top of page

 Majówka na Riwierze Tureckiej  (7dni)

trasa i termin

 trasa nr 1. Fethiye – Asi Limani – Kadirga – Marmaris – Semizce – Aga Limani – Fethiye

trasa nr 2. Fethiye – Kalevezi  – Oludeniz – Dolina motyli – Kalkan – Kekova – Zatoka przemytników /Gokkava Limani Kas – Cennet Koyu – Fethiye

Zapytaj o rejs

Rejs nr: Tr1/05/24/J

Termin:         27.04 - 04.05.2024

Jacht:           Dufour 470 ( 2023 r.)
                           Sun Odyssey 490 (2020r)
                           

Lokalizacja:  Fethiye, Ece Marina 


Zaokrętowanie:    27.04.2022 
Wyokrętowanie:   04.05.2022 

    od 3000 zł /os

Serdecznie zapraszamy na rejs po wyspach i zatoczkach Riwiery Tureckiej. Położona jest na południowym wybrzeżu Turcji i skąpana w wodach Morza Śródziemnego. Plaże w większości miejsc mają łagodne wejście do wody, co czyni je wakacyjnym rajem dla rodzin z dziećmi. Pasmo gór Taurus ciągnie się równolegle do linii brzegowej chroniąc obszar ten przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Do Turcji najlepiej jechać w maju, czerwcu i październiku, kiedy nie wieje już tak silne meltemi, a ceny jachtów są niższe niż w szczycie sezonu. Dla każdego spragnionego ciepła turysty pierwszym i chyba najważniejszym powodem jest pogoda sprzyjająca kąpielom słonecznym przez 320 dni w roku. Wybrzeża czterech mórz: Śródziemnomorskiego, Marmara, Egejskiego i Czarnego kuszą piaszczystymi plażami i lazurową wodą. Na całym wybrzeżu Turcji można się spodziewać pięknej słonecznej pogody. Poza sezonem temperatury wynoszą od 20 do 26ºC, a w sezonie jest znacznie cieplej. Jedyne orzeźwienie daje woda i wiatr.

atrakcje

Atrakcje

 

FETHIYE

Usadowione na skalistym występie na południowym krańcu szerokiej zatoki główne miasto Turkusowego Wybrzeża jest pozbawione plaż, ale należy do jednych z najczęściej odwiedzanych rejonów Turcji. Warto odwiedzić malowniczy bazar, szeroką promenadę w pobliżu portu, wyrzeźbione w skalnych szczelinach licyjskie grobowce (najpiękniejszy grób Amyntasa) oraz miejscowe restauracje. W samej zatoce Fethiye znajduje się 12 wysp otwartych dla żeglarzy i ciche zatoczki. Ece Marina otworzona w 2002 roku oddalona jest 10 minut pieszo od centrum. Dzięki bliskiej lokalizacji lotniska Dalaman, jest to bardzo dobre miejsca na rozpoczęcie rejsu po tureckim wybrzeżu

GOCEK

Cicha wioska rybacka, zatoka i port położone w malowniczej okolicy, otoczone przez góry. Żeglarze mogą liczyć na bardzo dużą ilość restauracji i barów serwujących śródziemnomorskie oraz tureckie potrawy. Niesamowite widoki z okolicznych wzniesień zapierają dech w piersiach.

 

MARMARIS

Przepięknie położona miejscowość z szeroką piaszczystą plażą, osłonięta zielonymi wzgórzami. Bardzo popularne miasto, z nowoczesnym i największym portem jachtowym. Wieczory najprzyjemniej spędza się na nadmorskiej promenadzie, w barach i restauracjach. Warto zaglądnąć do starej części miasta (Kaleci), na zamek i słynne tureckie gulety oraz skorzystać z okazji i wyskoczyć na pobliską grecką wyspę Rodos. Netsel Marina umiejscowiona w samym środku rozwijającego się portu, jest żeglarskim sercem południowego wybrzeża Turcji.

 

SEMIZCE
Zatoka Semizce, zaciszny raj, jest położona pomiędzy zatoką Kizil Burun i zatoką Delik Ada. Wyjątkowe położenie geograficzne zatoki sprawia, że ​​można do niej dotrzeć wyłącznie łodzią , co czyni ją ekskluzywnym kierunkiem dla osób czarterujących jachty i poszukujących spokojnego miejsca na kotwiczenie z dala od tłumów. Semizce jest podzielone na dwie hipnotyzujące zatoki: zatokę Kucuk Semizce (Little Semizce Bay) na południu i Buyuk Semizce Koyu (Big Semizce Bay) na zachodzie. Obie zatoki otoczone są rozległą rafą otoczoną błękitnymi odcieniami Morza Śródziemnego.

 

KALEVEZI / COLD WATER BAY

To piękna i dobrze chroniona zatoka ze wspaniałą scenerią. Jej piękno podkreślają góry otaczające zatokę.Powyżej zatoki położona jest rodzinna restauracja, skąd roztacza się wspaniały widok na morze. Obok restauracji znajduje się ścieżka, którą można dojść do Kayaköy – miasta duchów, które zostało wpisane na listę UNESCO jako World Friendship Village. Spacer do tego miejsca, to wspaniałe widoki na turkusową zatokę Cold Water Bay oraz niesamowity krajobraz Kayaköy.

KALKAN

Mała rybacka osada zamieszkała niegdyś przez Greków, znajduje się na zachód od Antalii i Kemeru. Dziś jest tętniącą życiem turystyczną miejscowością. Opadające do morza skały, malownicze plaże, wieczne słońce i ukryte w lasach i pod wodą starożytne ruiny, wszystko to zachęca do jak najdłuższego pobytu. Liczne bary i restauracje oferują specjały kuchni tureckiej, jak również dania międzynarodowe. Czas można spędzić także w jednej z uroczych kafejek. Atrakcją są lokale usytuowane na dachach domów, z których rozpościera się przepiękny widok na okolicę.

KAS

Kas to niewielka, niezwykle malownicza rybacka miejscowość wśród gór, nad Morzem Śródziemnym. Położona na słynnym Turkusowym Wybrzeżu stanowi wyjątkową, jak na tę popularną wśród wypoczywających, część Turcji, oazę spokoju i stosunkowo najmniej oblegany cel wakacyjnych wojaży. I choć nie ma tu, poza starożytnym grobowcem, wielu atrakcji turystycznych, to sam spacer w górę i w dół, kamiennymi, starymi uliczkami, wśród tradycyjnych ottomańskich domów, jest wielką przyjemnością. Dodatkowo to miejsce można z powodzeniem wykorzystać na niespieszne zakupy i rozmowy ze sprzedawcami dywanów, tekstyliów, wyrobów ze skóry i pamiątek.
W Kas swoje miejsce znajdą miłośnicy aktywnych form wypoczynku. Popularna jest jazda na rowerach górskich, rzeczne spływy kajakowe i inne sporty wodne, jak paragliding i nurkowanie. By doświadczyć najlepszego plażowania warto wybrać się na wycieczkę na jedną z najpiękniejszych plaż Turcji – Kaputas. Już sam jej widok z krętej drogi wiodącej po wysokim klifie zapiera dech w piersi i pozostaje na długo we wspomnieniach.

jachty

Jachty

 

DUFOUR 470

Żaden entuzjasta żeglarstwa nie może się oprzeć majestatycznemu wyglądowi tego jachtu dzięki jego nowej konstrukcji kadłuba i pokładu.Dufour 460 Grand Large oferuje 5 kabin 2 osobowych i 3 łazienki oraz przestronną mesę. W kuchni przystosowanej do wielkości jachtu znajdziemy lodówkę, piekarnik, kuchenkę gazową oraz wyposażenie niezbędne dla 10 osobowej załogi. Nie szczędzono dbałości o szczegóły, jeśli chodzi o stworzenie idealnej przestrzeni relaksacyjnej, z długimi siedzeniami do opalania i szeroką pawężą rufową. Wiele uwagi poświęcono oświetleniu, aby stworzyć przestrzeń przyjazną i jasną.