top of page

TAJLANDIA - KAMBODŻA

początek

 

Tajlandia - 

państwo w południowo-wschodniej Azji, graniczące z Laosem i Kambodżą na wschodzie, z Malezją na południu oraz z Mjanmą na zachodzie i północnym zachodzie. Długość linii brzegowej wynosi ponad 2600 km. Wybrzeża są nizinne i silnie rozczłonkowane. Największymi wyspami są: Phuket (542 km²) na Morzu Andamańskim, oraz Ko Samui (280 km²) i Koh Chang (217 km²) w Zatoce Tajlandzkiej.

Stolicą i największym miastem Tajlandii jest Bangkok, położony przy ujściu rzeki Menam do Zatoki Tajlandzkiej. Znajduje się tu ok. 400 bogato zdobionych świątyń buddyjskich i hinduistycznych, z których najstarszą jest Wat Pho (Świątynia Leżącego Buddy) z ogromnym posągiem Buddy. Z kolei Wat Traimit to świątynia z 5,5-tonowym złotym posągiem Buddy, wysokości 3 m. A piękną architekturą zachwyca Wielki Pałac Królewski ze świątynią Wat Phra Kaew z XVIII w. ​

Phuket jest prowincją i największą wyspą Tajlandii. Największym miastem i stolicą prowincji jest miasto Phuket. Powierzchnia wyspy wynosi 542 km². Jest jedną z najliczniej odwiedzanych wysp na świecie. Znajdują się tu największe kurorty w Tajlandii. Przemysł turystyczny od wycieczek speed boat na okoliczne wyspy, po szkoły nurkowe rozwija się bardzo szybko. 

Kambodża -

państwo w południowo-wschodniej Azji, na Półwyspie Indochińskim, nad Zatoką Tajlandzką. Graniczy od zachodu i północy z Tajlandią (długość granicy – 803 km), od północy z Laosem (541 km), a od wschodu z Wietnamem (930 km).

Na terenie Kambodży znajduje się niesamowity Kompleks Angkor, który wpisany został na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO i uważany jest za największe miasto na świecie w okresie sprzed rewolucji przemysłowej. Szacuje się, że zamieszkiwało go około miliona mieszkańców. 

PROGRAM 18 dni + czas lotów (możliwość dowolnej modyfikacji)

 

Dzień 1

Lądowanie w Bangkoku, transfer do hotelu w centrum Bangkoku. Zakwaterowanie. Krótki odpoczynek. Ok. godz. 18:00 spotkanie z polskim pilotem, wycieczka Bangkok nocą:

- wyjazd na taras widokowy 360 w Baiyoke Tower II 

- China Town – spacer 

- dzielnica czerwonych latarni - spacer

- Khao San Road - spacer

- czas wolny

Powrót do hotelu ok. godz. 22:00.

 

Dzień 2 

Śniadanie w hotelu, ok. godz. 9:00 spotkanie z polskim pilotem, wycieczka Bangkok podstawy (klimatyzowanym busem):

- Wielki Pałac Królewski (wejście tylko z tajskim przewodnikiem anglojęzycznym)

- Świątynia Szmaragdowego Buddy (Wat Phra Kaeo)

- Świątynia Leżącego Buddy (Wat Pho)

- rejs łodzią po kanałach miasta

- lunch

Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych. Czas wolny.

 

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. O godz. 9:00 spotkanie z polskim pilotem, wycieczka Okolice Bangkoku:
- Wodny Targ - rejs łodzią 
- farma krokodyli lub spotkanie z tygrysami w akredytowanym ogrodzie (zamiennie przejazd birmańską koleją śmierci)
- most na rzece Kwai 
- lunch

Dzień 4

Śniadanie w hotelu. O godz. 8:00 wykwaterowanie. Wyjazd busami do Siem Reap w Kambodży, llub przejazd na lotnisko w Bangkoku na lot do  Siem Reap. Około godziny 15:00 spotkanie w Siem Reap z polskim pilotem. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny.

Dzień 5

Śniadanie w hotelu. O godz. 9:00 spotkanie z polskim pilotem, wycieczka do Angkor cz. 1:

- Angkor Wat 

- Bayon 

Popołudniu powrót do hotelu; Czas wolny.

Dzień 6

Śniadanie w hotelu. O godz. 9:00 spotkanie z polskim pilotem, wycieczka do Angkor cz. 2:

- Ta Phorm 

- rejs po Tonle Sap 

Popołudniu powrót do hotelu; Czas wolny.

Dzień 7

Wczesne śniadanie w hotelu, transfer na lotnisko. Przelot na Phuket. Transfer z lotniska do Yacht Haven Marina / Ao Po Grand Marina. Zaokrętowanie na pokładzie katamaranu ok. godz. 17:00.

Dzień 8-16

rejs katamaranem; zwiedzanie pięknych miejsc Morza Andamańskiego zgodnie z planowaną trasą rejsu lub preferencjami załogi. M. in: James Bond Island, Phang Nga Ba, Koh Hong, Rai Le Beach, Phi Phi island, Koh Racha Yai, Ko Khai Nok i wiele innych.

Dzień 17

Śniadanie na jachcie. Ok. godz. 11:00 transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Możliwość wynajęcia busa i wyjazd na plażę w Patong.

Dzień 18

Wczesne śniadanie w hotelu. Około godz 7:30 spotkanie z polskim pilotem, wyjazd busami do najstarszej dżungli świata w Parku Narodowym Khao Sok. Spływ kajakowy rzeką. Kąpiel w rzece, szczotkowanie i karmienie słoni.

Powrót do Phuket około godz. 18:00, przejazd na lotnisko.

W godzinach wieczornych wylot do Polski.

Powyższy plan pobytu można modyfikować w zalezności od potrzeb firmy. Można go skrócić maksymalnie do 7 dni (+ czas lotów).

program
atrakcje
Atrakcje 

 

BANGKOK

Bangkok, to azjatycka metropolia o wielu obliczach. Połączenie tradycji i nowoczesności, Wschodu i Zachodu, spokoju i pośpiechu. Miasto, które zostawia mnóstwo wrażeń – z jednej strony pełna zadumy atmosfera świątyń, pałaców i muzeów, z drugiej tętniące życiem ulice i targowiska z egzotycznymi aromatami ulicznych kuchni, liczne centra handlowe, międzynarodowe hotele i mnóstwo drobnych sklepików. Zwiedzanie tak bogatego kulturowo i historycznie miejsca warto rozpocząć wcześnie rano – nie tylko ze względu na tłumy turystów, lecz także na zwiększającą się temperaturę, która przeszkadza nawet najbardziej wytrwałym podróżującym. W 2000 roku została tu otwarta szybka kolej miejska, tzw. Skytrain, która pozwala zwiedzać miasto, bez marnowania cennego czasu w korkach, a jest co zwiedzać. Imponujących zabytków jest tutaj tak wiele, że niemal niemożliwym wydaje się zobaczenie ich wszystkich w ciągu jednego pobytu. Wielki Pałac ze świętym posągiem Szmaragdowego Buddy, Wat Pho, czyli najstarsza świątynia w Bangkoku, Muzeum Narodowe z najwszechstronniejszym zbiorem dorobku artystycznego kraju oraz pięknie zdobiony Dom Jima Thompsona, będący dawną rezydencją kupca amerykańskiego. Właśnie w Bangkoku istnieje jedna z największych restauracji na świecie – Royal Dragon – wydająca niemal 3 tysiące potraw na godzinę i obsługująca 15 tysięcy gości każdego dnia.

Ogromną atrakcją w tym mieście są także pływające targi. To gromady wąskich łódek-straganów cumujących na wodzie. Wprost z nich można kupować owoce, warzywa, mięso, ryby oraz inne lokalne przysmaki. Warto także wybrać się na targ Chatuchak. To z kolei miejsce z 8 tysiącami straganów, gdzie wybór towaru jest tak duży, że przyprawia o prawdziwy zawrót głowy. Miłośnicy niezapomnianych wrażeń powinni koniecznie odwiedzić Patpong będącą najsłynniejszą na świecie dzielnicą nocnych rozrywek.

​​

ANGKOR WAT (KAMBODŻA)

Świątynie w Angkor zbudowane przez cywilizację Khmerów między rokiem 802 a 1220, reprezentują jedno z najbardziej zadziwiających i najwytrzymalszych osiągnięć architektonicznych. Dzisiejszy Angkor, to ponad 100 kamiennych świątyń. Angkor Wat, największa i najbardziej znana ze świątyń, zbudowana została na początku XII w. ku czci hinduskiego boga Wisznu. Natomiast świątynię Ta Prohm, w przeciwieństwie do innych w Angkor, zostawiono w takim stanie, w jakim została odnaleziona. Jest to przykład ogromnej siły przyrody, która postawiła tu swoisty pomnik. Częściowo zabezpieczono budynek przed niszczącą siłą drzew. Wężowate korzenie drzewa wpychają się pomiędzy kamienie budowli, tworząc jedyny w swoim rodzaju widok.

PHUKET

Należy do najpopularniejszych regionów wypoczynkowych w Azji. "Perła południa", zajmująca powierzchnię 539 km2, to największa wyspa Tajlandii. Przepiękne, piaszczyste plaże i klimatyczne zatoki, okoliczne wysepki, bujna, tropikalna roślinność i krajobrazy należące do najpiękniejszych na południu Tajlandii.  Woda jest tutaj czysta, lazurowa, pełna pięknych raf koralowych, z których słynie Morze Andamańskie. Na wyspie nie brakuje też zabytków i kulturalnych atrakcji. Nowoczesne hotele zachęcają do wypoczynku i rekreacji. Liczne bary oraz kilka dobrych restauracji, sklepów  i dyskotek sprawiają, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Liczne szkoły nurkowania oferują zajęcia dla początkujących i dla zaawansowanych płetwonurków.

​​

KOH PANAK I KOH HONG

Te sąsiadujące ze  sobą  wyspy. Sceneria jak z  baśni – niezwykłe  lasy  namorzynowe,  fantazyjnie  uformowane skały, tajemnicze groty kryjące się pośród wzgórz i bujnej tropikalnej roślinności.

 

​JAMES BOND ISLAND (Ko Khoa Phing Kan)

Nie trzeba być miłośnikiem agenta 007, aby zakochać się w tym miejscu. Tutejszy krajobraz z wynurzającymi się z wody skałami wapiennymi zachwyci każdego. Ko Khoa Phing Kan oraz pobliska Ko Tapu zyskały sławę, stając się tłem dla filmu Człowiek ze złotym pistoletem (1974) z Rogerem Moor’em w roli głównej. To właśnie wizyta sławnego agenta sprawiła, iż wyspa zyskała nowe imię – stała się wyspą Jamesa Bonda.

 

KRABI

Prowincja Krabi – piękne plaże, kotwicowiska, idealne miejsca do kąpieli i podziwiania podwodnego świata. Jedną z najbardziej turystycznych miejscowości w okolicy jest Ao Nang, skąd można zorganizować wycieczkę do miasta Krabi i wycieczkę do dżungli na słoniach, a także wybrać się na zakupy po miasteczku.

 

KO ROCK LANTA 

Wyspa na Morzu Andamańskim znajdująca się na zachodnim wybrzeżu Tajlandii w południowej części prowincji Krabi. Piękne białe piaszczyste plaże, wspaniałe krajobrazy. Znajduje się tam wiele małych zalesionych wysepek, a dookoła rafy koralowe i bogate życie pod wodą.

 

PHI PHI  

Malowniczy zakątek, na który składają się w rzeczywistości dwie wyspy – Phi Phi Don oraz Phi Phi Ley. Miejsce to słynie z przepięknych krajobrazów oraz fascynujących raf koralowych z ogromnym bogactwem morskiej fauny. Wielbicieli wspinaczki przyciągają skały wapienne, których pionowe ściany wznoszą się na wysokość ponad 300 metrów. Na Phi Phi Don warto wspiąć się na dwa masywy górskie, z których roztacza się rozległy widok na wyspę. Phi Phi Ley słynie przede wszystkim z nieskażonej i niezniszczonej przez człowieka przyrody oraz malowideł naskalnych w jaskini Wikingów. To doskonałe miejsce dla poszukiwaczy wakacyjnego spokoju oraz prawdziwego piękna.

jacht
Sugerowane jachty:

LAGOON 42 (8 os.)


UWAGA: Zamieszczone w ofertach zdjęcia jachtów mają charakter poglądowy modelu i nie są rzeczywistymi zdjęciami wybranego jachtu.