top of page

rejs na katamaranie + pobyt w hotelu, nurkowanie i zwiedzanie
Madagaskar (Nosy Be) - Spotkanie z przyrodą  (14 dni)

trasa i termin
pink-784546_1280_edited.png

Rejs nr: Md1/06/23/K

Termin:         czerwiec 2024

Jacht:            katamaran

Lokalizacja:  Crater Nosy Be


Zaokrętowanie:   
Wyokrętowanie:    

     od 2630 € /os

Madagaskar, to drugie co do wielkości wyspiarskie państwo świata. Położony jest w zachodniej części Oceanu Indyjskiego, u południowo-wschodnich wybrzeży Afryki. Madagaskar zwany jest czasem "czerwoną wyspą", ze względu na kolor występujących tam gleb laterytowych. Jednak jego najważniejszymi walorami są: dziewicza przyroda, piękne lasy tropikalne i rafy koralowe. W tamtejszych parkach narodowych i krajobrazowych występuje wiele gatunków roślin i zwierząt, z czego znaczna część nie występuje w innych zakątkach świata. Madagaskar jest więc miejscem, w którym można zobaczyć unikalne cuda świata przyrody, wyciszyć się i odpocząć. A czas umilą rdzenni mieszkańcy wyspy - Malgasze, którzy znani są ze swojej gościnności i uprzejmości.

atrakcje

Atrakcje

 

NOSY BE

Wyspa przy północno-zachodnim wybrzeżu Madagaskaru, w prowincji Mahajanga. Nosy Be oznacza w języku malgaskim "duża wyspa". Niegdyś nosiła nazwę Assada, nadaną podczas kolonizacji na początku XVII w. Nosy Be jest największym i najbardziej obleganym regionem turystycznym Madagaskaru.

Powierzchnia tej wulkanicznej wyspy wynosi ok. 300 km², zamieszkuje ją 40 tysięcy stałych mieszkańców. Najwyższym szczytem Nosy Be jest Mont Lokone (450 m n.p.m.), drugim Mont Passot o wysokości 329 m n.pi.m. Nosy Be otaczają rafy koralowe.
Stolicą Nosy Be jest Hell Ville. Chociaż miasto wciąż się rozwija, istnieją w nim ślady z epoki kolonizacji. Tu znajduje się port, z którego można dostać się z Nosy Be na Madagaskar. W Hell Ville znajduje się cała potrzebna infrastruktura: banki, sklepy, targ. Na wyspie ulokowanych jest również wiele hoteli i restauracji, a także sklepów z pamiątkami. A dla lubiących nocne życie, bary i kluby nocne, w których mozna przetańczyć całą noc.
Wzgórze Mount Passot jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na Nosy Be. Jego szczyt ma 329 m wysokości, a na szczycie znajduje się punkt widokowy 360 °. Miejsce to znane jest z zapierającego dech zachodu słońca i z wyjątkowego widoku na osiem otaczających wzgórze jezior.

NOSY KOMBA

Wulkaniczna wyspa u północno-zachodniego wybrzeża Madagaskaru, leżąca między Nosy Be a główną wyspą. Jest popularnym miejscem turystycznym. Nosy Komba, co oznacza "wyspa otoczona skałami", jest 2. główną wyspą Archipelagu Nosy Be. Wyspa jest znana ze względu na lemury, które są uważane za święte. Dlatego nie poluje się na nie, ani nie przeszkadza w żaden sposób. Wśród wielu gatunków zobaczyć można lemura Macaco, który żyje w większych grupach. Lemury w parku na wyspie są oswojone z obecnością ludzi. W czasie karmienia bananami podchodzą bardzo blisko, a nawet siadają na ramieniu.

 

NOSY TANIKELY

Nosy Antanihely, "wyspa małej ziemi" lub Nosy Tanikely uzyskała kilka lat temu status Morskiego i Przybrzeżnego Parku Narodowego. Zarządzanie nim powierzono stowarzyszeniu "Tanihely National Park". Pomimo niewielkich rozmiarów, wyspa jest znana ze swojej niezwykłej morskiej i lądowej różnorodności biologicznej. Nosy Tanikely ma spektakularną rafę koralową, która naprawdę jest akwarium pełnym życia. Zobaczyć tu można wiele kolorowych ryb, żółwie morskie, płaszczki, delfiny, a nawet małe nieszkodliwe rekiny. 

NOSY IRANJA

Nosy Iranja składa się z dwóch mniejszych wysepek: Nosy Iranja Be i Nosy Iranja Kely. Te dwie wyspeki są połączone białą plażą o długości około 2 km, którą zalewa morze w trakcie przypływu. W czasie odpływu można niemal suchą stopą przejść z jednej wyspy na drugą. Odwiedzający Nosy Iranję są zachwyceni pięknem krajobrazów, turkusową błękitną wodą otaczającą lagunę, która odbija światło słoneczne i sprawia, że morze błyszczy. To spokojne miejsce zachwyci każdego. Wyspa jest miejscem gdzie żółwie skłądają jaja. Przy odrobinie szczęścia można nawet być świadkiem narodzin niektórych z nich.

Na wzgórzu, przy starej latarni znajduje sie punkt widokowy, z którego można podziwiać w pełnej krasie plażę łączącą wyspy. 

NOSY SKATIA

Zwana Wyspą Storczyków, znajduje się na zachodnim wybrzeżu Nosy Be. Na wyspie znajdziemy pocztówkowe plaże, rzadkie ptaki i endemiczną florę, a miejscowa ludność chętnie oprowadza po swojej wyspie za niewielką opłatą. W pobliżu wyspy często spotkać można przepływające humbaki.

NOSY MITSIO

Jest to główna wyspa archipelagu Mitsio. Ma 12 km długości i 3 km szerokości 206 m wysokości. Wyspa nie posiada niemal żadnej infrastruktury. Znajduje się tam jedynie kilka wiosek rybackich, ale dzięki temu znaleźć tu można wiele spokojnych rajskich plaż. To miejsce ze spokojną atmosferą, ciepłym białym piaskiem i przejrzystą wodą. W południowej części wyspy zachwyca osobliwe zjawisko geologiczne - bazaltowe kolumny, które wyłaniają się z wyspy i morza i przyjmują kształt kilkudziesiecio metrowych ścian o różnym odcieniu brązu.

 


UWAGA: Zamieszczone w ofertach zdjęcia jachtów mają charakter poglądowy modelu i nie są rzeczywistymi zdjęciami wybranego jachtu.

Jachty

M

Model jachtu zostanie dopasowany do preferencji załogi.
Przykładowy model dostępny na Nosy Be:

LEOPARD 48

Posiada przestronny przedni kokpit zapewniający bezpośredni dostęp do salonu, co stanowi wyjątkowe rozwiązanie. Wygląd zewnętrzny tego katamaranu charakteryzuje się również obszernym kokpitem rufowym wraz ze stolikiem. Znajdująca się na podwyższeniu sterówka zapewnia doskonałą widoczność panoramiczną, dzięki czemu można swobodnie manewrować na morskich wodach. Kambuz wyposażony jest w najlepsze w swojej klasie urządzenia, zapewnia przestronne miejsce do przygotowywania posiłków i wiele innych udogodnień. Katamaran  ten oferuje również mnóstwo przestrzeni wewnątrz. Jego wnętrze sprawia, że żegluga jest nie tylko świetną zabawą, ale także bardzo wygodna. Jego nowoczesna linia i otwarta zabudowa ustanowiły nowe standardy dla nowoczesnych katamaranów. 

jacht
akwen

Akwen

 

Na Madagaskarze panuje klimat równikowy. Temperatura powietrza utrzymuje się przez cały rok na tym samym poziomie ok. 30 stopni C w ciągu dnia. Pora sucha trwa tutaj od kwietnia do października. Pora deszczowa występuje od listopada do marca, temperatura powietrza jest wtedy najwyższa, możliwe są monsuny, temperatura wody wynosi ok. 29 stopni C.

Pasat wieje tutaj od czerwca do listopada. Poza tym okresem, przeważa wiatr zwany l'Avarabez z N-E i Talio z S-W (po południu).

Pora cyklonów przypada na okres od stycznia do marca. Najbardziej narażone jest wtedy wschodnie wybrzeże.

Istnieją dwa pływy w ciągu doby (różnica poziomów do 4,5 m).

warto wiedzieć

Warto wiedzieć

PRZEPISY WJAZDOWE:

Wymaganą wizę turystyczną ważną przez 30 dni (wliczając dzień wjazdu i wyjazdu), można uzyskać na lotnisku Nosy Be. Dokumenty niezbędne do uzyskania wizy: paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski z 3 wolnymi stronami. Na lotnisku należy wypełnić formularz wizowy oraz karty migracyjne przyjazdu. Koszt wizy, to ok. 35 EUR, płatne gotówką indywidualnie na lotnisku. Warto mieć odliczoną kwotę w banknotach (nie przyjmują monet).
Turyści mogą wwieźć do Madagaskaru dowolną walutę. Nie ma szczególnych ograniczeń kwot. Wwożoną gotówkę należy wpisać w deklarację celną wypełnianą przy uzyskiwaniu wizy. Należy jednak pamiętać o ograniczeniu wywozu gotówki z krajów UE (limit wynosi 10 tys. EUR).

Madagaskar nie ma szczególnych restrykcji celnych przywozowych. Turyści mogą wwozić wszelki osobisty dobytek i dobra przeznaczone na użytek własny. Jednak należy zachować zdrowy rozsądek i najlepiej stosować ogólnie przyjęte zasady dotyczące ograniczeń celnych obowiązujących w UE.

LIMITY - UE (przykłady):

 • 1 litr alkoholu powyżej 22%, lub 2 lity alkoholu nieprzekraczającego 22%, lub 4 litry wina musującego, lub 16 litrów piwa,

 • 200 sztuk papierosów, lub 50 sztuk cygaretek, lub 25 sztuk cygar, lub 250 gram tytoniu.

Ponieważ istnieje oczywisty zakaz wwozu do kraju narkotyków i silnych chemikaliów, szczególną kontrolą obejmowane są także leki specjalistyczne. Najlepiej zabrać je wraz z receptą od lekarza. Surowym karom podlega wywóz z Madagaskaru chronionych gatunków fauny (np. żółwi, węży, lemurów) i flory (np. orchidei) oraz produktów z nich wytworzonych.

Więcej informacji na stronach:

Madagaskar - Ministerstwo Spraw Zagranicznych - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Practical information : before you go – Voyage Tourisme Madagascar (madagascar-tourisme.com)

PRZEPISY COVID:

 

Border reopening – Réouverture des frontières (madagascar-tourisme.com)

COVID-19 : TRAVEL ALERTS FOR MADAGASCAR – Voyage Tourisme Madagascar (madagascar-tourisme.com)

Madagaskar - Ministerstwo Spraw Zagranicznych - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

STREFA CZASOWA:

+1 czas letni , +2 zimowy

JĘZYK:

malgaski i francuski - w miejscowościach turystycznych można porozumieć się po angielsku

WALUTA:

ariary madagaskarskie (MGA)

POGODA (aktualna):

Dojazd

własny;

Przelot z Europy na Madagaskar trwa około 10-20 h. Biuro podróży "Itaka" od czerwca 2022 wznawia czarter bezpośredni na Nosy Be (ok.11 h). Korzystając z tego lotu, trzeba jednak brać pod uwagę możliwość zmiany godzin zwłaszcza powrotnych. Wylatując z Polski liniami rejsowymi musimy liczyć się z koniecznością przesiadki w jednym z krajów afrykańskich lub azjatyckich. Wybierając lot przez Afrykę, należy pamiętać, aby przesiadka nie trwała dłużej niż 11 godzin. W przeciwnym razie może być wymagane szczepienie przeciw żółtej febrze. Na wyspie Nosy Be znajduje się międzynarodowy port lotniczy, obsługujący połączenia z Europy, Azji i innych części świata. Transfer samochodem z lotniska do portu jachtowego zajmuje około godziny. 

dojazd
płatność

Płatność

 

Cena: od 2630 EUR /os

W cenie:

 • pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej

 • opiekę profesjonalnego skippera

 • podstawowe szkolenie żeglarskie

 • ubezpieczenie podróżne KL, NNW - zgodnie z ofertą COLONNADE World Travel Standard

 • pościel, ręczniki

 • ponton

 • transfery lotnisko-marina-hotel-lotnisko

 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 • ubezpieczenie podróżne KL, NNW - zgodnie z ofertą

 • 6x nocleg ze śniadaniami w Ambatoloaka (centrum turystyczne wyspy)

 • 6x obiady

 • Tour 4x4 na „Dużej Ziemi” - zwiedzanie części wyspy Madagaska

 • Nosy Be na qadach - zwiedzanie wyspy Nosy Be

 • 2 nurkowania chrzest nurkowy/otwarta woda w rezerwacie Tanikely (1 dzień); dla osób nienurkujących snorkeling

W cenie nie ujęto:

 • biletów lotniczych,

 • wizy

 • składki jachtowej na wspólne wyżywienie, opłaty portowe, paliwo do jachtu, silnik zaburtowy do pontonu, sprzątanie jachtu po rejsie, wstępy do parków narodowych, podatki lokalne, ubezpieczenie kaucji; koszty te opłacane  będą ze wspólnej kasy jachtowej (dot. tylko rejsu); sugerowana składka ok. 200 EUR / osobę (skipper nie opłaca składki)

 • własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe)

 • kursów nurkowych (możliwe do realizacji za dodatkową opłatą)

Harmonogram płatności:
 • 50% – 3 dni od daty rezerwacji

 • 50% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

FAKTURY VAT dla przedsiębiorcy: Przypominamy, że zmiana zasad wystawiania faktur obliguje kupującego do podania numeru NIP w momencie zapłaty. Paragon bez NIP traktowany jest jako zakup dla celów prywatnych, dlatego też prosimy o wpisywanie w treści przelewu, poza symbolem rejsu, również numeru NIP w celu uniknięcia nieporozumień.
Brak NIP w treści przelewu skutkuje wystawieniem paragonu dla osoby prywatnej i nie będzie możliwe wystawienie do niego faktury na podmiot gospodarczy.
​​

Powyższa oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego,

a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

bottom of page