Rejs katamaranem w Chorwacji -  Dubrownik  ( 7dni )

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/8

Termin:        29.09 - 06.10.2018

Jacht:     Lavezzi 40, Lagoon 380 S2 

Lokalizacja:  Trogir/Split

 

Zaokrętowanie:

29.09.2018 Trogir/Split

Wyokrętowanie:

06.10.2018 Trogir/Split

Rejs nr: Ch9/09/18K

Zapraszamy na rejs w Chorwacji. To świetny pomysł na odpoczynek majowy Malowniczość chorwackiego wybrzeża dalmatyńskiego jest urozmaicona ponad 1100 wysp doskonale komponujących się z błękitem morza. Malownicze i zaciszne, skaliste zatoczki sprawiają doskonale warunki do odpoczynku. Długie wybrzeża, gorące słońce, ciepłe i czyste morze zapraszają do kąpieli słonecznych oraz do nurkowania. Skosztujemy przysmaki bałkańskiej kuchni. Chorwacka  część Adriatyku ponadto wspaniałe krajobrazy, wkomponowane w nie maleńkie miasta i wioski rybackie, a także zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

 

Najlepsza pora na wyjazd do Chorwacji to miesiące poza szczytem sezonu turystycznego. Maj, czerwiec,wrzesień i wczesny październik. Natomiast lipiec i sierpień to miesiące wyłącznie dla osób kochających upały, dochodzące tu do 30 st Celsjusza w cieniu.

 
 
 

LAVEZZI 40

Lavezzi 40 pojawił się w czarterach w 2003 i jest przykładem stałego rozwoju katamaranów Fountaine Pajot. Stanowisko sternika jest wygodne, o dobrej widzialności, dźwignie łatwo się obsługuje. Wejście do dużego kokpitu jest proste, bakisty duże. Otwarty, duży i jasny salon jest zabudowany w białym winylu i drewnie, z kambuza blisko jest do stołu, który służy zarazem jako stół nawigacyjny do pracy z mapami. Nowością jest technologia wykonywania kadłuba zapewniającą wszędzie gładki laminat, a kile są tak zaprojektowane aby w przypadku zderzenia mogły przejąć obciążenia bez uszkodzenia kadłubów. Dwa silniki diesla z napędem saildrive, z łatwym dostępem, gwarantują efektywne manewrowanie. Przy wietrze 10 – 12 w. katamaran osiąga łatwo 6/7 w. bajdewindzie i na kursach wolnych. Przy 2- 3 m fali jednostka łatwo pracuje na fali. Lavezzi 40 samodzielnie dopływa ze stocznii do odbiorców, co pozwala na sprawdzenie jego morskiej dzielności. Fountaine Pajot posiada ogromne doświadczenie w budowie krążowniczych katamaranów i Lavezzi 40 dobrze to pokazuje.

DUBROWNIK

To najchętniej odwiedzane przez turystów miasto Chorwacji. Leży nad Adriatykiem, na południowym wschodzie Dalmacji. Ten niewielki port usadowiony jest w przepięknej zatoce, pośród tysięcy skał i wśród śródziemnomorskiej roślinności. Stari Grad, czyli Stare Miasto w Dubrowniku to niewątpliwie najpiękniejsze miasto Chorwacji i jedno z najpiękniejszych miast na świecie.Najcenniejsze zabytki Dubrownika znajdują się w obrębie Starego Miasta, wpisanego na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.Wśród nich :Średniowieczny system fortyfikacji miejskich wraz z basztami i bramami,Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Wielka Studnia Onofria z 16 rzeźbami ,mała Studnia Onofria , główna ulica Stradun, Pałac Rektorów, Pałac Sponza, Kolumna Rolanda i wiele innych.Mieszkańcy południowej Dalmacji słyną z zamiłowania do smacznego jedzenia i dobrych win, w związku z czym w Dubrowniku znajduje się wiele obiektów gastronomicznych, od barów szybkiej obsługi, po wykwintne restauracje serwujące takie dania.

​Od kilku lat Dubrownik jest kojarzony również z niezwykle popularną produkcją HBO, serialem „Gra o Tron”. To właśnie tutaj nakręcono wiele charakterystycznych scen do tej kasowej produkcji, w tym przede wszystkim scenę pochodu upokorzonej Cersei, którą mogliśmy podziwiać w 10 odcinku 5 sezonu. Schody, na których skończyła się trasa przemarszu bohaterki, to jedno z niezwykle popularnych miejsc, 

Dubrownik, to drugie co do wielkości chorwackie miasto i równocześnie stolica Dalmacji. Jest ważnym ośrodkiem administracyjnym, gospodarczym, turystycznym i komunikacyjnym. 
OKUKLIE

Jest wioską położoną we wschodniej części północnego wybrzeża Wyspy Mljet. Jest często wybieranym jako cel podróży ze względu na spokój i piękne krajobrazy. Można spędzić tutaj czas na łowienia ryb, kąpielach we wspaniałym, błękitnym morzu lub po prostu po spacerze lub grillu na plaży. Zatoka w której położona jest miejscowość jest osłonięta z każdej strony i stanowi bezpieczna przystań dla żeglarzy. Przy nabrzeżu znajdziemy kilka barów i restauracji serwisujących lokalne dania.

POLACE

Położone jest na północnym wybrzeżu Wyspy Mljet nad zatoką, która jest obszarem pod ścisłą ochroną. Jest celem podróży dla turystów ceniących sobie spokój i piękne krajobrazy podobnie jak wcześniej w Okuklie. Polace przyciąga również wędkarzy. Powodem są występujące tutaj bogate łowiska ryb. Znajduje się tutaj również piaszczysta plaża , na której oddać się można kąpielą słonecznym i morskim.

KORCULA

Położona w jest na północno-wschodnim krańcu wyspy Korčula, w południowej Dalmacji. Od półwyspu Pelješac miasto oddzielone jest kanałem Pelješkim. Składa się ze starego miasta leżącego na małym, owalnym półwyspie, barokowego przedmieścia położonego bezpośrednio pod starożytnymi murami oraz nowszych dzielnic rozpostartych wzdłuż wybrzeża na zachód i na wschód od starego miasta. To właśnie stare miasto warte jest zwiedzenia . Skrywa ono wiele urokliwych zaułków i ciekawych budowli takich jak : dom Marco Polo,  Pałac Biskupi, Brama Lądowa, Wieża Revelin, katedra św. Marka i wiele innych. Na wyspę warto również zawitać, aby zasmakować w tutejszej kuchni, spróbować sałatki z ośmiornic, brodetu lub solonych sardeli. Korcula słynie również z doskonałej jakości win wytwarzanych z własnych winogron.

POMENA

Wioska rybacka położona na zachodnim wybrzeżu wyspy Mljet, na terenie Parku Narodowego Mljet. Obok dwa morskie jeziora (Veliko i Malo Jezero), idealne do uprawiania kajakarstwa. Na jednym z nich znajduje się wysepka Sv. Marija, z klasztorem benedyktyńskim, w którym obecnie mieści się restauracja. Na  wyspie Pomeštak - plaża dla naturystów. Pomena i okolice to świetne miejsce dla  osób aktywnie spędzających czas.

SIPAN LUKA

Šipan to chorwacka wyspa na Adriatyku, największa z wysp Elafickich. Port Šipanska Luka położony jest po północno - zachodniej stronie wyspy. Miejscowość powstała już w XIV w i była siedliskiem piratów. Można tu podziwiać gotycki pałac ,odnowione kamienne domy, luksusowe wille oraz zabytkowe kościoły. Liczne przytulne kawiarenki, unikalna architektura zapewniają ciekawe spędzanie czasu. Jest to niezwykłe miejsce, w którym wciąż żywe są dawne zwyczaje i tradycje. Oferuje całkowitą ciszę i spokój.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/2
 

ADRIATYK

To północne odgałęzienie Morza Śródziemnego, które rozdziela Półwysep Apeniński od Bałkańskiego.Stanowi mniej więcej jedną piątą powierzchni Śródziemnego, z którym połączony jest cieśniną otrantską na południu. Północna część Adriatyku nie jest głęboka, sięga tu 50 m. Maksymalną głębokość - około 1.230 m - osiąga w rejonie na południe od Zatoki Kotorskiej. Adriatyk należy do cieplejszych mórz, ale na jego powierzchni są notowane duże różnice temperatur. W zimie spada ona do 7-11°C, wiosną wzrasta do 20-23°C, a latem osiąga 26-27°C. Ciepłe wody i szerokie piaszczyste plaże sprawiają, że jest ono doskonałym miejscem na letni wypoczynek. Jeśli szukamy pięknych piaszczystych plaż, a nie chcemy jechać do Włoch, na wybrzeżu chorwackim mamy ich wybór zarówno na ladzie jak i wyspach , których Chorwacja posiada ponad 1200.

 
 

PRZEPISY WJAZDOWE :

Obywatele polscy mogą wjeżdżać do Chorwacji i przebywać w niej bez wizy do 90 dni, liczonych w okresie pół roku. Okres ważności paszportu nie może być krótszy niż dozwolony czas pobytu. Uwaga: Zaleca się, aby osoby małoletnie podróżujące bez opieki rodziców (opiekuna prawnego) posiadały przy sobie zgodę, sformułowaną w języku angielskim i podpisaną przez opiekuna prawnego, z podanym jego adresem i numerem telefonu (nie dotyczy wpisanych na listę uczestników wycieczek). Wjazd na terytorium Republiki Chorwacji dozwolony jest na podstawie paszportu lub (dotyczy obywateli krajów EOG) dowodu osobistego. Niektóre instytucje chorwackie (banki, urzędy, placówki zdrowia) mogą nie uznawać dowodów tożsamości innych niż paszport. Jeżeli przeciwko cudzoziemcowi jest prowadzone postępowanie w związku z popełnionym przestępstwem lub wykroczeniem, właściwe organy mogą tymczasowo i za pokwitowaniem zatrzymać jego dokument podróży. Cudzoziemcy są obowiązani posiadać środki finansowe niezbędne do pokrycia kosztów pobytu, przejazdu i wyjazdu w wysokości minimum 100 EUR (lub równowartość w walucie wymienialnej) na każdy dzień pobytu, a w przypadku osób mających potwierdzone zaproszenie od chorwackiej osoby fizycznej lub prawnej albo voucher turystyczny - 50 EUR na dzień.

 

Cudzoziemcy mogą wwozić do Chorwacji bez opłat celnych przedmioty niezbędne na czas podróży bądź wypoczynku turystycznego, a także inne rzeczy nie mające przeznaczenia handlowego. Zwolniony z cła jest wwóz do 200 szt. papierosów, do 1 l napojów wysokoprocentowych lub 2 l napojów o zawartości alkoholu do 22%, 1 kg kawy lub herbaty na osobę. Przywóz leków zawierających substancje narkotyczne wg wykazu na stronie www.poslovniforum.hr/zakoni/zszod03.asp – tylko w ilości niezbędnej na czas podróży; dokumentację medyczną (informacja o chorobie, recepta) należy okazać na granicy. Obecnie obowiązujące przepisy dotyczące wwozu żywności w bagażu turystycznym na własne potrzeby w podróży nie są rygorystyczne, dozwalają na przywiezienie np. do 10 kg mięsa i jego przetworów, nie nakładają limitów na przywóz np. pieczywa i makaronów.

JĘZYK :

chorwacki

WALUTA :

Euro

Dojazd

Lotami linii rejsowych z Krakowa lub Warszawy w większości przez Zagrzeb. Istnieje również tańsza opcja autokarowa liniami prywatnych przewoźników , których na rynku jest sporo. Cena 350 - 500 zł w obydwie strony.

Płatność

 

 

Cena :  2350 zł /os

 

Cena zawiera:

– pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej

– opiekę profesjonalnego skippera

– podstawowe szkolenie żeglarskie

– ubezpieczenie KL, NNW, OC, Bagaż,

– pościel, ręczniki

– ponton z silnikiem zaburtowym

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Cena nie zawiera:

– Lotów,

– składki jachtowej :wyżywienie, opłaty portowe,  paliwa do jachtu i silnika zaburtowego. Będą one opłacane ze wspólnej kasy jachtowej                200EUR / osobę. Skipper zwolniony

– transfer lotnisko-marina-lotnisko,

– końcowe sprzątanie

– własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe itp)

 
Harmonogram płatności:
  • 50% – 1 tydzień od daty rezerwacji

  • 50% – 3 tygodnie do rozpoczęcia