top of page

rejs na katamaranie + pobyt w hotelu i zwiedzanie
TAJLANDIA - KAMBODŻA - MORZE ANDAMAŃSKIE

trasa


Ilość dni: 10 lub 18 dni

Rejs 10 dni
Jacht:            katamaran               
Lokalizacja:   Yacht Haven Marina / Ao Po 
              

Pobyt stacjonarny 8 dni
Hotel:            **/***/****
Lokalizacja:   Bangkok + Siem Reap
 
  od 1400,00 € /os

Zapraszamy do Tajlandii i Kambodży. Poznamy kontrasty Bangkoku, odwiedzimy kompleks świątynny Angkor w Kambodży oraz archipelag wysp Morza Andamańskiego. Skąpane w słońcu i otoczone palmami zatoczki, błękitna woda, egzotyczne plaże, turkusowe laguny, żyjące na wolności słonie i tygrysy, wspaniała kuchnia oraz Bangkok - jedno z najchętniej odwiedzanych miast na ziemi. Rejs połączony ze zwiedzaniem, to  nasza alternatywa dla  chłodnych zimowych dni. Odwiedzane miejsca leżą dość blisko równika, więc spodziewać się można, że będzie gorąco przez cały rok (przynajmniej w większości kraju). Od marca do czerwca jest bardzo gorąco, powyżej 40 stopni. Od lipca do października trwa pora deszczowa – pada niemal codziennie, ale za to krótko i intensywnie. Od listopada do lutego jest najchłodniej (25-30) i to też najlepszy moment na przyjazd.

atrakcje

Atrakcje

 

BANGKOK

Bangkok, to azjatycka metropolia o wielu obliczach. Połączenie tradycji i nowoczesności, Wschodu i Zachodu, spokoju i pośpiechu. Miasto, które zostawia mnóstwo wrażeń – z jednej strony pełna zadumy atmosfera świątyń, pałaców i muzeów, z drugiej tętniące życiem ulice i targowiska z egzotycznymi aromatami ulicznych kuchni, liczne centra handlowe, międzynarodowe hotele i mnóstwo drobnych sklepików. Zwiedzanie tak bogatego kulturowo i historycznie miejsca warto rozpocząć wcześnie rano – nie tylko ze względu na tłumy turystów, lecz także na zwiększającą się temperaturę, która przeszkadza nawet najbardziej wytrwałym podróżującym. W 2000 roku została tu otwarta szybka kolej miejska, tzw. Skytrain, która pozwala zwiedzać miasto, bez marnowania cennego czasu w korkach, a jest co zwiedzać. Imponujących zabytków jest tutaj tak wiele, że niemal niemożliwym wydaje się zobaczenie ich wszystkich w ciągu jednego pobytu. Wielki Pałac ze świętym posągiem Szmaragdowego Buddy, Wat Pho, czyli najstarsza świątynia w Bangkoku, Muzeum Narodowe z najwszechstronniejszym zbiorem dorobku artystycznego kraju oraz pięknie zdobiony Dom Jima Thompsona, będący dawną rezydencją kupca amerykańskiego. Właśnie w Bangkoku istnieje jedna z największych restauracji na świecie – Royal Dragon – wydająca niemal 3 tysiące potraw na godzinę i obsługująca 15 tysięcy gości każdego dnia.

Ogromną atrakcją w tym mieście są także pływające targi. To gromady wąskich łódek-straganów cumujących na wodzie. Wprost z nich można kupować owoce, warzywa, mięso, ryby oraz inne lokalne przysmaki. Warto także wybrać się na targ Chatuchak. To z kolei miejsce z 8 tysiącami straganów, gdzie wybór towaru jest tak duży, że przyprawia o prawdziwy zawrót głowy. Miłośnicy niezapomnianych wrażeń powinni koniecznie odwiedzić Patpong będącą najsłynniejszą na świecie dzielnicą nocnych rozrywek.

ANGKOR WAT (KAMBODŻA)

Świątynie w Angkor zbudowane przez cywilizację Khmerów między rokiem 802 a 1220, reprezentują jedno z najbardziej zadziwiających i najwytrzymalszych osiągnięć architektonicznych. Dzisiejszy Angkor, to ponad 100 kamiennych świątyń. Angkor Wat, największa i najbardziej znana ze świątyń, zbudowana została na początku XII w. ku czci hinduskiego boga Wisznu. Natomiast świątynię Ta Prohm, w przeciwieństwie do innych w Angkor, zostawiono w takim stanie, w jakim została odnaleziona. Jest to przykład ogromnej siły przyrody, która postawiła tu swoisty pomnik. Częściowo zabezpieczono budynek przed niszczącą siłą drzew. Wężowate korzenie drzewa wpychają się pomiędzy kamienie budowli, tworząc jedyny w swoim rodzaju widok.

PHUKET

Należy do najpopularniejszych regionów wypoczynkowych w Azji. "Perła południa", zajmująca powierzchnię 539 km2, to największa wyspa Tajlandii. Przepiękne, piaszczyste plaże i klimatyczne zatoki, okoliczne wysepki, bujna, tropikalna roślinność i krajobrazy należące do najpiękniejszych na południu Tajlandii.  Woda jest tutaj czysta, lazurowa, pełna pięknych raf koralowych, z których słynie Morze Andamańskie. Na wyspie nie brakuje też zabytków i kulturalnych atrakcji. Nowoczesne hotele zachęcają do wypoczynku i rekreacji. Liczne bary oraz kilka dobrych restauracji, sklepów  i dyskotek sprawiają, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Liczne szkoły nurkowania oferują zajęcia dla początkujących i dla zaawansowanych płetwonurków.

KOH PANAK I KOH HONG

Te sąsiadujące ze  sobą  wyspy. Sceneria jak z  baśni – niezwykłe  lasy  namorzynowe,  fantazyjnie  uformowane skały, tajemnicze groty kryjące się pośród wzgórz i bujnej tropikalnej roślinności.

 

JAMES BOND ISLAND (Ko Khoa Phing Kan)

Nie trzeba być miłośnikiem agenta 007, aby zakochać się w tym miejscu. Tutejszy krajobraz z wynurzającymi się z wody skałami wapiennymi zachwyci każdego. Ko Khoa Phing Kan oraz pobliska Ko Tapu zyskały sławę, stając się tłem dla filmu Człowiek ze złotym pistoletem (1974) z Rogerem Moor’em w roli głównej. To właśnie wizyta sławnego agenta sprawiła, iż wyspa zyskała nowe imię – stała się wyspą Jamesa Bonda.

 

KRABI

Prowincja Krabi – piękne plaże, kotwicowiska, idealne miejsca do kąpieli i podziwiania podwodnego świata. Jedną z najbardziej turystycznych miejscowości w okolicy jest Ao Nang, skąd można zorganizować wycieczkę do miasta Krabi i wycieczkę do dżungli na słoniach, a także wybrać się na zakupy po miasteczku.

 

KO ROCK LANTA ISLAND

Wyspa na Morzu Andamańskim znajdująca się na zachodnim wybrzeżu Tajlandii w południowej części prowincji Krabi. Piękne białe piaszczyste plaże, wspaniałe krajobrazy. Znajduje się tam wiele małych zalesionych wysepek, a dookoła rafy koralowe i bogate życie pod wodą.

 

PHI PHI  ISLAND

Malowniczy zakątek, na który składają się w rzeczywistości dwie wyspy – Phi Phi Don oraz Phi Phi Ley. Miejsce to słynie z przepięknych krajobrazów oraz fascynujących raf koralowych z ogromnym bogactwem morskiej fauny. Wielbicieli wspinaczki przyciągają skały wapienne, których pionowe ściany wznoszą się na wysokość ponad 300 metrów. Na Phi Phi Don warto wspiąć się na dwa masywy górskie, z których roztacza się rozległy widok na wyspę. Phi Phi Ley słynie przede wszystkim z nieskażonej i niezniszczonej przez człowieka przyrody oraz malowideł naskalnych w jaskini Wikingów. To doskonałe miejsce dla poszukiwaczy wakacyjnego spokoju oraz prawdziwego piękna.

jacht

Jachty

 

LAGOON 42