press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/6

Termin:         29.12-07.01.2019

Jacht:           Lipari40,Nautitech40

Lokalizacja:  Phuket 

 

Zaokrętowanie:

29.12.2018 Yacht Haven Phuket Marina

Wyokrętowanie:

07.01.2019 Yacht Haven Phuket Marina

Rejs nr: T2/12/s

Zapraszamy na rejs po Morzu Andamańskim.

Skąpane w słońcu otoczone palmami zatoczki, błękitna woda, egzotyczne plaże, turkusowe laguny, żyjące na wolności słonie i tygrysy, wspaniała kuchnia oraz Bangkok - jedno z najchętniej odwiedzanych miast na ziemi.

10 dniowy rejs połączony ze zwiedzaniem i 3 dniowym pobytem w Bangkoku to  nasza  alternatywa dla  chłodnych zimowych dni.

Tajlandia leży dość blisko równika, więc spodziewać się można, że będzie gorąco  przez cały rok (przynajmniej w większości kraju). Od marca do czerwca jest bardzo gorąco, powyżej 40 stopni. Od lipca do października trwa pora deszczowa – pada niemal codziennie, ale za to krótko i intensywnie. Od listopada do lutego jest najchłodniej i to też najlepszy moment na przyjazd.

Atrakcje
Jacht
Akwen
 
Warto wiedzieć
Dojazd
Płatności
 

PHUKET

Należy do najpopularniejszych regionów wypoczynkowych w Azji. "Perła południa", zajmująca powierzchnię 539 km2, to największa wyspa Tajlandii. Przepiękne, piaszczyste plaże i klimatyczne zatoki, okoliczne wysepki, bujna, tropikalna roślinność i krajobrazy należące do najpiękniejszych na południu Tajlandii.  Woda jest tutaj czysta , lazurowa, pełna pięknych raf koralowych, z których słynie Morze  Andamańskie. Na wyspie nie brakuje też zabytków i kulturalnych atrakcji. Nowoczesne hotele zachęcają do wypoczynku i rekreacji. Liczne bary oraz kilka dobrych restauracji, sklepów  i dyskotek sprawiają, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Liczne szkoły nurkowania oferują zajęcia dla początkujących i dla zaawansowanych płetwonurków.

 

KOH PANAK I KOH HONG.

Te sąsiadujące ze  sobą  wyspy. Sceneria jak z  baśni – niezwykłe  lasy  namorzynowe,  fantazyjnie  uformowane skały, tajemnicze groty kryjące się pośród wzgórz i bujnej tropikalnej roślinności.

 

JAMES BOND ISLAND

Nie trzeba być miłośnikiem agenta 007, aby zakochać się w tym miejscu. Tutejszy krajobraz z wynurzającymi się z wody skałami wapiennymi zachwyci każdego. Ko Khoa Phing Kan oraz pobliska Ko Tapu zyskały sławę, stając się tłem dla filmu Człowiek ze złotym pistoletem (1974) z Rogerem Moor’em w roli głównej. To właśnie wizyta sławnego agenta sprawiła, iż wyspa zyskała nowe imię – stała się wyspą Jamesa Bonda.
 

KRABI

Prowincja Krabi – piękne plaże, kotwicowiska, idealne miejsca do kąpieli i podziwiania podwodnego świata. Jedną z najbardziej turystycznych miejscowości w okolicy jest Ao Nang, skąd można zorganizować wycieczkę do miasta Krabi i wycieczkę do dżungli na słoniach, a także wybrać się na zakupy po miasteczku.

 

KO ROCK LANTA ISLAND

Wyspa na Morzu Andamańskim znajdująca się na zachodnim wybrzeżu Tajlandii w południowej części prowincji Krabi. Piękne białe piaszczyste plaże, wspaniałe krajobrazy. Znajduje się tam wiele małych zalesionych wysepek, a dookoła rafy koralowe i bogate życie pod wodą.

 

PHI PHI  ISLAND

Malowniczy zakątek, na który składają się w rzeczywistości dwie wyspy – Phi Phi Don oraz Phi Phi Ley. Miejsce to słynie z przepięknych krajobrazów oraz fascynujących raf koralowych z ogromnym bogactwem morskiej fauny. Wielbicieli wspinaczki przyciągają skały wapienne, których pionowe ściany wznoszą się na wysokość ponad 300 metrów. Na Phi Phi Don warto wspiąć się na dwa masywy górskie, z których roztacza się rozległy widok na wyspę. Phi Phi Ley słynie przede wszystkim z nieskażonej i niezniszczonej przez człowieka przyrody oraz malowideł naskalnych w jaskini Wikingów. To doskonałe miejsce dla poszukiwaczy wakacyjnego spokoju oraz prawdziwego piękna.

 

BANGKOK

Bangkok to azjatycka metropolia o wielu obliczach. Połączenie tradycji i nowoczesności, Wschodu i Zachodu, spokoju i pośpiechu. Miasto, które zostawia mnóstwo wrażeń – z jednej strony pełna zadumy atmosfera świątyń, pałaców i muzeów, z drugiej tętniące życiem ulice i targowiska z egzotycznymi aromatami ulicznych kuchni, liczne centra handlowe, międzynarodowe hotele i mnóstwo drobnych sklepików. Zwiedzanie tak bogatego kulturowo i historycznie miejsca warto rozpocząć wcześnie rano – nie tylko ze względu na tłumy turystów, lecz także na zwiększającą się temperaturę, która przeszkadza nawet najbardziej wytrwałym podróżującym.

W 2000 roku została tu otwarta szybka kolej miejska, tzw. Skytrain, która pozwala zwiedzać miasto, bez marnowania cennego czasu w korkach, a jest co zwiedzać. Imponujących zabytków jest tutaj tak wiele, że niemal niemożliwym wydaje się zobaczenie ich wszystkich w ciągu jednego urlopu. Wielki Pałac ze świętym posągiem Szmaragdowego Buddy, Wat Pho, czyli najstarsza świątynia w Bangkoku, Muzeum Narodowe z najwszechstronniejszym zbiorem dorobku artystycznego kraju oraz pięknie zdobiony Dom Jima Thompsona, będący dawną rezydencją kupca amerykańskiego. Właśnie w Bangkoku istnieje jedna z największych restauracji na świecie – Royal Dragon – wydająca niemal 3 tysiące potraw na godzinę i obsługująca 15 tysięcy gości każdego dnia.

Ogromną atrakcją w tym mieście są także pływające targi. To gromady wąskich łódek-straganów cumujących na wodzie. Wprost z nich można kupować owoce, warzywa, mięso, ryby oraz inne lokalne przysmaki. Warto także wybrać się na targ Chatuchak. To z kolei miejsce z 8 tysiącami straganów, gdzie wybór towaru jest tak duży, że przyprawia o prawdziwy zawrót głowy. Miłośnicy niezapomnianych wrażeń powinni koniecznie odwiedzić Patpong będącą najsłynniejszą na świecie dzielnicą nocnych rozrywek.

 

LIPARI41

Lipari 41 stoczni Fountaine Pajot wyznacza nowy światowy komfort na katamaranach tej wielkości. To nowoczesny ,luksusowo wyposażony katamaran, który zadowoli najbardziej wymagających żeglarzy.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/2
 

MORZE ANDAMAŃSKIE

Morze Andamańskie to półzamknięte morze w części północno-wschodniej Oceanu Indyjskiego, pomiędzy Półwyspem Indochińskim a archipelagiem wysp: Nikobary, Andamany i Sumatrą. Łączy się z Zatoką Bengalską od strony zachodniej poprzez wiele cieśnin, m.in.: Kanał Dziesiątego Stopnia, Dunkan, Nikobarską, Preparis południową i północną oraz Kokosową.
Powierzchnia blisko 602 tys. km2, średnia głębokość 1043 m, maksymalna głębokość 4507 m (Rów Andamański). Posiada liczne zatoki, wśród nich największą jest Martaban.
Morze Andamańskie jest morzem bardzo ciepłym. Temperatura wód powierzchniowych wynosi 26-29 °C, do 30 °C, a jego nierównomierność spowodowana jest opadami monsunowymi. Pływy dochodzą do 7,2 m (w zatoce Martaban).
Na morzu są obfite łowiska tuńczyków. Do Morza Andamańskiego uchodzą rzeki: Irawadi oraz Saluin. Główne porty to: Rangun, Penang, Phuket i Belawan.
Morze Andamańskie słynie z licznych pięknych wysp. Niektóre z nich posiadają we wnętrzu urokliwe laguny do których można dostać się poprzez jaskinie często zalewane podczas przypływu. Na Morzu Andamańskim, szczególnie pomiędzy wyspą Phuket a stałym lądem (prowincja Krabi) występują liczne i piękne rafy koralowe z niezmiernie ciekawa fauna i flora.

 

PRZEPISY WJAZDOWE :

Od dnia 11 sierpnia 2011 posiadacze polskich paszportów mogą podróżować do Tajlandii w celach turystycznych do 30 dni pobytu bez konieczności ubiegania się o wizę. W sytuacji gdy granica Tajlandii będzie przekraczana drogą lądową z państw sąsiednich (Laos, Malezja, Kambodża i Birma) pobyt wynosi 15 dni. Gdy pobyt będzie przekraczał 30 dni bądź cel wizyty będzie inny niż turystyczny należy ubiegać się o wizę w Ambasadzie / Konsulacie Generalnym Królestwa Tajlandii.

STREFA CZASOWA :

czas polski + 6 godz.

 

JĘZYK :

tajski - w Bangkoku oraz w miejscowościach turystycznych można porozumieć się po angielsku

 

KOMUNIKACJA :

najpopularniejszym wśród turystów środkiem komunikacji są taksówki. Pomiędzy Pattayą, Bangkokiem i Cha Am codziennie kursują autobusy. Z Phuketu do Bangkoku najwygodniej dostać się samolotem – oprócz narodowego przewoźnika na tej trasie operuje kilka innych linii lotniczych.

 

DŁUGOŚĆ LOTU :

do Bangkoku: z przesiadką, w zależności od linii lotniczej ok. 15 godz.- na Phuket: ok. 18 godz. (przelot samolotem rejsowym z przesiadką)

 

WALUTA :

tajski bhat (THB)

kurs: 1 EUR = ok. 44 THB, 1 PLN = ok. 11 THB

 

PRZEPISY WALUTOWE:

1. Turyści mogą przywozić do Tajlandii dowolne zagraniczne waluty. Opuszczając kraj mogą wywozić zagraniczne środki płatnicze, które wwieźli ze sobą, z zastrzeżeniem, że maksymalna ich wartość nie przekracza 10 000 USD lub wartości zadeklarowanych na piśmie podczas odprawy celnej przy wjeździe. Niespełnienie tego warunku może doprowadzić do aresztowania, konfiskaty nadmiarowych pieniędzy i/lub oskarżenia.

2. Dla turystów opuszczających Tajlandię, maksymalna kwota możliwa do wywiezienia w tajskiej walucie, bez wcześniejszej autoryzacji władz wynosi 50 000 baht na osobę.

3. Zagraniczni turyści mogą wwozić wszelki osobisty dobytek i dobra, które nie są zabronione aktualnymi ustaleniami celnymi. Wyjeżdżający turyści mogą wywozić, poza dobytkiem osobistym, towary zakupione w sklepach bezcłowych, kamienie szlachetne, złote i platynowe ozdoby.

4. Zagraniczni turyści są zachęcani do otwierania kont walutowych w każdym banku w Tajlandii. Jako gest dobrej woli dla obcokrajowców żadne ograniczenia nie są narzucane na wypłacanie pieniędzy, dopóki środki z zagranicy zasilają konto.

 

CO MOŻNA WWIEŹ BEZ OPŁATY CELNEJ

 • 1 litr alkoholu.

 • 200 sztuk papierosów albo 250 gram cygar lub tytoniu.

 • Cłem nie są także objęte przedmioty osobiste, nieprzekraczające wartości 10 000 baht, jeśli przeznaczone są do prywatnego użytku, ich ilość jest umiarkowana i nie są przedmiotami objętymi zakazem (nie zaliczają się tu jednak pojazdy mechaniczne i części do nich).

Aktualne informacje dostępne na stronie Urzędu Celnego Tajlandii.

Zakazy

 • Uwaga na figurki Buddy: zakupując w Tajlandii oryginalny tajski antyk lub wizerunek Buddy (nie wliczając masowych „jarmarcznych” przedstawień Oświeconego i innych postaci religijnych, szczególnie tych mniejszych niż 20 cm), należy uzyskać odpowiednie zezwolenie na jego wywóz (uczciwy sprzedawca z pewnością pomoże nam je zdobyć).

 • Ponieważ istnieje oczywisty zakaz wwozu do kraju narkotyków i silnych chemikaliów, szczególną kontrolą obejmowane są także leki. Najlepiej zabrać niezbędne medykamenty wraz z receptą od lekarza.

 • Generalny zakaz dotyczy także przewozu jakiejkolwiek broni i pornografii.

 • Zakazany jest wywóz niektórych gatunków chronionych roślin i zwierząt oraz wykonanych z nich produktów (należy uważać przede wszystkim na różnego rodzaju nietypowe pamiątki, np. wyroby ze skóry węży i krokodyli, przedmioty z kości słoniowej, kości hipopotamów i żółwi morskich oraz tygrysie pazury czy słynną cobra whiskey – Unia Europejska zakazuje wwozu tego typu alkoholi).

 • Nie wolno także wywozić naturalnych leków medycyny chińskiej stworzonych „na bazie” zwierząt.

 • Zakazane jest zachowywanie na pamiątkę fragmentów raf koralowych i muszli przydaczni.

 • Na wywóz storczyków także trzeba posiadać specjalne zezwolenie.

Dojazd

 

W Tajlandii na zagranicznych gości czeka kilka międzynarodowych lotnisk. Najważniejsze z nich to:

- Bangkok (lotnisko Suvarnabhumi)

- Phuket (Phuket International Airport)

Bezpośrednio z Europy, dostaniemy się do Bangkoku i Phuket. Przelot z Europy do Tajlandii trwa około 16-20 h. Wylatując z Polski musimy liczyć się z koniecznością przesiadki w jednym z krajów europejskich lub/i azjatyckich (jeżeli chcemy dotrzeć na inne lotnisko niż Bangkok czy Phuket). Samoloty azjatyckich linii lotniczych np. z Singapuru, Malezji i Laosu, lądują na większości lokalnych lotnisk Tajlandii. 

Koszty lotu z Warszawy lub z Krakowa to 1900– 2500 zł , ale można poszukać lotów znacznie tańszych z Wiednia, Oslo, Sztokholmu lub Londynu.

Płatność

 

Cena :  1400  Euro /os

 

Cena zawiera:

– pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej

– opiekę profesjonalnego skippera

– podstawowe szkolenie żeglarskie

– pościel, ręczniki

– ponton z silnikiem zaburtowym

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Cena nie zawiera:

– lotów,

– składki jachtowej: wyżywienie, opłaty portowe, wstępów do parków narodowych, paliwa do jachtu, dojazdu lotnisko – marina – lotnisko. Będą one opłacane ze wspólnej kasy jachtowej (dot. tylko rejsu) ok. 250 EUR / osobę (skipper nie opłaca składki)

– pobytu w Bangkoku i wycieczek fakultatywnych

– ubezpieczenie KL, NNW, OC, Bagaż,

– własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe)

 
Harmonogram płatności:
 • 50% – 1 tydzień od daty rezerwacji

 • 50% – 3 tygodnie do rozpoczęcia