Tajlandia -rejs  katamaranem( 10dni ) +  Bangkok, Phuket

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/6

Termin:           15 -24.01.2020

Jacht:            Leopard 40 (2016)

Lokalizacja:  Phuket 

Zaokrętowanie:

15.01.2020 Ao Po  Marina

Wyokrętowanie:

24.01.2020 Ao Po Marina

1260 EUR/os

Rejs nr: T2/01/20

Zapraszamy na rejs po Morzu Andamańskim.

Skąpane w słońcu otoczone palmami zatoczki,błękitna woda, egzotyczne plaże,turkusowe laguny, żyjące na wolności słonie i  tygrysy, wspaniała kuchnia oraz Bangkok - jedno z najchętniej odwiedzanych miast na ziemi.

10 dniowy rejs połączony ze zwiedzaniem i 3 dniowym pobytem w Bangkoku to  nasza  alternatywa dla  chłodnych zimowych dni.

Tajlandia leży dość blisko równika, więc spodziewać się można,że będzie gorąco  przez cały rok (przynajmniej w większości kraju). Od marca do czerwca jest bardzo gorąco ,powyżej 40 stopni. Od lipca do października trwa pora deszczowa – pada niemal codziennie, ale za to krótko i intensywnie. Od listopada do lutego jest najchłodniej i to też najlepszy  moment na przyjazd.

 
 

PHUKET

Należy do najpopularniejszych regionów wypoczynkowych w Azji. "Perła południa", zajmująca powierzchnię 539 km2, to największa wyspa Tajlandii.Przepiękne, piaszczyste plaże i klimatyczne zatoki, okoliczne wysepki, bujna, tropikalna roślinność i krajobrazy należące do najpiękniejszych na południu Tajlandii.  Woda jest tutaj czysta , lazurowa pełna pięknych raf koralowych z których słynie Morze  Andamańskie. Na wyspie nie brakuje też zabytków i kulturalnych atrakcji. Nowoczesne hotele zachęcają do wypoczynku i rekreacji. Liczne bary oraz kilka dobrych restauracji, sklepów  i dyskotek sprawiają , że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. . Liczne szkoły nurkowania oferują zajęcia dla początkujących i dla zaawansowanych płetwonurków.

KOH PANAK I KOH HONG.

Te sąsiadujące ze  sobą  wyspy . Sceneria jak z  baśni – niezwykłe  lasy  namorzynowe,  fantazyjnie  uformowane skały,  tajemnicze  groty kryjące  się pośród wzgórz i bujnej tropikalnej roślinności.

JAMES BOND ISLAND

Nie trzeba być miłośnikiem agenta 007, aby zakochać się w tym miejscu. Tutejszy krajobraz z wynurzającymi się z wody skałami wapiennymi zachwyci każdego. Ko Khoa Phing Kan oraz pobliska Ko Tapu zyskały sławę, stając się tłem dla filmu Człowiek ze złotym pistoletem (1974) z Rogerem Moor’em w roli głównej. To właśnie wizyta sławnego agenta sprawiła, iż wyspa zyskała nowe imię – stała się wyspą Jamesa Bonda.
KRABI

Prowincja Krabi – piękne plaże, kotwicowiska, idealne miejsca do kąpieli i podziwiania podwodnego świata. Jedną z najbardziej turystycznych miejscowości w okolicy jest Ao Nang, skąd można zorganizować wycieczkę do miasta Krabi i wycieczkę do dżungli na słoniach, a także wybrać się na zakupy po miasteczku.

KO ROCK LANTA ISLAND

Wyspa na Morzu Andamańskim znajdująca się na zachodnim wybrzeżu Tajlandii w południowej części prowincji Krabi. Piękne białe piaszczyste plaże, wspaniałe krajobrazy. Znajduje się tam wiele małych zalesionych wysepek, a dookoła rafy koralowe i bogate życie pod wodą.

PHI PHI  ISLAND

Malowniczy zakątek, na który składają się w rzeczywistości dwie wyspy – Phi Phi Don oraz Phi Phi Ley. Miejsce to słynie z przepięknych krajobrazów oraz fascynujących raf koralowych z ogromnym bogactwem morskiej fauny. Wielbicieli wspinaczki przyciągają skały wapienne, których pionowe ściany wznoszą się na wysokość ponad 300 metrów. Na Phi Phi Don warto wspiąć się na dwa masywy górskie, z których roztacza się rozległy widok na wyspę. Phi Phi Ley słynie przede wszystkim z nieskażonej i niezniszczonej przez człowieka przyrody oraz malowideł naskalnych w jaskini Wikingów. To doskonałe miejsce dla poszukiwaczy wakacyjnego spokoju oraz prawdziwego piękna.

BANGKOK

Bangkok to azjatycka metropolia o wielu obliczach. Połączenie tradycji i nowoczesności, Wschodu i Zachodu, spokoju i pośpiechu. Miasto, które zostawia mnóstwo wrażeń – z jednej strony pełna zadumy atmosfera świątyń, pałaców i muzeów, z drugiej tętniące życiem ulice i targowiska z egzotycznymi aromatami ulicznych kuchni, liczne centra handlowe, międzynarodowe hotele i mnóstwo drobnych sklepików. Zwiedzanie tak bogatego kulturowo i historycznie miejsca warto rozpocząć wcześnie rano – nie tylko ze względu na tłumy turystów, lecz także na zwiększającą się temperaturę, która przeszkadza nawet najbardziej wytrwałym podróżującym.

W 2000 roku została tu otwarta szybka kolej miejska, tzw. Skytrain, która pozwala zwiedzać miasto, bez marnowania cennego czasu w korkach, a jest co zwiedzać. Imponujących zabytków jest tutaj tak wiele, że niemal niemożliwym wydaje się zobaczenie ich wszystkich w ciągu jednego urlopu. Wielki Pałac ze świętym posągiem Szmaragdowego Buddy, Wat Pho, czyli najstarsza świątynia w Bangkoku, Muzeum Narodowe z najwszechstronniejszym zbiorem dorobku artystycznego kraju oraz pięknie zdobiony Dom Jima Thompsona będący dawną rezydencją kupca amerykańskiego. Właśnie w Bangkoku istnieje jedna z największych restauracji na świecie – Royal Dragon – wydająca niemal 3 tysiące potraw na godzinę i obsługująca 15 tysięcy gości każdego dnia.

Ogromną atrakcją w tym mieście są także pływające targi. To gro¬mady wąskich łódek-straganów cumujących na wodzie. Wprost z nich można kupować owoce, warzywa, mięso, ryby oraz inne lokalne przysmaki. Warto także wybrać się na targ Chatuchak. To z kolei miejsce z 8 tysiącami straganów, gdzie wybór towaru jest tak duży, że przyprawia o prawdziwy zawrót głowy. Miłośnicy niezapomnianych wrażeń powinni koniecznie odwiedzić Patpong będącą najsłynniejszą na świecie dzielnicą nocnych rozrywek.

 

LEOPARD 40  (2016r.)

jak i wszystkie poprzednie modele linii Leopard, został wyprodukowany przez południowoafrykańskich budowniczych Robertson and Caine. Doświadczeni architekci jachtów Simonis Voogd oraz zespół projektantów z Robertson and Caine nadali niezwykle wyjątkowy i nowoczesny wygląd Leopard 40. Szybkością, sprawnością i wydajnością na morskich wodach przypomina on swoich poprzedników, jednakże nowością jest zwiększona objętość kadłubów przy zachowaniu konstrukcji odpowiadającej pozostałym modelom linii Leopard pozostających obecnie w produkcji.

Wewnątrz Leopard 40 nie przypomina żadnego z poprzednich katamaranów linii Leopard. Kambuz znajduje się z przodu, a ustawiona przodem kanapa oraz stół zostały umiejscowione na rufie. Dzięki tej koncepcji oraz ogromnym przesuwnym szklanym drzwiom pomiędzy salonem, a kokpitem rufowym możliwe było uzyskanie panoramicznego widoku. Zastosowane rozwiązanie ułatwia poruszanie się gościom, zapewnia łatwe przejście pomiędzy salonem, a kokpitem rufowym i dzięki niemu możliwe było połączenie wewnętrznej i zewnętrznej przestrzeni użytkowej. Co więcej, w kambuzie znajduje się ogromne okno z widokiem na dziób oraz drzwi prowadzące na pokład dziobowy jachtu. Drzwi zwiększają odczucie swobody, ułatwiają poruszanie się po katamaranie, a także zwiększają przepływ powietrza wewnątrz jachtu.

Podobnie jak w pozostałych jachtach z linii Leopard, wnętrze nowego katamaranu Leopard 40 jest bardzo jasne, dominuje w nim lekkość, nowoczesność i przestronność.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1
 

MORZE ANDAMAŃSKIE

Morze Andamańskie to półzamknięte morze w części północno-wschodniej Oceanu Indyjskiego, pomiędzy Półwyspem Indochińskim a archipelagiem wysp: Nikobary, Andamany i Sumatrą. Łączy się z Zatoką Bengalską od strony zachodniej poprzez wiele cieśnin, m.in.: Kanał Dziesiątego Stopnia, Dunkan, Nikobarską, Preparis południową i północną oraz Kokosową.
Powierzchnia blisko 602 tys. km2, średnia głębokość 1043 m, maksymalna głębokość 4507 m (Rów Andamański). Posiada liczne zatoki, wśród nich największą jest Martaban.
Morze Andamańskie jest morzem bardzo ciepłym. Temperatura wód powierzchniowych wynosi 26-29 °C, do 30 °C., a jego nierównomierność spowodowana jest opadami monsunowymi. Pływy dochodzą do 7,2 m (w zatoce Martaban).
Na morzu są obfite łowiska tuńczyków. Do Morza Andamańskiego uchodzą rzeki: Irawadi oraz Saluin. Główne porty to: Rangun, Penang, Phuket i Belawan.
Morze Andamańskie słynie z licznych pięknych wysp. Niektóre z nich posiadają we wnętrzu urokliwe laguny do których można dostać się poprzez jaskinie często zalewane podczas przypływu. Na Morzu Andamańskim, szczególnie pomiędzy wyspą Phuket a stałym lądem (prowincja Krabi) występują liczne i piękne rafy koralowe z niezmiernie ciekawa fauna i flora.

 

PRZEPISY WJAZDOWE :

Od dnia 11 sierpnia 2011 posiadacze polskich paszportów mogą podróżować do Tajlandii w celach turystycznych do 30 dni pobytu bez konieczności ubiegania się o wizę. W sytuacji gdy granica Tajlandii będzie przekraczana drogą lądową z państw sąsiednich (Laos, Malezja, Kambodża i Birma) pobyt wynosi 15 dni. Gdy pobyt będzie przekraczał 30 dni bądź cel wizyty będzie inny niż turystyczny należy ubiegać się o wizę w Ambasadzie / Konsulacie Generalnym Królestwa Tajlandii.

STREFA CZASOWA :

czas polski + 6 godz.

JĘZYK :

tajski - w Bangkoku oraz w miejscowościach turystycznych można porozumieć się po angielsku

KOMUNIKACJA :

najpopularniejszym wśród turystów środkiem komunikacji są taksówki. Pomiędzy Pattayą, Bangkokiem i Cha Am codziennie kursują autobusy. Z Phuketu do Bangkoku najwygodniej dostać się samolotem – oprócz narodowego przewoźnika na tej trasie operuje kilka innych linii lotniczych.

DŁUGOŚĆ LOTU :

do Bangkoku: z przesiadką, w zależności od linii lotniczej ok. 15 godz.- na Phuket: ok. 18 godz. (przelot samolotem rejsowym z przesiadką)

WALUTA :

tajski bhat (THB) - 1 EUR = ok. 44 THB, 1 PLN = ok. 11 THB

PRZEPISY WALUTOWE:

1. Turyści mogą przywozić do Tajlandii dowolne zagraniczne waluty. Opuszczając kraj mogą wywozić zagraniczne środki płatnicze, które wwieźli ze sobą, z zastrzeżeniem, że maksymalna ich wartość nie przekracza 10 000 USD lub wartości zadeklarowanych na piśmie podczas odprawy celnej przy wjeździe. Niespełnienie tego warunku może doprowadzić do aresztowania, konfiskaty nadmiarowych pieniędzy i/lub oskarżenia.

2. Dla turystów opuszczających Tajlandię, maksymalna kwota możliwa do wywiezienia w tajskiej walucie, bez wcześniejszej autoryzacji władz wynosi 50 000 baht na osobę (kalkulator walutowy).

3. Zagraniczni turyści mogą wwozić wszelki osobisty dobytek i dobra, które nie są zabronione aktualnymi ustaleniami celnymi. Wyjeżdżający turyści mogą wywozić, poza dobytkiem osobistym, towary zakupione w sklepach bezcłowych, kamienie szlachetne, złote i platynowe ozdoby.

4. Zagraniczni turyści są zachęcani do otwierania kont walutowych w każdym banku w Tajlandii. Jako gest dobrej woli dla obcokrajowców żadne ograniczenia nie są narzucane na wypłacanie pieniędzy, dopóki środki z zagranicy zasilają konto.

CO MOŻNA WWIEŹ BEZ OPŁATY CELNEJ

 • 1 litr alkoholu.

 • 200 sztuk papierosów albo 250 gram cygar lub tytoniu.

 • Cłem nie są także objęte przedmioty osobiste, nieprzekraczające wartości 10 000 baht, jeśli przeznaczone są do prywatnego użytku, ich ilość jest umiarkowana i nie są przedmiotami objętymi zakazem (nie zaliczają się tu jednak pojazdy mechaniczne i części do nich).

Aktualne informacje dostępne na stronie Urzędu Celnego Tajlandii.

Zakazy

 • Uwaga na figurki Buddy: zakupując w Tajlandii oryginalny tajski antyk lub wizerunek Buddy (nie wliczając masowych „jarmarcznych” przedstawień Oświeconego i innych postaci religijnych, szczególnie tych mniejszych niż 20 cm), należy uzyskać odpowiednie zezwolenie na jego wywóz (uczciwy sprzedawca z pewnością pomoże nam je zdobyć).

 • Ponieważ istnieje oczywisty zakaz wwozu do kraju narkotyków i silnych chemikaliów, szczególną kontrolą obejmowane są także leki. Najlepiej zabrać niezbędne medykamenty wraz z receptą od lekarza.

 • Generalny zakaz dotyczy także przewozu jakiejkolwiek broni i pornografii.

 • Zakazany jest wywóz niektórych gatunków chronionych roślin i zwierząt oraz wykonanych z nich produktów (należy uważać przede wszystkim na różnego rodzaju nietypowe pamiątki, np. wyroby ze skóry węży i krokodyli, przedmioty z kości słoniowej, kości hipopotamów i żółwi morskich oraz tygrysie pazury czy słynną cobra whiskey – Unia Europejska zakazuje wwozu tego typu alkoholi).

 • Nie wolno także wywozić naturalnych leków medycyny chińskiej stworzonych „na bazie” zwierząt.

 • Zakazane jest zachowywanie na pamiątkę fragmentów raf koralowych i muszli przydaczni.

 • Na wywóz storczyków także trzeba posiadać specjalne zezwolenie.

Dojazd

 

W Tajlandii na zagranicznych gości czeka kilka międzynarodowych lotnisk. Najważniejsze z nich to:

-Bangkok (lotnisko Suvarnabhumi)

-Phuket (Phuket International Airport)

Przelot z Europy do Tajlandii trwa około 16-20 h. Wylatując z Polski musimy liczyć się z koniecznością przesiadki w jednym z krajów europejskich lub/i azjatyckich (jeżeli chcemy dotrzeć na inne lotnisko niż Bangkok czy Phuket). Samoloty azjatyckich linii lotniczych np. z Singapuru, Malezji i Laosu, lądują na większości lokalnych lotnisk Tajlandii. 

Koszty lotu z Warszawy Lub z Krakowa to 2300 – 2500 zł , ale można poszukać lotów znacznie tańszych z Wiednia, Oslo, Sztokholmu lub Londynu.

Płatność

 

 

Cena :  1260  Euro /os

 

Cena zawiera:

– pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej

– opiekę profesjonalnego skippera

– podstawowe szkolenie żeglarskie – pościel, ręczniki

– ponton z silnikiem zaburtowym

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Cena nie zawiera:

– Lotów,

– składki jachtowej :wyżywienie, opłaty portowe, wstępów do parków narodowych, paliwa do jachtu, dojazdu lotnisko – marina – lotnisko. Będą one     opłacane ze wspólnej kasy jachtowej (dot. tylko rejsu) ok. 200EUR / osobę skipper zwolniony

– pobytu w Bangkoku i wycieczek fakultatywnych

– ubezpieczenie KL, NNW, OC, Bagaż,

– własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe)

 
Harmonogram płatności:
 • 50% – 1 tydzień od daty rezerwacji

 • 50% – 3 tygodnie do rozpoczęcia