Wrzesień w Chorwacji - 
Krk, Rab, Silba, Molat, Losinj, Ilovik (7dni)

 
Rejs nr: IT16/09/22C

Rejs nr: Ch1/09/22/Is/K

Termin:         24.09 - 01.10.2022

Jacht:            Lagoon 40 (2020)
                            

Lokalizacja:  Marina Punat


Zaokrętowanie:    24.09.2022 
Wyokrętowanie:   01.10.2022 

    od 3700 zł /os

percentage-1924521_1920.png
percentage-1924521_1920.png
Zapytaj o rejs

Zapraszamy na rejs w pięknej i łatwo dostępnej Chorwacji. Malowniczość chorwackiego wybrzeża  jest urozmaicona ponad 1100 wyspami, które wspaniale komponują się z błękitem morza.
Malownicze i zaciszne zatoczki stwarzają doskonałe warunki do odpoczynku.  Chorwacka  część Adriatyku, to wspaniałe krajobrazy oraz klimatyczne maleńkie miasta i wioski rybackie, a także zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Niezapomnianych wrażen kulinarnych dostarcza także bałkańska kuchnia.

  

Najlepsza pora na wyjazd do Chorwacji to miesiące poza szczytem sezonu turystycznego. Maj, czerwiec, wrzesień i wczesny październik. Natomiast lipiec i sierpień, to miesiące wyłącznie dla osób kochających upały, coraz częściej przekraczające 30 st C.

 

Atrakcje

 

KRK 

Jest największą wyspą Adriatyku, na którą możemy wjechać po moście Krk (Krčki most). Głównymi miejscowościami wyspy są Krk, Punat, Malinska, Vrbnik, Omišalj i Baška.Wyspa była zasiedlana od najdawniejszych czasów, niegdyś znajdowało się tutaj rzymskie osiedle Curiculum.

Słowianie przybyli w te tereny w VI – VII wieku.Głównym miasteczkiem i stolicą wyspy jest Krk. Miasto Krk było już znane za czasów rzymskich (na Starym Mieście znajduje się dawne rzymskie Forum – Vela placa), a średniowieczne mury z XII wieku możemy oglądać do dzisiaj. Wizytówką miasta są z pewnością Katedra Wniebowzięcia NMP oraz kościół św. Kwiryna z przełomu X/XI wieku. Miasto przyciąga piękną przystanią i nadmorskim deptakiem, którym można spacerować bez końca. Krk otaczają potężne mury, wzniesione w 1407 roku za czasów panowania rodu Frankopanów. Miasteczko charakteryzuje się piękną starówką ze starymi domami patrycjuszy, pałacem biskupim i wznoszącym się nad morzem zamkiem Frankopanów.

Na południowym krańcu wyspy, w miejscowości Baška, czeka na nas dwukilometrowa piaszczysto – żwirowa plaża. Jest to jedna z najpiękniejszych plaż w Chorwacji. Baška to obecnie piękna, letniskowa miejscowość. Wyróżniają ją malownicze plaże, romańska starówka i bogata oferta turystyczna. Baška i okolice, to również atrakcyjne miejsce dla lubiących aktywny wypoczynek. Znajduje się tu wiele szlaków pieszych, rowerowych i wspinaczkowych.

RAB

Jedna z popularniejszych wysp w Zatoce Kvarner. Południowa część; skalista i pozbawiona roślinności, znacznie różni się od części zachodniej, zielonej i żyznej. W północnej części świetne, piaszczyste plaże, zwłaszcza w zatoce Lopar i na półwyspie Kalifront. Duże nasłonecznienie, łagodny klimat, tradycyjna, chorwacka kultura to niezaprzeczalne walory wyspy. Koniecznie należy odwiedzić średniowieczne miasto Rab ze starówką ulokowana na waskim półwyspie  i duży kompleks parkowy Komrčar.


SILBA

Malownicza, wąska i nizinna wyspa znajduje się w północno-zachodnim Archipelagu Zadarskim. Wybrzeże wyspy otaczają liczne zatoki i piaszczyste, w większości płytkie małe zatoki. Wyspa jest zamieszkała od czasów rzymskich. W roku 1091 stała się własnością Klasztoru Zadarskiego, w 15. stuleciu przeszła pod panowanie Wenecji, a w roku 1852 została odkupiona od ostatniego właściciela przez miejscowych obywateli.
Jedyna osada na wyspie o tej samej nazwie, rozwinęła się w najwęższej części wyspy w 16. stuleciu. Ma żwirowe i piaszczyste plaże. W pobliżu osdady rozciągają się lasy w których spotkać można stada dzikich owiec. W 17. i 18. stuleciu Silba była miastem marynarzy i właścicieli żaglowców. W 2. połowie 19. stulecia Silba straciła na znaczeniu. W osadzie znajdzuje się kilka ciekawych zabytków: kościół Św. Marka z roku 1637, kościół Naszej Panny z Carmelu z roku 1660 i wieża wartownicza Toreta z roku 1872.

MOLAT

Niewielka wyspa w archipelagu Zadarskim. Położona między znajdującą się po stronie północnej wysepką Ist. Od strony południa sąsiaduje z Dugim Otokiem i małymi wysepkami takimi jak Otok Tun Veli i Otok Zverinac. Na krańcu północnym w sporej zatoce znajduje się osada Zapuntel. Nosi ona taką samą nazwę jak cieśnina między wyspą Ist a Molat. Liczne zatoczki i piaszczyste plaże przyciągają tu turystów.

LOSINJ

Mali Losinj to największe miasto i ośrodek turystyczny na wyspie Losinj. Na  przełomie XIX i XX w. było znanym kurortem uzdrowiskowym wśród Habsburgów. Z tego okresu pochodzą wille i niezwykle