top of page

rejs na katamaranie 
Seszele - Najpiękniejsze plaże świata
  (10 dni)

trasa i termin

 Mahe (Eden Island) – Sainte AnnePraslinLa DigueFeliciteLes SoeursIle ArideSilhouetteMahe

Rejs nr: S1/06/23/K

Termin:         czerwiec 2023

Jacht:            Lagoon 42 (2019/2020)

Lokalizacja:  Eden Island Marina 


Zaokrętowanie:   
Wyokrętowanie:    

     od 1850 € /os

Zapraszamy na rejs po archipelagu Seszeli - raju na ziemi. 
Skąpane w słońcu otoczone skałami i palmami zatoczki ze szmaragdową wodą. Egzotyczne plaże pełne zieleni. Żyjące na wolności ogromne żółwie. 
Uczestnicy rejsu, będą mieli czas na zwiedzanie  wysp, czerpanie przyjemności z wędkowania, kąpieli w zatokach, nurkowania i plażowania. Chcemy zapewnić możliwie dużo atrakcji na wodzie i lądzie. 

Za optymalny czas podróży na Seszele uważa się w zasadzie okres od maja do października. Wieje tu wówczas pasat południowo-wschodni, dzięki któremu temperatury są bardzo znośne a opady są sporadyczne.

Atrakcje

MAHE (Victoria)

Największa wyspa Seszeli z ponad 60-ma plażami, położona w zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Mahé ma 6 km szerokości i 26 km długości, powierzchnia 148 km2. Wyspa znajduje się na podłożu granitowym i jest górzysta (najwyższy szczyt – Morne Seychellois ma 905 m n.p.m.).

Victoria – Stolica Seszeli położona jest w północno-wschodniej części Mahe. Znajduje się tu jedyny port w kraju. Victoria jest niewielkim miasteczkiem liczącym niespełna 22 tys. mieszkańców. Zobaczymy tu piękne stare miasto, w którym zachwycą nas urokliwe kamienice i wąskie uliczki, a także nowo powstałą dzielnicę z nowoczesnymi budynkami, soczyście zielonymi ogrodami i szerokimi ulicami.

Zobaczymy tutaj:

- Market Clarke Sir Selwyn Selwyn -to nie tylko udane zakupy, ale również możliwość poznania tutejszej kultury

- Mały Ben- to miniatura znanego na całym świecie londyńskiego Big Bena, a dokładniej jest to kopia oryginalnej miniatury Big Bena, znajdującej się w stolicy Wielkiej Brytanii. To wieża zegarowa wielkością przypominająca raczej pomnik niż budynek. Mieści się w centrum stolicy Seszeli. Została ustawiona tu w 1903 roku, z okazji Złotego Jubileuszu panowania królowej Viktorii.

- Świątynię Arulmigu Navasakti Vinayagar- zdecydowanie warto odwiedzić, choćby dlatego, że jest to jedyna świątynia hinduska na całych Seszelach.

- Muzeum Sztuki Narodowej i Muzeum Historyczne

- Muzeum Historyczne

- Bibliotekę Narodową

- Katedrę Niepokalanego Poczęcia.

Dodatkowo:  Beau  Vallon  Bay - Plaża  mieści  się  w  północnej  części  wyspy  Mahé.  Jest to najpopularniejsza plaża na całej wyspie, ogród ziół i przypraw Jardin  du  Roi  Anse Royal - jest  jedną z najchętniej i najliczniej odwiedzanych przez turystów atrakcji na wyspie ,Ogród Botaniczny Mont Fleuri- (nazywany również Ogrodem Botanicznym Viktorii),  mieści się  w  północnej części wyspy,Park Narodowy Sainte Anne Marine- mieści się w odległości około pięciu kilometrów od stolicy . Składa się na niego sześć niewielkich wysp o łącznej powierzchni 3,8 km²,Zatokę Soleil- jest niewielka, ale posiada w sobie wiele uroku,Destylarnię rumu Takamaka - Destylarnia  rumu Takamaka zajmuje się wytwarzaniem rumu z trzciny cukrowej i Wodospad Sauzier- mieści się niedaleko miejscowości Port Glaud, w północno-zachodniej części  wyspy  Mahé. Znajdziemy go w gęstej dżungli.

 

EDEN ISLAND

Połączona z wyspą Mahé wąską przeprawą. Znajdziemy tu najbardziej eleganckie wille w całym regionie, zjemy posiłek w najdroższych restauracjach, a także wynajmiemy jacht. Z pobytu na tej niewielkiej wysepce zadowoleni będą nawet najbardziej wymagający i najbardziej wybredni turyści.

 

PRASLIN

Na wyspie nie będą nudzić się nawet najbardziej doświadczeni i wymagający turyści. Jest to miejsce wymarzone przede wszystkim dla miłośników wszelkiego rodzaju sportów wodnych, nawet tak luksusowych jak żeglarstwo. We wschodniej części wyspy mieści się port jachtowy, w którym znajdziemy zarówno łódki stałych mieszkańców wyspy, jak też jachty do wypożyczenia. W porcie działa również duże centrum nurkowe. Znajdują się Tutaj :

- Park Narodowy Vallee de Mai - to park narodowy Seszeli gdzie rośnie pewna roślina endemiczna czyli taka która występuje tylko w danym rejonie świata, tą rośliną jest palma seszelska, wiekiem dochodząca do pięciuset lat, rodząca największe i najcięższe kokosy na świecie, kształtem przypominające kobiece pośladki. W parku tym można zobaczyć jeden z gatunków ptaków żyjących na Seszelach, mianowicie papugę czarną.

- Zatokę Lazio- mającej miano najczęściej fotografowanej plaży świata! Plaża w cudownej okolicy z dala od hoteli i cywilizacji, dzięki czemu zachowała swój dziewiczy wygląd pomimo ogromnej liczby turystów odwiedzających to miejsce. Anse Lazio to raj w pełnym tego słowa znaczeniu - piasek, woda, kolory, bujna tropikalna roślinność, granitowe skały, a przede wszystkim imponujące rozmiary plaży.

 

LA DIGUE

Na wyspie znajdziemy warunki do uprawiania wszystkich sportów wodnych, jakie tylko można sobie wymarzyć. Nie będą się tu nudzić również pasjonaci żeglarstwa. W północnej części wyspy mieści się spory port, w którym cumują zarówno łodzie mieszkańców wyspy, jak i jachty do wynajęcia. Nie ma tutaj niestety pomostów cumowniczych, Jachty podchodzą do nabrzeża rufą i cumują do niego na długich cumach zawiązywanych o drzewa i kamienie nabrzeża.

- Coco Island- zachwyca przede wszystkim niezwykle malowniczymi, piaszczystymi plażami
 

SILHOUETTE 

Wyspa otoczona lasem deszczowym, będący siedliskiem endemicznego drzewa balsamowego.Na Silhouette nie ma dróg, a przyroda zachowana jest tu w stosunkowo niezmienionym stanie.

- La Passe - jest niewielką miejscowością, znajdującą się na wschodnim wybrzeżu wyspy Silhuette. Jest to wyspa zdecydowanie spokojniejsza i nie tak tłumnie odwiedzana  jak  wyspa Mahé, dlatego też La Passe  jest polecane przede wszystkim osobom lubiącym wypoczywać w ciszy i kameralnej atmosferze.

- Farma żółwi La Passe- poza beztroskim wypoczynkiem na pięknej plaży i spacerami po tajemniczej dżungli, można wybrać się w odwiedziny do farmy żółwi. W rezerwacie przyrody mieszka tu ich kilkadziesiąt. Pracujący w ośrodku naukowcy starają się lepiej poznać te niezwykłe zwierzęta, dbając przy okazji o wszystkie chore lub ranne osobniki znalezione na wyspie.

- Mauzoleum Dauban -Zostało wzniesione przez rodzinę Dauban, pochodzącą z Francji, która od połowy XIX wieku aż do lat 60. XX wieku posiadała całą wyspę na własność. Członkowie rodziny Dauban przez wiele lat \ budowali plantacje na wyspie. Dziś jedynym po nich śladem jest właśnie niewielkie mauzoleum.

 

ARIDE

Wyspa jest miejscem lęgowym ponad miliona ptaków morskich, występują tu m.in. największe na świecie kolonie rybitwy cienkodziobej (Anous tenuirostris) i burzyka równikowego (Puffinus lherminieri) oraz największa na Seszelach populacja rybitwy różowej (Sterna dougallii). Plaże wyspy regularnie odwiedzają ponadto żółwie zielone (Chelonia mydas) i żółwie szylkretowe (Eretmochelys imbricata).

atrakcje

Jachty

 

LAGOON 42 

Lagoon 42 oferuje 4 kabiny dwuosobowe. Dwie kabiny prawej i dwie lewej burty połączone są korytarzem w zespoły sypialne, każdy z własną łazienką. W centralnej części mieści się przeszklony salon z pełnym widokiem na morze i kanapą otaczającą stół. Wydzielona kuchnia, posiada sporo przestrzeni roboczej. Taki układ zapewnia dużą wygodę podczas przyrządzania posiłków oraz komfortowy wypoczynek załogi. Wyposażona jest w kuchenkę gazową z piekarnikiem oraz lodówkę. Stanowisko skippera  wyposażone jest w pełen zestaw przyrządów nawigacyjnych oraz mapy, locje i VHF. W kokpicie, stanowiącym zewnętrzny salon, obszerny stół z wygodnymi siedzeniami umożliwiają rozkoszowanie się widokami podczas rejsu. Platforma słoneczna z przodu kusi możliwością kąpieli słonecznych, a szerokie platformy rufowe sprawiają, że postój na urokliwych kotwicowiskach i kąpiele w ciepłym morzu to prawdziwa przyjemność.

jacht


UWAGA: Zamieszczone w ofertach zdjęcia jachtów mają charakter poglądowy modelu i nie są rzeczywistymi zdjęciami wybranego jachtu.

akwen

Akwen

OCEAN INDYJSKI W REJONIE SESZELI

Wyspy wewnętrzne Seszeli to otwarta część Oceanu Indyjskiego. Średnia głębokość archipelagu to 30-40m. Między kwietniem i listopadem występuje tu pora sucha. Na klimat Wysp Seszelskich wpływa wtedy pasat południowo-wschodni, niosący nieco chłodniejsze i suchsze masy powietrza. Pogoda na Seszelach jest w tych miesiącach ogólnie przyjemniejsza niż w porze deszczowej, również dlatego, że niższa jest wilgotność powietrza. Wiejący wiatr ma siłę 4-5 bf.  Skoki pływów dochodzą tutaj to 1,80 m, występują znaczne prądy pomiędzy wyspami i przy wejściach do lagun.
Woda w morzu przez okrągły rok ma stałą temperaturę ok. 25°C. 

warto wiedzieć

Warto wiedzieć

PRZEPISY WJAZDOWE:

Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobytach do 90 dni. Podróżni powinni mieć bilet powrotny. Należy podać adres planowanego miejsca pobytu, jak również dysponować wystarczającymi na czas pobytu środkami finansowymi. Osoby przybywające z krajów, w których występuje żółta febra muszą okazać szczepienie przeciwko tej chorobie (nie dotyczy pasażerów w tranzycie nie dłuższym niż 6 godz). Od pasażerów przylatujących na Seszele przez lotniska nieafrykanskie, świadectwo szczepienia przeciw żółtej febrze nie jest wymagane.

Więcej informacji na stronach:

Seszele - Ministerstwo Spraw Zagranicznych - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Travel advisory | The Seychelles Islands (en)

PRZEPISY COVID:

Od 6 stycznia 2022 r. Seszele są otwarte dla wszystkich turystów, niezależnie od statusu zaszczepienia. Każdy podróżny musi posiadać negatywny wynik testu PCR, który należy wykonać w ciągu 72 godzin przed podróżą (ozdrowieńcy: test antygenowy). Dzieci do 2 r.ż. są zwolnione z testów.
Od gości wjeżdżających na Seszele nie jest wymagana kwarantanna. Zachęca się ich jednak, aby byli w pełni zaszczepieni przed podróżą, a w czasie pobytu muszą przestrzegać wszystkich środków ochrony zdrowia publicznego.

Każdy przybywajacy na Seszele musi posiadać ważne ubezpieczenie podróżne, które obejmuje co najmniej testy COVID-19, izolację, kwarantannę i opiekę kliniczną. Przed podróżą muszą również wypełnić Travel Authorization (TA) na stronie  Home | COVID-19 Seychelles Travel Authorization (STA) (govtas.com) Do wypełnienia TA potrzebny jest skan paszportu oraz negatywnego wyniku testu PCR (ozdrowieńcy: testu antygenowego i dowodu potwierdzającego wyzdrowienie). Wykonywane jest również zdjęcie za pomocą kamery z urządzenia na jakim wypełniamy wniosek. Opłata za TA wynosi 10 EUR płatna kartą przy rezerwacji. W formularzu można również zarezerwować termin na wykonanie testu na lot powrotny (jesli jest wymagany przez linie lotnicze, lub kraje tranzytowe).

(informacje wg stanu na dzień 03.03.2022)

Więcej informacji aktualizowanych na bieżąco:

Covid-19 Tourism Guidelines – Seychelles Ministry of Foreign Affairs and Tourism – Department of Tourism (en)

Home - Ministry of Health - Seychelles (en)

Seszele - Ministerstwo Spraw Zagranicznych - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

STREFA CZASOWA:

+ 3 h (czas zimowy w Polsce)
+ 2 h (czas letni w Polsce)

JĘZYK:

kreolski; niemal wszędzie można porozumieć się po angielsku

WALUTA:

rupia seszelska (SCR)

POGODA (aktualna):

Dojazd

własny;

Sugerujemy loty liniami rejsowymi Emirates lub Qatar z Warszawy. Inną alternatywą jest lot liniami Ethiopian, jednak osoby niezaszczepione przeciwko żółtej febrze powinny unikać transferu przez kraje afrykańskie, zwłaszcza gdy transfer w Afryce trwa wiecej niż 6 godzin.
Przelot z Europy na Seszele trwa około 14-20 h. 
Transfer taksówką z lotniska do mariny Eden, w pobliżu stolicy wyspy Victorii, zajmuje około 20 minut. 

dojazd
płatność

Płatność

 

Cena: od 1850 EUR /os.

W cenie:

 • pobyt na jachcie w kabinie 2-osobowej

 • opiekę profesjonalnego skippera

 • podstawowe szkolenie żeglarskie

 • ubezpieczenie podróżne KL, NNW, Covid

 • pościel, ręczniki

 • ponton

 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

W cenie nie ujęto:

 • biletów lotniczych i transferów,

 • składki jachtowej na: wspólne wyżywienie, opłaty portowe, paliwo do jachtu, silnik zaburtowy do pontonu, sprzątanie jachtu po rejsie, wstępy do parków narodowych, podatki lokalne, obligatoryjne ubezpieczenie kaucji; koszty te opłacane  będą ze wspólnej kasy jachtowej (dot. tylko rejsu); sugerowana składka ok. 200 EUR / osobę (skipper nie opłaca składki)

 • własnych wydatków (wycieczki, puby, napoje procentowe)

Harmonogram płatności:
 • 50% – 1 tydzień od daty rezerwacji

 • 50% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

FAKTURY VAT dla przedsiębiorcy: Przypominamy, że zmiana zasad wystawiania faktur obliguje kupującego do podania numeru NIP w momencie zapłaty. Paragon bez NIP traktowany jest jako zakup dla celów prywatnych, dlatego też prosimy o wpisywanie w treści przelewu, poza symbolem rejsu, również numeru NIP w celu uniknięcia nieporozumień.
Brak NIP w treści przelewu skutkuje wystawieniem paragonu dla osoby prywatnej i nie będzie możliwe wystawienie do niego faktury na podmiot gospodarczy.
​​

Powyższa oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego,

a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

bottom of page