top of page

Rejs Katamaranem - Australia Airline Beach ( 10dni ) +

 Trasa rejsu : Airlie Beach- Hook Island-Whitsunday Island- Haslewood Island - Lindeman Group-- Hamilton Island- South Molle Island- Airlie Beach

Termin:        31.08 -15.09.2019

Jacht:          Lipari 41/ Seawind 1250

Lokalizacja:  Airlie Beach Marina 

                           Cairns

Rejs nr: A1.1/09/19

Zapraszamy w podróż z nami na wschodnie wybrzeże Australii. Wspaniały rejs katamaranem po archipelagu Whitsunday Islands .  Stanowi on  część Cumberland Islands, który składa się z 165 małych wysp z pięknymi plażami, krystalicznie czystą wodą i zapierającym dech w piersiach podwodnym światem. Miejsce to oferuje doskonałe warunki do żeglarstwa, surfingu i nurkowania. Podczas naszej podróży odwiedzimy Cairns - bramę do Wielkiej Rafy Koralowej.

Stąd właśnie wyruszymy  na 3 dniowe safari snurkowe by poznać podwodny świat najpiękniejszej rafy na świecie.

Ponieważ Cairns oferuje mnóstwo wspaniałych atrakcji również na lądzie, dopasujemy program naszej podróży do indywidualnych potrzeb załóg.

Najlepsze miesiące pod względem pogody w Cairns to czas od kwietnia, do października .

 

 

 

powrót
atrakcje

AIRLIE BEACH

Airlie Beach - najbardziej wakacyjne miejsce na wschodnim wybrzeżu Australii. Jedna główna ulica z licznymi kawiarniami, restauracjami, pubami i sklepami, laguna, promenada - trochę jak w Sopocie. Samo miasteczko stanowi przejście do Pasażu Whitsunday - gdzie znajdują się setki wysp Rafy Koralowej (np. Hayman, Hamilton, Daydream), na których królują słońce, błękit wody i piaszczyste plaże.

Whitsunday Islands - Wyspy Zielonych Świąt położone są na północno - wschodnim wybrzeżu Australii, to najbardziej znany archipelag leżący u wybrzeży Queensland i równocześnie, dzięki niezliczonym kanałom oddzielających poszczególne wyspy, stanowi istny raj dla żeglarzy. To grupa 74 powulkanicznych wysp i wysepek poprzecinana turkusowymi wodami Morza Koralowego. Wyspy dzielą się na cztery grupy: Molle Islands, Whitsunday Islands, Lindeman Islands oraz Repulse Islands i większość z nich ma pagórkowatą powierzchnię porośniętą lasami. Większość wysp pozostaje w dalszym ciągu niezamieszkana. Słyną z błękitnej wody i szerokich plaż uformowanych z białego piasku. Najlepiej to miejsce określił kapitan Cook w swoim dzienniku "Wszędzie znakomite warunki do zakotwiczenia statku ... Cały pasaż pomiędzy wyspami a lądem wydaje się być jedną wielką bezpieczną przystanią..."

Hamilton Island - najbardziej skomercjonalizowana z całego archipelagu Whitsunday. Główna ulica bywa ironicznie nazywana "Disneyland Daiquiri". Kurort z pływającą marina, sklepami, restauracjami, barami, wielkim kompleksem sportowym, a nawet małym zoo. Najpraktyczniejszym pojazdem nadającym się do poruszania po wyspie jest melex.

CARINS

To piękne, tętniące życiem i pełne turystów miasto. Przyjemnie pochodzić po obsadzonych różnymi palmami i drzewami figowymi deptakach i parkach, piękną promenadą wzdłuż morza. Fajne sklepy z pamiątkami, restauracje, itp.Miasto otoczone górami i morzem, czyste i ładne. Wieczorami niebo zapełniają setki ogromnych owocożernych nietoperzy - latających lisów, które w dzień można zobaczyć zwisające z gałęzi wielkich drzew.

Miasto z licznymi centrami nurkowymi jest bramą do Wielkiej Rafy Koralowej. To obowiązkowy punkt programu zwiedzania.

Warto przejechać się Skayrail - 7,5-kilometrowa kolejka linowa ponad lasem tropikalnym z niesamowitymi wprost widokami. Kolejka ma liczne przystanki na których można przejść się krótkimi szlakami przez dżunglę do pięknych punktów widokowych. Kolejka dowiezie nas do egzotycznego miasteczka Kuranda, gdzie jest wiele do oglądania, można kupić pamiątki i spróbować kiełbasek z krokodyla albo ze strusia emu i steków z kangura. Z powrotem do Cairns zabierze was Kuranda Scenic Railway - (zbudowana ponad 100 lat temu niezwykle kręta linia kolejowa - 15 tuneli, liczne mosty i wodospady, 300-metrowa przepaść). 

Warto wybrać się do Pandanus swamp board walk (bagnisty teren porośnięty dziewiczą dzunglą z drewnianym pomostem) gdzie można spotkać majestatyczne kazuary i śmieszne i śmiałe australijskie indyki. Szlakiem tym dojdziemy do Ogrodu Botanicznego Inną wielką atrakcją jest wycieczka łodzią po mangrowej rzece Daintree River - niesamowity kontakt z natura, krokodyle na wolności i piękne widoki

Ze względu na swoje piękne położenie pośród gór i  dżungli oraz bliskość Wielkiej Rafy Koralowej (90 minut szybkim statkiem) Cairns stało się znaczącym w regionie ośrodkiem turystycznym.

jacht

LIPARI41

Lipari 41 stoczni Fountaine Pajot wyznacza nowy światowy komfort na katamaranach tej wielkości. To nowoczesny ,luksusowo wyposażony katamaran, który zadowoli najbardziej wymagających żeglarzy.

akwen

Region żeglarskiej turystyki czarterowej obejmuje wody otaczające Wyspy Whitsunday (położone w regionie Wielkiej Rafy Koralowej) z bazą w Airlie Beach i na wyspie Hamilton. Wielką zaletą Austaralii jest fakt, że jest to jeden z najpiękniejszych akwenów żeglarskich na świecie, z czystą wodą, pięknymi plażami, a atrakcją jest Wielka Rafa Koralowa, ogromne bogactwo życia morskiego (ryby, delfiny, wieloryby, żółwie morskie) i lądowego (kangury, węże, koala) oraz ptactwo. Do minusów tego regionu należy zaliczyć: bardzo dużą odległość od Polski, drogi i długi przelot, dość dużo niebezpieczeństw (na lądzie i w morzu), ograniczenia w żegludze spowodowane względami ochrony przyrody oraz warunkami atmosferycznymi (niebezpieczeństwo cyklonów).

warto wiedzieć

PRZEPISY WJAZDOWE :

Od 27 października 2008 r. Australia wprowadziła nowe ułatwienia w uzyskaniu wizy dla mieszkańców Unii Europejskiej (w tym obywateli polskich) wybierających się do Australii w celach turystycznych i biznesowych na okres nie dłuższy niż 3 miesiące. Wnioski o wizę eVisitor można składać za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa ds. Imigracji i Obywatelstwa Australii pod adresem www.immi.gov.au/e_visa/visitors. Uzyskanie pozytywnego wyniku aplikacji wizowej (potwierdzenie uzyskania wizy otrzymuje się e-mailem) uprawnia do wjazdu do Australii. Zalecane jest posiadanie wydruku otrzymanej decyzji w podróży do Australii i przy przekraczaniu granicy australijskiej. Zaleca się również konsultowanie na podanej stronie internetowej różnych rodzajów wiz i procedury ich uzyskiwania. Paszport musi być ważny na cały okres pobytu w Australii, przy czym wyraźnie zaleca się, aby był ważny przynajmniej 6 miesięcy.
W Polsce wizy są wydawane przez Sekcję Wizową Ambasady Australii w War­szawie (www.poland.embassy.gov.au).

JĘZYK :

angielski

DŁUGOŚĆ LOTU :

Z Europy do Brisbane około 26h

WALUTA :

Walutą obowiązującą w Australii jest dolar australijski

PRZEPISY WIZOWE:

Nie ma limitów przy wwozie i wywozie środków pieniężnych. Obowiązuje jednak zgłoszenie wwozu lub wywozu gotówki o wartości przekraczającej 10 tys. AUD. Całko­wicie zakazany jest wwóz żywności, roślin, zwierząt i skór zwierzęcych. Władze australijskie przewidują wysokie kary więzienia (łącznie z dożywociem) za posiadanie narko­tyków i obrót nimi.

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA. Poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia turystów mogą być jadowite węże i pająki (dotyczy to przede wszystkim osób podróżujących po buszu lub pustyni). Opieka medyczna jest jednak dobrze przygotowana na leczenie skutków ukąszeń. Dostęp do opieki medycznej jest łatwy. Doba w szpitalu kosztuje ok. 600 AUD. Koszt stan­dardo­wej wizyty lekarskiej wynosi ok. 40 AUD.

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW. Do prowadzenia pojazdów konieczne jest międzynarodowe prawo jazdy. Na podstawie polskiego prawa jazdy i po zdaniu egzaminu można uzyskać miejscowe prawo jazdy. Na drogach obowiązuje ruch lewo­stronny. Bardzo wysokie i skutecznie egzekwowane są kary za wykroczenia drogowe.

Dojazd

dojazd

Przelot z Europy do Australii trwa około 26 h. Z Europy, dostaniemy się do największych miast wieloma liniami. Najwygodniejszy dla nas kierunek to Sydney lub Brisbane, skąd mamy dobre połączenia z Airline.

Płatność

Płatność

 

Cena :  2500  Euro /os

 

Cena zawiera:

– pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej ( 10 dni)

– opiekę profesjonalnego skippera

– podstawowe szkolenie żeglarskie  

– pościel, ręczniki

– ponton z silnikiem zaburtowym

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Safari Surkowe (  noclegi w klimatyzowanych kabinach na jachcie motorowym przygotowanym do celów turystyki podwodnej, wyżywienie, napoje 

  bezalkoholowe, sprzęt do snurkowania na rafie .szkolenie przed snurkowaniem, opiekę instruktorów, transfer z hotelu do mariny i z powrotem) - 3    dni, 2 noce ( w cenie nie ujęto nurkowania ze sprzętem i kursów nurkowych )

–4 noclegi w Cairns

–Składkę jachtową ( 220E) na :wyżywienie, napoje bezalkoholowe, opłaty portowe,sprzątanie jachtu po rejsie, wstępów do parków narodowych, paliwo do jachtu,  .Skipper zwolniony ze składki


Cena nie zawiera:

– lotów i transferów  ( loty ~4000 zł + wynajem samochodów ~ 100E/os/ 9 dni)    

– ubezpieczenie KL, NNW, OC, Bagaż,                 (~50E /os)                                     zależne od stanu zdrowia i opcji polisy

Wycieczek fakultatywnych z Cairns

1. Wycieczki do Parku Narodowego Kuranda    (~150Eu/os)

2. Spływu rzeką Daintree River                            (~157Eu/os)

3. lotów widokowych                                            (~200Eu/os)

– własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe)

 Harmonogram płatności:
  • 50% – 1 tydzień od daty rezerwacji

  • 50% – 6 tygodni do rozpoczęcia

bottom of page