top of page

 Majówka na Majorce (7dni)

trasa i termin
advertising-1165983_1920_edited.png
Rejs nr: IT16/09/22C

Rejs nr: H1/05/23/Mj/J

Termin: 29.04 - 06.05.2023

Jacht:   3x Sun Odyssey 519 (2018-2019)
                  Sun Odyssey 509 (2014)
                      Elan 50 (2015)

 
Lokalizacja: MajorkaPalma de Mallorca


Zaokrętowanie:    29.04.2023  Marina Palma 
Wyokrętowanie:   06.05.2023  Marina Palma

    od 3000 zł /os

percentage-1924521_1920.png
percentage-1924521_1920.png

Serdecznie zapraszamy na Majorkę, będącą największą wyspą Balearów - archipelagu na Morzu Śródziemnym. Składa się on z ponad 200 wysp, z czego większość jest niewielkich rozmiarów i nie są zamieszkałe. Główne wyspy to: Majorka, Minorka, Ibiza  i Formentera. Stolicą regionu jest miasto Palma na Majorce. Znajdziemy tu najpiękniejsze hiszpańskie plaże i turkusowe wody Morza Śródziemnego oraz wspaniałe zabytki. Majorka kojarzy się głównie z kąpielami w krystalicznie czystej wodzie, która wypełnia romantyczne zatoczki, pieszymi wędrówkami po górach, pagórkach i klifach, licznymi nocnymi klubami oraz żeglarstwem. 

Za optymalny czas podróży na Baleary uważa się miesiące od maja do października. Wszystkie wyspy archipelagu, Majorka, Minorka, Ibiza i Formentera posiadają, łagodny klimat, charakterystyczny dla basenu Morza Śródziemnego.

atrakcje

Atrakcje

 

PALMA DE MALLORCA

Miasto tętniące życiem, słynące z bogatego życia kulturalnego, niesamowitej atmosfery i pięknych zabytków. Tutaj gotycka architektura łączy się z pełną temperamentu teraźniejszością. W Palmie warto zobaczyć Pałac Almudaina - letnia rezydencja królewska z X w., gotycka katedra La Seu – najbardziej rozpoznawalna budowla w stolicy, Basilica de Sant Francesc - gotycka świątynia, niegdyś najznakomitsza w całej Palmie. Dla tych, którzy chcą poczuć prawdziwy klimat stolicy, powinni wybrać się na plac Plaza Mayor, w samym centrum. Warte odwiedzenia jest również oceanarium w Palmie. Znajdzie się coś również dla miłośników rozrywek. Po zmroku ulice tętnią życiem, a kluby i dyskoteki wypełnione są międzynarodowym tłumem. 
 

SANT ELM

Port rybacki położony na najbardziej wysuniętym na zachód krańcu Majorki. Jest to cichy, ale coraz lepiej znany kurort, z kamienistą zatoką i piaszczystymi plażami. Warto wybrać się na ok. 3 godzinny spacer do XIV–wiecznego opuszczonego klasztoru Trapistów lub do wieży obronnej Torre de Cala Basset. Satysfakcja z widoków gwarantowana. Cześć trasy wiodącej do klasztoru Sa Trapa pokrywa się ze ścieżką prowadzącą do Torre de Cala Basset, więc miłośnicy długiego spacerowania mogą to połączyć w jeden spacer.  


SOLLER

Piękne miasteczko, które należy zwiedzić i zagłębić się w jego atmosferę. Gdzie warto zaglądnąć: Plac Konstytucji na którym znajdziemy kawiarnie i restauracje, a pomiędzy mimi bogato zdobiony gotycki kościół św. Bartłomieja, dworzec kolejowy z piekną architekturą, Can Prunera - muzeum modernizmu, Ecovinyassa - sad pomarańczy i cytryn nieopodal miasteczka, gdzie można skosztować owocowych przekąsek i świeżych soków z majorkańskich pomarańczy uznawanych za jedne z najlepszych na świecie. Na początku maja corocznie w Soller odbywa sie festiwal historyczny w czasie którego odtwarzana jest inwazja tureckich i algierskich piratów. Atrakcją Soller jest również tramwaj retro, z którego można podziwiać najpiękniejsze miejsca miasteczka.

VALDEMOSSA

Miasteczko, które warto zobaczyć dla samej atmosfery pełnej romantyzmu i tajemniczości. Kręte wąskie uliczki, kamienna niska zabudowa, kwiaty zdobiące wejścia niemal do każdego domu. W Valldemossie odwiedzić można klasztor kartuzów z muzeum F. Chopina, który przebywał w miasteczku wraz z G. Sand. Klasztor otaczają również przepiękne ogrody. Spacerując po Valldemossie nalezy zwrócić uwagę na charakterystyczne ceramiczne płytki, które znajdują się niemal przy każdym domu. Barwne kafelki przedstawiają sceny z życia Cataliny Thomas (św. Katarzyna z Palmy).

PORT D'ANDRATX

Perła wśród portów Majorki, otoczona klifamii, z pięknymi zachoami słońca. To również tętniące życiem i kosmopolityczne miejsce, w którym różne kultury mieszają się ze sobą. Tętniąca życiem nadmorska promenada zauroczy każdego. Znajdziemy tu port i targ rybny "La Lonja", gdzie świeże ryby można kupić po południu. Nie brakuje sklepów i restauracji z tarasami z widokiem na morze. Puerto ma wiele elementów o dużym znaczeniu historycznym i architektonicznym. Z jednej strony wieże strażnicze, które można znaleźć w "La Mola" lub wieża na ulicy Rodríguez Acosta, która obecnie jest prywatnym domem. Z drugiej strony architektura religijna jest reprezentowana przez kościół "Nuestra Señora del Carmen".

Puerto de Andratx ma ekskluzywną infrastrukturę hotelową i jedne z najlepszych i ważniejszych restauracji na wyspie. W nocy staje się jednym z najbardziej tętniących życiem obszarów w regionie.

Z Port d'Andratx można dotrzeć do "la Mola", gdzie można podziwiać wspaniały zachód słońca z wyspą Dragonera na horyzoncie.

KANIONING (możliwość skorzystania z usług instruktora kanioningu - maksymalna grupa 10 osób)

Majorka to również piękne i niedostępne góry wspinające się na wysokość ponad 1400m i opadające pionowo w toń lazurowego morza Śródziemnego, gdzie podjąć można wyzwanie wspinaczki nad klifami i zejścia górskimi potokami wprost do morza. 
Przed wyprawą uczestnicy wyposażeni zostają w pianki izolujące od wody kanionu, uprzęże wspinaczkowe, kaski oraz liny. Przejście odbywa się pod opieką 2 doświadczonych przewodników. Uczestnicy zabezpieczeni uprzężami wspinają się na przepiękne klify Majorki, by później z użyciem lin, zjeżdżając toboganami i skacząc z klifów, zejść kanionem do zatoki, gdzie czeka na nich jacht.

Kaniony:

- Mortitx

- Na Mora

Każda wyprawa trwa około 5 godz.