Trapani – San Vito Lo Capo – Castellammare del Golfo – Levanzo Favignana  Marettimo– Mazara del Vallo – Marsala – Trapani

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/7

Termin:         27.04 - 04.05.2019

Jacht:            Bavaria 50/45

Lokalizacja:  Trapani

 

Zaokrętowanie:

27.04.2019 Marina Trapani

Wyokrętowanie:

04.05.2019 Marina Trapani

Rejs nr: IT3/05/19C

Serdecznie zapraszamy na rejs po archipelagu Wysp Egadzkich. Archipelag Egady tworzą trzy wyspy: Favignana, Levanzo, oraz bardziej odległa Marettimo.Od 1991 roku są Egady morskim rezerwatem przyrody. Mimo dużej ilości turystów, panuje tu spokój i śródziemnomorski charakter, a każda z wysp jest inna.Wyspy zachwycają przejrzyście czystą wodą i górzystym ukształtowaniem terenu.Nadmorskie miejscowości kuszą sielską atmosferą i pięknymi widokami.

Można tu żeglować niemal cały rok. Nawet zimową porą temperatury nie schodzą poniżej 0°C, a spodziewać sie można bardziej 10-15°C. Przeważają kierunki wiatrów z NW (od kwietnia do września), rzadziej z SE (październik – styczeń).  Najcieplej jest od od czerwca do września 25-30°C.

 
 

TRAPANI

Trapani – miasto i gmina we Włoszech, w regionie Sycylia, w prowincji Trapani, położone na zachodnim brzegu wyspy.miasto zbudowane w czasach rzymskich na wąskim przylądku, wchodzącym w morze, u którego podstawy wyrasta góra Erice (750 m). W starożytności Trapani było portem dla miasta Erice, a od średniowiecza był to jeden z najważniejszych portów Morza Śródziemnego, ze stoczniami i portami rybackimi.Trapani to doskonały punkt wypadowy do zwiedzenia Erice, wysp Egadzkich, San Vito Lo Capo, rezerwatu Lo Zingaro i całej zachodniej części Sycylii. Samo miasto jest czyste spokojne , pełne zabytków , restauracji , bubów i klimatycznych miejsc. Zobaczyc tu można:

port, starówkę - budynki w klimatycznym centro storico w większości pochodzą ze średniowiecza, część z nich to architektura barokowa. Na starówce znajdziemy spokojne ulice z restauracjami serwującymi lokalną kuchnię, bary, sklepy z żywnością, odzieżą, sztuką i pamiątkami, saliny trapańskie, Basilicę Santuario di Maria Santissima Annunziata - bazylika uważana za najważniejszy zabytek miasta,Chiesa del Purgatorio - jeden z najbardziej znanych kościół w Trapani, Museo di Preistoria oraz górujące nad miastem kamienne miasto Erice położone na wzgórzu Monte San Giuliano. Miasto posiada jeszcze jedną bardzo ważna zaletę. Jest tam port lotniczy obsługujący bezpośrednie loty z Krakowa i Warszawy. 

San Vito Lo Capo

Leży w północno-zachodniej części wybrzeża Sycylii, w prowincji Trapani. Rozciąga się w dolinie między znanym parkiem krajobrazowym Zingaro (Riserva naturale orientata dello Zingaro), a górskim rezerwatem Monte Cofano (La Riserva naturale orientata Monte Cofano). To piękne miasteczko oferujące swoim gościom mnóstwo atrakcji. San Vito lo Capo zostało zbudowane wokół saraceńskiej fortecy, w której do dziś stoi świątynia ku czci patrona miasta: świętego Wita (San Vito). Miejsce słynie z wielu wydarzeń kulturalnych. Jednym z największych jest odbywający się we wrześniu trzydniowy międzynarodowy festiwal kuskusa.
CASTELLAMMARE DEL GOLFO

To malownicze miasto, pięknie położone nad morzem Tyrreńskim, a w czasach arabsko-normańskich - ważny port, służący dla Erice i Segesty.Znajduje się tutaj aragoński zamek (stąd nazwa miasta - Castel-a-mare, czyli zamek nad morzem). Zamek otoczony jest pełnymi uroku, średniowiecznymi uliczkami, a nieopodal znajduje się rybacki port z dużą ilością restauracji, barów, lodziarni. Stare miasto i port tętni życiem, również wieczorem.W Castellammare znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż Sycylii.

LEVANZO

To najmniejsza z wysp archipelagu., Stanowi masyw górski wyrastający z morza, którego maks. wysokość to 278 m. Wybrzeża są urwiste, wysokie, w wielu miejscach trudno dostępne, okolona nimi centralna część wyspy jest równiną z polami uprawnymi. Na północny zachód od portu znajduje się Grotta del Genovese. Odkryto tam kilka paleolitycznych rytych wyobrażeń ludzi i zwierząt. Grotę można zwiedzać pieszo jak też z łodzi.

FAVIGNANA

To największa z Wysp Egadzkich. Wyspa od wschodu płaska gdzie znajdują się łąki i uprawy i górzysta w zachodniej części z najwyższym szczytem  Monte Santa Caterina liczącym 314 m n.p.m. Favignana przyciąga przede wszystkim spragnionych odpoczynku na niewielkich, ale malowniczych plażach, ulokowanych w skalnych zatoczkach.Panują tu również dobre warunki do nurkowania czy snorkelingu. Na wyspie można także zobaczyć tradycyjne metody połowu tuńczyka, praktykowane dziś we Włoszech zaledwie w kilku miejscach. 

MARETTIMO

Jest  ona najdalej odsuniętą od Sycylii i drugą co do wielkości wyspą egadzką. Wyspa jak całe Egady są od 1991 roku morskim rezerwatem przyrody.Pomimo dużego ruchu turystycznego, nawet w sezonie panuje tu względny spokój, a czas, w charakterystyczny dla wyspiarzy sposób, płynie wolniej.

MAZARA DEL VALLO

Jedno z najpiękniejszych miast Sycylii. Jest jednym z głównych portów rybackich Włoch.Malownicze centrum miasta jest wspaniałym przykładem XVII wiecznej architektury barokowej. Mazara słynie ze swoich restauracji serwujących potrawy z ryb i owoce morza oraz lokalnego wina.Warto zobaczyć XII wieczną katedrę i znajdujący się niedaleko piękny plac Piazza della Rebubblica oraz budynek Seminario, ratusz oraz Palazzo Vescovile. 

MARSALA

Stare miasto w zachodniej Sycylii znane jest z produkcji doskonałego wina "marsala". Warto zwiedzić historyczne centrum: Porta Garibaldi, Palazzo VII Aprile i kościół Chiesa Madre. W mieście przez cały rok odbywają się liczne koncerty i spektakle.

BAVARIA  50

Duży komfortowy jacht z  układem 5 kabin i  3 łazienek . Bavaria jako nieliczny producent ustrzegła się kabiny tzw skippera do której dostęp jest jedynie przez luk dziobowy. Bardzo wygodny układ wnętrza! Jednostka bardzo funkcjonalna bardzo wygodna dla 10 osób. Wygodny i przyjazny pokład wyposażony w dwa koła sterowe i pełną nawigację elektroniczną zachęca do żeglugi.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/6
 
 
 

MORZE TYREŃSKIE

Stanowi część Morza Śródziemnego rozkładającą się między zawarta pomiędzy wyspami KorsykąSardynią i Sycylią a Półwyspem Apenińskim.  Znajduje się na nim m in archipelag Wysp Liparyjskich.  Średnia głębokość  — 1 519 m, maksymalna — 3 830 m.Temperatura wód powierzchniowych w zimie 12–14°C, w lecie do 25°C, zasolenie — 37,5–38‰; wody głębinowe, poniżej 1500 m, mają stałą temperaturę (ok. 13°C) i zasolenie (38,4‰). Wysokość pływów do 0,5 m.

W południowej części Włoch oraz na terenach wzdłuż wybrzeży panuje klimat śródziemnomorski – lata są gorące i suche a zimy łagodne.

Dojazd

 

PRZEPISY WJAZDOWE :

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Włoskiej do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty (nowego i starego wzoru – ten drugi ważny do końca 2007 r.). Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości (szczególną uwagę w przypadku starszych, książeczkowych dowodów osobistych należy zwrócić na aktualność zdjęcia). 

Przez granice Włoch bez żadnych restrykcji i formalności można przewieźć:

    * napoje alkoholowe > 22% - 10 l
    * napoje alkoholowe < 22% - 20 l
    * wino - 90 l , piwo - 110 l
    * papierosy - 800 szt.
    * cygara - 200 szt.
    * tyton - 1 kg

Nie ma ograniczeń przy wwozie pieniędzy, ale w przypadku dużych sum podczas kontroli granicznej mogą być wymagane dodatkowe wyjaśnienia. Wywieźć w gotówce można do 10 tys. EUR.

JĘZYK :

włoski

WALUTA :

Euro

Płatność

 

Bezpośrednim lotem do Trapani z Krakowa lub Warszawy liniami rejsowymi.

 

Cena :  1750  zł /os

 

Cena zawiera:

– pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej

– opiekę profesjonalnego skippera

– podstawowe szkolenie żeglarskie

– ubezpieczenie KL, NNW, OC, Bagaż,

– pościel, ręczniki

– ponton z silnikiem zaburtowym

– Aegadian Islands Permit Trapani 2

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Cena nie zawiera:

– Lotów,

– transferów lotnisko-marina-lotnisko,

– składki jachtowej :wyżywienie, opłaty portowe, wstępów do parków narodowych, paliwa do jachtu, dojazdu lotnisko – marina – lotnisko. Będą one opłacane ze wspólnej kasy jachtowej (dot. tylko rejsu)  150EUR / osobę skipper zwolniony

– końcowe sprzątanie

– własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe)

 
Harmonogram płatności:
  • 50% – 1 tydzień od daty rezerwacji

  • 50% – 3 tygodnie do rozpoczęcia