rejs na katamaranie + pobyt w hotelu, nurkowanie i zwiedzanie
Madagaskar (Nosy Be) - Spotkanie z przyrodą  (14 dni)

 

Rejs nr: Md1/06/23/K

Termin:         czerwiec 2023

Jacht:            katamaran

Lokalizacja:  Crater Nosy Be


Zaokrętowanie:   
Wyokrętowanie:    

     od 2630 € /os

pink-784546_1280_edited.png

Madagaskar, to drugie co do wielkości wyspiarskie państwo świata. Położony jest w zachodniej części Oceanu Indyjskiego, u południowo-wschodnich wybrzeży Afryki. Madagaskar zwany jest czasem "czerwoną wyspą", ze względu na kolor występujących tam gleb laterytowych. Jednak jego najważniejszymi walorami są: dziewicza przyroda, piękne lasy tropikalne i rafy koralowe. W tamtejszych parkach narodowych i krajobrazowych występuje wiele gatunków roślin i zwierząt, z czego znaczna część nie występuje w innych zakątkach świata. Madagaskar jest więc miejscem, w którym można zobaczyć unikalne cuda świata przyrody, wyciszyć się i odpocząć. A czas umilą rdzenni mieszkańcy wyspy - Malgasze, którzy znani są ze swojej gościnności i uprzejmości.

 

Atrakcje

 

NOSY BE

Wyspa przy północno-zachodnim wybrzeżu Madagaskaru, w prowincji Mahajanga. Nosy Be oznacza w języku malgaskim "duża wyspa". Niegdyś nosiła nazwę Assada, nadaną podczas kolonizacji na początku XVII w. Nosy Be jest największym i najbardziej obleganym regionem turystycznym Madagaskaru.

Powierzchnia tej wulkanicznej wyspy wynosi ok. 300 km², zamieszkuje ją 40 tysięcy stałych mieszkańców. Najwyższym szczytem Nosy Be jest Mont Lokone (450 m n.p.m.), drugim Mont Passot o wysokości 329 m n.pi.m. Nosy Be otaczają rafy koralowe.
Stolicą Nosy Be jest Hell Ville. Chociaż miasto wciąż się rozwija, istnieją w nim ślady z epoki kolonizacji. Tu znajduje się port, z którego można dostać się z Nosy Be na Madagaskar. W Hell Ville znajduje się cała potrzebna infrastruktura: banki, sklepy, targ. Na wyspie ulokowanych jest również wiele hoteli i restauracji, a także sklepów z pamiątkami. A dla lubiących nocne życie, bary i kluby nocne, w których mozna przetańczyć całą noc.
Wzgórze Mount Passot jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na Nosy Be. Jego szczyt ma 329 m wysokości, a na szczycie znajduje się punkt widokowy 360 °. Miejsce to znane jest z zapierającego dech zachodu słońca i z wyjątkowego widoku na osiem otaczających wzgórze jezior.

NOSY KOMBA

Wulkaniczna wyspa u północno-zachodniego wybrzeża Madagaskaru, leżąca między Nosy Be a główną wyspą. Jest popularnym miejscem turystycznym. Nosy Komba, co oznacza "wyspa otoczona skałami", jest 2. główną wyspą Archipelagu Nosy Be. Wyspa jest znana ze względu na lemury, które są uważane za święte. Dlatego nie poluje się na nie, ani nie przeszkadza w żaden sposób. Wśród wielu gatunków zobaczyć można lemura Macaco, który żyje w większych grupach. Lemury w parku na wyspie są oswojone z obecnością ludzi. W czasie karmienia bananami podchodzą bardzo blisko, a nawet siadają na ramieniu.

 

NOSY TANIKELY

Nosy Antanihely, "wyspa małej ziemi" lub Nosy Tanikely uzyskała kilka lat temu status Morskiego i Przybrzeżnego Parku Narodowego. Zarządzanie nim powierzono stowarzyszeniu "Tanihely National Park". Pomimo niewielkich rozmiarów, wyspa jest znana ze swojej niezwykłej morskiej i lądowej różnorodności biologicznej. Nosy Tanikely ma spektakularną rafę koralową, która naprawdę jest akwarium pełnym życia. Zobaczyć tu można wiele kolorowych ryb, żółwie morskie, płaszczki, delfiny, a nawet małe nieszkodliwe rekiny. 

NOSY IRANJA

Nosy Iranja składa się z dwóch mniejszych wysepek: Nosy Iranja Be i Nosy Iranja Kely. Te dwie wyspeki są połączone białą plażą o długości około 2 km, którą zalewa morze w trakcie przypływu. W czasie odpływu można niemal suchą stopą przejść z jednej wyspy na drugą. Odwiedzający Nosy Iranję są zachwyceni pięknem krajobrazów, turkusową błękitną wodą otaczającą lagunę, która odbija światło słoneczne i sprawia, że morze błyszczy. To spokojne miejsce zachwyci każdego. Wyspa jest miejscem gdzie żółwie skłądają jaja. Przy odrobinie szczęścia można nawet być świadkiem narodzin niektórych z nich.

Na wzgórzu, przy starej latarni znajduje sie punkt widokowy, z którego można podziwiać w pełnej krasie plażę łączącą wyspy. 

NOSY SKATIA

Zwana Wyspą Storczyków, znajduje się na zachodnim wybrzeżu Nosy Be. Na wyspie znajdziemy pocztówkowe plaże, rzadkie ptaki i endemiczną florę, a miejscowa ludność chętnie oprowadza po swojej wyspie za niewielką opłatą. W pobliżu wyspy często spotkać można przepływające humbaki.

NOSY MITSIO

Jest to główna wyspa archipelagu Mitsio. Ma 12 km długości i 3 km szerokości 206 m wysokości. Wyspa nie posiada niemal żadnej infrastruktury. Znajduje się tam jedynie kilka wiosek rybackich, ale dzięki temu znaleźć tu można wiele spokojnych rajskich plaż. To miejsce ze spokojną atmosferą, ciepłym białym piaskiem i przejrzystą wodą. W południowej części wyspy zachwyca osobliwe zjawisko geologiczne - bazaltowe kolumny, które wyłaniają się z wyspy i morza i przyjmują kształt kilkudziesiecio metrowych ścian o różnym odcieniu brązu.