top of page
trasa i termin
Rejs nr: Gr1/04/22CK

Rejs nr: Gr1/07/23/WJ/Cf/J

Termin:         15.07 - 22.07.2023

Jacht:            jednokadłubowy
Lokalizacja:  Marina Gouvia


Zaokrętowanie:    15.07.2023 
Wyokrętowanie:   22.07.2023 


  od 2800 zł / os

Zarezerwuj

W skład archipelagu Wysp Jońskich wchodzi 7 głównych, większych wysp: Kefalinia (781 km²), Korfu (592 km²), Zakintos (402 km²), Leukada (354 km²), Kithira (279 km²), Itaka (96 km²), Paksos (19 km²), a także mniejsze wysepki u zachodnich wybrzeży kontynentalnej Grecji (m.in. Kalamos, Kastos, Skorpios, Antipaksos, Meganisi, Pandikonisi) oraz u południowo-wschodnich wybrzeży półwyspu Peloponez (Andikíthira i Elafonisos).

Piękne plaże, krystalicznie czysta woda, bogactwo zabytków i wspaniała grecka kuchnia. Wszystko to uzupełnione grecka gościnnością daje niezapomniany obraz krainy Odyseusza. Będziemy żeglować wśród wysp skąpanych w słońcu i zieleni sosen i cyprysów. Wyspy te są uważane za jedne z najbardziej spokojnych miejsc do żeglugi.

Zielone przez cały rok, posiadają wyraźnie odmienny charakter niż Wyspy Egejskie. W tym regionie znajdują się osłonięte zatoki, dostępne jedynie z pokładu jachtu.

Na Wyspach Jońskich widoczne są wpływy kultury i architektury Weneckiej. Znajdziemy tu zamki w Korfu i Levkas, tradycyjne rybackie wioski, oraz liczne pamiątki klasycznej starożytności.

.

atrakcje

Atrakcje

 

KORFU

Najdalej na północ wysunięta wyspa archipelagu Wysp Jońskich. Stolicą wyspy jest miasto Korfu z labiryntem wąskich uliczek i licznymi antycznymi zabytkami - m. in.:

- ruiny doryckiej świątynią Artemidy z VI w. p.n.e. i grobowcem Menekratesa z VII p.n.e.

- Stary Fort (Paleó Froúrio) i Nowy Fort (Néo Froúrio), których starsza część pochodzi z czasów bizantyjskich (połowa XII wieku)

Życie miasta koncentruje się wokół placu Spianáda. Warto zwrócić uwagę na Rotundę Maitlanda pochodzącą z czasów brytyjskich. W pobliżu placu znajduje się XIX-wieczny Pałac św. Michała i Jerzego, była siedziba komisarza brytyjskiego wyspy, gdzie współcześnie mieści się Muzeum Sztuki Azjatyckiej. Najważniejszym obiektem sakralnym miasta i wyspy jest kościół Ágios Spirídonas, w którym przechowywane są szczątki patrona wyspy. Koniecznie trzeba również zobaczyć jeden z najcenniejszych zabytków sakralnych na wyspie - kościół Panagia Antivouniotissa. Będąc w Kerkirze warto również zawitać do Muzeum Archeologicznego i Muzeum Bizantyjskiego.

Sidari - to nadmorska miejscowość na północy wyspy Korfu z licznymi sklepikami, barami i restauracjami gdzie można spróbować lokalnych przysmaków. Miejscowość dysponuje bogatą bazą rekreacyjną. Narty wodne, przejażdżki bananem, żeglowanie, rejsy łodziami motorowymi, nurkowanie. Największą plażą jest Sidari beach ale znajdziemy również sporo małych zatoczek otoczonych klifami z piaszczystymi plażami i krystalicznie czystą wodą. Jedną z większych turystycznych atrakcji Sidari jest Canal d`Amour, czyli Kanał Miłości. To naturalny tunel w nadmorskiej skale. Legenda głosi, że ten kto przepłynie ten tunel ze swoją wybranką, będzie darzył ją miłością do końca życia.

Paleokastritsa - to urocza miejscowość, położona na zachodnim wybrzeżu Korfu. To miejsce, które powinien zobaczyć każdy odwiedzający wyspę. W okolicy znajduje się kilka pięknych plaż, niektóre kamieniste, inne żwirowe, a jeszcze inne piaszczyste. Na szczególną uwagę zasługuje skalista plaża i zatoka La Grotta, gdzie kristalicznie czysta woda przybiera przepiękny odcień zieleni. Nad miejscowością góruje Bella Vista, jeden z najsłynniejszych punktów widokowych wyspy. Koniecznie odwiedzić trzeba tutejszy klasztor Panagia Theotoku z XVIII w. W jego obrębie znajduje się muzeum, w którym znajdują się stare księgi, klejnoty oraz fragment szkieletu walenia i gigantyczna muszla. Z góry rozpościera się piękny widok na morze.

W skalistym wybrzeżu Paleokastritsy znajduje się wiele grot, a najsłynniejsze znich to Nausika Cave, Agios Nikolaos Cave i Blue Eye Cave. To również na wybrzeżu Paleokastritsy została zamieniona w kamień łódź, którą do Itaki wracał Odyseusz. Niedaleko znajdują się ruiny Angelokastro oraz tradycyjne greckie wioski - Lakones, Makrades, Liapades i Krini.

PAXOS

Według legendy wyspa została stworzona przez boga morza Posejdona, który odłupał trójzębem południowy kraniec Korfu, by móc cieszyć się na osobności ukochaną boginią – Amfitrytą. Zachodnie wybrzeże to piękne klify skrywające w sobie słynne Błękitne Groty. W największej z nich, podczas II wojny światowej ukrywała się grecka łódź podwodna. Na północy wyspy w malowniczej zatoczce znajduje sie Lakka. Można tu zabłądzić w labiryncie wąskich uliczek z zabudową w stylu weneckim. Znajdują się tam dwie plaże: Harámi i Kanóni. Na cyplu niedaleko Lákka wznosi się latarnia morska.

Największą miejscowością i portem na Paxos jest Gaios. W mieście jest dużo tawern, sklepów i butików, ale nie brakuje również urokliwych wąskich uliczek oraz ładnych kamienic z weneckimi balkonami. W zatoczce znajdują się dwie wysepki - Agios Nikolaos z weneckim zamkiem i Panagia, gdzie zlokalizowany jest klasztor.

Najbardziej ekskluzywnym kurortem wyspy jest miejscowość Longos mieszcząca się w północnej części wyspy, gdzie występują źródła siarczanowe. W pobliżu znajdują się najbardziej popularne i najładniejsze plaże na wyspie: Levrechío i Monodéndri.

Oliwa produkowana na wyspie Paxos jest uznawana za jedną z najlepszych w całej Grecji, co potwierdzają międzynarodowe wyróżnienia.

ANTIPAXOS

Z Paxos sąsiaduje maleńka Antipaxos, na której praktycznie nie ma infrastruktury turystycznej. Jedynie w sezonie turystycznym otwieranych jest kilka tawern.To urokliwe miejsce z krystalicznie czystą błękitną wodą i pięknymi plażami. Dwie największe to Vríka i Vatoúmi.

PARGA

Jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych na wybrzeżu Morza Jońskiego. To małe, nadmorskie miasteczko z typowo grecką architekturą położone na niewielkim wzgórzu, zachwyca nie tylko atmosferą, ale również tawernami serwującymi greckie przysmaki. Miejscowość rozciąga się na wzgórzach porośniętych gajami oliwnymi u których to stóp znajdują się piękne plaże Valtos i Krioneri. Mieszkańcy Pargi licznie uprawiają tutaj cytryny, a więc dość łatwo jest znaleźć pośród ogrodów drzewa cytrusowe z dorodnymi owocami. Koniecznie odwiedzić trzeba ruiny zamku weneckiego znajdujące sie na wzniesieniu w centrum miasta. Dodatkowym atutem tego miejsca są piękne widoki na zatokę i wybrzeże klifowe.

 

MOURTOS

Mała wyspa położona w pobliżu greckiego miasta Sivota, otoczona piekną, błękitną laguną. Na wyspę nie przyjeżdża wielu turystów, dzięki czemu można znaleźć tu więcej spokoju niż w sąsiednich miejscowościach.

SIVOTA

Spokojna miejscowość oferująca szeroki wybór atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest wspaniały port, otoczony szeroką promenadą, która jest idealnym miejscem na długie spacery w ciepłe wieczory. Widać tam zawsze wiele łódek i statków, które są wielką atrakcją dla najmłodszych. Ze wszystkich stron port otoczony jest sklepami z pamiątkami, restauracjami, hotelami i pensjonatami, które będą odpowiednie dla zróżnicowanej grupy osób. Rozpościera się stamtąd również piękna panorama na okoliczne wzgórza, stanowiące bardzo romantyczny widok.

jacht

Jacht

 

SUN ODYSSEY 449

Sun Odyssey 449 to nowa wersja 439. Charakteryzuje go wygoda użytkowania oraz łatwość manewrowania. Szerokie przekroje rufowe kadłuba poprawiają osiągi i zapewniają więcej przestrzeni w środku oraz niezwykle szeroki kokpit. Sun Odyssey oferuje 4 kabiny z podwójnymi kojami i 2 łazienkami. Kambuz wyposażony jest w kuchenkę gazową z piekarnikiem i podwójną lodówkę. Powierzchnia robocza jest całkowicie wystarczająca. Szafki i półki pomieszczą pełne wyposażenie kuchni. Dobrze rozplanowana mesa pomieści wygodnie wszystkich członków załogi. Duży zbiornik wody i paliwa sprawa, że rejs jachtem można prowadzić bez codziennego zawijania do portów, a szeroka platforma kąpielowa pozwala cieszyć się kąpielą morską i słoneczną. 

Ukałd kabin: 3x DBL +1x TWIN
Łazienki: 2

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany modelu jachtu na równoważny lub w wyższej klasie.


UWAGA: Zamieszczone w ofertach zdjęcia jachtów mają charakter poglądowy modelu i nie są rzeczywistymi zdjęciami wybranego jachtu.

akwen

Akwen

MORZE JOŃSKIE

Morze Jońskie to morze położone we wschodniej części Morza Śródziemnego. Leży pomiędzy Albanią, Grecją i Włochami. Z Morzem Adriatyckim łączy je Cieśnina Otranto. Morze Jońskie ma powierzchnię około 169 tys. km², a jego maksymalna głębokość wynosi 5267 m. Wysokość pływów na Morzu Jońskim sięga 40 centymetrów. Nazwa „Jońskie” pochodzi od greckiej wyspy Ionii, która znajduje się na środku morza.

 

KLIMAT

Na wyspach panuje klimat śródziemnomorski z temperaturami powietrza w sezonie letnim sięgającymi 30°C, a wody ok. 22-25°C. Wiatr Meltemi jest tutaj lżejszy. W całym basenie Morza Śródziemnego i na Morzu Jońskim skok pływów  rzadko przekracza 30 cm. Krótkie trasy i nawigacja w zasięgu wzroku w osłoniętych wodach dają możliwość spokojnej żeglugi we wspaniałej scenerii. 

warto wiedzieć

Warto wiedzieć

PRZEPISY WJAZDOWE:

W podróży po krajach należących do Strefy Schengen oraz krajach tranzytowych (Serbia i Macedonia) obywatelom polskim wystarczy dowód osobisty (lub paszport). W przypadku Strefy Schengen ważność dokumentu nie może wygasać przed planowanym powrotem do kraju.

Turyści podróżujący w granicach Unii Europejskiej nie podlegają żadnym ograniczeniom dotyczącym ilości zakupionych i przewożonych towarów, pod warunkiem, że są one przeznaczone do użytku osobistego i nie podlegają odsprzedaży. Przewożone towary uznaje się za przeznaczone do użytku osobistego, jeżeli nie przekraczają ustalonych limitów:

 • 800 papierosów

 • 200 cygar

 • 1 kg tytoniu

 • 10 litrów spirytusu

 • 20 litrów wina ze zwiększoną zawartością alkoholu (np. sherry, porto)

 • 90 litrów wina (w tym maksymalnie 60 litrów wina musującego)

 • 110 litrów piwa.

W tranzycie przez kraje nienależące do Strefy Schengen obowiązują inne limity.​

Więcej informacji na stronach:

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja

Visit Greece

Re-open EU (europa.eu)

 

PRZEPISY COVID:

Grecja zniosła wymóg posiadania dokumentów określających status szczepienia przeciw COVID 19. Nie ma obowiązku wykonywania testów, przedkładania certyfikatów szczepienia, wypełniania formularza lokalizacyjnego.

Pozostał obowiązek noszenia maski ochronnej w srodkach transportu publicznego..

(informacje wg stanu na dzień 15.05.2023)

Więcej informacji aktualizowanych na bieżąco:

Protocol for Arrivals in Greece - travel.gov.gr

COVID - 19 (visitgreece.gr)

CoVid19.gov.gr

Ministerstwo Zdrowia (moh.gov.gr)

STREFA CZASOWA:

czas polski + 1 godz.

 

JĘZYK:

grecki; w miejscowościach turystycznych można porozumieć się po angielsku

 

WALUTA:

euro

POGODA (aktualna):

dojazd

Dojazd

własny;
loty na Korfu oferuje wiele regularnych oraz tanich linii lotniczych np. Ryanair, Wizzair; n
atomiast z lotniska do mariny wynajętym transferem.

płatność

Płatność

 

Cena:  3000 zł /os

Cena przy rezerwacji 1+1: 2800,00 zł/os

 

W cenie:

 • pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej 

 • opiekę profesjonalnego skippera

 • podstawowe szkolenie żeglarskie

 • pościel, ręczniki

 • ponton

 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 • ubezpieczenie podróżne KL, NNW - zgodnie z ofertą TU EUROPA  World Travel Standard Mini

 • ubezpieczenie kaucji


W cenie nie ujeto:

 • biletów lotniczych na Korfu i transferów do mariny

 • składki jachtowej na wspólne wyżywienie, opłaty portowe, paliwo do jachtu, sprzątanie jachtu po rejsie, wstępy do parków narodowych, podatki lokalne; koszty te opłacane  będą ze wspólnej kasy jachtowej (dot. tylko rejsu); sugerowana składka ok. 200 EUR / osobę (skipper nie opłaca składki)

 • własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe, podatki lokalne)

   
Harmonogram płatności:
 • 50% – 3 dni od daty rezerwacji

 • 50% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

FAKTURY VAT dla przedsiębiorcy: Przypominamy, że zmiana zasad wystawiania faktur obliguje kupującego do podania numeru NIP w momencie zapłaty. Paragon bez NIP traktowany jest jako zakup dla celów prywatnych, dlatego też prosimy o wpisywanie w treści przelewu, poza symbolem rejsu, również numeru NIP w celu uniknięcia nieporozumień.
Brak NIP w treści przelewu skutkuje wystawieniem paragonu dla osoby prywatnej i nie będzie możliwe wystawienie do niego faktury na podmiot gospodarczy.
​​

Powyższa oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego,

a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

bottom of page