top of page

 Majówka w Chorwacji - Dalmacja (7dni)

trasa i termin
Rejs nr: IT16/09/22C
Zapytaj o rejs

Rejs nr: Ch1/05/24/Skr/J-m

Termin:         27.04 - 04.05.2024

Jacht:           Dufour 470 ( 2023 r.)
                           Sun Odyssey 490 (2023r)
                           

Lokalizacja:  Chorwacja, Skradin 


Zaokrętowanie:    27.04.2022 
Wyokrętowanie:   04.05.2022 

    od 2600 zł /os

Dalmacja Północna to region Chorwacji, który zachwyca różnorodnością i bogactwem niesamowitych krajobrazów. Wzdłuż linii wybrzeża ciągną się długie, skaliste plaże, nierzadko sąsiadujące z sosnowymi lasami. Oprócz tego obszar Dalmacji Północnej słynie z dużej ilości małych wysepek oraz bogactwa flory i fauny, dostępnej dla turystów na przestrzeni niesamowitego parku narodowego.Cały obszar Dalmacji Północnej rozciąga się wzdłuż wybrzeża Adriatyku — z tego powodu charakteryzuje go uwielbiany przez turystów klimat śródziemnomorski. Sezon wakacyjny trwa od początku maja aż do końca września. Zarówno ciche wioseczki, jak i tętniące życiem kurorty są esencją tamtejszych terenów, na których każdy może znaleźć coś dla siebie.
Najważniejszą rzeką Dalmacji Północnej jest Krka i właśnie tu można zobaczyć słynne wodospady, które są jednym z najczęściej wybieranych miejsc na wycieczki po Chorwacji.To również obszar wybrzeża uwielbiany przez żeglarzy. Znajdują się tuta tętniące życiem piękne porty jachtowe , przystanie oraz ciche osłonięte od wiatru zatoczki, gdzie można oddać się ciszy i kąpieli w krystalicznie czystych wodach Adriatyku.

atrakcje

Atrakcje

 

SKRADIN

Skradin to niewielkie miasteczko oddalone o 15 km od Šibenika. Jest jednym z najstarszych miast chorwackich, a jego historia sięga czasów iliryjskich. Jego nazwa została nadana za panowania rzymskiego (pierwotnie brzmiała Scardona). Po tym jak rzymska Scardona została zniszczona, zrabowana i zdewastowana, Chorwaci odbudowali miasto i nazwali je Skradin. Skradin jest ciekawym miejscem turystycznym, którego stare miasto jest zbudowane z kamienia. W sąsiedztwie miasta znajdują się liczne atrakcje, jak wodospady Skradinski buk i Roski oraz mała wyspa franciszkańska Visovac. Skradin posiada jedną z najpiękniejszych marin w Chorwacji. W miesiącach letnich często kursują promy ze Skradin do Parku Narodowego Krka. Będąc w Skradin możesz chodzić na plażę, znajdującą się nad rzeką Krka oraz na plażę, znajdującą się w miejscu, gdzie rzeka wpada do morza. Jeśli jesteś miłośnikiem kuchni regionalnej i chcesz spróbować gastronomicznych specjałów Skradin, możesz wybrać się do lokalnych restauracji

SIBENIK

Najmłodsze miasto wybrzeża, które w odróżnieniu od innych dalmatyńskich miast zbudowanych przez Greków czy Rzymian, założyli chorwaccy królowie. Bez wątpienia katedra św. Jakuba jest najpiękniejszą budowlą, którą koniecznie trzeba zobaczyć, chociaż niemałą popularnością wśród turystów cieszy się także renesansowy ratusz, pałace Biskupi i Książęcy oraz klasztor Franciszkanów. Zwiedzić można również szereg twierdz pamiętających militarną historię miasta. Ciekawscy turyści mogą popłynąć na pobliską Wyspę Krapanj, na której znajduje się muzeum gąbek. Sibenik to również duży ośrodek do uprawiania żeglarstwa. Nieopodal znajduje się duża i bardzo dobrze zorganizowana marina Mandalina..

 

PRIMOSTEN

Przykład wypoczynkowej miejscowości, która ma z jednej strony wspaniałe zabytki i malownicze położenie, a z drugiej luksusowe hotele i apartamenty otoczone piniowy lasem. Miasto dzięki pięknemu położeniu najkorzystniej wygląda z oddali, chociaż wszystkie walory można poznać w trakcie spacerów po wąskich i krętych uliczkach. Blisko starówki znajduje się kąpielisko, na którym warto odpocząć po zwiedzaniu miasta, natomiast kawałek dalej, na uroczym półwyspie, można znaleźć bardziej ustronne, żwirowe plaże. Średniowieczne miasteczko znane jest też z lokalnego wina „babic”, oferowanego przez większość restauracji.

VIS

Najbardziej wysunięta wyspa środkowego Adriatyku jest pełna pięknych plaż i zatok zachęcających do zakotwiczenia i kąpieli. Miasta Vis i Komiža tchną romantyzmem, a wnętrze wyspy jest skąpane w kolorach, smakach i śródziemnomorskich zapachach. Największa atrakcja wód wokół Visu oddalona jest od Komižy tylko o pięć mil. Modrą špilję odkrył baron Eugen Ransonnet w 1884 roku, a następnie opisał w jednym z wiedeńskich listów jako najpiękniejszą ozdobę wyspy Biševo. Miasto Vis jest polożone w pólnocno-wschodniej cześci wyspy w gleboko wtulonej w lad i dobrze chronionej zatoce. Rozwinęło się z niegdysiejszych osad Kut i Luka, które od momentu budowy Kościola Gospe od Pilice w XVI stuleciu stały się jedna całością.Turystyka na wyspie zaczeła się rozwijać dopiero po demilitaryzacji wyspy na poczatku wojny domowej. Zatem, dopiero od 15 lat miasto i wyspa sa dostepne dla obcokrajowców. Pozostałości obiektów wojskowych w pólnocno-zachodniej i pólnocno-wschodniej czesci wyspy świadcza o pobycie na niej wojsk jugoslowianskich. Dzisiaj w miescie Vis mieszka jedynie okolo 2000 mieszkanców, a na calej wyspie okolo 3500.

Komiża to druga największa miejscowość na wyspie Vis i port chętnie odwiedzany przez żeglarzy. Miejscowość jest bardzo atrakcyjnie położona: wokół rozległej zatoki, w cieniu najwyższego wzniesienia wyspy Vis – góry Hum. Zatokę otaczają stare, kamienne domy leżące tuż nad samym morzem. Liczne, kolorowe rybackie łódeczki kołyszą się na wodzie, przypominając, że Komiża, to przede wszystkim miejscowość słynąca z rybołówstwa. Uroku dodają również liczne kamieniste plaże. Pierwsze wzmianki na temat osady pochodzą z XII wieku. W drugiej połowie XIII wieku  przybyli tu mnisi, którzy pobudowali na wzniesieniu klasztor benedyktyński pod wezwaniem św. Mikołaja. Kościół przetrwał do dnia dzisiejszego i jest najstarszym przykładem kościoła-twierdzy w Dalmacji. Potocznie nazywany jest Muster. Warto wybrać się tu na spacer, ponieważ roztacza się stąd piękny widok na całą Komiżę.

 

SVETI KLEMENT

Sveti Klement to wyspa na Morzu Adriatyckim w pobliżu wyspy Hvar i jest największą wyspą w archipelagu Pakleni. Jej wybrzeże ma 29,89 km długości. Przybrzeżna część wyspy jest jałowa i skalista, podczas gdy część wnętrza porośnięta jest krzewami macchia.

Znajduje się tutaj ACI Marina Palmižana z której można wyruszyć na zwiedzanie licznych ukrytych zatoczek i odizolowanych plaż, które zapierają dech w piersiach. 

SOLTA

Wyspa Šolta znajduje się w sąsiedztwie Splitu oraz Trogiru i jest dostępnym celem żeglarzy, którzy rozpoczynają lub kończą czarter w jednej z jej zatok. Jednak to coś więcej niż tylko wygodne zakwaterowanie dla żeglarzy w okolicach Splitu. nieregularna linia brzegowa stwarza idealne warunki na plażowanie, a liczne zatoczki są gwarancją kameralnej atmosfery. To idealne miejsce dla tych, którzy urlop lubią spędzać trochę „na uboczu”. Zatoka Banje wita przybyłych pozostałościami rzymskich budowli. Liczne rybackie festyny, ożywiają pozostałe miejscowości na wyspie. Prezentacje prac lokalnych artystów, to część letnich atrakcji, które utwierdzają nas w przekonaniu jak wyjątkowe jest to miejsce. Wyspa Solta, to niezbadany raj, który tylko czeka na odkrycie jej wspaniałych atrakcji. Główny portem wyspy Šolta jest Rogač.

jachty

Jachty

 

DUFOUR 470

Żaden entuzjasta żeglarstwa nie może się oprzeć majestatycznemu wyglądowi tego jachtu dzięki jego nowej konstrukcji kadłuba i pokładu.Dufour 460 Grand Large oferuje 5 kabin 2 osobowych i 3 łazienki oraz przestronną mesę. W kuchni przystosowanej do wielkości jachtu znajdziemy lodówkę, piekarnik, kuchenkę gazową oraz wyposażenie niezbędne dla 10 osobowej załogi. Nie szczędzono dbałości o szczegóły, jeśli chodzi o stworzenie idealnej przestrzeni relaksacyjnej, z długimi siedzeniami do opalania i szeroką pawężą rufową. Wiele uwagi poświęcono oświetleniu, aby stworzyć przestrzeń przyjazną i jasną.