press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/11

Termin:         21.09 - 28.09.2019

Jacht:           Bali 4.1 (2018/2019r.)

Lokalizacja:  Capo d’Orlando

 

Zaokrętowanie:

21.09.2019 Marina Capo d’Orlando

Wyokrętowanie:

28.09.2019 Marina Capo d’Orlando

Rejs nr: IT14/09/19C

Serdecznie zapraszamy na rejs po archipelagu Wysp Liparyjskich. Nazywane też Wyspami Eolskimi leżą na Morzu Tyrreńskim, na północ od Sycylii. Jest to grupa siedemnastu wysp pochodzenia wulkanicznego. Największe z nich to Lipari, Salina, Vulcano i Stromboli. Zamieszkuje je około 14 tysięcy osób. Wyspy są uważane za turystyczny raj, oferujący piękną, nieskazitelną przyrodę oraz czyste plaże i ciepłe wody dla amatorów kąpieli. Archipelag ten stanowi nie lada atrakcję dla żeglarzy chcących przeżyć prawdziwą przygodę oraz zwiedzić ten niewątpliwie egzotyczny zakątek Morza Śródziemnego. 

Za optymalny czas podróży  uważa się miesiące od maja do września. Maj tutaj potrafi być piękny, zachwycić czystością powietrza i temperaturami 22-25 st. C.

 
 
 

CAPO D'ORLANDO

To miejscowość położona w północnj części Sycylii. Piękna linia brzegowa skomponowana z pięknych plaż i skalistych wybrzeży oraz malownicze otoczenie ściągają tu w sezonie letnim rzesze turystów. 

STROMBOLI

Majestatyczna, wznosząca się na ponad 900 metrów n.p.m. wyspa, zwana w starożytności "latarnią morską Morza Śródziemnego", z uwagi na ciągłe erupcje wulkaniczne. Stromboli jest dla wielu turystów głównym celem wizyty na Wyspach Liparyjskich, stanowi bowiem niepowtarzalną atrakcję - jest jedynym na świecie wulkanem, który regularnie i bez przerwy od co najmniej tysiąca lat objawia swoją aktywność mniejszymi lub większymi erupcjami! Aktywność wulkaniczną Stromboli najlepiej obserwować od jej północno-zachodniej strony. To
tutaj znajduje się słynna ściana „Sciara del Fuoco” („strumień ognia”) – najbardziej charakterystyczna część wybrzeża wyspy. Po jej zboczu, w efekcie ciągłych erupcji wulkanu, spadają do morza kamienie, popiół i lawa. Nawigacja w bezpośrednim pobliżu „Sciara del Fuoco” jest surowo zabroniona. Naruszenie tego zakazu sprowadza na nas poważne i realne niebezpieczeństwo – spadające w dół zbocza odłamki skalne wpadają z olbrzymią siłą do morza!

SALINA

Salina to przepiękna wyspa z dwoma niesamowitymi stożkami wulkanicznymi rozdzielonymi przełęczą.  Miasteczko urocze. Warto wybrać się  na wycieczkę do góry na wulkan, skąd można podziwiać przepiękne widoki na drugi stożek na wyspie oraz na cały archipelag Wysp Eolskich. Cicha i spokojna Salina jest obowiązkowym punktem każdego rejsu po Wyspach Liparyjskich. W Santa Marina Salina znajdziemy liczne knajpki i restauracje

LIPARI

Największa i najbardziej popularna wśród turystów wyspa archipelagu. Wszystkie pozostałe z wyjątkiem Saliny należą zarówno pod względem administracyjnym jak i politycznym do regionu Lipari. Wokół Lipari znajdują się malownicze kotwicowiska i zatoczki - idealne miejsca do nurkowania i przygotowania jachtowego lunchu. Poza walorami krajobrazowymi, Lipari oferuje odwiedzającym ją turystom szereg atrakcji historycznych i architektonicznych. Obowiązkowym punktem wizyty na wyspie jest zwiedzanie Muzeum Archeologicznego, posiadającego bogate zbiory obrazujące historię i rozwój Wysp Liparyjskich.W północnej części wschodniego wybrzeża Lipari, znajduje się pięknie położone kotwicowisko z widokiem na nieczynny kamieniołom, gdzie wydobywano pumeks – jeżeli tylko warunki pogodowe są odpowiednie, warto stanąć tam na kilka godzin

FILIKUDI 

Wyspa jest rajem dla miłośników spokoju i natury. Od 1997 r. w dużej części stanowi rezerwat przyrody. Zachodnie wybrzeże zaskoczy nas grotą skalną. Drugiej strony wyspy strzeże skała- maczuga wyłaniająca się wprost z morza. Im bardziej słoneczna i bezwietrzna pogoda, tym powodów do zatrzymania się tutaj jest więcej.

ALIKUDI

To jedna z mniejszych zamieszkałych wysp archipelagu. Wulkanicznej górze ze szczytem na ponad 650 m.n.p.m. Wyspa jest ostoją spokoju- liczy 40 mieszkańców;-) 

VULCANO

Najbardziej na południe wysunięta w archipelagu Wysp Liparyjskich. Zajmuje powierzchnię 21 km², a zamieszkuje ją kilkuset mieszkańców. Vulcano tworzą 4 wulkany, z których największym jest tzw. "Gran Cratere". Jego aktywność ogranicza się obecnie do erupcji gazów siarkowych. Ostatnia duża erupcja miała miejsce w latach 1888-1890 powodując wówczas całkowite zniszczenie obszarów zamieszkałych. Wyspa Vulcano uważana była niegdyś za siedzibę boga ognia Vulcano, za świętą wyspę Eola, boga wiatru, a w średniowieczu - za przedsionek do piekła...

​Przybyszy wita Vulcano silnym zapachem siarki, wydobywającym się z licznych rozpadlin w ziemi, i bulgoczącym błotem. Siarkowe błota mają terapeutyczne właściwości, dlatego wiele osób zażywa kąpieli siarkowych w kąpielisku błotnym na wschód od portu. Niektórzy przyjeżdżają tu jak do sanatorium

BALI 4.1 - Katamaran

Ten średniej wielkości, komfortowy katamaran sprawdzi się świetnie podczas rodzinnych wakacji, zaprzyjaźnione rodziny lub grupa znajomych będą na nim świetnie wypoczywać. Obszerne pokłady, salon i kokpit, kameralne sypialnie dają bardzo duży komfort wypoczynku.Mnóstwo miejsca na dziecięce zabawy, wygoda dla osób starszych, możliwość odizolowania się od reszty załogi sprawiają, że na takim jachcie naprawdę można wypocząć. Małe zanurzenie pozwoli Ci podpłynąć znacznie bliżej brzegu niż klasycznym jachtem jednokadłubowym. Ten sześciokabinowy jacht mieści na pokładzie 10 osób. Wyprodukowany został w 2018 roku.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/2
 
 

MORZE TYREŃSKIE

Stanowi część Morza Śródziemnego rozkładającą się między zawarta pomiędzy wyspami KorsykąSardynią i Sycylią a Półwyspem Apenińskim.  Znajduje się na nim m in archipelag Wysp Liparyjskich.  Średnia głębokość  — 1 519 m, maksymalna — 3 830 m.Temperatura wód powierzchniowych w zimie 12–14°C, w lecie do 25°C, zasolenie — 37,5–38‰; wody głębinowe, poniżej 1500 m, mają stałą temperaturę (ok. 13°C) i zasolenie (38,4‰). Wysokość pływów do 0,5 m.

W południowej części Włoch oraz na terenach wzdłuż wybrzeży panuje klimat śródziemnomorski – lata są gorące i suche a zimy łagodne.

Dojazd

 

PRZEPISY WJAZDOWE :

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Włoskiej do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty (nowego i starego wzoru – ten drugi ważny do końca 2007 r.). Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości (szczególną uwagę w przypadku starszych, książeczkowych dowodów osobistych należy zwrócić na aktualność zdjęcia). 

Przez granice Włoch bez żadnych restrykcji i formalności można przewieźć:

    * napoje alkoholowe > 22% - 10 l
    * napoje alkoholowe < 22% - 20 l
    * wino - 90 l , piwo - 110 l
    * papierosy - 800 szt.
    * cygara - 200 szt.
    * tyton - 1 kg

Nie ma ograniczeń przy wwozie pieniędzy, ale w przypadku dużych sum podczas kontroli granicznej mogą być wymagane dodatkowe wyjaśnienia. Wywieźć w gotówce można do 10 tys. EUR.

JĘZYK :

włoski

WALUTA :

Euro

Płatność

 

Lotem do Katani z Krakowa lub Warszawy bądź lotów składanych do Palermo liniami rejsowymi i później wynajętym transportem lub samochodami do Mariny. Wybór środka transportu będzie zależny od ilości uczestników rejsu. 

 

Cena :  2400  zł /os

 

Cena zawiera:

– pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej

– opiekę profesjonalnego skippera

– podstawowe szkolenie żeglarskie

– ubezpieczenie KL, NNW, 

– pościel, ręczniki

– ponton z silnikiem zaburtowym

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Cena nie zawiera:

– Lotów,

– transferów lotnisko-marina-lotnisko,

– składki jachtowej :wyżywienie, opłaty portowe, wstępów do parków narodowych, paliwa do jachtu, dojazdu lotnisko – marina – lotnisko. Będą one opłacane ze wspólnej kasy jachtowej (dot. tylko rejsu)  150EUR / osobę skipper zwolniony

– końcowe sprzątanie

– własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe)

 
Harmonogram płatności:
  • 50% – 1 tydzień od daty rezerwacji

  • 50% – 3 tygodnie do rozpoczęcia