top of page

 Słoneczna jesień w Chorwacji - Dalmacja (7dni)

trasa i termin
Zapytaj o rejs

Rejs nr: Ch1/09/24/Skr/J-m

Termin:         28.09 - 05.10.2024

Jacht:           Oceanis 51.1 ( 2023 r.)
                           Oceanis 51.1 ( 2024 r.)
                           

Lokalizacja:  Chorwacja, Skradin 


Zaokrętowanie:    28.09.2024 
Wyokrętowanie:   05.10.2024 

    od 2200 zł /os

Dalmacja Północna to region Chorwacji, który zachwyca różnorodnością i bogactwem niesamowitych krajobrazów. Wzdłuż linii wybrzeża ciągną się długie, skaliste plaże, nierzadko sąsiadujące z sosnowymi lasami. Oprócz tego obszar Dalmacji Północnej słynie z dużej ilości małych wysepek oraz bogactwa flory i fauny, dostępnej dla turystów na przestrzeni niesamowitego parku narodowego.Cały obszar Dalmacji Północnej rozciąga się wzdłuż wybrzeża Adriatyku — z tego powodu charakteryzuje go uwielbiany przez turystów klimat śródziemnomorski. Sezon wakacyjny trwa od początku maja aż do końca września. Zarówno ciche wioseczki, jak i tętniące życiem kurorty są esencją tamtejszych terenów, na których każdy może znaleźć coś dla siebie.
Najważniejszą rzeką Dalmacji Północnej jest Krka i właśnie tu można zobaczyć słynne wodospady, które są jednym z najczęściej wybieranych miejsc na wycieczki po Chorwacji.To również obszar wybrzeża uwielbiany przez żeglarzy. Znajdują się tuta tętniące życiem piękne porty jachtowe , przystanie oraz ciche osłonięte od wiatru zatoczki, gdzie można oddać się ciszy i kąpieli w krystalicznie czystych wodach Adriatyku.

atrakcje

Atrakcje

 

SKRADIN

Skradin to niewielkie miasteczko oddalone o 15 km od Šibenika. Jest jednym z najstarszych miast chorwackich, a jego historia sięga czasów iliryjskich. Jego nazwa została nadana za panowania rzymskiego (pierwotnie brzmiała Scardona). Po tym jak rzymska Scardona została zniszczona, zrabowana i zdewastowana, Chorwaci odbudowali miasto i nazwali je Skradin. Skradin jest ciekawym miejscem turystycznym, którego stare miasto jest zbudowane z kamienia. W sąsiedztwie miasta znajdują się liczne atrakcje, jak wodospady Skradinski buk i Roski oraz mała wyspa franciszkańska Visovac. Skradin posiada jedną z najpiękniejszych marin w Chorwacji. W miesiącach letnich często kursują promy ze Skradin do Parku Narodowego Krka. Będąc w Skradin możesz chodzić na plażę, znajdującą się nad rzeką Krka oraz na plażę, znajdującą się w miejscu, gdzie rzeka wpada do morza. Jeśli jesteś miłośnikiem kuchni regionalnej i chcesz spróbować gastronomicznych specjałów Skradin, możesz wybrać się do lokalnych restauracji

SIBENIK

Najmłodsze miasto wybrzeża, które w odróżnieniu od innych dalmatyńskich miast zbudowanych przez Greków czy Rzymian, założyli chorwaccy królowie. Bez wątpienia katedra św. Jakuba jest najpiękniejszą budowlą, którą koniecznie trzeba zobaczyć, chociaż niemałą popularnością wśród turystów cieszy się także renesansowy ratusz, pałace Biskupi i Książęcy oraz klasztor Franciszkanów. Zwiedzić można również szereg twierdz pamiętających militarną historię miasta. Ciekawscy turyści mogą popłynąć na pobliską Wyspę Krapanj, na której znajduje się muzeum gąbek. Sibenik to również duży ośrodek do uprawiania żeglarstwa. Nieopodal znajduje się duża i bardzo dobrze zorganizowana marina Mandalina..

 

PRIMOSTEN

Przykład wypoczynkowej miejscowości, która ma z jednej strony wspaniałe zabytki i malownicze położenie, a z drugiej luksusowe hotele i apartamenty otoczone piniowy lasem. Miasto dzięki pięknemu położeniu najkorzystniej wygląda z oddali, chociaż wszystkie walory można poznać w trakcie spacerów po wąskich i krętych uliczkach. Blisko starówki znajduje się kąpielisko, na którym warto odpocząć po zwiedzaniu miasta, natomiast kawałek dalej, na uroczym półwyspie, można znaleźć bardziej ustronne, żwirowe plaże. Średniowieczne miasteczko znane jest też z lokalnego wina „babic”, oferowanego przez większość restauracji.

VIS

Najbardziej wysunięta wyspa środkowego Adriatyku jest pełna pięknych plaż i zatok zachęcających do zakotwiczenia i kąpieli. Miasta Vis i Komiža tchną romantyzmem, a wnętrze wyspy jest skąpane w kolorach, smakach i śródziemnomorskich zapachach. Największa atrakcja wód wokół Visu oddalona jest od Komižy tylko o pięć mil. Modrą špilję odkrył baron Eugen Ransonnet w 1884 roku, a następnie opisał w jednym z wiedeńskich listów jako najpiękniejszą ozdobę wyspy Biševo. Miasto Vis jest polożone w pólnocno-wschodniej cześci wyspy w gleboko wtulonej w lad i dobrze chronionej zatoce. Rozwinęło się z niegdysiejszych osad Kut i Luka, które od momentu budowy Kościola Gospe od Pilice w XVI stuleciu stały się jedna całością.Turystyka na wyspie zaczeła się rozwijać dopiero po demilitaryzacji wyspy na poczatku wojny domowej. Zatem, dopiero od 15 lat miasto i wyspa sa dostepne dla obcokrajowców. Pozostałości obiektów wojskowych w pólnocno-zachodniej i pólnocno-wschodniej czesci wyspy świadcza o pobycie na niej wojsk jugoslowianskich. Dzisiaj w miescie Vis mieszka jedynie okolo 2000 mieszkanców, a na calej wyspie okolo 3500.

Komiża to druga największa miejscowość na wyspie Vis i port chętnie odwiedzany przez żeglarzy. Miejscowość jest bardzo atrakcyjnie położona: wokół rozległej zatoki, w cieniu najwyższego wzniesienia wyspy Vis – góry Hum. Zatokę otaczają stare, kamienne domy leżące tuż nad samym morzem. Liczne, kolorowe rybackie łódeczki kołyszą się na wodzie, przypominając, że Komiża, to przede wszystkim miejscowość słynąca z rybołówstwa. Uroku dodają również liczne kamieniste plaże. Pierwsze wzmianki na temat osady pochodzą z XII wieku. W drugiej połowie XIII wieku  przybyli tu mnisi, którzy pobudowali na wzniesieniu klasztor benedyktyński pod wezwaniem św. Mikołaja. Kościół przetrwał do dnia dzisiejszego i jest najstarszym przykładem kościoła-twierdzy w Dalmacji. Potocznie nazywany jest Muster. Warto wybrać się tu na spacer, ponieważ roztacza się stąd piękny widok na całą Komiżę.

 

SVETI KLEMENT

Sveti Klement to wyspa na Morzu Adriatyckim w pobliżu wyspy Hvar i jest największą wyspą w archipelagu Pakleni. Jej wybrzeże ma 29,89 km długości. Przybrzeżna część wyspy jest jałowa i skalista, podczas gdy część wnętrza porośnięta jest krzewami macchia.

Znajduje się tutaj ACI Marina Palmižana z której można wyruszyć na zwiedzanie licznych ukrytych zatoczek i odizolowanych plaż, które zapierają dech w piersiach. 

SOLTA

Wyspa Šolta znajduje się w sąsiedztwie Splitu oraz Trogiru i jest dostępnym celem żeglarzy, którzy rozpoczynają lub kończą czarter w jednej z jej zatok. Jednak to coś więcej niż tylko wygodne zakwaterowanie dla żeglarzy w okolicach Splitu. nieregularna linia brzegowa stwarza idealne warunki na plażowanie, a liczne zatoczki są gwarancją kameralnej atmosfery. To idealne miejsce dla tych, którzy urlop lubią spędzać trochę „na uboczu”. Zatoka Banje wita przybyłych pozostałościami rzymskich budowli. Liczne rybackie festyny, ożywiają pozostałe miejscowości na wyspie. Prezentacje prac lokalnych artystów, to część letnich atrakcji, które utwierdzają nas w przekonaniu jak wyjątkowe jest to miejsce. Wyspa Solta, to niezbadany raj, który tylko czeka na odkrycie jej wspaniałych atrakcji. Główny portem wyspy Šolta jest Rogač.

jachty

Jachty

 

Oceanis 51.1 ( 2023 r.) i Ozeanis 51.1 ( 2024 r.)

To luksusowy jacht żaglowy znanego francuskiego producenta łodzi, stoczni Beneteau. Jest to jednostka o imponujących rozmiarach, oferująca przestronne wnętrze oraz zaawansowane rozwiązania techniczne, które sprawiają, że pływanie na tym jachcie jest komfortowe i przyjemne.Jacht  oferuje dużo miejsca zarówno na pokładzie, jak i wewnątrz. Przemyślany układ wnętrza pozwala na wygodne mieszkanie na jachcie nawet przez dłuższy czas. Oceanis 51.1 posiada 5 kabin 2 osobowych , 3 łazienki oraz kabinę dla skipper połączona z łazienką.W kuchni przystosowanej do wielkości jachtu znajdziemy lodówkę, piekarnik, kuchenkę gazową oraz wyposażenie niezbędne dla 10 osobowej załogi. Dodatkowo jacht posiada generator i klimatyzację


UWAGA: Zamieszczone w ofertach zdjęcia jachtów mają charakter poglądowy modelu i nie są rzeczywistymi zdjęciami wybranego jachtu.

akwen

Akwen

ADRIATYK

To północne odgałęzienie Morza Śródziemnego, które rozdziela Półwysep Apeniński od Bałkańskiego. Stanowi mniej więcej jedną piątą powierzchni Morza Śródziemnego, z którym połączony jest Cieśniną Otranto na południu. Północna część Adriatyku nie jest głęboka, sięga 50 m. Maksymalną głębokość - około 1.230 m - osiąga w rejonie na południe od Zatoki Kotorskiej. Adriatyk należy do cieplejszych mórz, ale na jego powierzchni są notowane duże różnice temperatur. W zimie spada ona do 7-11°C, wiosną wzrasta do 20-23°C, a latem osiąga 26-27°C. Ciepłe wody i szerokie piaszczyste plaże sprawiają, że jest ono doskonałym miejscem na letni wypoczynek. Jeśli szukamy pięknych plaż, to na wybrzeżu chorwackim mamy ich duży wybór zarówno na ladzie jak i wyspach, których Chorwacja posiada ponad 1100.

warto wiedzieć

Warto wiedzieć

PRZEPISY WJAZDOWE:

Od 01.01.2023 Chorwacja należy do strefy Schengen, w związku z tym obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu na terytorium Chorwacji do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości. 
Osoba przyjeżdżająca z małoletnim dzieckiem, niebędąca jego prawnym opiekunem, powinna posiadać przy sobie pisemną zgodę opiekunów prawnych do sprawowania opieki (nie musi być notarialnie poświadczana). Zgodę można sporządzić samodzielnie w języku hiszpańskim lub angielskim. 

Turyści podróżujący w granicach Unii Europejskiej nie podlegają żadnym ograniczeniom dotyczącym ilości zakupionych i przewożonych towarów, pod warunkiem, że są one przeznaczone do użytku osobistego i nie podlegają odsprzedaży. Przewożone towary uznaje się za przeznaczone do użytku osobistego, jeżeli nie przekraczają ustalonych limitów:

  • 800 papierosów

  • 200 cygar

  • 1 kg tytoniu

  • 10 litrów spirytusu

  • 20 litrów wina ze zwiększoną zawartością alkoholu (np. sherry, porto)

  • 90 litrów wina (w tym maksymalnie 60 litrów wina musującego)

  • 110 litrów piwa.

Należy zgłosić przy odprawie celnej wwóz pieniędzy o wartości powyżej 10 tys. EUR.​

W tranzycie przez kraje nienależące do Strefy Schengen obowiązują inne limity.​

Więcej informacji na stronach:

Informacje dla podróżujących - Polska w Chorwacji - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Oficjalna strona Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej | Croatia.hr

Sprawdź wymagania wjazdowe w krajach tranzytowych: Informacje dla podróżujących - Ministerstwo Spraw Zagranicznych - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

PRZEPISY COVID:

Nie ma ograniczeń wjazdowych związanych z epidemią Covid. Nie ma wymogu okazywania certyfikatów szczepień.

(informacje wg stanu na dzień 17.01.2024)

Więcej informacji aktualizowanych na bieżąco:

Najczęściej zadawane pytania — koronawirus COVID-19 w Chorwacji | Croatia.hr

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Chorwacji - Wyniki wyszukiwania (gov.hr)

STREFA CZASOWA:

tak jak w Polsce (czas letni i zomowy)

JĘZYK:

chorwacki

WALUTA:

euro 

POGODA (aktualnie):

dojazd

Dojazd

własny:
- samochodem osobowym,

- autokarem/busem liniowym,

- loty liniami rejsowymi do Splitu lub Zadaru. Z lotniska do mariny dostać się można wynajętym transferem lub komunikacją publiczną.

płatność

Płatność

 

Cena: 2500 zł /os.

Rabat przy rezerwacji do 15.06.2024: 2200 zł/os.

W cenie:

  • pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej

  • koszty skippera (bez wynagrodzenia)

  • podstawowe szkolenie żeglarskie

  • ubezpieczenie podróżne KL, NNW - zgodnie z ofertą TU EUROPA  World Travel Standard

  • pościel, ręczniki

  • ponton z silnikiem zaburtowym

  • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

W cenie nie ujęto:

  • biletów lotniczych i transferów,

  • składki jachtowej na wspólne wyżywienie, opłaty portowe, paliwo do jachtu, sprzątanie po rejsie, wstępy do parków narodowych, podatki lokalne, ubezpieczenie kaucji, wynagrodzenie skippera; koszty te opłacane  będą ze wspólnej kasy jachtowej (dot. tylko rejsu); sugerowana składka ok. 260 EUR / osobę (skipper nie opłaca składki)

  • własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe)

Harmonogram płatności:
  • 50% – 3 dni od daty rezerwacji

  • 50% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

FAKTURY VAT dla przedsiębiorcy: Przypominamy, że zmiana zasad wystawiania faktur obliguje kupującego do podania numeru NIP w momencie zapłaty. Paragon bez NIP traktowany jest jako zakup dla celów prywatnych, dlatego też prosimy o wpisywanie w treści przelewu, poza symbolem rejsu, również numeru NIP w celu uniknięcia nieporozumień.
Brak NIP w treści przelewu skutkuje wystawieniem paragonu dla osoby prywatnej i nie będzie możliwe wystawienie do niego faktury na podmiot gospodarczy.
​​

Powyższa oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego,

a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

bottom of page