E) na :wyżywienie, opłaty portowe,sprzątanie jachtu po rejsie, wstępów do parków narodowych, paliwo do jachtu, 

   dojazdu-  lotnisko  – marina  - hotellotnisko  .Skipper zwolniony ze składki

- noclegów 

- wycieczek fakultatywnych

– własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe)

 Harmonogram płatności:
  • 50% – 1 tydzień od daty rezerwacji

  • 50% – 6 tygodni do rozpoczęcia