press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/8
luksusowe katamarany

Termin:         05.10 - 15.10.2019

Jacht:           Leorard 44 ( 2016r)

                           

Lokalizacja:  Eden Island Marina 

 

Zaokrętowanie:

05.10.2019  Eden Island Marina

Wyokrętowanie:

15.10.2019 Eden Island Marina

Rejs nr: S2/10/19

Zapraszamy na rejs  po archipelagu Seszeli ( raju na ziemi)

Skąpane w słońcu otoczone skałami i palmami zatoczki ze szmaragdową wodą, egzotyczne plaże pełne zieleni, żyjące na wolności ogromne żółwie. Uczestnicy rejsu, będą mieli czas na zwiedzanie  wysp, czerpanie przyjemności z wędkowania, kąpieli w zatokach, nurkowania i plażowania Chcemy zapewnić możliwie dużo atrakcji na wodzie i lądzie.

 

 

 

Za optymalny czas podróży na Seszele uważa się w zasadzie okres od maja do października. Panuje wówczas pasat południowo-wschodni. Temperatury są bardzo znośne i nie pada tyle, co od listopada do kwietnia

 
 

MAHE - VICTORIA - EDEN ISLAND

Największa wyspa Seszeli z ponad 60-ma plażami, położona w zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Mahé ma 6 km szerokości i 26 km długości, powierzchnia 148 km2. Wyspa znajduje się na podłożu granitowym i jest górzysta (najwyższy szczyt – Morne Seychellois ma 905 m n.p.m.).•

 

Victoria – Stolica Seszeli położona jest w północno-wschodniej części Mahe. Znajduje się tu jedyny port w kraju. Victoria jest niewielkim miasteczkiem liczącym niespełna 22 tys. mieszkańców. Zobaczymy tu piękne stare miasto, w którym zachwycą nas urokliwe kamienice i wąskie uliczki, a także będziemy mogli zobaczyć nowo powstałą dzielnicę z nowoczesnymi budynkami, soczyście zielonymi ogrodami i szerokimi ulicami.

Zobaczymy tutaj:

- Market Clarke Sir Selwyn Selwyn -to nie tylko udane zakupy, ale również możliwość poznania tutejszej kultury

- Mały Ben- to miniatura znanego na całym świecie londyńskiego Big Bena, znajdującego się w stolicy Wielkiej Brytanii. To wieża zegarowa wielkością przypominająca raczej pomnik niż budynek. Mieści się w centrum stolicy Seszeli. Została ustawiona tu w 1903 roku, z okazji Złotego Jubileuszu panowania królowej Viktorii.

- Świątynię Arulmigu Navasakti Vinayagar- zdecydowanie warto odwiedzić, choćby dlatego, że jest to jedyna świątynia hinduska na całych Seszelach.

- Muzeum Sztuki Narodowej

- Muzeum Historyczne

- Bibliotekę Narodową

- Katedrę Niepokalanego Poczęcia.

Dodatkowo:  Beau  Vallon  Bay - Plaża  mieści  się  w  północnej  części  wyspy  Mahé.  Jest to najpopularniejsza plaża na całej wyspie, ogród ziół i przypraw Jardin  du  Roi  Anse Royal - jest  jedną z najchętniej i najliczniej odwiedzanych przez turystów atrakcji na wyspie ,Ogród Botaniczny Mont Fleuri- (nazywany również Ogrodem Botanicznym Viktorii),  mieści się  w  północnej części wyspy,Park Narodowy Sainte Anne Marine- mieści się w odległości około pięciu kilometrów od stolicy . Składa się na niego sześć niewielkich wysp o łącznej powierzchni 3,8 km²,Zatokę Soleil- jest niewielka, ale posiada w sobie wiele uroku. Destylarnia rumu Takamaka -  zajmująca się wytwarzaniem rumu z trzciny cukrowej i wodospad Sauzier- mieści się niedaleko miejscowości Port Glaud, w północno-zachodniej części  wyspy  Mahé. Znajdziemy go w gęstej dżungli.

 

Wyspa Eden Island- połączona z wyspą Mahé wąską przeprawą. Znajdziemy tu najbardziej eleganckie wille w całym regionie, można zjeść posiłek w najlepszych restauracjach. Z pobytu na tej niewielkiej wysepce zadowoleni będą nawet najbardziej wymagający turyści.

 

PRASLIN

Na wyspie nie będą nudzić się nawet najbardziej doświadczeni i wymagający turyści. Jest to miejsce wymarzone przede wszystkim dla miłośników wszelkiego rodzaju sportów wodnych, nawet tak luksusowych jak żeglarstwo. We wschodniej części wyspy mieści się port jachtowy. W porcie działa również duże centrum nurkowe. Znajdują się Tutaj :

 

- Park Narodowy Vallee de Mai - to park Seszeli gdzie rośnie palma seszelska, która jest rośliną endemiczną występującą jedynie na Seszelach. Palmy te wiekiem dochodząca do pięciuset lat, rodząca największe i najcięższe kokosy na świecie, kształtem przypominające kobiece pośladki. W parku tym można zobaczyć rzadką papugę czarną.

- Zatokę Lazio- mającej miano najczęściej fotografowanej plaży świata! Plaża w cudownej okolicy z dala od hoteli i cywilizacji, dzięki czemu zachowała swój dziewiczy wygląd pomimo ogromnej liczby turystów odwiedzających to miejsce. Anse Lazio to raj w pełnym tego słowa znaczeniu - piasek, woda, kolory, bujna tropikalna roślinność, granitowe skały, a przede wszystkim imponujące rozmiary plaży.

LA DIQUE

Na wyspie znajdziemy warunki do uprawiania wszystkich sportów wodnych, jakie tylko można sobie wymarzyć. Nie będą się tu nudzić również pasjonaci żeglarstwa. W północnej części wyspy mieści się spory port.. Nie ma tutaj niestety pomostów cumowniczych, Jachty podchodzą do nabrzeża rufą i cumują do niego na długich cumach zawiązywanych o drzewa i kamienie nabrzeża.

- Coco Island- zachwyca przede wszystkim niezwykle malowniczymi, piaszczystymi plażami
 

 

Leopard 44

Najbardziej innowacyjny produkt firmy Robertson and Caine.Jacht ten posiada zarówno nowoczesne funkcje, które nigdy wcześniej nie były stosowane w produkcji katamaranów, jak i funkcje dobrze już sprawdzone, dzięki czemu linia Leopard stała się jedną z najbardziej poszukiwanych marek wśród katamaranów na całym świcie.Jedną z wielu interesujących opcji, jakie oferuje ten jacht jest przedni kokpit bezpośrednio połączony z salonem. Na nowoczesnych katamaranach napędzanych silnikiem przedni kokpit jest konwencjonalny, natomiast Leopard 44 dla odmiany oferuje usztywniony daszek zapewniający ochronę nad przednim oraz rufowym kokpitem, a także zapewnia komfort przestrzeni użytkowej znajdującej się na pokładzie.Dzięki wykonaniu oraz prostocie w obsłudze, Leopard 44 zdobył wiele nagród. Całe olinowanie ruchome biegnie na rufę do standardowej wyciągarki elektrycznej, dzięki czemu możliwa jest obsługa tego jachtu z komfortowej oraz zabezpieczonej sterówki, w której znajduje się podwójne siedzenie oraz usztywnione zadaszenie.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/2
 
 

OCEAN INDYJSKI W REJONIE SESZELI

Wyspy wewnętrzne Seszeli to otwarta część Oceanu Indyjskiego. Średnia głębokość archipelagu to 30-40m. W okresie rejsu ( czerwiec ) Trafiamy na porę suchą.To okres między kwietniem i listopadem. Na klimat Wysp Seszelskich wpływa wtedy pasat południowo-wschodni, niosący nieco chłodniejsze i bardziej suche masy powietrza. Pogoda na Seszelach jest w tych miesiącach ogólnie przyjemniejsza niż w porze deszczowej, również dlatego, że niższa jest wilgotność powietrza. Skoki pływów dochodzą tutaj to 1,80 m, występują znaczne prądy pomiędzy wyspami i przy wejściach do lagun. Woda w morzu przez okrągły rok ma stałą temperaturę ok. 25°C.Niektóre wyspy są własnością prywatną co powoduje konieczność uzyskania pozwolenia na cumowanie, wiele wysp jest niedostępnych dla turystów. W parkach narodowych od zwiedzających pobierane są opłaty w wys. 10 – 25 Euro.

PRZEPISY WJAZDOWE :

Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobytach do 90 dni. Podróżni powinni mieć bilet powrotny. Należy podać adres planowanego miejsca pobytu, jak również dysponować wystarczającymi na czas pobytu środkami finansowymi do wysokości 150 USD na dzień (gotówka, karty kredytowe, czeki podróżne)-NIE DOTYCZY REJSÓW ŻEGLARSKICH.Pasażerowie (nie dotyczy pasażerów w tranzycie, których pobyt nie jest dłuższy niż 6 godz) przylatujący na Seszele przez Nairobi (Kenia) samolotami linii Kenya Airways,  Etipopie, obowiązani są przedstawić świadectwo szczepienia przeciwko żółtej febrze. Od pasażerów przylatujących na Seszele lotami innych przewoźników (np. bezpośrednio z Europy), świadectwo szczepienia nie jest wymagane.

STREFA CZASOWA :

czas polski + 2h lato i +1h zima

JĘZYK :

kreolski i angielski

KOMUNIKACJA :

najpopularniejszym wśród turystów środkiem komunikacji są taksówki i komunikacja miejska

DŁUGOŚĆ LOTU :

do Mahe: z przesiadką, w zależności od linii lotniczej ok. 14 godz.- 20 godz. (przelot samolotem rejsowym z przesiadką)

WALUTA :

Walutą obowiązującą na Seszelach jest rupia seszelska (SCR), jednakże w hotelach i większych sklepach bez problemu można płacić dolarami, rupie warto zachować na lokalne bazary i małe sklepy. 1 zł = 3,62 SCR

PRZEPISY CELNE:

Kary za posiadanie i używanie narkotyków oraz handel nimi są bardzo restrykcyjne. Służby celne Seszeli wprowadzają okresowe zaostrzenia dotyczące importu lub eksportu broni, sprzętu łowieckiego oraz owoców i warzyw.

Dojazd

 

Przelot z Europy na Seszele trwa około 14-20 h. Z Europy, dostaniemy się do Mahe, na której to wyspie rozpoczyna się rejs. Wylatując z Polski musimy liczyć się z koniecznością przesiadki w jednym z krajów afrykańskich lub azjatyckich. Na wyspie Mahe znajduje się międzynarodowy port lotniczy, obsługujący połączenia z Europy, Azji i innych części świata. Transfer samochodem z lotniska do portu jachtowego w stolicy wyspy Victorii zajmuje około 20 minut. Europejskie miasta, z których można dostać się  do Mahe: • Warszawa• Berlin• Dusseldorf • Madryt• Mediolan• Wiedeń

Płatność

 

Cena :  1120 Euro /os 

Cena zawiera:

– koje w kabinie 2 osobowej na katamaranie Salina 48/ Nautitech 47

– opiekę profesjonalnego skippera

– podstawowe szkolenie żeglarskie   

– pościel, ręczniki

– ponton z silnikiem zaburtowym

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

–Sprzątanie jachtu po rejsie,


Cena nie zawiera:

– lotów,

– składki jachtowej ( 250E) na :wyżywienie, opłaty portowe,wstępów do parków narodowych, paliwo do jachtu, dojazdu-

   lotnisko Mahe – marina  Eden Island – lotnisko Mahe .Skipper zwolniony ze składki

– ubezpieczenie KL, NNW, OC, Bagaż,

– własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe)

 Harmonogram płatności:
  • 50% – 1 tydzień od daty rezerwacji

  • 50% – 6 tygodni do rozpoczęcia