top of page

Phuket - Phang Nga Bay- Hong - James Bond Island - Ao Nang Beach - Phi Phi - Koh KhaiNok - Mai Thon Island - Naka Island - Phuket - Khao Sok

trasa

Rejs nr: T1/11/23/Ph

Termin:        24.11 - 03.12.2023 
Jachty:         Lucia 40, Saona 47   
Lokalizacja: Phuket

Zaokrętowanie:    24.11.2023 
                           Yach Haven Marina

Wyokrętowanie:   01.12.2023  
                           
Yach Haven Marina
Nocleg w dżungli + hotel: 01-03.12.2023


 od 1100 eur + 3000 zł

Zapraszamy na egzotyczny rejs w Tajlandii. Skąpane w słońcu i otoczone palmami zatoczki, niesamowite formacje skalne, szmaragdowa woda, złote plaże, turkusowe laguny, wspaniała kuchnia i wyjątkowa tradycja.

Rejs połączony ze zwiedzaniem, to  nasza alternatywa dla  chłodnych zimowych dni. Phuket leży dość blisko równika, więc w odwiedzanych miejscach będzie gorąco przez cały rok. Od marca do czerwca jest bardzo gorąco, powyżej 40 stopni i należy spodziewać się wysokiej wilgotności powietrza. Od lipca do października trwa pora deszczowa, w czasie której pada niemal codziennie, ale za to krótko i intensywnie. Od listopada do lutego z kolei to najlepszy okres na przyjazd. Spodziewać się należy 25-30 st. C, mniejszej wilgotności i sporadycznych opadów.

Odwiedzimy też dżunglę Khao Sok oraz spotkamy się oko w oko ze słoniami.

atrakcje

Atrakcje

 

PHUKET

Należy do najpopularniejszych regionów wypoczynkowych w Azji. "Perła południa", zajmująca powierzchnię 539 km2, to największa wyspa Tajlandii. Przepiękne, piaszczyste plaże i klimatyczne zatoki, okoliczne wysepki, bujna, tropikalna roślinność i krajobrazy należące do najpiękniejszych na południu Tajlandii.  Woda jest tutaj czysta, lazurowa, pełna pięknych raf koralowych, z których słynie Morze Andamańskie. Na wyspie nie brakuje też zabytków i kulturalnych atrakcji. Nowoczesne hotele zachęcają do wypoczynku i rekreacji. Liczne bary oraz kilka dobrych restauracji, sklepów  i dyskotek sprawiają, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Liczne szkoły nurkowania oferują zajęcia dla początkujących i dla zaawansowanych płetwonurków.

KOH PANAK I KOH HONG

Te sąsiadujące ze  sobą  wyspy. Sceneria jak z  baśni – niezwykłe  lasy  namorzynowe,  fantazyjnie  uformowane skały, tajemnicze groty kryjące się pośród wzgórz i bujnej tropikalnej roślinności.

 

JAMES BOND ISLAND (Ko Khoa Phing Kan)

Nie trzeba być miłośnikiem agenta 007, aby zakochać się w tym miejscu. Tutejszy krajobraz z wynurzającymi się z wody skałami wapiennymi zachwyci każdego. Ko Khoa Phing Kan oraz pobliska Ko Tapu zyskały sławę, stając się tłem dla filmu Człowiek ze złotym pistoletem (1974) z Rogerem Moor’em w roli głównej. To właśnie wizyta sławnego agenta sprawiła, iż wyspa zyskała nowe imię – stała się wyspą Jamesa Bonda.

 

KRABI

Prowincja Krabi – piękne plaże, kotwicowiska, idealne miejsca do kąpieli i podziwiania podwodnego świata. Jedną z najbardziej turystycznych miejscowości w okolicy jest Ao Nang, skąd można zorganizować wycieczkę do miasta Krabi i wycieczkę do dżungli na słoniach, a także wybrać się na zakupy po miasteczku.

 

KO ROCK LANTA ISLAND

Wyspa na Morzu Andamańskim znajdująca się na zachodnim wybrzeżu Tajlandii w południowej części prowincji Krabi. Piękne białe piaszczyste plaże, wspaniałe krajobrazy. Znajduje się tam wiele małych zalesionych wysepek, a dookoła rafy koralowe i bogate życie pod wodą.

 

PHI PHI  ISLAND

Malowniczy zakątek, na który składają się w rzeczywistości dwie wyspy – Phi Phi Don oraz Phi Phi Ley. Miejsce to słynie z przepięknych krajobrazów oraz fascynujących raf koralowych z ogromnym bogactwem morskiej fauny. Wielbicieli wspinaczki przyciągają skały wapienne, których pionowe ściany wznoszą się na wysokość ponad 300 metrów. Na Phi Phi Don warto wspiąć się na dwa masywy górskie, z których roztacza się rozległy widok na wyspę. Phi Phi Ley słynie przede wszystkim z nieskażonej i niezniszczonej przez człowieka przyrody oraz malowideł naskalnych w jaskini Wikingów. To doskonałe miejsce dla poszukiwaczy wakacyjnego spokoju oraz prawdziwego piękna.

KHAO SOK 

Teren Parku Narodowego Khao Sok położony jest w południowej Tajlandii między Koh Samui, Khao Lak, Krabi oraz Phuket. Jego obszar leży w prowincji Surat Thani. Jest to jeden z najstarszych lasów deszczowych (liczy ponad 160 milionów lat!) i najbardziej mokrych regionów Tajlandii. Oficjalnie Park Narodowy Khao Sok został założony w 1980 roku, a jego powierzchnia obejmuje aż 739 km2! Jest to prawdziwie dziewiczy teren Tajlandii, w którym żyje mnóstwo przeróżnych gatunków zwierząt. Podczas waszej podróży możecie dostrzec setki gatunków egzotycznych ptaków, a przy odrobinie szczęścia możecie spotkać także gibony, gaury, makaki, słonie, niedźwiedzie malajskie a nawet tygrysy czy lamparty. Ten las deszczowy to prawdziwie dziewicza dżungla, która kryje wiele tajemnic. Na terenie Parku Narodowego Khao Sok znajduje się także jezioro Cheow Lan.

program wycieczki do dżungli Khao Sok

jacht

Jachty

 

LUCIA 40

Lucia 40 to katamaran w którym projektantom udało się połączyć zgrabną sylwetkę z przestronną powierzchnią użytkową.
Duże prostokątne okna zapewniają wiele naturalnego światła wewnątrz i wspaniałe widoki z kabin. Łódź ta ma dużo powierzchni użytkowej jak na 40 stóp, która została zaprojektowana tak aby zapewnić użytkownikom komfort na pokładzie i w przestrzeniach mieszkalnych, wygodne miejsce dla przygotowania i spożywania posiłków wewnątrz lub na zewnątrz, a także aby zapewnić miejsce rozrywki i odpoczynku. Mając prawie 22 stopy szerokości, Lucia udostępnia wygodne i przestronne kajuty.

Układ kajut: 4x 2-osobowe płaskie (DBL) + 2 łazienki