top of page

Nowa Kaledonia - Raj na końcu świata (10 dni rejs+3 dni hotel)

trasa i termin

Noumea - Uere - Ouen - Cazi - Carenage - Kuto Bay - Brosse - Oro Bay - Gadji Bay - Kuto Bay - Kouare - Amedee - Maitre - Noumea

Rejs nr: KN1/10/23

Termin:         07.10-20.10.2023

Jacht:           Lagoon 52 F
                     Bali 4.1

Lokalizacja:  Noumea


Zaokrętowanie: 07.10.2023 
Wyokrętowanie: 16.10.2023 
Hotel: 16-19.10.2023 

2350 eur + 2500 zł /os

percentage-1924521_1920.png
percentage-1924521_1920.png
adults only

Zapraszamy na rejs po archipelagu wysp Nowej Kaledonii.
Czeka na nas kolejne przepiękne miejsce na ziemi. Zajmująca imponujące 24 000 km² laguna archipelagu jest prawdziwym placem zabaw dla tych, którzy lubią spędzać czas na wodzie. Miejsce pobudzające zmysły, będące spełnieniem marzeń żeglarzy, turystów i podróżników. To tutaj kolor szafiru morza przeplata się z bielą piasku i soczystą zielenią wysp. Wzdłuż wyspy ciągnie się przepiękna rafa koralowa, druga na świecie po Wielkiej Rafie Koralowej. Nowa Kaledonia, to niepowtarzalna okazja do odkrywania dziewiczych wysepek i krzyżowania ścieżek z delfinami, żółwiami, diugoniami i innymi mieszkańcami laguny.
Pora sucha na Nowej Kaledonii trwa od maja do listopada..

Archipelag ten najlepiej zwiedzać na pokładzie katamaranu i taką właśnie oferujemy formę naszego wyjazdu. 

atrakcje

Atrakcje

 

Île Casy, Carenage (Baie de Prony)

Baie de Prony, to bardzo duża zamknięta zatoka na najbardziej wysuniętym na południe krańcu Grand Terre w Nowej Kaledonii. To mieszanka małych kurortów, historycznych, ale prawie opuszczonych miasteczek, opuszczonych zatok, rzek do eksploracji pontonami i wielkich projektów wydobywczych. Cała zatoka jest głęboka ale ma wiele doskonale osłoniętych kotwicowisk. Wszystkie kotwicowiska i plaże w Baie de Prony są pokryte czerwonym piaskiem, co jest wynikiem intensywnie czerwonych gleb laterytowych, które otaczają cały obszar. W głębi zatoki trafiamy na wyspę Ile Casy. Warto wybrać się do najwyższego punktu na wyspie (około 45 min) aby podziwiać piękny widok na zatokę.

 

Île Ouen

Ta duża wyspa, położona na południe od Kanału Woodin, w połowie drogi między Numea a Ile de Pines, została odkryta w XIX wieku. Fragment oderwany od masy kontynentalnej, jest wyżyną przecięta od wschodu głębokimi zatoczkami Kumbé i Port-Kuté. Jej populacja (100 mieszkańców) koncentruje się w wiosce Ouara, położonej w gaju kokosowym.

Île des Pins

Ta perła południowej Nowej Kaledonii słusznie pretenduje do miana „wyspy położonej najbliżej raju”. Otoczona krystalicznymi wodami wyspa Pins (lle des Pins) jest skąpana w ciepłym słońcu Pacyfiku . Najbardziej wysunięta na południe wyspa Nowej Kaledonii znajduje się prawie na Zwrotniku Koziorożca, na 22° szerokości geograficznej południowej. Jej położenie zapewnia wyspie bardzo łagodny klimat. James Cook zarzucił kotwicę na jej wybrzeżach w 1774 r. To angielski admirał nadał wyspie nazwę, ze względu na obfitość nowokaledońskich sosen i ich charakterystyczne smukłe sylwetki. W tym wspaniałym zakątku archipelagu nie brakuje sposobów na spędzenie czasu na łonie natury. Od snorkelingu, nurkowania i pływania, po żeglowanie, wędrówki i urzekające spacery po lesie. Najwyższy szczyt wyspy to N’ga Peak. Jego 262 m wysokości może nie brzmieć jak duże wyzwanie, ale wspinaczka na najwyższy punkt, ponieważ reszta wyspy jest raczej płaska, to dobry trening. Ścieżka przyrodnicza tam i z powrotem zajmuje około 1 godziny, w zależności od tego, ile czasu spędzisz podziwiając tysiące odcieni błękitu otaczającej laguny. Wyspa obfituje w naturalne piękno i zapierające dech w piersiach krajobrazy. 
W środku wyspy znajduje się Queen Hortense’s (Oumagne) Cave. Ta średniej wielkości jaskinia z imponującymi stalaktytami pokrytymi błyszczącym kwarcem, jest domem kolonii nietoperzy. Do jaskini prowadzi ścieżka otoczona bujną dżunglą, pokryta kwiatami Heliconia i paprociami drzewiastymi. Możesz tu natknąć się na kraby z lasu deszczowego ukrywające się między opadłymi liśćmi. (Wejście ~200 CPF, około 1,70 €/ 1,50 £,).

Ile des Pins słynie na całym świecie ze swoich zapierających dech w piersiach zatok: 
Baie de Kuto będzie pierwszą zatoką, którą zobaczysz, zanim postawisz stopę na wyspie. Zatoka Kuto, zwrócona w stronę otwartego oceanu, jest obdarzona najdelikatniejszym drobnym białym piaskiem na Ile des Pins. Zakrzywiona łagodnie szerokim łukiem zatoka zaprasza do leniuchowania i opalania się w luksusowym odosobnieniu. W zatoce znajduje się również kilka restauracji przy plaży, w których można delektować się wyjątkowo pysznymi ślimakami Ile des Pins oraz wybornymi specjałami z ryb i skorupiaków, podziwiając lśniące lazurowe wody.
Baie d'Oro to prawdziwe akwarium z przezroczystą wodą wypełnioną wielobarwnymi rybami. Ten osłonięty od prądów basen koralowy jest ukryty w otoczeniu kolumnowych sosen i białej piaszczystej plaży. 
Baie de Gadji, to płytkie, chronione, piękne kotwicowisko w północno-zachodniej części Ile des Pins. Małe „kieszonkowe” plaże z miękkim białym piaskiem uwydatniają wysepki, które tworzą to kotwicowisko. W najlepszych miejscach do kotwiczenia ma tylko około 2 metrów głębokości i jest ulubionym miejscem miejscowych żeglarzy.

Île Brosse
Urocze i magiczne miejsce wśród błękitnych lagun i zieleni lasu sosnowego. Mała niezamieszkała wysepka na południe od Ile des Pins. Doskonałe miejsce do porannej kąpieli i wypoczynku przed dalszym rejsem.

Île Kouare

Malownicza wysepka na zachód od Grand Terre (Nowej Kaledoni). Kouara, to serce południowej laguny z dyllicznym otoczeniem. Na tym niewielkim obszarze niezamieszkanej ziemi, w obszarze morskim wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zwierzęta rządzą niepodzielnie. Na plażach z białym piaskiem, żółwie morskie i węże morskie lubią składać jaja. To idealne miejsce do snurkowania, aby odkryć obfity podwodny świat, który jest domem dla wielobarwnych ryb, pięknych koralowców i gadów morskich, a niebo miejscem nieustannych baletów rybitw i czarnych nodów, które wydają się zazdrośnie strzec swojej wyspy.

Île Amédée
Wyspa znajduje się na chronionym obszarze naturalnym, w wyniku czego część wysepki nie jest dostępna dla turystów. Na wyspie znajduje się latarnia będąca popularnym punktem turystycznym. Jest uważana za drugą najwyższą latarnię tego typu na świecie.

Îlot Maître
Niecałe 5 km od Anse Vata Bay na Grand Terre, znajdują się wysepki Îlot Maître i Îlot Canard. są tak samo popularne wśród turystów, jak wśród Numejczyków, którzy lubią relaksować się na tych wyspach w ciągu dnia. îlot Maître to jedyna numejska wyspa, na której znajduje się hotel i duża rafa o długości 2 km. Można tutaj wypożyczyć sprzęt nurkowy i cieszyć się obserwowaniem wielu kolorowych ryb pływających w lagunie oraz pływać z żółwiami.

jacht