Rejs Katamaranem - Polinazja Francuska + San Francisco

Raiatea - Taha'a- Hauhine -Fare -  Raiatea / Motu Nao Nao - - Bora Bora - Taha'a / Motu Tautau - Taha'a /  Hurepiti Bay  - Raiatea

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/10

Termin:         23.08-06.09.2021

Jacht:           Lagoon 52  (2019 r.)

Lokalizacja:  Raiatea 

 

Zaokrętowanie:

25.08.2021 Raiatea Apooiti Marina

Wyokrętowanie:

03.09.2021 Raiatea Apooiti Marina

Rejs nr: P2/10/21

Zapraszamy na rejs po archipelagu wysp Polinezji Francuskiej.

Czeka na nas jedno z najpiekniejszych miejsc na ziemi)) Miejsce pobudzające zmysły, bedące spełnieniem marzeń żeglarzy, turystów i podróżników. To tutaj kolor szafiru morza przeplata się z bielą piasku i soczystą zielenią lasu deszczowego.Sezon na Polinezji Francuskiej trwa od maja do października. Jest to tzw. pora sucha, kiedy wieje tu południowo-wschodni wiatr pasatowy. Jego średnia prędkość to 15 węzłów.

Od listopada do kwietnia trwa pora deszczowa. Jest to kiepski okres na żeglowanie na Polinezji Francuskiej ze względu na wysokie zachmurzenie i ogromną ilość opadów.

Najlepiej zwiedzać Polinezję na pokładzie katamaranu i taką właśnie oferujemy formę naszego wyjazdu. Do dyspozycji mamy piękny Lagoon 52))

 

 

 
 

Raiatea.

druga co do wielkości wyspa Polinezji Francuskiej, kulturalne serce, nazywana często "Świętą Wyspą". Tutaj znajduje się Marina Apooiti i z niej rozpoczynają się nasz rejsy. Raiatea otoczona laguną, stanowi kolejny obraz wyspy wulkanicznej na Południowym Pacyfiku. Jest wyspą górzystą, gdzie Temehani to góra określana mianem polinezyjskiego Olimpu oraz rajem, gdzie rośnie kwiat jedyny na ziemi - Tiare Apatahii. Wyspa słynie z bujnych zielonych dolin, oszałamiających wodospadów i przepięknych zatok. Plantacje pereł i wanilii, miejscowy targ i port Uturoa to tylko nieliczne atrakcje jakie czekają na żeglarzy.

Taha'a.

zwana również wyspą waniliową z powodu unoszącego się w powietrzu zapachu wanilii, uprawianej przez miejscową ludność. Słynie z hodowli czarnych pereł na rafach i turkusowych lagun dookoła wyspy. Złoto-piaszczyste plaże lub nurkowanie wśród pięknych koralowców to główne atrakcje tego miejsca.

Huahine.

odkryta, jak pozostałe Wyspy Pod Wiatrem przez Jamesa Cooka w roku 1769 podczas brytyjskiej ekspedycji naukowej na Ocean Spokojny. Składa się z dwóch wysp: Hauhine Nui na północy i Huahine Iti na południu. Obie wyspy oddzielone są wąskim kanałem, a także dwiema zatokami: Zatoką Maroe oraz Bouvoyne. Hauhine jest wyspą górzystą, ale o łagodnych zboczach. Oprócz dobrze osłoniętych zatok z plażami pokrytymi koralowym piaskiem, można tu zobaczyć także jedyne jezioro - Fauna Nui. Dzięki mniejszej ilości turystów, można na niej obserwować z bliska tradycyjny styl życia Polinezyjczyków mieszkających w kolorowych chatach, uprawiających wanilię, melony i banany. Oryginalną atrakcją wyspy jest prawie 2-metrowy most nad strumieniem, który tworzą żywe węgorze, przez tubylców uważane za święte.

Bora-Bora .

wulkaniczna wyspa, uznawana jest przez znawców za ósmy cud natury lub po prostu "Perłą Pacyfiku". To idealne miejsce na wypoczynek oraz raj dla miłośników sportów wodnych (surfing, windsurfing, narty wodne, kitesurfing, nurkowanie), ale również żeglarzy chcących spotkać wieloryby, rekiny, żółwie morskie czy płaszczki. Atrakcją jest również naturalny podwodny park - Koralowy Ogród. Główną osadą na wyspie jest Vaitape.

 

LAGOON 52 F 

Lagoon 52F to najnowsza konstrukcja stoczni Lagoon, która miała premierę w 2013 r. Już pierwsze spojrzenie na ten model katamaranu wystarczy, aby dostrzec zupełnie nową, dynamiczną linię jachtu podkreśloną przypominającymi diament, ostro ściętymi pionowymi  dziobami oraz rewolucyjnym układem takielunku.

Lagoon 52F jest owocem wieloletniej współpracy działu projektowego Lagoon z niezwykle doświadczonym biurem projektowym Van Peteghem-Lauriot Prevost (VPLP), które współtworzyło najwspanialsze wielokadłubowce, w tym prawdziwe maszyny regatowe biorące udział w wielu wokółziemskich regatach oraz z włoskim biurem Nauta Design odpowiedzialnym za wnętrze jachtu.

Konstruktorom udało się połączyć nowe, często rewolucyjne pomysły dotyczące nowoczesnej sylwetki jachtu i kształtu kadłuba, nietypowy jak na jachty turystyczne układ takielunku (znacznie poprawiający osiągi), z charakterystyczną dla Lagoon elegancją, komfortem i łatwością obsługi.

Powiew świeżości i nowego spojrzenia na rozplanowanie przestrzeni można również znaleźć w niezwykle jasnym, spójnie zaprojektowanym            i wygodnym wnętrzu. Każde z pomieszczeń stanowi swoistą strefę komfortu, wszędzie na pokładzie Lagoon 52F można doskonale wypocząć, czy to na górnym pokładzie, w przestronnym kokpicie, na dziobowej kanapie, czy w dużym salonie. Właściciele oraz goście mają do dyspozycji eleganckie sypialnie oraz łazienki z osobnymi kabinami prysznicowymi.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/2
 
 

POLINEZJA FRANCUZKA

To ponad 118 wysp i wysepek wulkanicznego pochodzenia, z których zdecydowana większość to przepiękne atole koralowe. Nie bez powodu Tahiti, Moorea i Bora Bora uważane są za najpiękniejsze tropikalne wyspy świata. Najlepszym sposobem odkrycia różnorodności wysp jest rejs jachtem.Ze względu na rozproszenie wysp, klimat Polinezji Francuskiej jest bardzo zróżnicowany. W strefie zwrotnikowej średnie roczne temperatury powietrza wahają się między 20°C a 25°C, podczas gdy w strefie równikowej dochodzą do 32°C. Pora sucha trwa od maja do października, a mokra od listopada do kwietnia. Średnia roczna suma opadów wynosi 1500 – 2800 mm. W grudniu i styczniu region nawiedzany jest przez cyklony tropikalne.

Laguny o fantazyjnych kształtach, zielone góry i doliny oraz lazurowa woda we wszystkich odcieniach turkusu zachwycają podróżników. Można tu spędzać czas zarówno aktywnie – pływać, nurkować, chodzić po wyspach, jak i wypoczywać podziwiając rajskie widoki.

Polinezja to znakomity akwen nie tylko dla żeglarzy, ale również dla osób pragnących zachwycić się światem podwodnym, uprawiać trekking, sporty wodne czy jazdę na rowerach.

PRZEPISY WJAZDOWE :

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od jego celu) na terytorium Polinezji Francuskiej jest paszport bądź dowód osobisty (starego i nowego wzoru). Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości (szczególną uwagę w przypadku starszych, książeczkowych dowodów osobistych należy zwrócić na aktualność zdjęcia). Przed wyjazdem należy się upewnić, że paszport jest ważny minimum 3 miesiące ponad planowany okres pobytu.

RÓŻNICA CZASU :

10 godzin od GMT

 

JĘZYK :

Francuski, język Tahiti są oficjalnymi językami Polinezji Francuskiej. Również szeroko stosowany jest angielski, szczególnie na terytoriach turystycznych.

 

DŁUGOŚĆ LOTU :

Z Warszawy: z przesiadkami, w zależności od linii lotniczej ok. 25-45 godz.

 

WALUTA :

Oficjalną walutą przez długie lata w Polinezji Francuskiej były franki francuskie. Wraz z wprowadzeniem we Francji euro, Polinezja również przeszła na tą walutę i stała się ona jej oficjalnym środkiem płatniczym.

W Polinezji Francuskiej można swobodnie wymieniać waluty w kantorach, bądź w bankach, czasem nawet w niektórych hotelach oraz sklepach.

W powszechnym użytku są także najpopularniejsze karty kredytowe: American Express, Diners Club, MasterCard i Visa.  

 

PAMIĄTKI:

Cennymi pamiątkami z Polinezji Francuskiej będą drewniane rzeźby, ręcznie wykonana biżuteria, perfumy z Tahiti. Ciekawą i smaczną pamiątką będzie wanilia, która jest tu hodowana. Miłośnicy mody znajdą tu ciekawe stroje taneczne oraz materiał, z którego szyje się stroje narodowe.

 

PAMIĄTKI ZABORONIONE:

Zabronione jest wywożenie chronionych gatunków roślin i zwierząt oraz przedmiotów z nich wykonanych, które umieszczone są na liście Konwencji Waszyngtońskiej CITES.

Dojazd

 

Pomiędzy Polską a Polinezją Francuską nie istnieją żadne bezpośrednie połączenia lotnicze. Jednak można dostać się do stolicy Polinezji – Papeete połączeniem realizowanym przez linie lotnicze Air France z Warszawy z przesiadką w Paryżu. Lot taki jest bardzo długi i trwa 40 godzin i 40 minut. Inną opcją jest lot obsługiwany przez British Airways z międzylądowaniem w Londynie. Lot trwa również ponad 40 godzin.

Istnieje możliwość połączeń lotniczych przez terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki. Koniecznym w takim wypadku jest uzyskanie ESTA lub wizy tranzytowej

Lotnisko w Papeete (Papeete Tahiti Faa’a International Airport) jest oddalone od  centrum miasta zaledwie 5 km na południowy–zachód. Najłatwiej dostać się na główne lotnisko Polinezji samolotami czarterowymi z innych wysp, promami, dużymi statkami lub łodzią. Natomiast spędzając wakacje na Thaiti wystarczy skorzystać z taksówki. Podróż trwa około 10 minut i kosztuje od 20 $ w górę.  

Płatność

 

Cena :  8900 zł /os (przy 12 osobach w załodze)

 

W cenie:

 • realizacja programu rejsu

 • czarter katamaranu Lagoon 52 ( 2019 r.)

 • transfer - lotnisko Raiatea-Marina

 • podstawowe szkolenie żeglarskie

 • sprzątanie jachtu po rejsie.

 • turystyczny fundusz gwarancyjny

 • pełne ubezpieczenie turystyczne OC, NNW, KL, bagaż zgodnie z ofertą Colonnade – pakiet brązowy Premier.

 • pościel, ręczniki, ponton z silnikiem zaburtowym

 • obowiązkowe ubezpieczenie kaucji

 

W cenie nie ujęto:

 • lotów ( ceny sugerowanych lotów na dzień 09.02.2021 to) :

  Warszawa-San Francisco-Warszawa ~ 2700 zł/os

  San Francisco-Papeete-Sam Francisco ~2224 zł/os

  Papete-Raiatea-Papeete ~ 1317 zł/os

 • 2 noclegów ze śniadaniami w San Francisco

 • 2 noclegów ze śniadaniami w Papeete

 • transferów lotnisko-hotele-marina-lotnisko w San Francisco,lotnisko- hotel Tahiti.

 • składki jachtowej: wyżywienie, opłaty portowe,wstępów do parków narodowych, paliwo do jachtu i pontonu, sprzątanie jachtu po rejsie . Będą one opłacane ze wspólnej kasy jachtowej - 30 EUR/ osobę/dzień (skipper nie opłaca składki) i rozliczonej po rejsie.

 • wydatków własnych

 • opłat klimatycznych w hotelach ( płaconych na miejscu)

 
Harmonogram płatności:
 • 50% – 1 tydzień od daty rezerwacji

 • 50% – 3 tygodnie do rozpoczęcia

Powyższa oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter

informacyjny i mogą ulec zmianie