top of page

 Majówka we Włoszech - 
Sardynia,  Archipelag  La  Maddalena, Korsyka  (7dni)

trasa i termin
Rejs nr: IT16/09/22C

Rejs nr: IT1/05/22/Sd/K

Termin:         30.04 - 07.05.2022

Jacht:            Oceanis 48 (2016-2018) 
                            Dufor 460 (2019)
                            Oceanis 51.1 (2022)

Lokalizacja:  Marina Cannigione /                                      Marina Portisco


Zaokrętowanie:    30.04.2022 
Wyokrętowanie:   07.05.2022 

    od 2600 zł /os

Zapytaj o rejs

Serdecznie zapraszamy na rejs po wyspach Archipelagu Magdaleny, północnej części Sardynii i południowym wybrzeżu Korsyki. Archipelag składa się z 7 dużych i kilkudziesięciu malutkich  wysepek, w większości znajdujących się pod ochroną Parku Narodowego. Żeglowanie pomiędzy nimi gwarantuje wspaniałe widoki, zarówno na wodzie jak i pod wodą. Za najładniejszą wyspę archipelagu uznawana jest nieduża wyspa Budelli.
Archipelag  sąsiaduje ze znanym wszystkim Szmaragdowym Wybrzeżem (Costa Smeralda). To najbardziej luksusowy rejon ekskluzywnych kurortów Sardynii. Sercem Costa Smeralda jest Porto Cervo, w którym cumują najwspanialsze prywatne łodzie na świecie.


Za optymalny czas podróży na Sardynię, uważa się miesiące od maja do września. Maj tutaj potrafi być piękny, zachwycić czystością powietrza
i temperaturami 22-25 st. C.

atrakcje

Atrakcje

 

OLBIA

Jest znanym ośrodkiem turystycznym, jednym z głównych miast Sardynii a także węzłem komunikacyjnym. Znajduje się tu duży port przyjmujący promy z kontynentu oraz lotnisko. Jest świetną bazą wypadową do zwiedzania wschodniego i północnego wybrzeża Sardynii, a także wnętrza wyspy. Sardynia to raj dla amatorów sportów wodnych, a Olbia spełnia wymagania nawet najbardziej wybrednych windsurferów. Życie nocne skupia się wokół  Corso Umberto. Jest to deptak, przy którym znajdują się restauracje i bary ze stolikami na zewnątrz oraz liczne sklepy z lokalnymi produktami i pamiątkami.

W niektórych lokalach organizowane są dyskoteki, a w innych można napić się świetnych drinków. W pobliżu znajduje się słynne Szmaragdowe Wybrzeże (Costa Smeralda) oraz najpiękniejszy na Morzu Śródziemnym archipelag - Arcipelago La Maddalena.

CANNIGIONE

Cannigione jest kurortem zlokalizowanym w północno-wschodniej części Sardynii nad Zatoką Arzachena. Położenie miejscowości sprawia, że jest świetną bazą wypadową do zwiedzania wschodniego i północnego wybrzeża Sardynii, a także wnętrza wyspy. Blisko stąd do atrakcji turystycznych i plaż Costa Smeralda. Tuż przy brzegu morza znajduje się klimatyczne centrum miasta składające się z szeregu pastelowych budynków..

 

PORTO CERVO

Główna miejscowość wypoczynkowa, a zarazem ważny port turystyczny. Powstało na początku lat sześćdziesiątych XX w. z inicjatywy arabskiego księcia Agi Chana IV. To za jego sprawą zarośnięty brzeg wyspy stał się synonimem luksusu. Nie bez powodu to miejsce określane jest włoskim Saint-Tropez. Blisko stąd do innych prestiżowych kurortów wybrzeża:  Cala di Volpe, Liscia di Vacca i Baja Sardynia. Życie nocne miejscowości skupia się wokół placu La Piazzetta, który jest miejscem spotkań turystów i mieszkańców miasteczka. Porto Cervo to stolica  kipiącego luksusem Costa Smeralda (Szmaragdowego Wybrzeża). To tutaj znajduje się słynna sardyńska willa Silvio Berlusconiego oraz posiadłości znanych gwiazd i piłkarzy. Nie brakuje  luksusowych samochodów i sklepów najbardziej prestiżowych marek.


ARCHIPELAG LA MADDALENA

Archipelag La Maddalena jest od roku 1994 obszarem chronionym. Składa się z grupy wysp położonych w północno-wschodniej części wybrzeża Gallura, w przesmyku pomiędzy Sardynią i Korsyką zwanym Bocche di Bonifacio. Wyspy te - z wyjątkiem gęsto zasiedlonej La Maddalena - są całkowicie bezludne lub z rozproszonymi małymi osadami.Tutejsze wody są przejrzyste i krystalicznie czyste. Warto odwiedzić kilka małych plaż i zatoczek nietkniętych ręką człowieka, których piękno zapiera dech w piersiach. Na wyspie znajduje się dawna baza wojskowa marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, która była używana w czasach zimnej wojny. Stanowiła również bazę dla łodzi podwodnych.

SANTA TERESA GALLURA

Nadmorskie miasteczko na północnym krańcu wybrzeża Sardynii, jak sama nazwa wskazuje należy do regionu Gallura – krainy wina, sugestywnych pejzaży z granitem i śródziemnomorską makią w tle i pięknych plaż. Warto odwiedzić mające ponad 3000 lat grobowce gigantów Le Tombe dei Giganti, stanowiska archeologiczne w Lu Brandali , latarnię na cyplu Capo Testa, czy wieżę Torre di Longosardo z XVI wieku. W tym nadmorskim miasteczku zjecie oczywiście pyszne dania rybne i z owocami morza. 

BONIFACCIO

Sardynia i Korsyka stanowiły niegdyś jeden ląd, połączony wąskim skrawkiem, który pod wpływem morskich prądów został poprzerywany, podzielony na coraz mniejsze wysepki, aby wreszcie zamienić się w 11 kilometrową cieśninę. Z sardyńskiej Santa Teresa di Gallura do korsykańskiego Bonifacio jest zaledwie 10 Mm, więc płynie się tam ok. 2 godzin. Miasto stanowi główną atrakcję Korsyki. Zwane "baśniowym miastem", zachwyca średniowiecznym Starym Miastem z wieloma zabytkami oraz wyjątkowym położeniem na skalistym cyplu na wysokości ok. 70 metrów ponad lustrem wody. Charakteryzuje się wąskimi, kamiennymi uliczkami i domami, mającymi 4 lub 5 pięter. Warto wybrać się do cytadeli - prowadzi do niej wyraźnie wytyczona trasa. 

PORTO VECCHIO

To jedna z najsłynniejszych miejscowości nadmorskich docenianych na Korsyce dzięki sugestywnemu połączeniu morza i natury. Stare miasto w odległości kilku kroków od urokliwych plaż Palombaggia i Santa Giulia wznosi się w naturalnej zatoce otoczonej wzgórzami. Warto odwiedzić centrum miasta z zabytkami i kościołami, wśród których można spędzać miły wieczór w restauracjach, winiarniach i klubach muzycznych.

 

LA MADDALENA

Urocze miasteczko z portem oraz licznymi sklepikami, barami i restauracjami, skupionymi wokół głównej ulicy, Via Garibaldi. Jest zarazem stolicą największej wyspy w archipelagu La Maddalena.

jachty

Jachty

 

2x OCEANIS 48 

To  wygodny, bardzo funkcjonalny jacht zaprojektowany z myślą o bardzo wymagających żeglarzach. Jest bezpieczny i szybki, a także łatwy w obsłudze. Oferuje 4 kabiny z podwójnymi kojami oraz kabinę z kojami piętrowymi. Kabiny dziobowe posiadają bezpośredni dostęp do łazienek. Pozostałe trzy kabiny rufowe mają do dyspozycji wspólną łazienkę z dostępem od mesy. Kuchnia wyposażona jest w lodówkę oraz kuchenkę gazową z piekarnikiem. Posiada dużą powierzchnię roboczą, co pozwala na wygodne przyrządzanie posiłków.

Przestronny pokład wyposażony jest w dwa koła sterowe i pełną nawigację elektroniczną, a platforma kąpielowa zachęca do korzystania z kąpieli wodnych i słonecznych.

logo-707111_1920_edited.png