top of page
trasa i termin
logo-707111_1920_edited.png
Rejs nr: Gr1/04/22CK

Rejs nr: Gr1/08/23/Ck/J

Termin:         19.08 - 26.08.2023

Jacht:            jednokadłubowy
Lokalizacja:  Marina Lavrio


Zaokrętowanie:    19.08.2023 
Wyokrętowanie:   26.08.2023 


   od 3500 zł / os

Zarezerwuj

Cyklady to archipelag składający się z około 220 wysp i wysepek, leżący między Grecją kontynentalną a Kretą - serce Morza Egejskiego. Nazwa wywodzi się od kręgu, który wyspy "zakreślają" wokół kiedyś najważniejszej z nich, Delos, miejsca urodzin Apollina, jednego z głównych bóstw starożytnej Grecji. Dziś stolicą archipelagu jest Ermoupolis, miasto na wyspie Syros. To także królestwo meltemi - wiatru, który niepodzielnie panuje.

Cyklady to wyspy górzyste, wulkaniczne, o skalistych wybrzeżach. Charakterystyczne dla krajobrazu Cyklad są również piękne plaże, zarówno czarne, wulkaniczne (jak na Santorini) i białe, piaszczyste (m.in. na Mykonos). Znajdziemy tu także liczne wiatraki, weneckie zamki i ich ruiny, malowniczo położone miasteczka o charakterystycznych białych domkach i niebieskich kopułach kościołów. Diamentem w archipelagu jest Santorini, czyli Santa Irena, stanowiąca krawędź zatopionego wulkanu, którego wybuch, ok. 1550 r. p.n.e. ukształtował wyspę.

atrakcje

Atrakcje

 

LAVRION

Miasto z małą ilością atrakcji ale jest to jedno z najlepszych miejsc wypadowych na Cyklady. Warto pospacerować po tym miasteczku, by poczuć jego nieco wschodni, orientalny klimat lub poszukać starych budynków. Jest tu czynny codziennie targ rybny, a przy nim kafenion, w którym można napić się ouzo i zjeść świeże sardele. Na wybrzeżu znajdziemy liczne zatoczki idealne do kąpieli.

 

KEA

Wyspa w odległości 15 Mm od Attyki, leżąca na uboczu szlaków większości lądowych turystów, posiada urokliwe rybackie wioski, miniaturowe kapliczki, wiatraki i klasztory, z których najbardziej znanym jest Panagia Kastriani z 18 wieku. W głębi wyspy rosną dębowe i migdałowe gaje. Przykłady greckiej architektury znajdują się w Otzia, Panagia Kastriani, Pisses. Wyspa obfituje we wszelkie rodzaje plaż.

W najbardziej znanej głębokiej zatoce Agios Nicolaos na północno – zachodnim wybrzeżu, można stanąć w Ormos Livadhi po poludniowej stronie zatoki, ale bardziej popularnym miejscem jest kotwicowisko w północnej części zatoki, w Vourkari, znanej wiosce rybackiej, z licznymi tawernami. Warto stąd wspiąć się na Chorę, aby zwiedzić Panagia Kastriani oraz zobaczyć wyrzeźbionego w skale słynnego Lwa z Keos z 6 wieku p.n.e. mającego 6 m długości. Na południe od Agios Nicolaos znajduje się Ormos Pisa z osłoniętą plażą . W zatoce Polais dodatkową atrakcją są ruiny starożytnego miasta.Piaszczyste plaże znajdują się  w Otzias, Koundouros i Korissia.

 

SYROS

Już w dawnych czasach zwana była "szczęśliwą wyspą". Jedna z mniejszych wysp archipelagu ale uważana za najważniejszy ośrodek Cyklad - głównie ze względu na miasto stoczniowe Ermoupolis oraz funkcję administracyjną. Stolica wyspy położona jest na stokach dwóch wzgórz spadających tarasami nad brzeg morza. Na szczycie obu wzgórz katedry: prawosławna (kościół Anastasii) i katolicka (Świętego Jerzego). Wąskie uliczki zachowały swój średniowieczny i malowniczy charakter. Na południowej i zachodniej stronie wyspy odnajdziemy mnóstwo zatoczek z piaszczystymi plażami, dużą ilość małych wiosek i osad nadmorskich. Dla północnych części wyspy charakterystyczne są skaliste rafy. Syros słynie ze znakomitego pikantnego sera Kopanisti i San Mihali, które są produkowane właśnie tutaj. 

 

MYKENOS

Jest dobrze znaną, kosmopolityczną wyspą, suchą i wysmaganą wiatrem, z białymi domkami, kościołami, wiatrakami i złotymi plażami. Kiedyś była ważnym centrum handlowym, trudno bowiem było jej się utrzymać z rolnictwa na mało urodzajnej ziemi. Dzisiaj jej piękne plaże uczyniły ją popularnym miejscem wakacji. Znana jest również z wyrobów rzemiosła. Wyspa przyciąga także artystów, intelektualistów i VIP-ów, a życie nocne kwitnie tu dużo intensywniej niż na jakiejkolwiek innej wyspie. W lecie nocne kluby, dyskoteki, bary nie narzekają na brak chętnych. Dużo jest również eleganckich sklepów. 

W Chorze na wzgórzu Kastro położony jest tworzony przez wieki kompleks kościołów zwanych wspólnie "Paraportiani". W mieście znajduje się Muzeum Morskie z bogatą kolekcją modeli starożytnych i współczesnych żaglowców, osprzętu ze starych żaglowców i skarbów wydobytych z dna morza. Ciekawe jest również Muzeum Folkloru.

Postój znajdziemy w porcie Tourlos w szerokiej zatoce ok. 1.5 Mm na północ od Mykonos.   Nie jest on szczególnie zachęcający, ale jest bezpieczny przy każdym wietrze. Głębokość wody wynosi 4 metry. Dobrą osłonę przed Meltemi oferujące również kotwicowisko w zatoce Ormos na południe od Mykonos, lub Plati Yalos, na wschód od Ornos. Dobrym miejscem postoju jest również Kalafatis. Znane piaszczyste plaże Mykonos to: Super Paradise, Agios Stefanos, Psarou, Kalafatis, Platys Yialos, Ornos, Elia and Panormos, niedaleko Mykonos

 

NAXOS

Górzysta, zielona i największa z Wysp Cykladzkich. Naxos to unikalna architektura (wieże, ufortyfikowane rezydencje rozrzucone po całym obszarze) pozostawiona przez Wenecjan, słynne uprawy oliwek, winogron i cytrusów, a także dobra baza turystyczna z licznymi plażami i malowniczymi dolinami. Centrum wyspy to miasto Naxos połączone długą groblą z wysepką Palatia. Świątynia Appolina, zamek Kastro, XVII-wieczny klasztor Urszulek, rzymskokatolicka katedra czy Szkoła Francuska to najważniejsze zabytki czekające na zwiedzających. Wyspa słynie ze swoich win, likierów i cenionych rzemieślników wytwarzających sandały.

Przy wejściu do portu widoczne jest olbrzymie, kamienne wejście do świątyni Apollina. Na południu wyspy można stanąć w zatokach Ay. Ioanis, Kalando, Parnormou. Po zachodniej stronie wyspy, na południe od Chory znajduje się wiele zatok i piaszczystych plaż z krystaliczną wodą; Agios Georgios, Palatia, Agios Prokopios, Agia Anna, Plaka, Mikri Bigla, Kastraki (chyba najładniejsza plaża na wyspie), Pirgaki i Agiassos. 

 

PAROS

Jedno z większych centrów turystycznych i trzecia co do wielkości wyspa Cyklad. Słynie z marmurów, które były wykorzystywane do budowy m.in. Akropolu. Parikia, stolica i zarazem główny port wyspy, została wybudowana na miejscu starożytnego miasta. Znajdują się tu ruiny weneckiego zamku oraz kościół Ekatondapiliani, gdzie co roku 15 sierpnia odbywa się procesja połączona z festynem. Wartą odwiedzenia jest również jedna z najpiękniejszych wiosek cykladzkich - Naoussa, która przyciąga białymi domami, wąskimi uliczkami, tawernami, starym portem rybackim, zatoką i pięknymi plażami.Niewielkie nabrzeże jest często zajęte, ale można kotwiczyć po wschodniej i zachodniej stronie zatoki. Warto zrobić też wycieczkę do weneckiego fortu. Znane plaże na wyspie to Piso Livadi, Logaras, Pounta, Chrisi Akti, Drio, Ambela, Glifada Kefalo ale chyba najciekawszą jest Kolimbithres z ogromnymi, wyrzeźbionymi przez naturę skałami. Inne miejsca, gdzie można stanąć to Piso Livadhi, mała zatoka z niewielkim molem i wodą na południu oraz Aliki i Marmara na wschodnim wybrzeżu.

 

SERIFOS

Jest górzystą wyspą poprzecinaną urodzajnymi dolinami. Spokojna i nastrojowa Chora, zawieszona wysoko nad zatoką Livadhi, na południowo – zachodnim wybrzeżu, jest jedną z bardziej malowniczych miejscowości na Cykladach. Można do niej dojść w ciągu około 40 minut krętymi uliczkami mijając białe, ciasno przytulone do siebie domki oraz maleńkie kościółki na skałach. 

Ze szczytu rozpościera się piękny widok na leżące poniżej doliny port. W zatoce Livadhi, dobrze osłoniętej od Meltemi można kotwiczyć lub stanąć w porcie, w którym jest woda, paliwo i duża ilość tawern. Na południu wyspy leży zatoka Koutalas, która również oferuje bezpieczny postój i plażę. Na południowo - wschodniej stronie wyspy znajduje się mała zatoka Agios Sostis – 2 m głębokości i bezpieczna przystań Leivadion z osłoniętym. Wizyta na Serifos jest prawie obowiązkowa.

 

KITHNOS

Spalona przez słońce i mało chroniona od wiatru pozwala poczuć się blisko natury. Posiada bardzo urozmaiconą linię brzegową i dużo spokojnych zatok z kotwicowiskami. Główny port Merichas  po zachodniej stronie ma krótkie molo, postój w bliskim sąsiedztwie promów jest dość  niebezpieczny, z powodu wytwarzanej przez nich fali. Z portu Mericha jest 7 km do Chory, będącej pięknym przykładem architektury Cykladów z jej wąskimi uliczkami i zawieszonymi nad nimi łukami, wiatrakami i bizantyńskim kościołami.
Po pełnej gwaru Chorze odpoczynkiem będzie postój w jednej z bardzo urokliwych zatok, Fikiada lub Apokriosis na północ od Mericha z miejscami do kąpieli, przedzielonych jedynie wąską piaszczystą ławicą. Bardzo popularnym kotwicowskiem jest Loutra na północno – wschodnim wybrzeżu, gdzie do dziś biją gorące źródła. Jest tu nowy port z wodą i paliwem. Plaże są w Mericha, Loutra, Agios Stefanos (40 min. spacer z Chory), Skylou, Kolona, Panagia Kanala.

jacht

Jacht
 

SUN ODYSSEY 449

Sun Odyssey 449 to nowa wersja 439. Charakteryzuje go wygoda użytkowania oraz łatwość manewrowania. Szerokie przekroje rufowe kadłuba poprawiają osiągi i zapewniają więcej przestrzeni w środku oraz niezwykle szeroki kokpit. Sun Odyssey oferuje 4 kabiny z podwójnymi kojami i 2 łazienkami. Kambuz wyposażony jest w kuchenkę gazową z piekarnikiem i podwójną lodówkę. Powierzchnia robocza jest całkowicie wystarczająca. Szafki i półki pomieszczą pełne wyposażenie kuchni. Dobrze rozplanowana mesa pomieści wygodnie wszystkich członków załogi. Duży zbiornik wody i paliwa sprawa, że rejs jachtem można prowadzić bez codziennego zawijania do portów, a szeroka platforma kąpielowa pozwala cieszyć się kąpielą morską i słoneczną. 

Ukałd kabin: 3x DBL +1x TWIN
Łazienki: 2

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany modelu jachtu na równoważny lub w wyższej klasie.


UWAGA: Zamieszczone w ofertach zdjęcia jachtów mają charakter poglądowy modelu i nie są rzeczywistymi zdjęciami wybranego jachtu.

akwen

Akwen

MORZE EGEJSKIE 

morze we wschodniej części Morza Śródziemnego, położone między Półwyspem Bałkańskim, Azją Mniejszą a wyspami Kretą, Karpathos i Rodos. Poprzez cieśninę Dardanele łączy się z Morzem Marmara i Morzem Czarnym, a przez Kanał Koryncki z Morzem Jońskim. Archipelag Sporad znajduje się w północno-zachodniej części Morza Egejskiego i dzieli się na 2 części Sporady Północne i Południowe.Największą wyspą archipelagu północnego jest Skiros, pozostałe wyspy to Skopelos, Alonisos, Skiathos oraz inne. Największą wyspą Sporad Południowych jest Rodos. 

 

KLIMAT

Warunki pogodowe są klasycznym przykładem klimatu śródziemnomorskiego: miesiące letnie są z reguły suche i gorące, a zimy chłodne i wilgotne.

W ciągu miesięcy letnich dominuje tutaj słoneczna pogoda, z niewielką ilością opadów.

Wraz ze stabilizowaniem się dobrej, wyżowej pogody, pojawia się charakterystyczny wiatr tego rejonu: meltemi. Wieje od maja do października, najczęściej w lipcu i sierpniu. Meltemi zaczyna wiać z reguły wczesnym popołudniem osiągając siłę ok. 4-5ºB i gaśnie o zachodzie słońca. 

warto wiedzieć

Warto wiedzieć

PRZEPISY WJAZDOWE:

W podróży po krajach należących do Strefy Schengen oraz krajach tranzytowych (Serbia i Macedonia) obywatelom polskim wystarczy dowód osobisty (lub paszport). W przypadku Strefy Schengen ważność dokumentu nie może wygasać przed planowanym powrotem do kraju.

Turyści podróżujący w granicach Unii Europejskiej nie podlegają żadnym ograniczeniom dotyczącym ilości zakupionych i przewożonych towarów, pod warunkiem, że są one przeznaczone do użytku osobistego i nie podlegają odsprzedaży. Przewożone towary uznaje się za przeznaczone do użytku osobistego, jeżeli nie przekraczają ustalonych limitów:

 • 800 papierosów

 • 200 cygar

 • 1 kg tytoniu

 • 10 litrów spirytusu

 • 20 litrów wina ze zwiększoną zawartością alkoholu (np. sherry, porto)

 • 90 litrów wina (w tym maksymalnie 60 litrów wina musującego)

 • 110 litrów piwa.

W tranzycie przez kraje nienależące do Strefy Schengen obowiązują inne limity.​

Więcej informacji na stronach:

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja

Visit Greece

Re-open EU (europa.eu)

 

PRZEPISY COVID:

Grecja zniosła wymóg posiadania dokumentów określających status szczepienia przeciw COVID 19. Nie ma obowiązku wykonywania testów, przedkładania certyfikatów szczepienia, wypełniania formularza lokalizacyjnego.

Pozostał obowiązek noszenia maski ochronnej w srodkach transportu publicznego..

(informacje wg stanu na dzień 15.05.2023)

Więcej informacji aktualizowanych na bieżąco:

Protocol for Arrivals in Greece - travel.gov.gr

https://greecehealthfirst.gr/

COVID - 19 (visitgreece.gr)

CoVid19.gov.gr

Ministerstwo Zdrowia (moh.gov.gr)

STREFA CZASOWA:

czas polski + 1 godz.

 

JĘZYK:

grecki; w miejscowościach turystycznych można porozumieć się po angielsku

 

WALUTA:

euro

POGODA (aktualna):

dojazd

Dojazd

własny;
sugerujemy loty liniami rejsowymi do Aten, natomiast z Aten do mariny wynajętym transferem

płatność

Płatność

 

Cena:  od 3800 zł /os

Cena za rezerwację 1+1: 3700,00 zł/os

Cena za rezerwację 1+3: 3500,00 zł/os

 

W cenie:

 • pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej 

 • opiekę profesjonalnego skippera

 • podstawowe szkolenie żeglarskie

 • pościel, ręczniki

 • ponton

 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 • ubezpieczenie podróżne KL, NNW - zgodnie z ofertą TU EUROPA  World Travel Standard Mini


W cenie nie ujeto:

 • biletów lotniczych do Aten i transferów z Aten do mariny

 • składki jachtowej na wspólne wyżywienie, opłaty portowe, paliwo do jachtu, silnik zaburtowy do pontonu, sprzątanie jachtu po rejsie, wstępy do parków narodowych, podatki lokalne, ubezpieczenie kaucji; koszty te opłacane  będą ze wspólnej kasy jachtowej (dot. tylko rejsu); sugerowana składka ok. 150-200 EUR / osobę (skipper nie opłaca składki)

 • własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe, podatki lokalne)

   
Harmonogram płatności:
 • 50% – 3 dni od daty rezerwacji

 • 50% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

FAKTURY VAT dla przedsiębiorcy: Przypominamy, że zmiana zasad wystawiania faktur obliguje kupującego do podania numeru NIP w momencie zapłaty. Paragon bez NIP traktowany jest jako zakup dla celów prywatnych, dlatego też prosimy o wpisywanie w treści przelewu, poza symbolem rejsu, również numeru NIP w celu uniknięcia nieporozumień.
Brak NIP w treści przelewu skutkuje wystawieniem paragonu dla osoby prywatnej i nie będzie możliwe wystawienie do niego faktury na podmiot gospodarczy.
​​

Powyższa oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego,

a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

bottom of page