top of page
trasa
Rejs nr: IT16/09/22C


Ilość dni: 8 lub 14 dni

Rejs 7 dni
Jacht:            katamaran               
Lokalizacja:   Marina La Paz
              

Pobyt stacjonarny 5 dni
Hotel:             hacienda
Lokalizacja:   Cancun 
 
  od 1350,00 € /os

Zatoka Kalifornijska (inaczej Morze Korteza) to duża i wąska zatoka leżąca na wschodnim Pacyfiku, rozpościerająca się wzdłuż północno-zachodniego wybrzeża Meksyku o długości 1200 km. Od zachodu zamyka ją górzysty Półwysep Kalifornijski, a od wschodu - kontynentalne wybrzeże meksykańskie.Morze Korteza można podzielić na dwie części, które oddziela od siebie zwężenie wyznaczone przez wyspy Angel de la Guarda i Tiburón. Północna część jest stosunkowo płytka, głębokość rzadko przekracza tu 180 m. W południowej części występuje kilka obniżeń, najgłębsze z nich ma ponad 3 tys. metrów. Występują tu jedne z największych pływów na Ziemi - na północnym krańcu poziom wody w zatoce może podnieść się aż o 9 metrów.Jaques-Yves Cousteau ze względu na niesłychaną bioróżnorodność akwenu, nazwał Morze Korteza Akwarium Świata. Akwen ten wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

atrakcje

Atrakcje

 

La Paz

Najbardziej meksykański kurort na półwyspie z dużym portem znajdującym się w głębi podkowiastej zatoki. Nazwa miejscowości „pokój” idealnie oddaje cichą i spokojną atmosferę, którą najlepiej jest delektować się na przyjemnych, dobrze zagospodarowanych plażach, wzdłuż których rozciąga się spacerowy deptak pełen tawern. Ponieważ w mieście prężnie działa port, również baza żeglarska jest doskonale rozwinięta, a na turystów czeka szeroka oferta wypraw nurkowych, wędkarskich i kajakowych. Blisko brzegu znajduje się kilka wysp pełnych ustronnych plaż, niezwykłych widoków i jaskiń, w których piraci ukryli swoje skarby. Wyprawa w takie miejsce jest doskonałą alternatywą dla biernego wygrzewania się na plaży. W okolicy usianej kaktusami pierwsi pojawili się hiszpańscy konkwistadorzy, chociaż ludność zadomowiła się tam na stałe, gdy powstały pierwsze misje religijne. Po okresie krzewienia chrześcijaństwa pozostała katedra Nuestra Senora de la Paz zwrócona w stronę Plaza Constitucion – placu łączącego się z kilkukilometrową promenadą spacerową. W mieście działa interesujące Muzeum Archeologiczne, miejski teatr Teatro de la Ciudad, a także Akwarium przybliżające zwiedzającym faunę i florę Zatoki Kalifornijskiej. Ciekawym miejscem jest Rezerwat Kaktusów z zaskakującą ilością roślin oraz muzeum poświęcone pustynnym gadom i nie tylko. Najlepsze plaże można znaleźć na północy miasta – najpopularniejsze są Playa Pichilingue i El Tecolote, z kolei do bardziej ustronnych i dziewiczych należą Punta Coyote i San Evaristo.

Espíritu Santo

Wyspa w Zatoce Kalifornijskiej. Od Isla Partida oddziela ją wąski kanał, który przy odpowiednim przypływie jest czasami na tyle płytki, że można przez niego przejść. Espíritu Santo to dwunasta co do wielkości wyspa w Meksyku. Nikt nie zamieszkuje wyspy. Obszar ten jest chroniony jako część Area de Protection de Flora y Fauna - Islas del Golfo de California i jest ważnym celem turystyki ekologicznej. UNESCO ogłosiło wyspę chronionym rezerwatem biosfery, a plaża Ensenada Grande na Isla Partida została uznana przez The Travel Magazine za najpiękniejszą plażę w Meksyku. Dzięki białemu piaskowi, turkusowej wodzie. Przypływając na wyspę, można spodziewać się stad delfinów, pływających w pobliżu powierzchni, lwów morskich, a nawet wielorybów. Tu pod koniec XIX wieku powstała pierwsza na świecie farma ostryg perłowych, produkująca ogromne ilości pereł. Obecnie w tym miejscu osiedliła się ogromna kolonia fregat . Warto się zatrzymać, by je zobaczyć.

 

Isla San Jose

Wyspa w Zatoce Kalifornijskiej, na wschodnim wybrzeżu półwyspu Baja California. W Pointe Salina, mniej więcej w połowie zachodniej części wyspy, znajduje się opuszczona kopalnia soli ze starymi budynkami i wyposażeniem. Isla San Jose ma kilka niesamowitych szlaków turystycznych, w tym jeden, który przecina całą wyspę. Osiągnięcie wysokiego punktu na wyspie z rozległymi widokami na lazurowe Morze Corteza, być może z wielorybami  w oddali, może wyzwaniem dla osób lubiących spacery.

Isla Monserrate

Jest jednym ze skarbów przyrody wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w kategorii „Wyspy i obszary chronione Zatoki Kalifornijskiej”, Wyspa oferuje idealną przestrzeń do uprawiania różnych sportów wodnych, w szczególności uprawiania kajakarstwa, snorkelingu i nurkowania, a oferując wspaniałe krajobrazy jest równiez celem pasjonatów fotografii. Ze względu na swoje położenie geograficzne z tej wyspy można docenić imponujący i piękny krajobraz Sierra de la Giganta. Warto również odwiedzić latarnię morską.

Loreto

Było pierwszym hiszpańskim miastem kolonialnym na Półwyspie Baja i domem wielu misjonarzy jezuickich i franciszkańskich. Można rzucić okiem na przeszłość miasta, spacerując po brukowanych uliczkach otoczonych kolonialną architekturą w jego centrum . Mission Loreto to kościół, który stoi nad miastem od końca XVII wieku. Istnieje również kilka innych historycznych miejsc, które warto odwiedzić podczas wizyty w Loreto, takich jak kopalnie soli na Isla Carmen, misja San Javier i Muzeum Misji Jezuitów. Jedzenie w Loreto  jest wyśmienite, zawiera więcej lokalnych i mniej przetworzonych składników. Będąc daleko od dużego miasta, wielu szefów kuchni uprawia własne przyprawy i polega na lokalnie produkowanych owocach, warzywach, mięsach i owocach morza a firma browarnicza El Zopilote stała się ulubionym miejscem degustacji piw rzemieślniczych przez mieszkańców i gości. To miasto bardzo polecane w przewodnikach turystycznych tej części Meksyku.

Isla Carmen

Znajduje się  około dziewięciu mil na wschód od Loreto.Historia Isla del Carmen w zasadzie obraca się wokół złoża soli znajdującego się na północnym krańcu wyspy, na obszarze zwanym Bahia Salinas. Dzisiaj pozostały jedynie ruiny tego miejsca a jedynymi mieszkańcami wyspy są strażnicy i przewodnicy.Wyspa jest miejscem ochrony rodzimej fauny i flory. W 1995 roku rozpoczęto program odbudowy rodzimej niegdyś populacji owiec rasy Big Horn.

Cancun

Wymarzone miejsce na urlop i jednodniowe wycieczki z Cancun. Wyciszyć się można w położonym na krańcu wyspy rezerwacie El Garrafon. Lokalną atrakcją jest delfinarium, w którym można popływać z instruktorem wśród rozbawionych delfinów. Wieczory turyści spędzają najczęściej przy drinku w przytulnych tawernach z widokiem na morze lub przechadzają się spacerowymi deptakami pełnymi sprzedawców pamiątek. Najlepszym miejscem na błogie leżakowanie i długie kąpiele w morzu jest Playa Norte z białym, drobnym piaskiem. Na wyspie oprócz wspaniałych hoteli znajduje się mnóstwo innych atrakcji w postaci wieży widokowej, parku rzeźb, Skały Poranka – najbardziej na południe wysuniętego miejsca Meksyku, wioski karaibskiej Pueblo Caribeno, pozostałości świątyni Majów i Hacjendy Pirata Mundaki.

Chichen Itza

Prekolumbijskie miasto założone przez Majów na półwyspie Jukatan w IV – VI w. Zachowane zabytki w jego częściach południowej i zachodniej są związane z wcześniejszą kulturą Majów, natomiast w części północnej – z późniejszą kulturą Tolteków. Nazwa miasta pochodzi od dwóch świętych zbiorników, przy których zostało ono założone (nazwa Chichén Itzá znaczy Źródła Ludu Itzá lub Wrota do studni Itzá). Zbiorniki te zwane cenote służyły od V wieku jako miejsce składania ofiar.

Tulum

Miejscowość w Meksyku, na półwyspie Jukatan, nieopodal ruiny prekolumbijskiego miasta Majów. Otoczone murem, położone na 12-metrowym klifie Morza Karaibskiego stanowi jedną z atrakcji turystycznych Wybrzeża Majów.

jacht

Jachty

 

LAGOON 450

To nowoczesny katamaran, jednostka najlepsza w swojej klasie, bijąca rekordy popularności wśród klientów zarówno indywidualnych, jak i firm czarterowych na całym świecie. Ten wygodny katamaran polecany jest do żeglowania rekreacyjnego, rodzinnego (również z dziećmi), głównie z uwagi na wyposażenie poprawiające komfort żeglugi i przyjemność z mieszkania na pokładzie jachtu. Posiada niezwykle nowoczesną sylwetkę, przepiękny design, a materiały wykończenia wnętrza, utrzymane w jasnych tonacjach, zostały dobrane, tak aby nadać świeżości i witalności. Katamaran posiada 4 przestronne kabiny, każda z łazienką z wydzielona toaletą i natryskiem. Siatki i kanapy na przodzie umożliwiają wygodne korzystanie z pokładu w trakcie żeglugi i na postojach.