top of page
trasa i termin

Raiatea - Taha'a - Hauhine - Fare - Raiatea / Motu Nao Nao - Bora Bora - Taha'a / Motu Tautau - Taha'a / Hurepiti Bay  - Raiatea

Rejs nr: P1/10/22

Termin:         07.10-17.10.2022
Jacht:           2x Bali 4.1  (2021r.)
Lokalizacja:  Raiatea 


Zaokrętowanie:
07.10.2022 Raiatea Apooiti Marina
Wyokrętowanie:
17.10.2022 Raiatea Apooiti Marina

2150 EUR / os

percentage-1924521_1920.png
percentage-1924521_1920.png
adults only

Zapraszamy na rejs po archipelagu wysp Polinezji Francuskiej.
Czeka na nas jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi. Miejsce pobudzające zmysły, będące spełnieniem marzeń żeglarzy, turystów i podróżników. To tutaj kolor szafiru morza przeplata się z bielą piasku i soczystą zielenią lasu deszczowego. Sezon na Polinezji Francuskiej trwa od maja do października. Jest to tzw. pora sucha, kiedy wieje tu południowo-wschodni wiatr pasatowy. Jego średnia prędkość to 15 węzłów.
Od listopada do kwietnia trwa pora deszczowa. Jest to kiepski okres na żeglowanie na Polinezji Francuskiej ze względu na wysokie zachmurzenie i ogromną ilość opadów.
Najlepiej zwiedzać Polinezję na pokładzie katamaranu i taką właśnie oferujemy formę naszego wyjazdu. 

atrakcje

Atrakcje

Polinezja Francuska, to pięć archipelagów oraz sto pięćdziesiąt wysp na Oceanie Spokojnym we wschodniej części Polinezji. My proponujemy zwiedzić Wyspy Pod Wiatrem, odkryte przez Jamesa Cooka w roku 1769 podczas brytyjskiej ekspedycji naukowej na Ocean Spokojny:

Raiatea

druga co do wielkości wyspa Polinezji Francuskiej, kulturalne serce archipelagu, nazywana często "Świętą Wyspą". Tutaj znajduje się Marina Apooiti i z niej rozpoczyna się nasz rejsy. Raiatea otoczona laguną, stanowi kolejny obraz wyspy wulkanicznej na Południowym Pacyfiku. Jest wyspą górzystą, gdzie Temehani to góra określana mianem polinezyjskiego Olimpu oraz rajem, gdzie rośnie kwiat jedyny na ziemi - Tiare Apatahii. Wyspa słynie z bujnych zielonych dolin, oszałamiających wodospadów i przepięknych zatok. Plantacje pereł i wanilii, miejscowy targ i port Uturoa, to tylko nieliczne atrakcje jakie czekają na żeglarzy.

 

Taha'a

zwana również wyspą waniliową z powodu unoszącego się w powietrzu zapachu wanilii, uprawianej przez miejscową ludność. Słynie z hodowli czarnych pereł na rafach i turkusowych lagun dookoła wyspy. Złoto-piaszczyste plaże lub nurkowanie wśród pięknych koralowców, to główne atrakcje tego miejsca.

Huahine

składa się z dwóch wysp: Hauhine Nui na północy i Huahine Iti na południu. Obie wyspy oddzielone są wąskim kanałem, a także dwiema zatokami: Zatoką Maroe oraz Bouvoyne. Hauhine jest wyspą górzystą, ale o łagodnych zboczach. Oprócz dobrze osłoniętych zatok z plażami pokrytymi koralowym piaskiem, można tu zobaczyć także jedyne jezioro - Fauna Nui. Dzięki mniejszej ilości turystów, można na niej obserwować z bliska tradycyjny styl życia Polinezyjczyków mieszkających w kolorowych chatach, uprawiających wanilię, melony i banany. Jedną z oryginalnych atrakcji na Huahine jest odwiedzanie i karmienie z mostu nad strumieniem „świętych węgorzy”.

Bora-Bora

wulkaniczna wyspa, uznawana jest przez znawców za ósmy cud natury lub po prostu "Perłą Pacyfiku". To idealne miejsce na wypoczynek oraz raj dla miłośników sportów wodnych (surfing, windsurfing, narty wodne, kitesurfing, nurkowanie), ale również żeglarzy chcących spotkać wieloryby, rekiny, żółwie morskie czy płaszczki. Atrakcją jest również naturalny podwodny park - Koralowy Ogród. Główną osadą na wyspie jest Vaitape.

jacht

BALI 4.1 ( 2021 r.)

Zastosowano w nim po raz pierwszy nowatorskie rozwiązanie jakim jest stworzenie integralnej platformy rufowej łączącej oba kadłuby. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskano:

 • dodatkową przestrzeń wypoczynkową w postaci ławeczki na rufie

 • miejsce na duże, boczne szafki, które swobodnie pomieszczą grill czy sprzęt do nurkowania

Projekt uwzględnia również wszystkie dotychczasowe innowacje, które okazały się sukcesem w modelu Bali 4.0. Nie zabraknie zatem:

 • obszernego kokpitu rufowego, pełniącego funkcję jadalni, który w razie konieczności można zamknąć ogromnymi, oszklonymi drzwiami

 • zamiast siatki łączącej dwa kadłuby w części dziobowej, mamy do dyspozycji ogromną przestrzeń do wypoczynku i opalania

 • podniesionego ponad poziom messy stanowiska skippera, które umożliwia doskonałą widoczność

 • odchylanych i przesuwnych okien zapewniających optymalną wentylację

 • bezkonkurencyjnych (w swojej klasie) zbiorników na wodę (800 l ) i paliwo (400 l)

Nowy katamaran stawia na relaks i komfort. Zwolennicy kąpieli słonecznych z pewnością będą zadowoleni z rozwiązań zaproponowanych na Bali 4.1. W części dziobowej mamy do dyspozycji przestrzeń wypoczynkową mogącą pomieścić całą załogę. Dodatkowy taras słoneczny udostępniony jest na daszku, przykrywającym kokpit, obok stanowiska skippera. Znakomitym miejscem do poczytania książki jest również wygodna ławeczka na rufie.

Przestronny, zadaszony kokpit, pełniący funkcję jadalni został zaprojektowany w kształcie litery L. Tworzy on razem z messą dużą, otwartą przestrzeń. Kuchnia zajmuje całą szerokość katamaranu. Jest pojemna, praktyczna, znakomicie doświetlona i posiada sporą ilość blatów roboczych.

Nowy design został zaprojektowany przez firmę Lasta Design Studio. Główny nacisk położono na światło, ergonomię, opływowe kształty i najlepsze materiały.

Nowy katamaran Bali 4.1 to przede wszystkim maksimum przestrzeni w kokpicie oraz rozbudowana strefa wypoczynkowa.

akwen

POLINEZJA FRANCUSKA

To ponad 118 wysp i wysepek pochodzenia wulkanicznego, z których zdecydowana większość to przepiękne atole koralowe. Nie bez powodu Tahiti, Moorea i Bora Bora uważane są za najpiękniejsze tropikalne wyspy świata. Najlepszym sposobem odkrycia różnorodności wysp jest rejs jachtem. Ze względu na rozproszenie wysp, klimat Polinezji Francuskiej jest bardzo zróżnicowany. W strefie zwrotnikowej średnie roczne temperatury powietrza wahają się między 20°C a 25°C, podczas gdy w strefie równikowej dochodzą do 32°C. Pora sucha trwa od maja do października, a deszczowa od listopada do kwietnia. Średnia roczna suma opadów wynosi 1500 – 2800 mm. W grudniu i styczniu region nawiedzany jest przez cyklony tropikalne.

Laguny o fantazyjnych kształtach, zielone góry i doliny oraz lazurowa woda we wszystkich odcieniach turkusu zachwycają podróżników. Można tu spędzać czas zarówno aktywnie – pływając, nurkując, zwiedzając wyspy, jak i wypoczywając na plażach, podziwiając rajskie widoki.

Polinezja to znakomity akwen nie tylko dla żeglarzy, ale również dla osób pragnących zachwycić się światem podwodnym, uprawiających trekking, sporty wodne czy jazdę na rowerach.

warto wiedzieć

PRZEPISY WJAZDOWE:

Na terytorium Polinezji Francuskiej można wjechać na podstawie ważnego paszportu.

Obywatele krajów UE są zwolnieni z posiadania wizy wjazdowej na terytorium Polinezji Francuskiej, jeśli ich pobyt nie przekracza 90 dni.

Więcej informacji na stronach:

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/francja

http://www.polynesie-francaise.pref.gouv.fr/Demarches-administratives/Accueil-des-etrangers

https://www.legifrance.gouv.fr/loda/id/LEGISCTA000025113365

Tranzyt przez USA: 

Stany Zjednoczone - Polska w USA - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Official ESTA Application Website, U.S. Customs and Border Protection (dhs.gov)

PRZEPISY ZWIĄZANE Z COVID19:

Podróżni muszą posiadać dokument potwierdzający przyjęcie pełnego cyklu szczepień (wymóg USA przy tranzycie).

Podróżni niezaszczepieni, lub nie w pełni zaszczepieni w większosci przypadków nie mogą podróżować przez kraje tranzytowe np. USA..

W niektórych obiektach publicznych obowiązuje nakaz noszenia maseczki. Przy wejściu do niektórych obiektów może być mierzona temperatura. Obowiązuje dystans społeczny przynajmniej 1,5 metra.

(informacje wg stanu na dzień 16.09.2022)

Więcej informacji aktualizowanych na bieżąco:

Departament Turystyki Polinezji: https://tahititourisme.com/en-us/covid-19/

http://www.polynesie-francaise.pref.gouv.fr/Demarches-administratives/Accueil-des-etrangers
https://www.legifrance.gouv.fr/loda/id/LEGISCTA000025113365
https://www.gouvernement.fr/info-coronavirus/deplacements
 Entry and stay conditions in The Islands Of Tahiti with stopver or transit in the USA (calameo.com)

RÓŻNICA CZASU:

czas polski letni -12 godz., czas polski zimowy -11 godz.

 

JĘZYK:

języki urzędowe: francuski i tahiti. W rejonach turystycznych bez problemu można porozumieć się po angielsku.

DŁUGOŚĆ LOTU:

w zależności od linii lotniczej ok. 25-45 godz.

WALUTA:

frank Colonies Françaises du Pacifique (F XPF)

Frank dzieli się na 100 centymów. W obiegu znajdują się:

 • monety o nominałach 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 franków

 • banknoty o nominałach 500, 1000, 5000, 10 000 franków

Kurs franka CFP wobec euro jest stały (gwarantowany przez władze francuskie):

1 XPF = 0,00838 EUR

1000 XPF = 8,38 EUR

1 EUR = 119,96 CPF

W Polinezji Francuskiej można swobodnie wymieniać waluty w kantorach, bądź w bankach, czasem nawet w niektórych hotelach oraz sklepach.

W powszechnym użytku są także najpopularniejsze karty kredytowe: American Express, Diners Club, MasterCard i Visa.  

PAMIĄTKI:

Cennymi pamiątkami z Polinezji Francuskiej będą drewniane rzeźby, ręcznie wykonana biżuteria, perfumy z Tahiti. Ciekawą i smaczną pamiątką będzie wanilia, która jest tu uprawiana. Miłośnicy mody znajdą tu ciekawe stroje taneczne oraz tkaniny, z których szyje się stroje narodowe.

PAMIĄTKI ZABRONIONE:

Zabronione jest wywożenie chronionych gatunków roślin i zwierząt oraz przedmiotów z nich wykonanych, które umieszczone są na liście Konwencji Waszyngtońskiej CITES (w zakładce Praktyczne linki znajdziesz m.in. wykaz CITES).

Dojazd

dojazd

własny;

Pomiędzy Polską a Polinezją Francuską nie istnieją żadne bezpośrednie połączenia lotnicze. Jednak można dostać się do stolicy Polinezji – Papeete (Tahiti) z wielu miast europejskich np. z Warszawy, Krakowa, Wiednia czy też z Berlina. Liczyć się jednak trzeba z przesiadkami w Paryżu lub Londynie oraz w San Francisko, Nowym Jorku lub Los Ageles.

Z Papeete (Papeete Tahiti Faa’a International Airport) na Raiateę można dostać się lokalnymi liniami lotniczymi.

Płatność

płatność

Cena: 2150 EUR/os

przy rezerwacji dla 2 lub więcej osób cena  2050 EUR/os

W cenie:

 • skipper polskojęzyczny

 • miejsce w kabinie 2 osobowej 

 • transfer lotnisko Raiatea - marina Apooiti

 • podstawowe szkolenie żeglarskie

 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 • ubezpieczenie turystyczne NNW, KL, bagaż - zgodnie z ofertą Colonnade pakiet Brązowy lub Europa pakiet World Travel 

 • pościel, ręczniki

 • ponton z silnikiem zaburtowym

 • sprzęt wędkarski

 

W cenie nie ujęto:

 • biletów lotniczych (PL-PPT-PL + PPT-RFP-PPT)

 • ewentualnych noclegów i wyżywienia poza jachtem

 • transferów innych niż wymienione "w cenie"

 • składki jachtowej: wyżywienie, opłaty portowe, wstęp do parków narodowych, paliwo do jachtu i pontonu, sprzątanie jachtu po rejsie, obowiązkowe ubezpieczenie kaucji. Będą one opłacane ze wspólnej kasy jachtowej i rozliczonej po rejsie. Sugerowana składka ~30 EUR/osobę/dzień (skipper nie opłaca składki)

 • kosztów kucharza (na życzenie załogi)

 • podatku turystycznego, opłat klimatycznych i depozytów w hotelach (płaconych na miejscu indywidualnie)

 • opłat wjazdowych/wyjazdowych (np. ESTA, wiza itp.)

 • koniecznych testów COVID

 • wydatków własnych

Harmonogram płatności:
 • 50% – 1 dzień od daty rezerwacji

 • 50% – do 24.08.2022 
   

FAKTURY VAT dla przedsiębiorcy: Przypominamy, że zmiana zasad wystawiania faktur obliguje kupującego do podania numeru NIP w momencie zapłaty. Paragon bez NIP traktowany jest jako zakup dla celów prywatnych, dlatego też prosimy o wpisywanie w treści przelewu, poza symbolem rejsu, również numeru NIP w celu uniknięcia nieporozumień.
Brak NIP w treści przelewu skutkuje wystawieniem paragonu dla osoby prywatnej i nie będzie możliwe wystawienie do niego faktury na podmiot gospodarczy.

​​

Powyższa oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter

informacyjny i mogą ulec zmianie

bottom of page