rejs na katamaranie 
Seszele - Najpiękniejsze plaże świata
  (10 dni)

 

 Mahe (Eden Island) – Sainte AnnePraslinLa DigueFeliciteLes SoeursIle ArideSilhouetteMahe

Rejs nr: S1/09/22/K

Termin:         wrzesień/październik

Jacht:            Lagoon 42 (2019/2020)

Lokalizacja:  Eden Island Marina 


Zaokrętowanie:   
Wyokrętowanie:    

     od 1450 € /os

Zapraszamy na rejs po archipelagu Seszeli - raju na ziemi. 
Skąpane w słońcu otoczone skałami i palmami zatoczki ze szmaragdową wodą. Egzotyczne plaże pełne zieleni. Żyjące na wolności ogromne żółwie. 
Uczestnicy rejsu, będą mieli czas na zwiedzanie  wysp, czerpanie przyjemności z wędkowania, kąpieli w zatokach, nurkowania i plażowania. Chcemy zapewnić możliwie dużo atrakcji na wodzie i lądzie. 

Za optymalny czas podróży na Seszele uważa się w zasadzie okres od maja do października. Wieje tu wówczas pasat południowo-wschodni, dzięki któremu temperatury są bardzo znośne a opady są sporadyczne.

Atrakcje

MAHE (Victoria)

Największa wyspa Seszeli z ponad 60-ma plażami, położona w zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Mahé ma 6 km szerokości i 26 km długości, powierzchnia 148 km2. Wyspa znajduje się na podłożu granitowym i jest górzysta (najwyższy szczyt – Morne Seychellois ma 905 m n.p.m.).

Victoria – Stolica Seszeli położona jest w północno-wschodniej części Mahe. Znajduje się tu jedyny port w kraju. Victoria jest niewielkim miasteczkiem liczącym niespełna 22 tys. mieszkańców. Zobaczymy tu piękne stare miasto, w którym zachwycą nas urokliwe kamienice i wąskie uliczki, a także nowo powstałą dzielnicę z nowoczesnymi budynkami, soczyście zielonymi ogrodami i szerokimi ulicami.

Zobaczymy tutaj:

- Market Clarke Sir Selwyn Selwyn -to nie tylko udane zakupy, ale również możliwość poznania tutejszej kultury

- Mały Ben- to miniatura znanego na całym świecie londyńskiego Big Bena, a dokładniej jest to kopia oryginalnej miniatury Big Bena, znajdującej się w stolicy Wielkiej Brytanii. To wieża zegarowa wielkością przypominająca raczej pomnik niż budynek. Mieści się w centrum stolicy Seszeli. Została ustawiona tu w 1903 roku, z okazji Złotego Jubileuszu panowania królowej Viktorii.

- Świątynię Arulmigu Navasakti Vinayagar- zdecydowanie warto odwiedzić, choćby dlatego, że jest to jedyna świątynia hinduska na całych Seszelach.

- Muzeum Sztuki Narodowej i Muzeum Historyczne

- Muzeum Historyczne

- Bibliotekę Narodową

- Katedrę Niepokalanego Poczęcia.

Dodatkowo:  Beau  Vallon  Bay - Plaża  mieści  się  w  północnej  części  wyspy  Mahé.  Jest to najpopularniejsza plaża na całej wyspie, ogród ziół i przypraw Jardin  du  Roi  Anse Royal - jest  jedną z najchętniej i najliczniej odwiedzanych przez turystów atrakcji na wyspie ,Ogród Botaniczny Mont Fleuri- (nazywany również Ogrodem Botanicznym Viktorii),  mieści się  w  północnej części wyspy,Park Narodowy Sainte Anne Marine- mieści się w odległości około pięciu kilometrów od stolicy . Składa się na niego sześć niewielkich wysp o łącznej powierzchni 3,8 km²,Zatokę Soleil- jest niewielka, ale posiada w sobie wiele uroku,Destylarnię rumu Takamaka - Destylarnia  rumu Takamaka zajmuje się wytwarzaniem rumu z trzciny cukrowej i Wodospad Sauzier- mieści się niedaleko miejscowości Port Glaud, w północno-zachodniej części  wyspy  Mahé. Znajdziemy go w gęstej dżungli.

 

EDEN ISLAND

Połączona z wyspą Mahé wąską przeprawą. Znajdziemy tu najbardziej eleganckie wille w całym regionie, zjemy posiłek w najdroższych restauracjach, a także wynajmiemy jacht. Z pobytu na tej niewielkiej wysepce zadowoleni będą nawet najbardziej wymagający i najbardziej wybredni turyści.

 

PRASLIN

Na wyspie nie będą nudzić się nawet najbardziej doświadczeni i wymagający turyści. Jest to miejsce wymarzone przede wszystkim dla miłośników wszelkiego rodzaju sportów wodnych, nawet tak luksusowych jak żeglarstwo. We wschodniej części wyspy mieści się port jachtowy, w którym znajdziemy zarówno łódki stałych mieszkańców wyspy, jak też jachty do wypożyczenia. W porcie działa również duże centrum nurkowe. Znajdują się Tutaj :

- Park Narodowy Vallee de Mai - to park narodowy Seszeli gdzie rośnie pewna roślina endemiczna czyli taka która występuje tylko w danym rejonie świata, tą rośliną jest palma seszelska, wiekiem dochodząca do pięciuset lat, rodząca największe i najcięższe kokosy na świecie, kształtem przypominające kobiece pośladki. W parku tym można zobaczyć jeden z gatunków ptaków żyjących na Seszelach, mianowicie papugę czarną.

- Zatokę Lazio- mającej miano najczęściej fotografowanej plaży świata! Plaża w cudownej okolicy z dala od hoteli i cywilizacji, dzięki czemu zachowała swój dziewiczy wygląd pomimo ogromnej liczby turystów odwiedzających to miejsce. Anse Lazio to raj w pełnym tego słowa znaczeniu - piasek, woda, kolory, bujna tropikalna roślinność, granitowe skały, a przede wszystkim imponujące rozmiary plaży.

 

LA DIGUE

Na wyspie znajdziemy warunki do uprawiania wszystkich sportów wodnych, jakie tylko można sobie wymarzyć. Nie będą się tu nudzić również pasjonaci żeglarstwa. W północnej części wyspy mieści się spory port, w którym cumują zarówno łodzie mieszkańców wyspy, jak i jachty do wynajęcia. Nie ma tutaj niestety pomostów cumowniczych, Jachty podchodzą do nabrzeża rufą i cumują do niego na długich cumach zawiązywanych o drzewa i kamienie nabrzeża.

- Coco Island- zachwyca przede wszystkim niezwykle malowniczymi, piaszczystymi plażami
 

SILHOUETTE 

Wyspa otoczona lasem deszczowym, będący siedliskiem endemicznego drzewa balsamowego.Na Silhouette nie ma dróg, a przyroda zachowana jest tu w stosunkowo niezmienionym stanie.

- La Passe - jest niewielką miejscowością, znajdującą się na wschodnim wybrzeżu wyspy Silhuette. Jest to wyspa zdecydowanie spokojniejsza i nie tak tłumnie odwiedzana  jak  wyspa Mahé, dlatego też La Passe  jest polecane przede wszystkim osobom lubiącym wypoczywać w ciszy i kameralnej atmosferze.

- Farma żółwi La Passe- poza beztroskim wypoczynkiem na pięknej plaży i spacerami po tajemniczej dżungli, można wybrać się w odwiedziny do farmy żółwi. W rezerwacie przyrody mieszka tu ich kilkadziesiąt. Pracujący w ośrodku naukowcy starają się lepiej poznać te niezwykłe zwierzęta, dbając przy okazji o wszystkie chore lub ranne osobniki znalezione na wyspie.

- Mauzoleum Dauban -Zostało wzniesione przez rodzinę Dauban, pochodzącą z Francji, która od połowy XIX wieku aż do lat 60. XX wieku posiadała całą wyspę na własność. Członkowie rodziny Dauban przez wiele lat \ budowali plantacje na wyspie. Dziś jedynym po nich śladem jest właśnie niewielkie mauzoleum.

 

ARIDE

Wyspa jest miejscem lęgowym ponad miliona ptaków morskich, występują tu m.in. największe na świecie kolonie rybitwy cienkodziobej (Anous tenuirostris) i burzyka równikowego (Puffinus lherminieri) oraz największa na Seszelach populacja rybitwy różowej (Sterna dougallii). Plaże wyspy regularnie odwiedzają ponadto żółwie zielone (Chelonia mydas) i żółwie szylkretowe (Eretmochelys imbricata).