top of page

Nowa Kaledonia - Raj na końcu świata (10 dni rejs+3 dni hotel)

trasa i termin

Noumea - Uere - Ouen - Cazi - Carenage - Kuto Bay - Brosse - Oro Bay - Gadji Bay - Kuto Bay - Kouare - Amedee - Maitre - Noumea

adults only

Rejs nr: KN1/10/25

Termin:         07.10-20.10.2025

Jacht:           Lagoon 52 F
                     Bali 4.1

Lokalizacja:  Noumea


Zaokrętowanie: 07.10.2025
Wyokrętowanie: 16.10.2025 
Hotel: 16-19.10.2025

od 2950 eur + 3900 zł

percentage-1924521_1920.png
percentage-1924521_1920.png

Zapraszamy na rejs po archipelagu wysp Nowej Kaledonii.
Czeka na nas kolejne przepiękne miejsce na ziemi. Zajmująca imponujące 24 000 km² laguna archipelagu jest prawdziwym placem zabaw dla tych, którzy lubią spędzać czas na wodzie. Miejsce pobudzające zmysły, będące spełnieniem marzeń żeglarzy, turystów i podróżników. To tutaj kolor szafiru morza przeplata się z bielą piasku i soczystą zielenią wysp. Wzdłuż wyspy ciągnie się przepiękna rafa koralowa, druga na świecie po Wielkiej Rafie Koralowej. Nowa Kaledonia, to niepowtarzalna okazja do odkrywania dziewiczych wysepek i krzyżowania ścieżek z delfinami, żółwiami, diugoniami i innymi mieszkańcami laguny.
Pora sucha na Nowej Kaledonii trwa od maja do listopada..

Archipelag ten najlepiej zwiedzać na pokładzie katamaranu i taką właśnie oferujemy formę naszego wyjazdu. 

atrakcje

Atrakcje

 

Île Casy, Carenage (Baie de Prony)

Baie de Prony, to bardzo duża zamknięta zatoka na najbardziej wysuniętym na południe krańcu Grand Terre w Nowej Kaledonii. To mieszanka małych kurortów, historycznych, ale prawie opuszczonych miasteczek, opuszczonych zatok, rzek do eksploracji pontonami i wielkich projektów wydobywczych. Cała zatoka jest głęboka ale ma wiele doskonale osłoniętych kotwicowisk. Wszystkie kotwicowiska i plaże w Baie de Prony są pokryte czerwonym piaskiem, co jest wynikiem intensywnie czerwonych gleb laterytowych, które otaczają cały obszar. W głębi zatoki trafiamy na wyspę Ile Casy. Warto wybrać się do najwyższego punktu na wyspie (około 45 min) aby podziwiać piękny widok na zatokę.

 

Île Ouen

Ta duża wyspa, położona na południe od Kanału Woodin, w połowie drogi między Numea a Ile de Pines, została odkryta w XIX wieku. Fragment oderwany od masy kontynentalnej, jest wyżyną przecięta od wschodu głębokimi zatoczkami Kumbé i Port-Kuté. Jej populacja (100 mieszkańców) koncentruje się w wiosce Ouara, położonej w gaju kokosowym.

Île des Pins

Ta perła południowej Nowej Kaledonii słusznie pretenduje do miana „wyspy położonej najbliżej raju”. Otoczona krystalicznymi wodami wyspa Pins (lle des Pins) jest skąpana w ciepłym słońcu Pacyfiku . Najbardziej wysunięta na południe wyspa Nowej Kaledonii znajduje się prawie na Zwrotniku Koziorożca, na 22° szerokości geograficznej południowej. Jej położenie zapewnia wyspie bardzo łagodny klimat. James Cook zarzucił kotwicę na jej wybrzeżach w 1774 r. To angielski admirał nadał wyspie nazwę, ze względu na obfitość nowokaledońskich sosen i ich charakterystyczne smukłe sylwetki. W tym wspaniałym zakątku archipelagu nie brakuje sposobów na spędzenie czasu na łonie natury. Od snorkelingu, nurkowania i pływania, po żeglowanie, wędrówki i urzekające spacery po lesie. Najwyższy szczyt wyspy to N’ga Peak. Jego 262 m wysokości może nie brzmieć jak duże wyzwanie, ale wspinaczka na najwyższy punkt, ponieważ reszta wyspy jest raczej płaska, to dobry trening. Ścieżka przyrodnicza tam i z powrotem zajmuje około 1 godziny, w zależności od tego, ile czasu spędzisz podziwiając tysiące odcieni błękitu otaczającej laguny. Wyspa obfituje w naturalne piękno i zapierające dech w piersiach krajobrazy. 
W środku wyspy znajduje się Queen Hortense’s (Oumagne) Cave. Ta średniej wielkości jaskinia z imponującymi stalaktytami pokrytymi błyszczącym kwarcem, jest domem kolonii nietoperzy. Do jaskini prowadzi ścieżka otoczona bujną dżunglą, pokryta kwiatami Heliconia i paprociami drzewiastymi. Możesz tu natknąć się na kraby z lasu deszczowego ukrywające się między opadłymi liśćmi. (Wejście ~200 CPF, około 1,70 €/ 1,50 £,).

Ile des Pins słynie na całym świecie ze swoich zapierających dech w piersiach zatok: 
Baie de Kuto będzie pierwszą zatoką, którą zobaczysz, zanim postawisz stopę na wyspie. Zatoka Kuto, zwrócona w stronę otwartego oceanu, jest obdarzona najdelikatniejszym drobnym białym piaskiem na Ile des Pins. Zakrzywiona łagodnie szerokim łukiem zatoka zaprasza do leniuchowania i opalania się w luksusowym odosobnieniu. W zatoce znajduje się również kilka restauracji przy plaży, w których można delektować się wyjątkowo pysznymi ślimakami Ile des Pins oraz wybornymi specjałami z ryb i skorupiaków, podziwiając lśniące lazurowe wody.
Baie d'Oro to prawdziwe akwarium z przezroczystą wodą wypełnioną wielobarwnymi rybami. Ten osłonięty od prądów basen koralowy jest ukryty w otoczeniu kolumnowych sosen i białej piaszczystej plaży. 
Baie de Gadji, to płytkie, chronione, piękne kotwicowisko w północno-zachodniej części Ile des Pins. Małe „kieszonkowe” plaże z miękkim białym piaskiem uwydatniają wysepki, które tworzą to kotwicowisko. W najlepszych miejscach do kotwiczenia ma tylko około 2 metrów głębokości i jest ulubionym miejscem miejscowych żeglarzy.

Île Brosse
Urocze i magiczne miejsce wśród błękitnych lagun i zieleni lasu sosnowego. Mała niezamieszkała wysepka na południe od Ile des Pins. Doskonałe miejsce do porannej kąpieli i wypoczynku przed dalszym rejsem.

Île Kouare

Malownicza wysepka na zachód od Grand Terre (Nowej Kaledoni). Kouara, to serce południowej laguny z dyllicznym otoczeniem. Na tym niewielkim obszarze niezamieszkanej ziemi, w obszarze morskim wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zwierzęta rządzą niepodzielnie. Na plażach z białym piaskiem, żółwie morskie i węże morskie lubią składać jaja. To idealne miejsce do snurkowania, aby odkryć obfity podwodny świat, który jest domem dla wielobarwnych ryb, pięknych koralowców i gadów morskich, a niebo miejscem nieustannych baletów rybitw i czarnych nodów, które wydają się zazdrośnie strzec swojej wyspy.

Île Amédée
Wyspa znajduje się na chronionym obszarze naturalnym, w wyniku czego część wysepki nie jest dostępna dla turystów. Na wyspie znajduje się latarnia będąca popularnym punktem turystycznym. Jest uważana za drugą najwyższą latarnię tego typu na świecie.

Îlot Maître
Niecałe 5 km od Anse Vata Bay na Grand Terre, znajdują się wysepki Îlot Maître i Îlot Canard. są tak samo popularne wśród turystów, jak wśród Numejczyków, którzy lubią relaksować się na tych wyspach w ciągu dnia. îlot Maître to jedyna numejska wyspa, na której znajduje się hotel i duża rafa o długości 2 km. Można tutaj wypożyczyć sprzęt nurkowy i cieszyć się obserwowaniem wielu kolorowych ryb pływających w lagunie oraz pływać z żółwiami.

jacht

Jachty 

 

BALI 4.1

Ten katamaran stawia na relaks i komfort. W części dziobowej mamy do dyspozycji przestrzeń wypoczynkową mogącą pomieścić całą załogę. Dodatkowy taras słoneczny udostępniony jest na daszku, przykrywającym kokpit. Znakomitym miejscem do poczytania książki jest wygodna ławeczka na rufie. Przestronny, zadaszony kokpit, pełniący funkcję jadalni został zaprojektowany w kształcie litery L. Tworzy on razem z messą dużą, otwartą przestrzeń. Kuchnia zajmuje całą szerokość katamaranu. Jest pojemna, praktyczna, znakomicie doświetlona i posiada sporą ilość blatów roboczych. Katamaran Bali 4.1 to przede wszystkim maksimum przestrzeni w kokpicie oraz rozbudowana strefa wypoczynkowa. 

Układ kabin: 4 x DBL z łazienkami (jedna z łazienek udostępniana skipperowi).

LAGOON 52 F

Już pierwsze spojrzenie na ten model katamaranu wystarczy, aby dostrzec zupełnie nową, dynamiczną linię jachtu podkreśloną przypominającymi diament, ostro ściętymi pionowymi  dziobami. Konstruktorom udało się połączyć nietypowy jak na jachty turystyczne układ takielunku, z charakterystyczną dla Lagoon elegancją i komfortem Powiew świeżości i nowego spojrzenia na rozplanowanie przestrzeni można również znaleźć w niezwykle jasnym, spójnie zaprojektowanym i wygodnym wnętrzu. Każde z pomieszczeń stanowi swoistą strefę komfortu, wszędzie na pokładzie Lagoon 52F można doskonale wypocząć, czy to na górnym pokładzie, w przestronnym kokpicie, na dziobowej kanapie, czy też w dużym salonie. 
Układ kabin: 5 x DBL + 1 x TWIN każda z kabin posiada łazienkę
(jedna z łazienek udostępniana skipperowi).

UWAGA: Zamieszczone w ofertach zdjęcia jachtów mają charakter poglądowy modelu i nie są rzeczywistymi zdjęciami wybranego jachtu.

Modele proponowanych jachtów mogą ulec zmianie na jachty o porównywalnych parametrach.

akwen

Akwen

NOWA KALEDONIA

Odległe wyspy na końcu świata, które toną w różnych odcieniach błękitu oceanu. Nowa Kaledonia to grupa czterech wysp zależnych od Francji. Odkryte w 1774 roku zachwycają szmaragdowym odcieniem egzotycznej roślinności, kuszą słońcem i wiatrem przez cały rok.
Nowa Kaledonia to idealna odskocznia dla żeglarzy szukających ciszy i spokoju. Krystalicznie czysta woda, część największej na świecie rafy koralowej o łącznej długości 1700 km - kolorowe ryby, rozgwiazdy, koralowce, a nawet wraki statków i liczne atole uatrakcyjnią czas spędzony pod żaglami. Nowa Kaledonia to idealne miejsce na żeglarskie wojaże.
Nowa Kaledonia to znakomity akwen nie tylko dla żeglarzy, ale również dla osób pragnących zachwycić się światem podwodnym,czy też
 uprawiających trekking

Laguny o fantazyjnych kształtach, zielone góry i doliny oraz lazurowa woda we wszystkich odcieniach turkusu zachwycają podróżników. Można tu spędzać czas zarówno aktywnie – pływając, nurkując, zwiedzając wyspy, jak i wypoczywając na plażach, podziwiając rajskie widoki.
Nowa Kaledonia leży w strefie klimatu równikowego - wilgotnego. Na wyspach panują dwie pory roku: pora gorącą od listopada do kwietnia i pora umiarkowana w pozostałej części roku. Średnia roczna temperatura powietrza wynosi 24°C. Najcieplejszym miesiącem jest styczeń ze średnią temperaturą 27°C, a najzimniejszym lipiec ze średnią temperaturą 22°C. Roczna suma opadów atmosferycznych waha się w granicach 1000-2500mm. Pora deszczowa trwa od grudnia do marca. Idealne warunki do żeglugi przypadają na miesiące od maja do listopada.

.

Warto wiedzieć

warto wiedzieć

PRZEPISY WJAZDOWE:

Na terytorium Nowej Kaledonii można wjechać na podstawie ważnego paszportu.

Obywatele krajów UE są zwolnieni z posiadania wizy wjazdowej na terytorium Nowej Kaledonii, jeśli ich pobyt nie przekracza 90 dni.

Więcej informacji na stronach:

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/francja

https://www.nouvelle-caledonie.gouv.fr/Demarches-administratives/Accueil-des-etrangers/Conditions-d-entree-des-etrangers-en-Nouvelle-Caledonie/Documents-necessaires-pour-un-court-sejour-inferieur-ou-egal-a-3-mois/Vous-etes-ressortissant-d-un-pays-de-l-Union-europeenne

https://www.newcaledonia.travel/en/passport-visa-customs

Tranzyt przez kraje przesiadkowe:

 

Singapur: 

Informacje dla podróżujących - Polska w Singapurze - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

ICA | SG Arrival Card

Japonia: 

Informacje dla podróżujących - Polska w Japonii - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Konsulat | Ambasada Japonii w Polsce (emb-japan.go.jp)

Disembarkation card for foreign nationals (translated version) | Immigration Services Agency of Japan (isa.go.jp)

Australia:

Australia - Polska w Australii - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Visa list (homeaffairs.gov.au)

15 - Incoming passenger card (abf.gov.au)

Nowa Zelandia: 

Nowa Zelandia - Polska w Nowej Zelandii - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Transit passengers | Immigration New Zealand
Information about : NZeTA | Immigration New Zealand

PRZEPISY ZWIĄZANE Z COVID19:

Nowa Kaledonia nie wymaga okazania zaświadczeń o szczepieniu. Nie ma obowiązku wykonania testów.

Więcej informacji aktualizowanych na bieżąco:

New Caledonia Travel Restrictions during the pandemic | New Caledonia Tourism
Covid-19 / Actualités / Accueil - Les services de l'État en Nouvelle-Calédonie (nouvelle-caledonie.gouv.fr)

RÓŻNICA CZASU:

czas polski letni +9 godz., czas polski zimowy +10 godz.

 

JĘZYK:

języki urzędowe: francuski; W rejonach turystycznych można porozumieć się po angielsku.

DŁUGOŚĆ LOTU:

w zależności od linii lotniczej ok. 25-45 godz.

WALUTA:

frank Colonies Françaises du Pacifique (F XPF)

Frank dzieli się na 100 centymów. W obiegu znajdują się:

 • monety o nominałach 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 franków

 • banknoty o nominałach 500, 1000, 5000, 10 000 franków

Kurs franka CFP wobec euro jest stały (gwarantowany przez władze francuskie):

1 XPF = 0,00838 EUR

1000 XPF = 8,38 EUR

1 EUR = 119,96 CPF

W Nowej Kaledonii można swobodnie wymieniać waluty w kantorach, bądź w bankach, czasem nawet w niektórych hotelach oraz sklepach. Przy wymianie waluty obowiązuje opłata transakcyjna. Według deklaracji niektórych turystów w Societe Generale wymiana walut odbywa się bez opłat.. 

W powszechnym użytku są także najpopularniejsze karty kredytowe: American Express, Diners Club, MasterCard i Visa.  

PAMIĄTKI:

Cennymi pamiątkami z Nowej Kaledonii będą drewniane rzeźby, maski plemienne lub ręcznie wykonana biżuteria. Ciekawą i smaczną pamiątką będzą rzemieślnicze czekoladki z Chocolats Morand w Nouméa, a także wanilia, która jest tu uprawiana. 

PAMIĄTKI ZABRONIONE:

Zabronione jest wywożenie chronionych gatunków roślin i zwierząt oraz przedmiotów z nich wykonanych, które umieszczone są na liście Konwencji Waszyngtońskiej CITES (w zakładce Praktyczne linki znajdziesz m.in. wykaz CITES). Zakaz dotyczy również muszli, piasku i części rafy.

Dojazd

dojazd

własny;

Pomiędzy Polską a Nową Kaledonią nie istnieją żadne bezpośrednie połączenia lotnicze. Jednak można dostać się do stolicy N. Kaledonii Noumei (Grand Terre) z wielu miast europejskich np. z Warszawy, Krakowa, Wiednia czy też z Berlina. Liczyć się jednak trzeba z przesiadkami w Paryżu lub Amsterdamie oraz w Singapurze, Japonii, Australii lub N.Zelandii (w zależności od wybranej opcji lotu).

Płatność

płatność

Cena: 2950 EUR + 3900 PLN

rezerwacja do 15.10.2024 cena za osobę 2850 EUR + 3900 PLN

przy rezerwacji dla 2 lub więcej osób cena za osobę  2850 EUR + 3600 PLN

W cenie:

 • skipper polskojęzyczny

 • miejsce w kabinie 2 osobowej 

 • podstawowe szkolenie żeglarskie

 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 • ubezpieczenie turystyczne NNW, KL, bagaż - zgodnie z ofertą Colonnade pakiet Brązowy lub Europa pakiet World Travel 

 • pościel, ręczniki

 • ponton z silnikiem zaburtowym

 • 3 noclegi w Noumea w hotelu 3* w pokojach 2 osobowych / w apartamentach 4 os. z 2 sypialniami.

 

W cenie nie ujęto:

 • biletów lotniczych i opłat lotniskowych

 • transferów lotniskowych

 • składki jachtowej: wyżywienie, opłaty portowe, wstęp do parków narodowych, paliwo do jachtu i pontonu, sprzątanie jachtu po rejsie, obowiązkowe ubezpieczenie kaucji. Będą one opłacane ze wspólnej kasy jachtowej i rozliczonej po rejsie. Sugerowana składka ~40 USD/osobę/dzień (skipper nie opłaca składki, wyżywienie skippera jest finansowane ze składki jacht.)

 • kosztów kucharza (na życzenie załogi)

 • podatku turystycznego, opłat klimatycznych i depozytów w hotelach (płaconych na miejscu indywidualnie)

 • opłat wjazdowych/wyjazdowych (np. opłat wizowych)

 • koniecznych testów COVID

 • wydatków własnych

Harmonogram płatności:
 • 50% – 1 tydzień od daty rezerwacji

 • 50% – do 30.07.2025 
   

FAKTURY VAT dla przedsiębiorcy: Przypominamy, że zmiana zasad wystawiania faktur obliguje kupującego do podania numeru NIP w momencie zapłaty. Paragon bez NIP traktowany jest jako zakup dla celów prywatnych, dlatego też prosimy o wpisywanie w treści przelewu, poza symbolem rejsu, również numeru NIP w celu uniknięcia nieporozumień.
Brak NIP w treści przelewu skutkuje wystawieniem paragonu dla osoby prywatnej i nie będzie możliwe wystawienie do niego faktury na podmiot gospodarczy.

​​

Powyższa oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter

informacyjny i mogą ulec zmianie

bottom of page