Rejs - Hiszpania -  Wyspy Kanaryjskie  ( 7dni )

Trasa1:   Las Palmas - Santa Cruz - Las Galletas - Los Gigantes - San Sebastian-  Puerto Rico- Las Palmas

Trasa2: Las Palmas - Carralejo - Puerto Carelo - Puerto del Rosario/Gran Tarajal - Puerto Rico - Las Palmas

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/10

Termin:        13.01 - 20.01.2018

Jacht:           Dufour 460/Bavaria46

Lokalizacja:  Gran Canaria

 

Zaokrętowanie:

18.11.2017 Posito Blanco-Gran Canaria

Wyokrętowanie:

25.11.2017 Posito Blanco-Gran Canaria

Rejs nr: WK1/01/18C

Serdecznie zapraszamy na rejs po  Archipelagu Wysp Kanaryjskich. położony na Oceanie Atlantyckim, na północny zachód od wybrzeży Afryki zapewnia letnie temperatury w trakcie całego roku. Roślinność, lazurowa woda krajobrazy to tylko niektóre zalety tej części świata. Rejs po Kanarach to nie tylko wypoczynek i relaks, ale również smak oceanicznego żeglarstwa. Ich walory doceniali już starożytni Grecy i Rzymianie, którzy nazwali je Wyspami Szczęśliwymi i szukali na nich wypoczynku.

 

 

Żegluga na Wyspach Kanaryjskich jest możliwa przez cały rok dzięki wiatrom pasatowym. Średnia roczna temperatura wynosi około 22°C. Od lipca do września utrzymuje się na poziomie około 25°C, od grudnia do kwietnia poniżej 20°C.Temperatura wody waha się od 18°C zimą do 22°C latem. Podane powyżej informacje są średnimi dla całego archipelagu. Trzeba pamiętać, że na każdej z wysp występuje lokalny mikroklimat.

 
 

GRAN CANARIA

Położona jest w centrum archipelagu Wysp Kanaryjskich przyciąga turystów złocistymi plażami oraz wydmami o białym piasku.Jedni nazywają ją „wyspą wiecznej wiosny”, inny „kontynentem w miniaturze” ze względu na panujący tutaj mikroklimat i różnorodność krajobrazów. Znajdziemy tutaj więc wysokie masywy górskie ,lasy tropikalne , pustynie i piękne piaszczyste plaże .Wyspa jest mekką żeglarska archipelagu. Znajduje się na niej wiele świetnie wyposażonych portów , dających schronienie , wiele usług i udogodnień.Stolicą wyspy jest Las Palmas de Gran Canaria. Jest to największe miasto archipelagu. Zobaczymy w nim :dzielnicę Vegueta z muzeum Krzysztofa Kolumba i Katedrą Świętej Anny - jednym z najważniejszych zabytków na Wyspach Kanaryjskich, dzielnicę Triana -  to dzielnica o szczególnej, kupieckiej atmosferze,Puerto de la Luz y de Las Palmas - strefę portową, w której prócz portu mieści się Muzeum Nauki, Gmach Miller oraz Park Santa Catalina, Muzeum Kanaryjskie, Muzeum Sztuki Sakralnej , Atlantyckie Centrum Sztuki Współczesnej i wiele innych. Miasto oferuje również wiele atrakcji dla osób preferujących aktywny wypoczynek. Oprócz żeglarstwa są to: wędkarstwo, tenis i do squash, centra SPA, Wellness i fitness, golf  itp.

Las Palmas to również restauracje, puby i dyskoteki , gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. 

Puerto Rico - Jeden z najbardziej znanych i popularnych kurortów na Gran Canarii. Puerto Rico ulokowany jest na południowo-zachodnim wybrzeżu, w sąsiedztwie masywnych gór. Znajduje się tutaj Aquapark, liczne restauracje, kawiarenki, bary oraz dyskoteki.W Puerto Rico znajduje się również luksusowa przystań dla łodzi i jachtów.

TENERYFA

Jest największą wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich. Podobnie jak Gran Canaria nazywana jest kontynentem w miniaturze, a wszystko przez niezwykłą różnorodność klimatyczną i krajobrazową.To tutaj znajduje się najwyższy na świecie wulkan wyspiarski Teide (3718 m n.p.m.). Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Północ wyspy , chłodniejsza w której  dominuje zieleń i strome, skaliste wybrzeża. Południe Teneryfy jest cieplejsze i posiada szerokie, piaszczyste plaże.Stolicą wyspy i zarazem drugim co do wielkości miastem archipelagu jest  Las Palmas. Miasto zlokalizowane w zatoce na północnym wschodzie wyspy.Obecnie  jest głównym ośrodkiem administracyjnym, handlowym i turystycznym regionu.

Las Palmas oferuje wiele atrakcji. Od zabytków architektury po restauracje oferujące lokalne dania.

Warte zobaczenia są:Plaza de Espana - centralny plac miasta z marmurową fontanną, Plaza de Candelaria, Museo de la Naturaleza y el Hombre (Muzeum Przyrody i Człowieka), Museo Municipal de Bellas Artes (Muzeum Sztuk Pięknych), Palacio de Carta (Pałac Charter) - jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych budynków pochodzących z XVIII wieku, Zamek San Juan Bautista (Czarny Zamek) i wiele innych. Będąc tutaj koniecznie trzeba odwiedzić odległy o kilka kilometrów od miasta Loro Parque w Puerto de la Cruz. Jest to jeden z największych parków zoologicznych na świecie.

Las Galletas
Miejscowość położona w południowej części wyspy Teneryfa, niedaleko od lotniska, kilka minut od autostrady. Miejscowość była kiedyś malutką wioską rybacką. Obecnie zmieniła charakter na miejscowość turystyczną. Nie zatraciła jednak swojego kameralnego klimatu.

Los Gigantes

Niewielkie miasteczko położone na południowo zachodniej stronie wyspy.  Swoją nazwę wzięło od ogromnych  klifów Acantilados de los Gigantes. Ich wysokość sięga 800m. Jak w każdym niewielkim kurorcie turystycznym, znajdziemy tu poza hotelami sporo restauracji i barów serwujących dania kuchni kanaryjskiej.

LA GOMERA

To jedna z najmniejszych wysp archipelagu. Jest wyspą wulkaniczna poprzecinaną wąwozami i pokryta lasami.Stanowi obszar Narodowego Parku Grajonay. Stolicą wyspy jest miasto San Sebastian i zlokalizowane jest na północy wyspy. Znajduje się tutaj port jachtowy. Warto zwiedzić muzeum Krzysztofa Kolumba, wejść do Parku Narodowego Grajonay i zjeść obiad z owoców morza w jednej z wielu restauracji. La Gomera to miejsce dla ludzi ceniących sobie ciszę i spokój w otoczeniu dzikiej przyrody.

FUERTEVENTURA

Druga co do wielkości wyspa w archipelagu Wysp Kanaryjskich i położona najbliżej Afryki. Wyspa jest stosunkowo płaska a jej krajobraz pustynny.Złoty kolor plaż , których jest tutaj mnóstwo ,zachęca do kąpieli słonecznych i morskich. Sprzyja również uprawianiu sportów wodnych. Co roku odwiedza wyspę tysiące turystów.Temperatura nie spada tutaj nigdy poniżej 20 stopni, a latem przekracza 30 stopni Celsjusza. Słońce świeci przez 330 dni w roku.Od 2009 roku Fuerteventura jest rezerwatem biosfery UNESCO.Panuje tu także specyficzna atmosfera spokoju i ciszy dzięki licznym obszarom chronionym: rezerwatom przyrody, pomnikom przyrody, obszarom chronionego krajobrazu, parkom wiejskim. Stolica wyspy jest miasto Puerto del Rosario. Centralnym jego punktem  dla mieszkańców i turystów jest nowoczesna nadmorska promenada, łącząca deptak, przystań jachtową i miejską plażę Playa Chica. Atrakcją dla turystów są również ciekawe posągi, które można podziwiać na terenie całej stolicy.

Carralejo - to najpopularniejsza miejscowość turystyczna na wyspie, położona na jej północnym wybrzeżu.. Stara część miasta i jego centrum zlokalizowane jest wokół portu.

Gran Tarajal - Mała miejscowość rybacka z portem rybackim i turystycznym o tej samej nazwie. Emanuje spokojem i ciszą.Gran Tarajal ma promenadę, tuż obok przystani, z licznymi usługami rekreacyjnych i gastronomicznymi. 

LANZAROTTE

Jedna z 7 głównych wysp archipelagu. jest wyspą wysuniętą najbardziej na północ i wschód w archipelagu. Jej krajobraz jest całkowicie odmienny jak pozostałych wysp.Często nazywana jest „wyspą wulkanów”. Jej powierzchnia w większości utworzona jest przez lawę wulkaniczną. Ostatni wybuch wulkanu miał miejsce w 1824 roku.Głównym miastem, a także stolicą wyspy jest Arrecife, w którym znajduje się port. Ogranicza się tutaj ekspansje turystyczną starając się zachować naturalny nie zmieniony jej kształt. Od 1993 roku Lanzarotte  jest rezerwatem biosfery UNESCO.

Puerto Calero - Mała miejscowość na południu wyspy. Jest miejscowością młodą powstałą w oparciu o port jachtowy. Miejscowość to ciche i spokojne miejsce idealne do odpoczynku po trudach rejsu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/2
 

DUFOUR 460

Najnowszy jacht francuskiej stoczni Dufour, model 460  wielkościowo plasuje się pomiędzy popularnymi, turystycznymi jachtami czarterowymi a dużymi jednostkami luksusowymi.Sylwetka Dufoura 460 nawiązuje do nowoczesnej i oryginalnej linii Grand Large, zapoczątkowanej przez model 410. Łamane poszycie, duże, podłużne świetliki w burtach, czysty i gładki pokład, z lukami montowanymi na płask, platforma dziobowa zintegrowana z kadłubem – to jej przykładowe zewnętrzne wyróżniki. Ich listę dopełniają jeszcze: maszt cofnięty w kierunku rufy, podniesiony bom oraz wielkie okno panoramiczne nad mesą (w nadbudówce).

 

ATLANTYK - WYSPY KANARYJSKIE

Żegluga u wybrzeży Wysp Kanaryjskich to żegluga oceaniczna. Wyspy te leżą w strefie pasatów co oznacza , że przeważające wiatry wieją z północnego-wschodu.  Prawie przez cały rok jest tam słoneczna wiosna. Średnia temperatura powietrza zimą  to 21°C a latem utrzymuje się powyżej 30st C.Woda jest chłodna - 19°C.Wiatry najczęściej mają siłę od 3 do 4 stopni Beauforta na otwartym morzu co pozwala na  i słoneczną żeglugę. Zdarzają się jednak wiatry o sile dwukrotnie większej.( Spowodowane przez "efekt dyszy" - charakterystyczny dla wysp).Z największą siłą pasaty wieją  w styczniu, lutym i sierpniu.Fale mogą mieć od 3 do 4 m. Po zawietrznych stronach wysp wiatr jest słabszy, a morze spokojne. Na przełomie marca i maja oraz października i listopada występują największe nieregularności. Są one spowodowane pojawieniem się sirrocco (wiatru wiejącego ze wschodu i południowego-wschodu), długich okresów ciszy lub silnego, zachodniego wiatru.Skok pływów: 1,8 – 2,2 m

 

Dojazd

 

PRZEPISY WJAZDOWE :

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) do 90 dni na terytorium Królestwa Hiszpanii jest paszport bądź dowód osobisty. Kierowca może legitymować się polskim prawem jazdy.

Wyspy Kanaryjskie, choć należą do Unii Celnej, nie podlegają unijnemu ustawodawstwu o ujednoliceniu podatków, toteż tam również nie ma zastosowania podatek VAT. Inne przepisy, np. dotyczące pobytu czy opieki zdrowotnej, są takie same jak na pozostałym obszarze Hiszpanii.

JĘZYK :

hiszpański

WALUTA :

Euro

Płatność

 

Lotami linii rejsowych z Krakowa lub Warszawy 

 

Cena :  1750  zł /os

 

Cena zawiera:

– pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej

– opiekę profesjonalnego skippera

– podstawowe szkolenie żeglarskie

– ubezpieczenie KL, NNW, OC, Bagaż,

– pościel, ręczniki

– ponton z silnikiem zaburtowym

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Cena nie zawiera:

– Lotów,

– składki jachtowej :wyżywienie, opłaty portowe,  paliwa do jachtu i silnika zaburtowego. Będą one opłacane ze wspólnej kasy jachtowej                 150EUR / osobę. Skipper zwolniony

– transfer lotnisko-marina-lotnisko,

– końcowe sprzątanie

– własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe itp)

 
Harmonogram płatności:
  • 50% – 1 tydzień od daty rezerwacji

  • 50% – 3 tygodnie do rozpoczęcia